Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 20:04 
Ja én nem erre utaltam..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 19:55 
eszterolajos írta:
Sajnálattal láttam, hogy az MDOSZ pályázatát, mely az önnáló szakmai lap alapítására vonatkozott elutasították, sajnos az elbírálás során sorompót kapott és az ELUTASÍTOTT pályázatok között van besorolva.

Én erre gondoltam...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 19:50 
Szia Zottan !

Idézet:
MÁS: A szakmai rész kidolgozásában nem jelentene-e segítséget egy ív benyújtása, melyen olyan DM-előfizetők aláírása található, akik támogatják az MDOSZ törekvését?


Te tudsz ilyen törekvésről, én nem tapasztalom .

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 22, 9:53 
Kedves Lajos bátyám!

Nem lehangolásképp írom, de én minden évben, amikor elküldöm a kiállításunk időpontját a Szerkesztőségnek meginvitálom Kovács Úrékat rendezvényünk meglátogatására, azonban sajnálatos módon eddig egyszer sem jutottak el hozzánk... Nem tekintem személyes elutasításnak, nyilván vannak más dolgai is a Szerkesztőségnek, mint ilyen "kis" kiállításokra járni, mint a miénk. Szóval, azt gondolom jó dolog meghívni a Magazint az egyesületi rendezvényekre, de hogy odaérnek-e az más kérdés.

MÁS: A szakmai rész kidolgozásában nem jelentene-e segítséget egy ív benyújtása, melyen olyan DM-előfizetők aláírása található, akik támogatják az MDOSZ törekvését?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 22, 8:31 
Kedves Madarászok !
Sajnálattal láttam, hogy az MDOSZ pályázatát, mely az önnáló szakmai lap alapítására vonatkozott elutasították, sajnos az elbírálás során sorompót kapott és az ELUTASÍTOTT pályázatok között van besorolva.
Ez azt is jelenti számunkra, hogy még több évig nem lesz semmi az önnáló szakmai lapból.
Ezért aztán a vezetőségünk felveszi a a Díszmadár Magazin szerkesztőjével a kapcsolatot egy közös szakmai rész kialakítása ügyében. Reméljük, hogy megkeresésünk nem talál zárt ajtóra, hiszen Kovács úr eddig is nagy lelkesedéssel támogatta egyesületünk munkáját és a madarászatatot.
Konkrét ajánlatunkat a jövő heti vezetőségi ülésen megtárgyaljuk és benyújtjuk a szerkesztőség felé, ezzel is elősegítve a hazai madarászat fejlődését, a madarászok egymáshoz való közeledését. A lap vásárlásával Ti is támogathatjátok ezirányú törekvéseinket. Minden egyes új előfizető segíti a madarászat további fejlődését, a barátságos viszony kialakulását. Javaslom, hogy hívjátok meg rendezvényeitekre, hogy első kézből legyen információja a madarászok gondjainak, örömeinek.
Csak mi madárkedvelők tudjuk megváltoztatni a jelenlegi áldatlan állapotot.
Gyerünk együtt induljunk meg a jó írányba, aki nem tart velünk lemarad, de meg is érdemli sorsát. Madadászni szép és nemes feladat ezt mutassuk meg közösen és mindenhol, legközelebb a Szentesi Madárfesztiválon.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 13, 12:42 
Sziasztok!
Tegnap óta nem tudom elérni az mdosz.org-ot. Másnál is van ilyen probléma vagy nálam van a baj?? :?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 21:05 
helló

Természetesen javítjuk. Kellene Bóka úr elérhetősége. Egyébként valahol, talán a magazinban olvastam, hogy társelnök vagy, vagy nem?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:55 
Halihó!
Itt valami nagyon nagy kavarodás van, srácok!
Az mdosz.org nagyon jó lett, viszont meglepetten tapasztaltam az "Egyesületek" menüpont alatt, hogy a mi szervezetünk H26-os helyett a H23-as és hogy én vagyok az elnök!! :D:D :lol:
Nagyon kedves, hogy ilyen rangra emeltek a kedves webmesterek, de az elnökünk még mindig Bóka József. Legyen szíves a felelős kijavítani! Kösz.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 14, 15:19 
Szia Brimston!

Nekikezdtem elolvasni a régóta keresett, s most végre publikussá vált MDOSZ alapszabályt.
Az alapszabály az egyesületek legfontosabb, tevékenységüket meghatározó alapdokumentum.
Mint egyesületi tag, s ezenkeresztül /legalábbis elméletileg/ szövetségi tag az alapszabály 4 és 5 § -val kapcsolatosan az alábbi kérdéseket szeretném feltenni az MDOSZ vezetőségének.
Kérdéseim célja az MDOSZ mint szövetség munkájának alaposabb megismerése, segítségkérés az alapszabály betartásához, a kapcsolódási pontok felméréséhez a szövetség munkájába.
Örülnék, ha az MDOSZ honlapon ismertetésre kerülne néhány kérdésben az MDOSZ jelenlegi tevékenységét, működését érintő kérdésre adott válasz.
Az alábbi kérdések az MDOSZ fórumán is feltettem. Tisztelettel várom az illetékesek válaszát.



4. §
A SZÖVETSÉG CÉLJA
1. A Magyar Köztársaságban szervezi és koordinálja a díszmadártartással és tenyésztéssel kapcsolatos tevékenységet, képviseli tagjai érdekeit, részt vesz a COM munkájában.
2. Kiadványain keresztül és kiállításai, nyílt szakmai napjai keretében, tagjaink bevonásával közreműködik a természet és állatvédelmi célok megvalósításában. Ezek érdekében szorosan együttműködik az e területen dolgozó állami és más társadalmi szervezetekkel.
5. §
A SZÖVETSÉG FELADATAI
- A díszmadártenyésztés népszerűsítése, fejlesztése
- A fejlesztési célok meghatározása, megvalósításának szervezése.
- Önként vállalt, illetve együttműködési megállapodáson alapuló természetvédelmi és állatvédelmi aldatok ellátása.
- A Washingtoni Egyezmény és az Állatvédelmi Törvény betartása és betartatása.
- A kiállítási és versenyszabályok megállapítása, betartatásuk ellenőrzése.
- A tenyésztési követelményrendszer kidolgozása, tenyésztői címek elbírálása, odaítélése.
- A fegyelmi- etikai szabályok megállapítása, fegyelmi jogkör gyakorlása.
- A díszmadártenyésztők képvislete külföldön és belföldön.
- A versenybírók és más szakemberek képzésnek és továbbképzésnek megszervezése, a bírók vizsgáztatása és minősítése.
- A Szövetség központi nyilvántartásának vezetése. A Szövetség működéssel kapcsolatos irataiba az Elnökkel való előzetes egyeztetést követően bárki betekinthet.
- A tagok olyan vitás ügyeinek intézése, melyek nem tartoznak ás szerv hatáskörébe.
- Jogszabályokban meghatározott, a Szövetség működését, a díszmadártenyésztést befolyásoló egyéb feladatok ellátása. „



Kérdések

1. Az MDOSZ mint szervezet jelenleg milyen módon, mely területeken vesz részt a COM munkájában? Melyek azok a kiemelt területek, melyekben az MDOSZ kapcsolódni kíván a COM munkájához?
2. Milyen kiadványai jelentek meg az MDOSZ-nek az elmúlt években, s ezek hol tekinthetőek meg, hol beszerezhetőek?
3. Az MDOSZ mint szervezet konkrétan milyen természetvédelmi és állatvédelmi célok megvalósításában vesz részt, milyen gyakorlati tevékenysége volt ezen a területen az elmúlt évek során? Milyen koncepció és időterv alapján végez ilyen irányú tevékenységet?
4. Melyek azok az állami és más társadalmi szervezetek, melyekkel természetvédelmi és állatvédelmi célok megvalósításában szorosan együttműködik az MDOSZ mint szervezet? Melyek ezeknek a szoros kapcsolatok kialakításának MDOSZ által meghatázotott alapelvei, irányvonalai? Melyek a kapcsolatok gyakorlati erdeményei? Mely állami szervezetekkel, társadalmi szervezetek tartoznak abba a csoportba, melyekkel az MDOSz szükségesnek, és fontosnak a tartja a jövőben az együttműködést a céljai megvalósítása érdekében?
5. A kiállításokon kívűl milyen eszközökkel népszerűsíti az MDOSZ a díszmadártenyésztést? Létezik-e fejlesztési, népszerűsítési koncepció ezen a területen, célcsoportok meghatározásával, feladattervvel, stb.?
6. Mi tartalmaz az MDOSZ fejlesztési koncepciója, melyek a fejlesztési tervei, s hogyan képzeli ezek megvalósítását?
7. Milyen konkrét propagandát, cselekvési tervet hajt végre az MDOSZ a Washingtoni Egyezmény, illetve az Állatvédelmi törvény betartatásával kapcsolatosan?
8. Milyen stádiumban van a tenyésztési követelményrendszer kidolgozása? Milyen irányelveket követ a kidolgozás, kik a felelősei, végrehajtói? Hol tekinthetőek meg a tenyésztési követelményrendszer?
9. A tenyésztői címek elbírálása, adományozása milyen irányelvek, szabályok alapján történik? Milyen tenyésztői címeket adományoz az MDOSZ?
10. Milyen etikai szabályokat állapított meg az MDOSZ, mint országos szövetség? Milyen tevékenységekkel indította el ennek létrejöttét az MDOSZ?
11. A kiállításokon való résztvétel mellett milyen területeken képviseli a tagokat külföldön és belföldön az MDOSZ? Történt-e konkrétan valamely tag valamilyen hivatalos, akár jogi, akár szakmai képviselete az utóbbi években? Ha igen akkor milyen?
12. Volt-e az utóbbi időben szükség, példa arra, hogy az MDOSZ fegyelmi jogkörét gyakorolja? Ha igen milyen esetekben? Hogyan történt meg ennek közzététele?
13. Milyen oktatási koncepcióval rendelkezik az MDOSZ? Az utóbbi években milyen képzéseket, továbbképzéseket szervezett? Az MDOSZ mint országos szövetség hogyan képzeli a bíróképzést? Miért nem az MDOSZ kezdeményezi, szervezi, alakítja ki a bíróképzést, miért az IDRE? Milyen szakmai elvekre épül a bíróképzés? Történt-e más országokban már működő, vagy COM-os bíróképzési anyagok fordítása, szakmai vizsgálata? Az MDOSZ hogyan kívánja a lebonyolítani a bírójelöltek vizsgáztatását? Milyen minősítési elvek vannak érvényben ezzel kapcsolatosan az MDOSZ-nél? Gyakorolni kívánja-e az MDOSZ a szakmai kontrollt a bíróképzés folyamatában, illetve a bírák vizsgáztatása során?
14. Mely adatokat tartalmaz az MDOSZ központi nyilvántartása? Tagi, egyesületi nyilvántartás mennyire aktuális? Milyen elvek alapján történik a nyilvántartás vezetése, milyen gyakran kerül frissítésre? Mkor kerül be az alapszabályba a szövetségi tagsági igazolvány kiadása, szabályozása, használata? Milyen egyéb adatokat tartalmaz az MDOSZ központi nyilvántartása? / tenyésztett fajok, vérvonalak, gyűrűszámok, stb/
Az MDOSZ alapdokumentumai, nyilvánosnak minősülő, tagokat jogait és kötelezettségeit érintő iratai miért csak az elnökkel történő előzetes egyeztetést követően tekinthetőek meg Nyíregyházán? Országos szövetségről lévén szó, ez gyakorlatilag lehetetlenné teszi a tagok számára a dokumentumok megismerését, alkalmazását, beartását.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 7, 13:22 
Helló

Köszi az információkat, javítottam. Még új vagyok a szakmában, így csak tapogatózok a honlappal :D
A honlapotok a hasznos oldalak alatt van, a tagszervezetekhez is föl fogom rakni a nevetek után, ha egy két technikai kérdést meg tudok oldani.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 7, 12:24 
Szia brimston !

Olvastam az MDOSZ weblapját (újfent), mi több, már regisztráltam is szépmagamat, s az 1esületi névsorral kapcsolatosan, pontosabban csak a mienkkel változtatásokat javaslok. Ezek a következők:
Egyesületünk pontos megnevezése:
Díszmadárbarátok Székesfehérvári Egyesülete.
Mivel Te a név elejére írtad a számot, így a végéről szerintem el kéne tüntetni, legalábbis számomra zavarólag hatott.
Elnökünk pontos mobilszáma:
06-20/ 469-5768.
Kérlek, beszélj vele, mert címe -ha jól vagyok informálva- megváltozott.
Végezetül ahogy kérted, egyesületünknek van internetes elérhetősége, ebből kifolyólag, felteheted ezt is az MDOSZ honlapjára:
www.diszmadarh18.mlap.hu

Segítségedet előre is nagyon Köszönöm, Köszönjük.
Madárbaráti üdvözlettel:
canary1

alias

Cserna Zoltán ifj.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 7, 11:40 
Üdv mindenkinek

Az éledező MDOSZ honlaphoz kérnék ismét segítséget.
A tagszervezetek oldalon a tudomásom szerint a legfrissebb lista van, de kérném a tagszervezetek tagjait, nézzenek rá, és ellenőrizzék nincs e hiba, a hiányosságokra pedig hívják fel a figyelmemet.
Ezenkívül várnám azon egyesületek jelentkezését, akiknek honlapjuk van, hogy a linkekket is fel lehessen rakni, illetve az egyes tenyésztők honlapjait is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 4, 14:00 
Szia Zsolt !

Az említett egyesületi közgyűlésünk valóban megtartatott, a telefonnal kapcsolatosan valszeg Neked lészen igazságod, és elfelejtettem rádcsörrenni. Utólag is bocsi.
Kicsit szétszórt vagyok mostanság, azt sem tudom, hol áll a fejem. Per pillanat éppen a Skandináv madárfaunát tanulmányozom Stockholmban, he-he-he...
Segítségedet és rendkívüli gyorsaságodat még egyszer nagggyon kössz. A tagság nevében is.
Üdv:

canary1
Zoli


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 4, 12:56 
Szia Zoli!

Ne szomorkodj, kicseréltem a linket. Telefonon beszéltünk valóban, lehet, hogy félreértettük egymást? Azt mondtad lesz egy egyesületi közgyűlésetek, ahol megegyeztek abban, hogy melyik link / oldal/ lesz a végső. Igérted, hogy visszaszólsz, ha eldőlt. Ezért nem cseréltem ki idáig. De most már megtörtént :lol:
A habot is intézem!

Elnézét, ha valamit én értettem rosszul!
üdv Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 4, 12:50 
Üdv Mindenkinek !

Asszem egyesületi weblapunkkal kapcsolatosan ezen a topicon egy pöttyet OFF voltam, ezért szíves elnézéseteket kérem.
Természetesen rápillantottam az ominózus MDOSZ honlapra -hogy témánál maradjak- is, melyre személyem szerint igenis kell, hogy legyen igény, kiváltképpen, mert ez a szervezet, egészen pontosan Szövetség a magyar díszmadártenyésztést hivatott képviselni a COM felé is többek között.
A weblap, mint a legtöbb, úgy ez is folyamatos feltöltést igényel, de ha brimston barátunkra lészen bízva az oldal szakmai anyagokkal történő feltöltése, nos úgy, nem lehet okunk panaszra. A zsezsés cikk nagyon frankó. Csak így tovább Sanyikám !
Ettől függetlenül -kedves Zsolt- felvetésem cseppet sem veszített aktualitásából.
Madárbaráti üdvözlettel:

canary1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 4, 10:57 
Szevasz Zsolt !

Kb. fél perce klikkeltem rá a www.diszmadar.lap.hu oldaladra, és szomorúan tapasztaltam, hogy a mi egyesületünk (H18 - Székesfehérvár) internetes elérési útvonala helytelen, ugyanis az atw-s weboldalt megszüntettük. De erről asszem telefonon beszéltünk is.
Kérlek, javítsd át az új címre, amely: www.diszmadarh18.mlap.hu.
A hab pedig az lenne a tortán, ha minden Általad szerkesztett weboldalon, ahol csak bennünket "reklámozol", ezen változtatásokat eszközölnéd.
Megértésedet és segítségedet a H18-as egyesület valamennyi tagja nevében is Nagyon Szépen Köszönöm !

Legnagyobb tisztelettel:
Cserna Zoltán ifj.
alias

canary1


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 3, 21:02 
Ha megtanulom hogyan kell a linkeket beilleszteni én is felrakom a lapjaidat hozzánk :D de inkább kérek segítséget :D

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 3, 21:00 
:lol:
Betettem a http://www.diszmadar.lap.hu
oldalra a Szövetségek első sorába, tipp felirattal, hátha többen rátalálnak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 3, 20:51 
Helló

Ígérem, minden nap felteszek valami újat, hogy érdemes legyen naponta megnézned

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 3, 16:51 
Szia!
Megnéztem, elsők között regisztráltam is. Egyenlőre azonban nem olyan még az oldal, hogy érdemes lenne többször benézni. Remélem hamarosan feltöltődik tartalommal.

üdv


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO