Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 20:00 
brimston írta:
Asszem Sanyinak elkülditek a nevezési listát, és ő küldi el. Nálam is van egy példány a szekciókról, de olaszul, így muszáj lesz a szövetségnek megkeresni a helyes beosztást. Nem teljesen olyan mint a COM-é, csak a színkanáriké 288(!) osztály. Sajna a honlapukon sincs meg, így nem tudom közzé tenni, nagyon pici betűvel is több oldal a nevezési lap. Türelem, időre minden elválik.


Kösz a válasz brimston,akkor türelmesen várom és remélem még lesznek madarászok a magyarhonból akik megméretetetik magukat.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:58 
Asszem Sanyinak elkülditek a nevezési listát, és ő küldi el. Nálam is van egy példány a szekciókról, de olaszul, így muszáj lesz a szövetségnek megkeresni a helyes beosztást. Nem teljesen olyan mint a COM-é, csak a színkanáriké 288(!) osztály. Sajna a honlapukon sincs meg, így nem tudom közzé tenni, nagyon pici betűvel is több oldal a nevezési lap. Türelem, időre minden elválik.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:49 
Igen,láttam és köszönöm,legalább tudok annyit oktober közepéig kell leadni a nevezést.Remélem a Karcagi kíállításig már több infó lesz,hogy kinek és mikor lehet elküldeni.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:45 
Ha a külön oldalon lévő programot és a nevezési díjakat is láttad ott, akkor egyenlőre ennyi van.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 19:44 
brimston írta:
Helló

Egy kicsivel több van, a főlapról linkelve elolvashatod



Ezt már láttam.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 15:35 
Helló

Egy kicsivel több van, a főlapról linkelve elolvashatod

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 31, 14:47 
eszterolajos írta:
Talán a www.mdosz.org honlapon kapsz választ a kérdésedre..
nekünk sincs közelebbi információnk..


sajnos ott sincs eddig semmi infó,de remélem elöbb utobb csak lesz.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 28, 5:26 
Talán a www.mdosz.org honlapon kapsz választ a kérdésedre..
nekünk sincs közelebbi információnk..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 27, 21:13 
Megint elhozakodok a témával,hátha valakinek van valami információja az europa bajnokságról,mert szép lassan az augusztus is letelt és már csak 1,5 hónap és kint kéne lenni,de hol?
Megkérném a kedves madaraszokat aki tud segítsen ezzel kapcsolatba.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fric32 2008 aug. 28, 21:01-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 21:29 
Dobosapa írta:
légyszives holnap 9 kor hivj fel és megbeszéljük.06303574468


Rendben,hívni foglak.

Desző barátom,ha olvasod megbeszélem,az Andrással,hogy te is tudd feltenni kérdéseidet személyesen neki,hoghy első hallásból kapjál tájékoztatást.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 21:14 
légyszives holnap 9 kor hivj fel és megbeszéljük.06303574468


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 12, 0:14 
Dobosapa írta:
a vakcinát valóban megelőzés céljából kell beadni ha a járványhelyzet igényli. ezt ti tudjátok hogy bekerülhet e a pox virus a tenyészetetekbe


Ha jól tudom a szúnyog elég veszélyes a kanárik számára,szerinted nem lenne érdemes esetleg ezt a vakcinát megcsinálni nekik?

Esetleg ettől a vakcinától védetséget élveznének és mennyi ideig?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 11, 22:01 
a vakcinát valóban megelőzés céljából kell beadni ha a járványhelyzet igényli. ezt ti tudjátok hogy bekerülhet e a pox virus a tenyészetetekbe


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 11, 19:56 
Dobosapa írta:
ez egy egyszerü himlő vakcina. pox virus. arasodással a bőrön valamint immunszupresszioval járó betegség. azt tudni kell a himlő ott betegit ahol valami egyébb komoly higéniai takarmányozási stb gond van. index betegségnek is nevezzük . eleve gondold át a korokozót be kell hurcolni az állományba mert ez nem természetes lakója a szervezetnek. szóval nagy gond van ha ez ellen a himlő virus ellen kellene vakcinázni. én nemvannék madarat olyan tenyésztőtöl aki vakcinázni kénytelen az állományát. egyébként az intervet cé az eredeti gyártó cég . de ha akarod bármelyik vakcina max 1 héten belül nálad van csk add meg az igényt és a cimet


Köszönöm a választ végre valaki aki ismeri,szerencsére nincs nállam ilyen gond(remélem nem is lessz),de én azt halottam és én is gondolom,hogy ez a vakcina nem akkor kell beadni amikor már bent van a fertözés,hanem megelőzésre(gondolom azért vakcina),talán tévedek?

Ez a dolog nem csak engem érdekel hanem sok más madarászt is,legalábbis pestmegyébe,de vannak akik ez cikinek tartják kérdezni és csak a hátérből tudakoloznak,gondolom világos.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 11, 7:17 
ez egy egyszerü himlő vakcina. pox virus. arasodással a bőrön valamint immunszupresszioval járó betegség. azt tudni kell a himlő ott betegit ahol valami egyébb komoly higéniai takarmányozási stb gond van. index betegségnek is nevezzük . eleve gondold át a korokozót be kell hurcolni az állományba mert ez nem természetes lakója a szervezetnek. szóval nagy gond van ha ez ellen a himlő virus ellen kellene vakcinázni. én nemvannék madarat olyan tenyésztőtöl aki vakcinázni kénytelen az állományát. egyébként az intervet cé az eredeti gyártó cég . de ha akarod bármelyik vakcina max 1 héten belül nálad van csk add meg az igényt és a cimet


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 11, 0:05 
Dobosapa írta:
fric32 írta:
Nem akarom elhinni,hogy nem tud senki olaszul a fóruolvasok közül,vagy ennyire semkit nem érdekli,hogy a kinti madarászok,mikor mivel kezelik a madarakat?
én ugy hiszem nyugodt szivvel állithatom ismerem a teljes olasz állatgyógyszerskálát. ha mondasz egy betegséget mondok egy hatóanyagot. ezt a gyógyszerkeresőbe vagy a googlba beütve megkapod melyik gyártó milyen néven forgalmazza ugyanazt a hatóanyagot.az olaszoknál saját levédett hatóanyag nincs . megvásárolt hatóanyaggal dolgoznak. főleg indiából vásárolnak . vakcina alapanyagot pedig a franciáktól



Igazából egy vakcina érdekelne,hogy ez mire jó a madaraknak,egy hasonló dolgot már láttam ezelött két évvel egy osztrák fordíatásba de sajnos nálunk nem beszerezhető és nagyon húzos lenne a forgalmazása a neve a vakcinának nem jut eszembe hirtelen,de azt is így oltották be,mint a következő linken látható.

http://www.canarinirossi.altervista.org ... azione.htm

Érdekeségként ezt itt magyarországon nem sok madarásztól hallottam,hogy alkalmazta volna,miért?

Titok?

Vagy csak egyszerűen ennyire le vagyunk maradva?

Érdekeségként eddig még az elnökségi tagokat se érdekli ez a téma,talán ők ezt tudják csak nem osszák meg a közvéleménnyel?

Szerintem elég sok madarász küzködik egéségi problémákkal,ki ezzel ki azzal,de mindenki lapit ahelyet,hogy kérdezné vajon miért van ez vagy az?

Lehet én vagyok lemaradva és ennyire profi a magyar madarászat?

Véleményem annyi "nem hinném".

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 10, 13:20 
fric32 írta:
Nem akarom elhinni,hogy nem tud senki olaszul a fóruolvasok közül,vagy ennyire semkit nem érdekli,hogy a kinti madarászok,mikor mivel kezelik a madarakat?
én ugy hiszem nyugodt szivvel állithatom ismerem a teljes olasz állatgyógyszerskálát. ha mondasz egy betegséget mondok egy hatóanyagot. ezt a gyógyszerkeresőbe vagy a googlba beütve megkapod melyik gyártó milyen néven forgalmazza ugyanazt a hatóanyagot.az olaszoknál saját levédett hatóanyag nincs . megvásárolt hatóanyaggal dolgoznak. főleg indiából vásárolnak . vakcina alapanyagot pedig a franciáktól


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 10, 9:31 
Nem akarom elhinni,hogy nem tud senki olaszul a fóruolvasok közül,vagy ennyire semkit nem érdekli,hogy a kinti madarászok,mikor mivel kezelik a madarakat?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 8, 19:12 
Dobosapa írta:
az union belül egységes hatósági rendszer szabályozza a kiállitások felttelrendszerét. keresd meg a területileg illetéks hatósági főállatorvost. csak ő adhat igazolást.



Köszönöm a tájékoztatást.Akkor úgyanaz mint az országosra,azt is tőle kérem.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 8, 17:48 
az union belül egységes hatósági rendszer szabályozza a kiállitások felttelrendszerét. keresd meg a területileg illetéks hatósági főállatorvost. csak ő adhat igazolást.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO