Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 15, 18:12 
Bíróképzősök !

Holnap 8, 3o - tól a Lurdy-ház első emeletén a kiállító terem ben lesz a biróképzési megbeszélés, leckekönyv kiosztás és a bírókhoz való beosztás, kérem pontosan jelenjetek meg.
Aki még nem küldte vissza a jelentkezési lapot az sűrgősen tegye meg az
e-mail címemre.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 19:07 
Szia Zsolt!

Reggel 8-tól már vannak ott, Én 8,4o-re érek oda a népligeti busz állomásra és onnan kb 1o- 15 perc gyalog.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 18:38 
Csütörtökön hány órától vagytok a Lurdy Házba?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 11:30 
Szia Misi !

Pénteken én kb. 8,3o ra érek oda és engem keress.
Igen ott lesz egy rövid megbeszélés és a szétosztás a bírók mellé.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 10:30 
Szia Lajos!

Nos akkor hányra kell odaérni a Lurdyba pénteken?
S kit keressek?
Ott leszek ezekszerint beosztva valaki mellé?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 10:02 
Szia Misi !

A leckekönyv és a vele járó regisztrációs kőltség (1 5oo,-) egyszer van a kezdetekkor a Lurdy - házban átadható. Kapsz róla elismervényt.
Az első szemeszter tandija 5ooo,- december 15. - ig utalandó át, vagy átadható a Lurdyban is, ahogy gondolod úgy fizeted, mindég kapsz róla elismervényt és mindég a rendezéshez illőt.
Utaláskor a megjegyzés " bíróképzési hozzájárulás"

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 9:55 
Rendben!
Még ma postázom.
16-án pedig találkozunk a Lurdyban.

S ismét egy kérdés, amikor utalom a pénzt a számlára, milyen megjegyzést fűzzek hozzá?
Ill, akkor most 5000, vagy 6500?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 8:31 
Cs: Misinek !

Szia Misi !

Na látod ezért nem voltam mérges, mikor azt hitted, hogy méregből válaszoltam. Ugyanis a helyzet az, hogy minél többféle véleményt hallgat, vagy olvas az ember, úgy változik a véleménye egyre pozitívabbá. Így alakult a Tiéd is, hát az eredmény, hogy ugyanott vagyunk, mint a jelentkezések elején = a jó oldalon.
Vissza vagy véve a csapatba, de írásban is küld el a jelentkezésedet, mert csak a "Jelentkezési lap " beérkezése után kapod meg a tanulmányi törzs számodat és válsz teljes jogú hallgatóvá.
(Ez a többi jelőltre is vonatkozik.)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 22:31 
Cs.Misi írta:
Szia Neco!

Pedig eléggé pártos a hozzáállásod....


Szia Misi!

Biztosan igazad van! Bizonyos szempontból, és bizonyos témákban biztosan elfogult vagyok! De meggyőződésem hogy Lajos, meg a hozzá (hozzám) hasonlóan elfogultak pozitív hozzáállása kell ahhoz, hogy ne csak keseregjünk azon hol tart a magyar madarásztársadalom, hanem tenni is tudjunk azért, hogy előlrébb lépjünk! Kesereghetünk még azon évtizedekig, hogy erre milyen tuti kiállítás volt, meg milyen korrekt bírálat, hol tart a tenyésztés más országokban! De itt az alkalom, hogy megteremtsük a feltételeket ehhez szűk hazánk berkein belül is! Beszélhetünk arról, hogy milyen kiválló szakember Péter Géza bátyám, és milyen korrekt bíró (tiszta szívemből mondom, minden tiszteletem az Övé), de könyörgöm, ki az a 30-40 év körüli korosztály aki a helyébe lép ha szükség lesz rá?! Ez a feladat Rád hárul(meg rám, meg minden velünk egykorú tapasztalt madarászra!) minden anyagi és erkölcsi terhével együtt! Úgyhogy aki teheti éljen a lehetőséggel, aki meg nem az szurkoljon, hogy aki megteheti annak sikerüljön! Mert bizony e nélkül nem lesz előrelépés!

Akinek lehetősége van rá, kérem támogassa ezen törekvéseket legalább erkölcsileg. Aki meg ezt nem teszi meg, az legalább ne gáncsoskodjon. Meggyőződésem, hogy ez az út vezet a magyar madarászat felzárkózásához az irigyelt, és sokat emlegetett európai színvonalhoz!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:05 
Sziasztok,

Némi alapinformációt had osszak meg veletek.
A nemzetközi bíróképzésben elfogadott és bevált gyakorlat, illetve a tematika egyik szerves része a bírálatnak a gyakorlása.
Ez írja elő hogy elengedetlen feltétele a vizsgázásnak segédbíráskodás, a gyakorlás. Ez áll 10 klub szintű minősítő kiállításon és 3 országoson való „részvétel”. :study:
Klub szintű például a karcagi… Országos viszont évente csak egy van ami most a Lurdyban lesz megrendezve. Ezért is épül fel a tematika 3 évből…
Ez azt jelenti hogy a 3 országos bajnokságon szinte „kötelező” részt venni, míg a többi kiállításokból kettőt passzolhat. (Egyenlőre 4 helyszín van szövetségi szinten letárgyalva: Karcag, Bácsalmás, Mór és Zalaegerszeg. Ez összesen 12 kiállítás a három év alatt.)

A sikeres vizsga után mindenki országos bíró lesz (OMJ a hivatalos neve) amivel már saját magunk is megtudjuk rendezni a minősítő kiállításainkat.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 19:38 
Értem!
S köszönöm a kielégítő válaszokat!

S mégegyszer elnézést kérek a kérdéseimért.

Nos akkor kérlek, ha lehet, tegyél vissza, s akkor 12 lesz a létszám, ami már egy teljes tucat
:)

S várok minden infót.

Misi

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 19:10 
Én inkább " a madarászattal elkötelezettnek" nevezném neco véleményét....

Na mégegyszer...

Az oktatás ezen a honlapon a " Bíróképzés" menüpont alatt lesz.
Nem kaptok anyagokat, mert annak a költségei a csillagos eget vernék, viszont fennt lesz minden a honlapon, amit érdemes tudni, vagy írott anyagban, vagy más honlapokra, könyvek fejezeteire, szaklapok cikkeire, hívatkozva, linkek behelyezésével. Nem utolsó sorban az ajánlott irodalom csokorba szedésével segítjük a felkészülést.

Konzultálási lehetőségek : egyszer a menügombhoz csatlakoztatott "fórumon" lehet, ezt csak a "birójelőltek" használhatják, mivel másoknak nem lesz elérhető ezen a gombon a fórumozás lehetősége.
Mindig a témára felkért oktató ad választ : Pl : Genetika : Mészáros Lídia genetikus, színkanári fajták ismerete : Erős Árpád mestertenyésztő,
madár topográfia, alaktan Molnár Marcell egyetemi tanár, ........... mindig a szemeszternek megfelelő oktatási anyag készítésében résztvevő személy.....többnyire ezek a személyek fognak vizsgáztatni is....

Másodszor a gyakorlati anyagból a bírálatokat végző bíróktól szerezhetők be az informácíók.

Szerintem a három év nem sok, de nem is kevés, hiszen az egész lényege a bírálati rutinszerzés, tapasztalat és a szemlézési felelösség kialakulása, ehhez pedig idő kell, ezt nem lehet bebiflázni azt gyakorólni kell, és a gyakorlatra hazánkban egy évben jelenleg mindössze 5 alkalom nyílik és az sem biztos, hogy azon mindig mindenki részt tud venni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 18:21 
Szia Neco!

Pedig eléggé pártos a hozzáállásod.
Na mindegy, hagyjk, mint írtam, az én információhiányom a kérdések oka.

Lajos, nem is tudom, hogy fel merjem e tenni, de lenne még egy kérdésem.

miszerint mit takar egy félév? Tehát a leírtakből gondolom, kapunk egy köteg anyagot, amit meg kell tanulni. De pl hány konzultációnk lenne egy félévbe? Komolyan nem értem, hogy mért kell ehhez 3 év, hogy megtanuljuk, a feltettekket. Vagy a rutinszerzés?
Mert ugye jó madarász holtáig tanul, de csak a rutinszerzés az, amire gondolni tudok. De ahhoz meg talán 3 év is kevés.

Tényleg, elnézést kérek mindenkitől a hülye kérdéseimtől, de azért kérdezek, mert ugyan még mindíg érdekel.

Misi

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 17:25 
Cs.Misi írta:
Akkor jól van. Én nem kötekedni akartam, csak kíváncsi lettem volna a többiek véleményére is, de senki sem válaszolt ebben....


Nincs szándékomban megbántani senkit, de aki ezt az összeget sokallja egy 3 éves, nemzetközi szintű jogosítványt adó tanfolyamra, az tényleg ne kezdje el. (Ez az összeg végül is egy külföldi börzetúra+ 2-3 madár ára.) És akik elkezdik azzal is számoljanak, hogy a bírálatok az esetek többségében hétköznap (csüt. vagy pénteken) zajlanak. Tehát szabadnap, szabadság, fizetéskiesés stb. A család hogyan tolerálja ezt, arról inkább nem is beszélek. Persze ez az összeg is nagyon relatív. Ha napi megélhetési gondjaim lennének, én sem kezdeném el, de ez esetben nem is madarásznák.
A tanfolyam díjja, ha kicsit utánaszámolunk éppen hogy fedezi az előadók, vizsgabiztosok útiköltségét, illetve a tantermek esetleges költségeit.
Én leginkább azon vagyok meglepődve, hogy ilyen kevés a jelentkező. Itt az alkalom hogy tegyünk valamit a madarászatért, és mégis csak ennyien vállalják.......pedíg de sokaktól hallom hogy tenni kéne valamit!
A szövetség jelenlegi vezetését azzal az egyetlen (szerintem) jogos kritikával lehetett illetni, hogy a bíróképzés-utánpótlás nincs megoldva.(Hozzáteszem: az ezt megelőző vezetés sem sokat tett ez ügyben!) A többi kritika hablaty és személyeskedés! Hát most kíváncsi leszek a vészmadarakra, mi lesz a baj ezzel a 11 bírótanonccal! Nem mintha változtatna a véleményemen, de kíváncsi vagyok! :wink:

Szerintem mindenkinek -a képzésen résztvevőknek, és rajtuk kívül minden magyar és külföldi madarásznak- örülnie kéne hogy valaki elvállalta ennek a tanfolyamnak a megszervezését, és szurkolni kéne, hogy pártatlan, jó szakemberekből álló gárda kapjon bírói igazolványt 2010-ben! Lehet hogy én sem tudom végigcsinálni, van nekem is elég nyűgöm, munkám, családom. Azért reménykedem hogy sikerül....
És szurkolok mindenkinek aki elkezdi a tanfolyamot, hogy nekik is sikerüljön! Szerintem ugyanezt tegye mindenki, aki anyagi vagy elfoglaltságbéli gondok miatt nem tud résztvenni a képzésben! Mert ez a magyar madarászat érdeke, nemcsak a vizsgázóké és a szervezőké!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 14:48 
Szia Neco !

A jelenlegi állás 11 fő !

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 14:27 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni (mielőtt bármit is írnék) Lajos bátyám, hogy kategóriától függetlenül hány jelentkező van a tanfolyamra?

Üdv : neco


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 12:51 
Nem is vettem kötekedésnek, de rólam az a hír járja, hogy szókimondó vagyok és tartom az igéreteimet, hát nem mindig sikerűl, de ebben a témában mindent bedobok, hogy jól sikerűljön. Persze sokan támogatnak is benne biztosan eredményes is lesz.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 12:45 
Akkor jól van. Én nem kötekedni akartam, csak kíváncsi lettem volna a többiek véleményére is, de senki sem válaszolt ebben....
Mindenesetre ha azt nézem, hogy 3 év, akkor tényleg nem vészes az összeg.
Bevallom, tudatlan vagyok e témában, hisz ezért vetettem fel legelsőkéánt ezt a fórumba...
Majd erre reagálva, vagy pont a véletlen műve, de jött a képzésről az infó...
Szóval mivel semmit se találtam anno, s most se a neten erről az egészről rajtatok kívül, így tényleg kevés lehet a kinti infó.
S a kérdéseim is ezért vannak, nem pedig a kötekedésekért!
Nem szokásom!

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 12:37 
Nem mérges vagyok, csak erősen csalódott, mivel több száz munkaórába telt az előkészítés és ez a nyílvános vélemény az egész témáról.

Személy szerint nekem mindegy, hogy ki miért jelentkezik és miért nem, ha a cél megvalósul majd.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 12:29 
Söt tovább mennék : a madarászok részéről állandó követelés a tisztességes és megkülönböztetés nélküli bírálat, de képezni nem szívesen képzik magukat, így hová jutunk majd a bírálattal ?




Itt nem a szívesenről van szó!!!!

Én szívesen képzem magam tovább, csak az anyagiakat is megfontolom. Ezért ne legyél már mérges Lajos!!!!

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 103 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 24, 8:26
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO