Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 20:38 
Szia!

Értem, ez így elég kellemetlen. :?
Csak azt nem értem, hogy ha ennyi bajuk van a jelenlegi vezetéssel, akkor miért akadályozzák, hogy megtörténjen a lemondás?
A következő gyűlés viszont már határozatképes lesz mindenképp, nem? Tehát ott le tudtok mondani, csak legyen jelölt is...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 20:31 
Zottan írta:
Sziasztok!


Azzal sajnos nem vagyok tisztában, hogy van-e arra lehetőség, hogy a jelenlegi vezetés azonnali hatállyal lemondjon? Ezzel azt hiszem egyszerűen, bár nem túl nemesen meg lenne oldva a probléma, választhatnak a szájuk íze szerinti vezetést.


Szia

Tudod hogy tisztelem a véleményed, és a hozzáállásod. A fentiek azonban értelmezhetetlenek. Zoli olyan nincs hogy csak úgy egyszerre mindenki lemond és punktum. Valakinek össze kell hívni a közgyűlést, valakinek át kell adni az iratokat. A bíróságot, az ügyészséget, az APEH-et nem érdekli a mi bohóckodásunk. Ott ugyanis még hónapokig az én elérhetőségeim szerepelnek. Azt gondolom nem kell bizonygatnom, hogy ezekkel a hatóságokkal azért észnél kell lenni. Ott nem elég azt mondani, hogy bocsi, engem már nem érdekel, keressenek mást.
Na ez az, amitől a mostani puskaporos hangulatban hideg futkos a hátamon. És ez csak sikeres küldöttgyűléssel, eredményes választással lehetséges. Ezt akadályozta meg most ismét két egyesület. De ezt csak úgy tehette, hogy a többség nem élt a lehetőségeivel. Habár az egyesületek igen nagy részben jelen voltak, amiért mindegyiknek hálás köszönettel tartozunk.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 20:11 
Zottan írta:
Őszintén szólva jó ideje jár azon az eszem, hogy a "csendes többség" elnevezésű oldalnak az lenne a legtisztább megoldás, ha csoportosan kiválnának a Szövetségből, hagyni, hogy az a néhány hangoskodó, destruktív banda csináljon, amit akar. Kíváncsi vagyok mire mennének egymással...

Amikor ez az egész szombati cirkusz véget ért én ott hangosan többeknek ezt mondtam és meg kell mondjam nem volt nagy ellenállás. A gond inkább az, hogy ki merné (ezek után) elvállalni az egésznek a nulláról való felépítését? :?:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
Hozzászólás 2010 aug. 11, 19:03 
Sziasztok!

Sanyi, abban, hogy a H26 nem képviseltette magát a közgyűlésen, azt hiszem én vagyok a legnagyobb hibás. Én mentem volna, azonban egyrészt más jellegű teendőim nem engedték, hogy részt vegyek, másrészt megmondom őszintén, nagyon nem akaródzott mennem a "cirkuszba".... A többieket unszoltam ugyan, hogy valaki menjen el, de túl rideg (sajnos valós) képet festettem nekik az ilyen összejöveteleken zajló dolgokról. Legtöbbjük csak madarászni akar és szerintem félnek, hogy egy ilyen közgyűlés megkeserítené nekik ezt a hobbit.

Azt nem értem csak, hogy mi akkora falat ezen a Szövetségen, amiért érdemes ennyire marakodni?? A COM-tagság? Sokat ér, ha egyszer egy épkézláb közgyűlést nem tudunk megszervezni, nemhogy OB-t... :?

Azzal sajnos nem vagyok tisztában, hogy van-e arra lehetőség, hogy a jelenlegi vezetés azonnali hatállyal lemondjon? Ezzel azt hiszem egyszerűen, bár nem túl nemesen meg lenne oldva a probléma, választhatnak a szájuk íze szerinti vezetést. A legtöbben úgyis úgy vannak vele, hogy mindegy már, hogy ki ül a volánnal, csak induljunk el valamerre.

Őszintén szólva jó ideje jár azon az eszem, hogy a "csendes többség" elnevezésű oldalnak az lenne a legtisztább megoldás, ha csoportosan kiválnának a Szövetségből, hagyni, hogy az a néhány hangoskodó, destruktív banda csináljon, amit akar. Kíváncsi vagyok mire mennének egymással...

Nem tudom tiltja-e bármilyen jogszabály, hogy két országos szövetsége legyen a madarászoknak. Nyilván a COM-nak csak egy lehet a tagja, de amíg nem rendezzük a sorainkat, addig nincs is nagy értelme a tagságnak. Amire pedig eljutnánk oda, hogy kell, talán az a másik Szövetség már meg is szűnne... Ebben a helyzetben a hagyományoknál előrébb kell helyezni az életképességet, a régi szövetség talán elenyészik, de egy újjal még juthatunk valamire.

Amíg ugyanis nem lépünk valamit, a lemaradásunk (és itt a madarászat általános színvonalának lemaradását értem, nem a - szerencsére számos - pozitív egyéni kivételt) az európai madarászathoz képest egyre csak nő és ez senkinek sem lehet jó, akinek szívügye a díszmadártenyésztés.

Ennyit szerettem volna elmondani, ezek az én gondolataim, nem a H26 hivatalos véleménye. Bármilyen építő jellegű eszmecserére nyitott vagyok. :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 20:08 
Aranyos vagy és bájosan naív. Az ötleteid jók, sajna nem új keletűek, nagyon sokunkban felvetődtek már.
feketemarcsi írta:
- rá kéne beszélni az összes egyesületet, hogy küldjék el a küldötteket


A tieteket hogy lehetne? Segíts kérlek :D

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 8:05 
Szervusz Anti !

Alábbi írásod számomra érdekesnek tűnik és sok esetben igazad is van, bár az Én elvárásaim a Tiédétől eltérőek és mások a szövetségi problémák megoldása terén, persze egy percig sem biztos, hogy Én látom jól, de viszont valószínűleg annyira ismerem a történéseket mint ahogy Te.

Nem is vitatkoznék a leírtakkal, de azért az elgondolkodtatott, hogy az általad már régebben is javasolt választási szisztéma megvalósítaná - e a tagegyesületek és tagjaik demokratikus választási jogát. Kissé diktatórikusnak tünik, főleg ha az elnök mondja meg, hogy ki legyen az elnökség tagja, vagy ki ellenőrizheti a vezetés munkáját stb. Szerintem megint csak az egyesületi támogatás hiánya fogja őket ledönteni a poziciójukból, így aztán egy ujjabb válságot idéz elő.
Szerintem amig a vezetők között nincs némi egyetértés addig az egész egy szélmalomharc és felörli mindenki idegrendszerét.

Sajnos a mai viszonyok között nem látom a közösségi munkában való odaadó részvétel csíráját sem.
Még azok is széthúznak akik esetleg átmenetileg kivezethetnék a szekeret a kátyúból.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 7:23 
Tisztelt Barátaim !

Mert aki eddig hozzászólt ehhez a témához azok mideggyikét annak tartom, remélem nem tévedek.

Valahol mindenkinek igazat kell adni, mivel véleményeitekben tükröződik a szövetségben végzett madarászat elősegítése.
A vitaindító küldöttgyűlés elött tájékoztatásul Csaba felrakta az EB. beszámolót 12 oldal és ha egyes részeit még tovább boncolgatjuk egy egész könyv lehetne belőle. Ez az írás többé - kevésbé bepillantást nyújt a Mai helyzetbe, még akkor is ha itt - ott hiányosnak tűnik a helyzet leírása. Természetesen hiányossága is van, hiszen nem szerepel benne a helyzetelemzés, továbbá az elemzés után a megoldási javaslat és ami fő, az anyagból kiderűl, hogy a legfőbb hiány bizony a közös végrehajtási akarat fényévekre való elmaradása.

Hosszú évek vezetői tapasztalata réges régen bebizonyította, hogy egy heterogén összetételű, igényű közösséget írányítani kézivezérléssel nem lehet. Az eredmények eléréséhez a közösség támogatása, valamint a vezetők egyetértése szükséges, ha ez nincs meg bizony olyan - András szavaival élve - "ZOMBI" állapot alakul ki, mint amilyen jelenleg az MDOSz berkeiben van.
Szerintem nem az a legfőbb kérdés, hogy ki az írányító és kik vannak a vezetésben, hanem elsősorban az, hogy elkötelezettek - e a megbízatásuk végzése iránt, vagy sem.
Az írányított közösség támogatja - e őket vagy sem.
Az is nagyon fontos szempont, hogy értsenek is a feladatukhoz, de legalább rendszeresen tájékozódjanak felőle, vagy netán tanúljanak hozzá .......
Az elmult másfél év azt bizonyította be, hogy mindenkinél szinte kivétel nélkül figyelmen kívűl maradt a közösségi akarat egyik legfontosabb elemének , - a részletes szabályozásnak - a szervezeti felépítése, ennek hiányában a megvalósítása. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy bÜrokratikus hálózatot kell kiépíteni és abban a megkötöttségekben tevékenykedni, hanem azt, hogy a legszükségesebb elemeket tisztán és érthetően meg kell fogalmazni, valamint azt a közösségnek tudtára kell adni, akiknek meg viszonta megvalósítást "különcködés" nélkűl elő is kell segíteni.
Véleményem szerint addig, amig a szövetség teljes tagsága nem ismeri fel ezt a problémát, csak a viták, fel, be és kijelentések, minden eredmény nélküli összejövetelek lesznek a jellemzők.

Egyik fő probléma a szövetség alapszabályának részbeni korszerűtlensége, az abból következő megszorítások kivitelezhetetlensége. Az SZMSZ sem részletezi az alapszabály előírásait. ( pedig ez a funkciója) Ebből kifolyólag is lehetett a szombati küldöttgyűlést ellehetettleníteni, a küldöttek munkáját megbénítani, mindezt a törvényesség hangoztatásával.

A további hasonló esetek elkerülése végett javaslom, hogy lépjünk előre egyet és egy másik topik nyitásával elemezzük ki az alapszabály hiányosságait és tegyünk javaslatokat a változtatásra, a majdani elfogadás reményében.

E javaslatokat összegezzük és a következő küldöttgyűlésnek az IDRE nevében előterjesztjük.
Köszönöm a segítő szándékú közreműködéseteket.

A topik neve : JAVASLATOK Az MDOSZ ALAPSZABÁLYÁNAK MÓDOSÍTÁSÁRA

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 aug. 10, 8:29-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 6:33 
Kedves Madarászok!
Jelen voltam a szombati átverősón. Talán, valamilyen legitim nem legitim vezetőségi tagként. A magam részéről eddig is, és ezután is teszem a dolgomat az európai fajok engedélyeztetése érdekében. Persze ezek után csak a saját nem regisztráltatott H-40 NEVÉBEN, AKI AZ MDOSZ TAGJA. Az új felállású hivatalokkal is megtörtént a kapcsolatfelvételem. A vitához nem fogok hozzászólni, mivel a szombati napot követően többet, ilyen bohóckodásban nem veszek részt. A csicsörkések fórumán, vagy más fórumokon, életrajzomból, írásaimból, kiolvasható, hogy mi az, ami számomra fontos. Szombaton mindenki ÁT LETT VERVE!!! Tudjátok miért? Mert mind két oldalnak az volt az érdeke, hogy ne legyen választás! Miért is? MERT NEM VOLT OLYAN SZEMÉLY, AKIT MEGVÁLLASZTHATTUNK VOLNA! A helyszíni rögtönzést pedig már egyik fél sem merte az elmérgesedett helyzetben felvállalni! Sajnálom, de ezt én is csak a távozáskor értettem meg! Ezért a jelenleg hadakozó feleket nem lehet többségként vagy kisebbségként meghatározni. Ezért nem ismert a program, ezért nem nyilatkozott senki. A HELYZETÉRT MIND KÉT OLDAL VEZETÉSE EGYARÁNT FELELŐS! Vegyétek tudomásul, hogy, a hangadók között kell a megoldást megkeresni. Azért, mert mind a két oldal madarászaira szükség van, mégpedig egy közösségben! A pestiek nem nevezik tirpáknak a vidékieket, és tudtommal a vidékiek sem városi proliznak! Ez a vezetés, nem tudom miért, de képtelen a hibáit belátni de, jogászkodni tud a semmiről. Olyan fiatal diplomás elnökre kell bízni az MDOSZ-t, aki képes a komromisszum megteremtésére, anyagilag önálló, tárgyalóképes, és megtalálja azokat a madarászokat, akikre támaszkodhat. ADDIG AMIG ILYEN JELŐLT NINCS, ADDIG SEMMI ÉRTELME AZ ÚJABB KÜLDÖTTGYŰLÉS ÖSSZEHÍVÁSÁNAK. Azt pedig az önjelöltektől elvárom, hogy ne lapítsanak és közöljék miként oldják meg az általuk kialakult tarthatatlan helyzetet! A MAGAM ÉS EGYESÜLETEM NEVÉBEN KIJELENTEM, HOGY MIND ADDIG BOLYKOTÁLJUK a TOVÁBBI KÜLDÖTTGYŰLÉSEKET, AMIG NEM ISMERJÜK a LEENDŐ ELNŐK VAGY ELNÖKÖK NEVÉT, PROGRAMJÁT! Persze tudom, hogy egy fecske nem csinál nyarat, és nélkülünk is mehet az élet.
Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 0:12 
rtomek írta:
conure írta:

Még egy apró megjegyzés: az egyik olasz kiállításon találkoztunk az olasz szövetség vezetőivel, és láss csodát nem a sokszoros világbajnokok felől érdeklődtek (Gyerkó, Pócsi), hanem Tóth Sándort kérdeztek. Külkapcsolatok.


a Külkapcsolatok felelőse az Olasz VB - én még Szlovák vót, nem is nagyon komunikált annó mikor magyarul próbáltunk szóbaeredni vele :? ...most meg ahogy olvastuk a DM ben tán Osztrák .....mindenesetre érdekes
Igaz nem tisztem bele szólni a vitába de anyit azért hozzá szeretnék fűzni, hogy többen keresik a madarakról szóló vitát egy szövetségi évi közgyülésről holott ezek az összejövetelek nem erről szólnak szerintem sehol ( mondjuk nálunk Szerbiába Én 8 éve minden közgyülésen részt vettem és soha nem esett szó a madarakról ) , meg még csak annyi hogy egy szervezet vezetőjének eggyáltalán nem kell, hogy nemtom én őrült eredményei legyenek VB-én vagy bármiljen versenjen a szervezet vezetése egészen más világ és legkevésbé a madarakról szól vagy a tenyészeredményekről, itt a rátermettség , kapcsolatok és a tenni akarás a TÖBBIEKÉRT és magáért a madarász társadalomért jelen esetben a a Magyar madarászokért a főcél !!!
jó páda erre a foci VB, Maradona talán a világ egyik mindenidők legjobb fudbalistája volt és láttuk milyen szövetkégi kapitány volt ....rosssz :lol:
üdv ROBY



Szeva Romtek!!!

Én is egyetértek azzal,hogy az elnök nem kell egyáltalán nagy eredményeket elérni,sőt én véleményem szerint még madarásznak sem kell lennie,csak az a kérdés vajon engednék???

Csak mivel sajnos eddig nem tudok róla,hogy volt e olyan elnök Magyarországon aki nem lett volna madarász és ha lesz e valaha olyan,mert szerintem sokkal simább ügy lenne ez az egész,itt szerintem ezzel a jogszabály modósitással van a legfőképpen a baj és sajnos nem tudni mikor fog ez változni.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 aug. 10, 0:00 
conure írta:
fric32 hozzászólásához csak annyit:

a legnagyobb részével egyetértek, de ami rám véleményformáló hatással volt, az a következő

--én végig folyamatosan követtem a MDOSZ honlap fórumán a hozzászólásokat, és ott már meg is formálódott a véleményem. A kisebbség részéről szinte állandó arrogáns, bizonyíték nélküli vádaskodást olvashattam, sokszor személyeskedő, sértő megjegyzésekkel. Ellenben az úgynevezett többség mindig kulturált, megindokolt, tényekkel alátámasztott választ adott. Természetesen az egyik viselkedési forma sem dönti el, hogy ki lenne a jobb elnök, vagy elnökségi tag, de azt nálam eldöntötte, hogy ki a szimpatikusabb. Itt kell megjegyeznem, hogy szerintem Hamza Zoltán a közgyűlésen végig nyugodt, korrekt hangnemben, és stílusban beszélt, ellentétben Dudás úrral, vagy éppen az előző gyűlésen történtekkel (mikor Sanyiba belefojtotta a szót)

Még egy apró megjegyzés: az egyik olasz kiállításon találkoztunk az olasz szövetség vezetőivel, és láss csodát nem a sokszoros világbajnokok felől érdeklődtek (Gyerkó, Pócsi), hanem Tóth Sándort kérdeztek. Külkapcsolatok.


Szia,Cornure!!!

Értem én,de aki ennyi évig elnök elhiszem sikerült megismernie egy pár ember a világkiállításon,főleg ha képvisel egy országot.
Én csak egyszer képviseltem az országot és hidd el rengeteg ember ismertem meg,igaz ott a madarászok sokkal jobban fogadtak mint egyetlen magyart kiállított mint a honi versenyeken ez a nem mindegy,érted???
Itt is van véleményem de nem írom le mert lehet félreérhető lenne,sokkal egyszerűbbek a dolgok mint ahogy sokszor fel van vezetve,csak végre meg kell érteni mindenhová pénz is kell.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2010 aug. 10, 12:37-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 23:34 
kuvik írta:
Hali!!!!

Lajos, erről tudomásom szerint nem volt szó!!! Az alapszabályunkban más olyan "dátum" is van, ami már okozott "eszetlenséget". És ez az MDOSz alapszabálya. Ez szerintem mindíg is egy nagy "szivatási" lehetőséget biztosított. De úgy látszik, ez mindenkinek jó volt, és én is csak azért "sopánkodtam", mert már ezerszer elmondtam, hogy ki kellene javítani, de mindíg süket fülekre találtam. (TAVALY IS MONDTAM, ezért nem is mentünk el, mert a labda mindíg fel van adva. És hülye, aki le nem üti.!!!)
Nem azzal van a legnagyobb gond, hogy valaki/valakik mit akarnak, hanem ahogyan akarják. A szakmaiságra való hivatkozás, meg lerágott gumicsont, mert tudtom szerint a legtöbben a "szakmában" amatőrök vagyunk.(!!!!) Én nem is tekintem szakmámnak, mert nekem ez szenvedély,- hobby.
Ja(!!!!!!) És Ferikém gratula a FIÚHOZ, és sok boldogságot a családodnak.(!!!!!!!)
:08: :31: :40:



Na tiszta jó,hogy beírtam a véleményem,mert egy kicsit megindultak a hozzászólások és vélemények pro és kontra.

Na Kuvik ez az amit én se értek,hogy ennyi ideje egy ilyen kis bibit miért nem lehet kijavítani,mondja el már valaki ezt is a sok tudatlan madarásznak,mert a fő baj pont az hogy a legtöbb madarásznak fogalma nincs sok dologról és miért???
Mert a vezetőség nem tájékoztassa vagy igen mert én nem tudok róla,szerzek én is infót meg más is,de mint köztudott mire hozzám elér sok ember sok emberek keresztül lehet addig ugyanazt a mondatott átfogalmazzák és a jelentése nem ugyanaz ami elindult,vagyis nem ártana akár ezen vagy az MDOSZ fórumán a többi madarászt is tájékoztatni,hogy legyen mindenki tájékozott ebben abban és ne a nagy semmibe kapisgáljanak.

Köszi Kuvik,nekem is most már a család a nr.1 de a madarakat meg a hobbim nem hagytam el,de ha így folytatódik sajnos nem lesz ahol azt a kis versenyizgalmamat átélhessen és egy jó kis kiállításon résztvegyünk.

Szomorú amit látok....

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 20:58 
conure írta:

Még egy apró megjegyzés: az egyik olasz kiállításon találkoztunk az olasz szövetség vezetőivel, és láss csodát nem a sokszoros világbajnokok felől érdeklődtek (Gyerkó, Pócsi), hanem Tóth Sándort kérdeztek. Külkapcsolatok.


a Külkapcsolatok felelőse az Olasz VB - én még Szlovák vót, nem is nagyon komunikált annó mikor magyarul próbáltunk szóbaeredni vele :? ...most meg ahogy olvastuk a DM ben tán Osztrák .....mindenesetre érdekes
Igaz nem tisztem bele szólni a vitába de anyit azért hozzá szeretnék fűzni, hogy többen keresik a madarakról szóló vitát egy szövetségi évi közgyülésről holott ezek az összejövetelek nem erről szólnak szerintem sehol ( mondjuk nálunk Szerbiába Én 8 éve minden közgyülésen részt vettem és soha nem esett szó a madarakról ) , meg még csak annyi hogy egy szervezet vezetőjének eggyáltalán nem kell, hogy nemtom én őrült eredményei legyenek VB-én vagy bármiljen versenjen a szervezet vezetése egészen más világ és legkevésbé a madarakról szól vagy a tenyészeredményekről, itt a rátermettség , kapcsolatok és a tenni akarás a TÖBBIEKÉRT és magáért a madarász társadalomért jelen esetben a a Magyar madarászokért a főcél !!!
jó páda erre a foci VB, Maradona talán a világ egyik mindenidők legjobb fudbalistája volt és láttuk milyen szövetkégi kapitány volt ....rosssz :lol:
üdv ROBY


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 20:00 
Szia Sanyi !

A Te általad javasolt módszer, most benne volt az alapszabály módosítási javaslatokban, ha nem lett volna az ami történt, már lehetne alkalmazni, na majd legközelebb........

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 17:28 
Hali!!!

Arról,hogy az alapszabályt úgy módosítsuk, ha az "első" megadott időpontban ,-vagy közben!!!- határozatképtelen a küldöttgyűlés, akkor egy órán belül újból összehívható, változatlan napirendi pontokkal, és a megjelentek létszámától függetlenül határozatképes. Ebbe úgy tudom(!!!!!!) ,hogy már Ti is belecsúsztatok. (Lehet, hogy rosszúl tudom???!!!)
Így lehet azt kivédeni, hogy ne kelljen sz@rakodni. De szerinten ez is lerágott gumicsont. Én igaz, hogy ezt most is jelezni akartam, - mármint a gyors módosítás megszavaztatását- de mivel már annyiszor elmondtam, és mivel már annyiszor sohasem figyel oda senki, csak az "iszapbírkózás" folyik- így már legtöbbször én belesz...k.
Különben az én véleményem,- mint azt Te tudod is- az, hogyha a MDOSz minden választott tisztségviselője csak egy kicsit is megakart volna felelni a vállalt feladatának, erre a sorozatos cirkuszolásra nem került volna sor.
Addig míg nem legális szervezetek is beleszólnak a dolgokba, - SŐT, választott tisztséget is ellátnak úgy hogy fogalmuk sincs, hogy mit vállatak el, akkor nem nagyon van miről beszélni.
Én úgy gondolom, hogy a mostani EB legalább el akarja,- és szerintem el is tudja - látni a feladatát. Annak ellenére, hogy van aki nem ismeri el!!!
Az előző évek során bizony legtöbb esetben olyanok voltak e választott funkciókban, akiknek vagy fogalmuk sem volt mit vállaltak, vagy tudták, csak nem csinálták. (Mert minek!!!!)
Sok mindent nem írok le, mert etikátlannak tartanám más bizalmával visszaélni, de nagyon remélem, hogy az utolsó lecke lesz valakiknek, amit meg KELL oldani.
Ezen dolgok helyi szenvedője vagyok én is, mert:"szavazzuk meg, hátha ez marha megcsinálja". Sajnos nálunk a civilszerveződések nem a valódi célt szolgálják, -persze a kivétel erősíti a szabályt,- hanem vagy egyéni célokat, vagy pénzlopást.(!!!)
Én remélem, hogy sikerül talpraállítani ezt a szövetséget,- de az is lehet, hogy túl naív vagyok (vagy hülye), de ennek már "tárgyallásos" formája nincs!!!
Amúgy különben vagy négyen jól "eldumálgatunk", melyből nekem lejön, hogy milyen sokakat érdekel. (Az is igaz, hogy már engem sem olyan nagyon érdekel!!!)
Mondták már nekem madarászok,hogy " az egész K...i madarász levan sz@rva." Hát erre én sem tudtam gombot varni. És mit vár tőlem az, aki így tisztel minket. NE IS várjon.

Na megyek, aztán "megrugdosom" a madaraimat. (!!!!!!!) (Vagy pörköltet fözök belőlük!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 13:48 
fric32 hozzászólásához csak annyit:

a legnagyobb részével egyetértek, de ami rám véleményformáló hatással volt, az a következő

--én végig folyamatosan követtem a MDOSZ honlap fórumán a hozzászólásokat, és ott már meg is formálódott a véleményem. A kisebbség részéről szinte állandó arrogáns, bizonyíték nélküli vádaskodást olvashattam, sokszor személyeskedő, sértő megjegyzésekkel. Ellenben az úgynevezett többség mindig kulturált, megindokolt, tényekkel alátámasztott választ adott. Természetesen az egyik viselkedési forma sem dönti el, hogy ki lenne a jobb elnök, vagy elnökségi tag, de azt nálam eldöntötte, hogy ki a szimpatikusabb. Itt kell megjegyeznem, hogy szerintem Hamza Zoltán a közgyűlésen végig nyugodt, korrekt hangnemben, és stílusban beszélt, ellentétben Dudás úrral, vagy éppen az előző gyűlésen történtekkel (mikor Sanyiba belefojtotta a szót)

Még egy apró megjegyzés: az egyik olasz kiállításon találkoztunk az olasz szövetség vezetőivel, és láss csodát nem a sokszoros világbajnokok felől érdeklődtek (Gyerkó, Pócsi), hanem Tóth Sándort kérdeztek. Külkapcsolatok.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 13:27 
Szia !

Idézet:
Lajos, erről tudomásom szerint nem volt szó!!!


Tulajdonképpen miről, mert nem értem mire gondolsz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 12:02 
Hali!!!!

Lajos, erről tudomásom szerint nem volt szó!!! Az alapszabályunkban más olyan "dátum" is van, ami már okozott "eszetlenséget". És ez az MDOSz alapszabálya. Ez szerintem mindíg is egy nagy "szivatási" lehetőséget biztosított. De úgy látszik, ez mindenkinek jó volt, és én is csak azért "sopánkodtam", mert már ezerszer elmondtam, hogy ki kellene javítani, de mindíg süket fülekre találtam. (TAVALY IS MONDTAM, ezért nem is mentünk el, mert a labda mindíg fel van adva. És hülye, aki le nem üti.!!!)
Nem azzal van a legnagyobb gond, hogy valaki/valakik mit akarnak, hanem ahogyan akarják. A szakmaiságra való hivatkozás, meg lerágott gumicsont, mert tudtom szerint a legtöbben a "szakmában" amatőrök vagyunk.(!!!!) Én nem is tekintem szakmámnak, mert nekem ez szenvedély,- hobby.
Ja(!!!!!!) És Ferikém gratula a FIÚHOZ, és sok boldogságot a családodnak.(!!!!!!!)
:08: :31: :40:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 11:20 
Szervusz Gideon !

Nos... pont az elött a napirend előtt távoztak néhányan, amiben többek között ezt lehetőséget is meg kellett volna tárgyalni, majd jóvá kellett volna hagyni
és azután a küldöttgyűlések határozatképességénél alkalmazni.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2010 aug. 9, 13:22-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 29, 12:03
Hozzászólások: 190
Tartózkodási hely: Bácsborsód
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 10:06 
Üdv mindenkinek
Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólást jó mindezt végigolvasni(külön köszönet az IDRE-nek). Mint vidéki fiatal madarász azt hiszem nem vagyok egyedül aki nem nagyon hallott illetve tudott a felsőbb körökben dúló vagy nem dúló összecsapásokról. Így különösen jó volt végigolvasni a helyszíni tudósítást illetve a későbbi kommenteket. Bár sok mindent nem értek ennek oka részben az előzmények ismeretének hiánya , de lenne egy kérdésem:
- cégünknek körülbelül 40.000 tagja van több száz küldöttel az éves küldöttgyűlésre ebből nagyjából 30 ember jön el a kiküldött sok meghívó és hirdetések ellenére. Ez már annyira megszokott hogy a 9 órára összehívott küldöttgyűlésre még az intéző és ellenőrző bizottság tagjai sem jönnek el. Természetesen az elnök kihirdeti a küldöttgyűlés határozatképtelenségét, majd egyből összehívja 9 óra 30 percre a következő küldöttgyűlést ahol már a megjelentek mindenről törvényesen szavaznak. Valamikor 9 óra 20 perc táján megérkeznek a meghívottak és rendben lemegy az egész küldöttgyűlés szavazásostól, mindenestől. Nincs az hogy valaki távol marad és ez miatt minden határozatképtelen, vagy valaki szándékosan elmegy közbe stb....
Nos a hosszú mondóka mögött a naiv kérdésem, hogy jelen esetben ez nem lett volna törvényes?
Megértek mindenkit aki nemtetszését fejezi ki nemek sem tetszett volna ha utazok 170 km-t a nagy semmiért.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2010 aug. 9, 8:12 
Szervusz Feri !
Néhány gondolat a hozzászólásodhoz, mellyel nagyrészben egyet is értek, de van nézetkülönbség amit jó volna tisztázni.
Idézet:
Hát le vagyok döbbenve,megint és ez így lesz mindörökké,mert amíg ez a két oldal a hatalomért vívódik,addig sajnos a legnagyobb vesztesek a madarászok.


Én is le vagyok döbbenve, hogy azok akik tudvalevőleg évekig nem csináltak semmit a szövetségért azok gondolkodás nélkűl rombolnak, mint egy terminátor, hívatkoznak a törvényességre, de ha az egyesületüket vizsgálnánk meg ott is lenne törvénytelenség rendesen.....nemde ? Ezt Te is tudod, hiszen voltál más egyesületben is és láttad ott is a dolgokat. Ez a szombati nap csak, arra volt jó, hogy sokunkban megerősítse, hogy sosem lesz egyetértés ha bizonyos személyek a szövetségben maradnak. Ha meg az anyagi oldalát nézzűk a dolgoknak a távozók a szombati cirkuszon résztvevő madarászok zsebét legalább 45o ezer Forinttal rövídítették meg. Kimondottan útálom, ha mások hülyesége miatt kell feleslegesen kiköltekeznem, fáradoznom, az időmet pocsékolnom.
Ezért a feleslegesen kidobott pénzért vehetett volna magának minden megjelenő fejenként 6 db standard kalitot, vagy elhozhattunk volna még a svájci kalitokból 2ooo darabot, meg kiküldhettűk volna a világkiállításra 1o madarász madarát ingyen. Ezzel elérték az ifjak és idösek közös erővel a megjelentek idejének pocsékolását és a madarászok közötti barátság semmivé foszlatását. Arról nem beszélve, hogy most már egész biztos, hogy ez évben Magyar Bajnokság nem lesz és ezzel a kudarccal a világkiállításon való Magyar madarászok részvétele sem lesz biztosítható. Elékszel, hogy felajánlottam a segítségemet neked és Pócsi Bélának a 2o11. évi kijutáshoz az MDOSZ honlapján ? Hát bizony a külkapcsolatokért felelős Gyerkó Tíbor még csak egy emailt sem küldött, hogy akkor köszöni és ha aktuális lesz élni fog az igénnyel. Ebből az is leszűrhető, hogy a külföldii kapcsolatok ápolva vannak, de a hozzá szorosan kapcsolódó hazai kapcsolatok semmibe vannak véve, mond meg nekem, hogyan bízzak ebben a fiatalemberben, főleg akkor ha elolvasom a díszmadárban megjelent cikkeinek egy részét ? Ebből bizony nem lesz közös megeggyezés és ez vezetői hiba bárki részéről. Ilyen és hasonló ballépések erősítik meg a madarászokban azt, hogy ki alkalmas és ki nem és ki elkötelezett és ki nem a madarászat országos vezetéséért.
Azzal nem értek egyett, hogy hatalomért dúló harc folyik, hiszen itt hatalom aztán nincs csak munka és azután köszönésképpen olyan megnyílvánulás, amit szombaton lehetett tapasztalni.
Viszont azt tudom és kérdezd meg Varga Sanyit, hogy az országos vezetőnek napi hány órát kell foglalkozni a közügyekkel a csládtól, munkától elvonva azért, hogy estleg döcögjön a szekér, és gondold át hány órát vesz igénybe az, ha nem csak döcögni hanem haladni is akarunk a szekérrel.
Ezt csak olyan ember végezheti aki a madarászat iránt elkötelezett, munkája mellett ideje is van, nemcsak a madártenyésztésben járatos, hanem az emberekkel is megérteti magát, nem bosszúálló, mint akit Te is ismersz, bírja a töménytelen rosszindulatú kritikát és mindezek mellett nem önkényúr és csak az Ő meglátása a megfelelő a többi madarász legyen az fővárosi, vagy vidéki madarász az csak "TÍRPÁK". Illetve a madrászat vezetéséért erőn felüli munkát vállal magára, ráadásúl a NEJE is olyan megértő, hogy eltűri ezt a marhaságát.

Na mondj nekem egy ilyen titánt, vagy akár többet is, aki mindezt vállalja legalább egy választási ciklusban, vagy netán tíz egynéhány éven át.
Rögtön javaslom őket elnöknek, vagy elnökségi tagnak.
Szóval a háttérben nagyon sok minden van, többek között a tények valódiságának elismerése, a kritikák ne pletykákra épűljenek, ne hazugságokra támaszkodjanak és ha nincs igaza valakinek és megsért másokat legyen annyi jólneveltség benne, hogy ott, azok előtt kérjen elnézést a tévedésért ahol ezt a rágalmazást meg is tette, ne pedig bészbolütővel keresse igazát. Igy sosem érünk el a madarászáshoz, sem az öregek, sem a fiatalok, az így mindörökre álom marad a számunkra.

Szerintem vannak emberek akik nem valók a madarász közösségbe és azokat előbb vagy utóbb, de kiveti magából (kiközösíti) a Madarász társadalom, mint ahogy már egynéhányukkal az utobbi években meg is történt. Szerintem ezután is meg fog történni, mert az öntisztulás eredendő folyamat és azt úgysem lehet megállítani, ha a többség ezt akarja.

A madarászok döntően nem církuszolni kívánnak, hanem szakmaiságban, barátságban, békésen madarászni, versenyezni, mások írígysége nélkűl átvenni a jól megérdemelt elismerését, netán a kitüntetését, talán úgy ahogy nálunk az IDRE-ben vált szokássá. Talán még az is igény, hogy eldumáljunk egy jól megterített asztal mellett.

Na leszállok a földre, mert ha leesek kitörik a nyakam.

Ha mindezt megértik az emberek, akkór majd beszélhetünk madarászatról, addig csak a végeláthatatlan vita és egymás gyílkolása lesz a jellemző.

Drasztikus megoldás, de megoldaná a jelenlegi vitát, ha a COM tagságot szüneteltetnénk.
(ugysincs pénz rá.) Ha egy új szövetség, vagy több is alakulna és legaláb egy évi tevékenység után a legjobban működő kapná a COM-tól a külföldi kapcsolattartás jogát, nem pedig az a csapat, mely erőszakossabban viselkedik.
Megfelelö információk beszerzése után az illetéskeseknél, (de kik is azok a szombati botrány után ?)kezdeményezni is fogom e felvetést.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO