Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 11, 15:03 
A küldött-közgyűlés pontos kezdése 2007. április 14 de. 10:30.
Helye: Törökbálint, Dózsa György u. 15. Zimándy Ignác Általános Iskola.


A könnyebb megközelíthetőség érdekében pár kép a helyszínről:

Kép
Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 4, 10:32 
TÁJÉKOZTATÓ !

Tiasztelt Madarász Barátok !

Az MDOSZ 2oo7 április 14-i. küldött-közgyűlése az időközben bekövetkezett változások miatt az alapszabály vonatkozó rendelkezése értelmében a fentiekben emlitett közgyűlésén

TELJESKÖRŰ VÁLASZTÁSOKAT TART.

Erröl bizottságunktól minden tagegyesületi vezető írásos anyagot kapott, ezért nem részletezem, hiszen feltételezhető, hogy azt valamilyen formában a tagság tudomására hozta.(hozza)

Az eddig beérkezett egyesületi javaslatok szerint a tisztségviselői választásra jelölést kapott :

Tóth Sándor (H 13),
Tóth István (Ho1),
Nothof Sándor (Ho8),
Marlok János (Ho5),
Gergác Imre (H99),
Eszteró Lajos (H27),
Bognár János (H31),
Horváth György (H13),
Varga Sándor (Ho7),
Vajó Sándor (H1o),
Dr. Vörös Zéta András (H17),
Kinefner József (H2o),
Paraszka János (H89),
Dr. Romhányi Attila,
Richter Gusztáv (H15),
Rácz Sándor (H21),

A fenti személyek jelölésüket elvállalták és igéretet tettek, hogy megválasztásuk esetén a szövetség elött álló feladatok végrehajtásában tevékenyen résztvesznek.

Jelölést kapott még :
Lakó Antal (H4o), Bodnár Tibor (H96) akik a jelölésüket Bizottságunknál írásban elhárították, valamint Gyerkó Tibor (H16) aki az írásos megkeresésünkre nem válaszolt.

Rövid ismertetönket a jelöltek minél szélesebbkörű megismerése céljából tettük közzé és várjuk az egyesületek további jelöléseit.

A jelölő bizottság nevében tisztelettel:

Eszteró Lajos
a jelölő bizottság elnöke

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 5, 6:31 
Kedves észak !

Annyiban egészíteném még ki az elöbbieket : ha úgy dönt az egyesület, hogy mégsem javasol senkit akkor azt is jelezze március 15 írásban a számomra.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 2, 16:17 
Kedves észak !

Jelőlni nem kötelező, de minden tagegyesületnek és tagnak joga van hozzá.
A határidő is kettős:
Az egyesületektől azért kértem, hogy március 15 -ig tegyék meg azt, mivel még van vele adminisztrációs és levelezési dolgunk is, illetve el kell készítenünk a jelölések dokumentációit is.

De mindenkinek még az egyesületeknek is van lehetősége a küldöttgyűlésen is javaslatot tenni, de ezt egy egyesület úgyis előre eldönti, amiről aztán tájékoztat, viszont én tovább tájékoztatom a jelőlő bizottság tagjait. Ez indokolja a március 15 - i határidő kérésünket, de ettől el lehet térni, csak ha mi is megfelelően akarunk dolgozni kell ez a kis plussz idő.
A végleges határidő a jelölésre a küldöttgyűlésen a napirend tárgyalásakor van, amikor megkérdezik " VAN E MÉG VALAKINEK MÁS JAVASLATA" ekkor még lehet jelentkezni és elmondani a javaslatot és a javaslattevő ajánlását is, mely tartalmazza az ajánlás indoklását.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 márc. 2, 14:33
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 2, 14:37 
Kedves Lajos!
Érdeklődni szeretnék, hogy a jelöléseket meddig lehet elküldeni Neked. Kötelező e minden egyesületnek jelölni? Nálunk például a közös elnökjelölt nem vállalja az elnöki tisztet, de mást nem tudunk jelölni vagy nem ismerjük eléggé.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 2, 12:20 
Sziasztok:)

KUVIK barátunk is kapott valamelyes választ a tagdíj kérdésre(vagyis nem egyenlően fizetnek az egyesületek), illetve én is, mivel nem tudtam, hogy szelekció van az egyes egyesületek tagjaira rót fejkvótában. Amennyiben ez ilyen mértékű, mint Lajos leírta, úgy, bizony ezen illik változtatni. Mindenesetre több rálátásra lenne szükség az összefogást végző szövetség részéről, az egyesületek belső életére. De emellett, több iránymutatásra, nagyobb mértékű segítségnyújtásra is szükség lenne.
Például hiányolom az egységes fellépést a madárinfluenzás problémák megoldására is. A galambászok legalább egy állományfelmérést készítettek tagjaiknál és pecséttel igazolták a tenyészállományok reális értékét. Ezzel legalább azt az illúziót tudták táplálni, hogy esetleges állományírtás esetén igazolt, jogos követelést tud a tulajdonos érvényesíteni. Persze ezzel ők sem oldották meg a zárt tartású állományok jogosulatlan leölésének kivédését, de talán egy milliós kárigényről szóló lista csökkentheti az elkövetők ölnivágyát:(
Ez ügyben nem ártana az MDOSz-nek uniós segítség céljából társszervezeteket, vagy a COM vezetőségét felkeresni, majd ezután felvenni a kapcsolatot a magyar állategészségüggyel, mely jelenleg válaszra sem méltat minket.

Ha sikerülne gatyába rázni az egyesületi regisztrációkat, az előrelépés lenne a gyűrűzések terén is, sőt a bejelentésköteles madarak korrekt nyomonkövetésében is. Nem kellene azon panaszkodnunk miért vontak vissza 2006-ban egy 1993-as(ha jól emlékszem) engedélyt, mely alapján az MDOSz koordinálásában egyes tagok hazai vadmadarakat tarthattak, tenyészthettek.

De most mennem kell:(


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 1, 19:55 
Szia Sanyi !

Mindjárt az elején leszögezem, nem a H-21 re gondoltam, mivel ez a jelenség több helyen is jelen van, még nálunk, a H-27 ben is van aki nem készíttetet tagsági igazolványt. Bár ez mindenki magán ügye és maga dönt, hogy akar e szövetségi tagsági viszonyt, vagy nem. Nem tisztem más egyesület vezetését bírálni, de azt az egyént már igencsak kétkedve kell fogadnom, ha nem tud dönteni a saját ügyében és ráadásul másokat is befolyásol magatartásával.

A kérdést azért vetettem fel, mert többen úgy vélekednek a tagsági viszonyról mint Te is. Nevezetesen az egyesületi tagsággal rögtön szövetségi tagság is jár ez így is van jelenleg, csak e személyek számára kimaradt egy lépés, nevezetesen az MDOSZ elnökségének és a szövetség tagszervezeti vezetőinek 2oo5 decemberi közös döntése, mégpedig az, hogy a szövetséghez tartozó természetes személyeknek fényképes igazolványt ad ki az elnökség és a késöbbiekben ez jelzi a szövetséghez való tartozást, a fennálló jogokkal és egyben kötelezettségekkel is. Erre kelett felkészűlni az egyesületeknek, amit jelzésként többször is emlitettem az IDRE által szervezett Szentesi börzéken, ahol többnyire 7 egyesület kb. 13o tagja is jelen volt. Tehát talán tudniuk kellett volna róla, ha már a vezetés nem intézkedett. Ennyit talán a tagság kollektív felelősségének fírtatásáról.
Hanem az elöbbi tagsági metodika rejt néhány buktatót, ezekből had világítsak rá egy néhányra.
Bennem több kérdés is válaszra vár.
1. Hogyan igazolja hitelesen a szövetségi rendezvényeken a regisztrációt kikerülő tagszervezet a mandátum jogosságát, ha nincs igazolványa a tagjainak?
Jól tudjuk, hogy a nagyobb egyesületeknél vannak " Árnyék " tagok akik már régen nem fizetnek tagdijat, vagy nem is léteznek már, de nyílván vannak tartva az egyesületnél. Itt szerintem van jogosulatlan mandátum nem igaz? Aztán ennek következménye, ha él az egyesület a taglétszám utáni képezhető mandátumával jogosulatlan szavazatokat ad le. Nincs ennek a pontos taglétszámot vezető egyesületekre nézve megkülönböztetö lehetősége?
Még az egyesületek által fizetett szövetségi hozzájárulásnál is van a nagyok hasznára némi eltérés.
Ime a példa :
Tegyük fel, hogy egy 1oo fős egyesület a szövetségnek bifizetendő évi tagdija 7 5oo,- ez egy főre 75,- tagdijrészt jelent, amit az egyesület fizet meg. Ugyanez egy 18 fős tagegyesületnél már 417,- / fő tagdíj megfizetését írja elő a kis egyesületnek, és pontosan ugyanannyi joga van mint a nagynak, kivéve a szavazási mandátumot mivel az elöbbi adatokkal számolva az elsőnek 1o mandátuma van a másodiknak meg csak 2 és mégis az egy főre eső tagdíjbefizetése több mint ötszöröse az előzőnek. Ez nem irritálhatja a kis egyesületeket ? És jöhet a "nagy hal és a kis hal esete" tehát ha valamit a nagy egyesület elhatároz és szavazati jogával él is 5 kis egyesület sem tudja leszavazni még akkor sem, ha a kicsik kezdeményezése a jó és célravezető.
Ez is érdekes nem ? Hát ezek még megoldandó kérdések!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 1, 14:27 
Szia Sanyi !

már megírtam a választ, de elszállt ! Újra írom estére.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 1, 11:47 
Kedves Lajos!

Kicsit részletesebben fejtsd ki légyszíves, mire gondolsz.
Lehet, hogy a H-21 is a mondandódban bújkál;)

Amúgy, mint már céloztam rá, minden egyesületnek, melynek működési és alapszabályzatában foglaltatik a tagdíjfizetés kötelezettsége, úgy ez a tagsági lét alapja. Ha fizeted és elfogadták tőled tag vagy, ha egyéb kötelezettségeidnek nem tettél eleget, ill. sérted az írott, vagy íratlan etikai szabályokat, úgy az etikai bizottság bírálja el, hogy ez milyen következményekkel jár. Jelen esetben a szövetség a tagokkal, mint egyénekkel nincs közvetlen jogviszonyban. Amennyiben az egyes egyesületeket képviselő hibázik talán, úgy ő hibázott és kerülendő a tagság kollektív felelősségének kérdését, úgy firtatni, hogy azok meg sem hallgattattak. A szövetség kérheti a tagegyesülettől a tagság összehívását, melyen közgyűlésen legitim képviselője által képviseltetheti magát és tájékoztathatja a jelenlévőket közvetlenül a szövetség munkájáról, adott egyesület hiányosságairól.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 1, 8:38 
Kedves látogatók !

Egy alapvetően fontos dolgot is felvetnék itt, mégpedig azt, hogy Magyarországon most kik tagjai a szövetségnek?

Jelenleg van egy természetes személyekből álló kőr a "REGISZTRÁLT TAGSÁG" akik rendelkeznek fényképes igazolvánnyal és egyesületi, valamint szövetségi törzsszámmal. Bátran vállalják nevüket és kilétüket társaik és vevőik elött. Ezek a személyek úgy vannak vele, legalábbis remélem, hogy egy közösséghez tartoznak és tenni is kívánnak valamit a közös fejlődésért, ha mást nem legalább vállalják a részleges nyílvánosságot és betartják saját magukra hozott határozataikat. És van egy "FANTOM CSOPORT" akik ki tudja milyen megfontolásból, vagy kinek a hanyagságából már több mint egy éve nem regisztrálnak és fontos kérdésekben az egyesületi mögé bújva a homályban tevékenykednek és elfeledkeznek a többségi szavazás által elfogadott, de rájuk is vonatkozó határozataikról. Ilyen az MDOSZ Elnökségének 2oo5 decemberi határozata is, amit ugyebár emlékszünk elfogadott az ott jelenlevő Elnökségből és egyesületi elnökökből álló csoport.
Tudom, hogy keménynek tünnek e szavak, de megkérdezném, hogy ezek a személyek miért nem vállalják, hogy a szövetséghez tartoznak? És azt is megkérdezném miért akarnak írányítási szerephez jutni, ha nem vállalják a közösség akaratát?
Hát nekem ez is gondot okoz a jelen helyzetben, másnak is ? Tud valaki erre válaszólni, vagy lényegtelen kérdés ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 27, 19:45 
Heló rsanyi!
Végre más is nyilatkozik már rajtunk kivül is.Nagyon örülök, hogy "bizonyos" dolgokat hasonlóan látunk.Én személy szerint nem aka-
rok bántani senkit ,hisz olyan kevesen vagyunk,hogy minden jóérzésű
madarászért kár lenne.Sajnos ma a magyar ember akkor boldog ha mást
szivathat.Ez nem csak nálunk madarászokra jellemző, ez a jelenlegi társa-
dalmunkban mindenütt jelen van.Én annak örülnék,ha végre MI madará-
szok lennénk az első kivétel.A szövetségi tagdíj viszont létszámtól függet-
len,mert ugyan annyit fizetünk mi 28 fős tagsággal,mint akik akár 100-an
vannak.Tudtom szerint minden tagegyesület 5000 ft.-ot fizet.(Cáfoljatok
meg ha nem így van?!).Nekem az az egyik problémám,hogy mindíg értel-
metlen vitába torkollik,minden csepnyi kompromisszum hajlam nélkül, a
végén pedig nem válzozik semmi.Ha kishazánkban valakit megválasztunk
vezetőnek, másnap a megválasztói támadják ezerrel.Ez nálunk néphagyo-
mány.Ha ezzen nem tudunk változtatni "szétszakadunk".Most előttünk
egy kapu melyen be KELLENE lépnünk, és helyette vitatkozni akarunk.Én
legalább 10 éve érzékelem ezt a leszálló ágat, de ennek nehogymár egy ember legyen az oka!?.Sok minden múlhat az Elnökön, de a lényeg raj-
tunk múlik,mert ha nincs mögötte "tömeg", elveszett.Szerintem sok itt a
"szakmai féltékenység" is meg a nagyképüség is.Itt most mindenkinek
a közös járható út kellene hogy fontos legyen.Azon kellene agyalnunk,
hogy megmutassuk a "világnak", hogy vannak nagyszerű tenyésztőink,
és nagyszerű madaraink.(MERT VANNAK).Sokszor hallottam én is, hogy azt
mondják: Tóth S. a kanárisoknak szervez kiállítást Gyerkó T. meg a st.
hullámos tenyésztőknek.EZ NEM IGAZ!! Mind a kettő KIÁLLÍTÁST szervez,
és mindenkit tisztelettel vár.Ezt már többször bebizonyították.A legjobb
egyesületek kiállításai mára meg sem közelítik az évekkel azelőttit, sőt
ma már nem is rendeznek kiállítást.(Pedig 8-10 éve csodálatos dolgokat
csináltak.)Biztos nagyon "fáradtak", vagy más van mögötte?!.Én tudom,
csak nem írom le!Én minden igyekezetemmel azon vagyok hogy lépjünk
túl a saját árnyékunkon,és az előttünk álló feladatokkal-a lemaradásunk
pótlásával-foglalkozzunk.Nekem végülis semmi problémám nincs a jelen-
legi elnökséggel,mert MINDÍG MINDENT értelmes emberi szóval meg tud-
tunk beszélni, és nem azért mert én olyan értelmes vagyok,hanem azért
mert mindíg segítő szándékot tapasztaltam.Nem hiszem el hogy csak én
voltam ilyen szerencsés.De ez ember szó nélkül nem megy.Félő, hogy e nélkül mi sem tartanánk itt, már rég széthullottunk volna.Én így gondolom,
így érzek és így szavazok!Ha a madár szeretete nem tud bennünket össze-
hozni minden erőfeszítés felesleges.Én azokat tisztelem akik okot adnak rá korra nemre való tekintet nélkül.

Üdvözlök minden madarászt, aki tenni akar ÉRTÜNK.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 27, 12:19 
Hát, sziasztok:)

Csatlakozva a "vidéki megfáradtak klubjához", nem kívánnék állást foglalni egy elnökjelölt személye mellett, inkább csak teendőkről írnék. Az jelöltesse magát, aki úgy érzi, az elvárásoknak leginkább eleget tud tenni.
Mivel éppen az elmúlt évben hallgattam végig egy sor, "lemegyek vidékre és beszakítom a fejed", meg "ti vidéki tahók" című nagyképű előadást, olyan féregtől, akinek tapasztalata szinte semmi a madártenyésztésről, csak a pénzt látja benne, így rendesen át tudom érezni ezt, a felsőbbrendűségről alkotott véleményt.
Persze ez szerencsére nem általánosan igaz fővárosi és vidéki tenyésztők viszonylatában.
A madártartás a társadalom minden rétegéből megragad emberkéket, így segédmunkástól a vezérigazgatóig képviseltetik magukat madarászok. Ha a madarásztársadalom hierarchiája csak hobbink szakmai hozzáértésén alapulna, úgy nem okozna gondot a vezetők kiválasztása sem, amennyiben azoknak idejük, kedvük van az irányításhoz. Viszont nem kerülhetett el bennünket sem az erősebb anyagi bázison álló tenyésztők vezetői ambíciója, ami nem feltétlenül jelent egyet azzal, hogy tudnák, akarnák is azon a színvonalon irányítani egyesületüket, a szövetséget, melyen lehetne.
Az ország valamely szélén való tartózkodás a mai, informatikai eszközökkel átszőtt világban nem lehet kizáró ok egy elnök jelölésére, de ahhoz, hogy egy elnökség személyes összejöveteleken hozhasson döntéseket, az ülések színhelyének valóban praktikusabb egy központi székhely.

Hát, ennyit mára;)

Ja, csak megjegyzésként. Én is pártolom az egyesületek tagjainak arcképes igazolvánnyal való ellátását. Ez a könnyebb nyilvántartáson kívül erősíti az összetartozás érzetét is(olyannyira, hogy ha már nem is fizet tagdíjat a tulajdonosuk, sokuk akkor sem akarja visszaadni, pedig a tagsági jogviszony alapja a megállapított tagdíj fizetése). Viszont jogosult az az egyesület is a szövetségi üléseken részt venni, melynek tagjai valamilyen oknál fogva nem rendelkeznek igazolványokkal. A szövetségbe az egyesület lép be, nem pedig annak egyes tagjai. A szövetség az egyesületektől szintén tagságidíjat szed be, méghozzá a lejelentett taglétszám alapján. És ugye ammeg nem illő(illetve ez ennél némiképp több is), hogy "a pénzedet elfogadom, de szavazni nem engedlek" ;)
Persze, ha az alapszabályzat(ami az egyesületek esetén az alaptörvény) előírja, hogy egy választáson a résztvevők csak igazolványaik felemelésével szavazhatnak, úgy csak az emelheti fel a mancsát, aki saját arcvonásait tartalmazó igazolványt szorongat.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 24, 19:18 
Helló Lajos!
Mint a mellékelt ábra mutatja nem sok megnyilatkozás történt eddig,bár
idő az még van bőven,és remélem azért csak fog történni valami?!Én bevállaltam még a "piszkát" is, mert erről a dolgról csak kellene egymás-
sal beszélnünk, mert volna miről csak úgy látom nincs kivel.Pedig előbb utóbb rendezni kellene már ezt a szerintem felesleges vitát és el kellene
indulni valamerre.-Vagy előre, vagy hátra csak menjünk!-Azt sem értem,
hogy sokan miért problémáznak a tagsági igazolványokon mikor ezzel
akkor szinte mindenki egyetértett.(Tudom, hogy tőlünk is téged kérdeztek meg, hogy mi annak a szerepe, pedig 400 m. is elég lett volna hozzá,vagy eljönni a gyűlésre.)De ez itt MAGYARORSZÁG!Én próbáltam már információt
gyüjteni, de csak "egyoldalut tudtam, így az nem az igazi.Olvastam a
D.M.-ban is egy véleményt(gondolom tudod melyiket),de ezeket meg kellene beszélni, mert ez is egyoldalu.Én azzal sem értek egyet, hogy
több száz fős (ők mondták) tagsággal rendelkező társulatok egyesületnek mondják magukat és nincsenek bejegyezve egyesületként, és a "Szövetség mögé bujnak".(Hogyan számolnak el pénzügyeikkel ...stb.)
Megértem, hogy kevesen vagyunk,de vannak játékszabályok melyeket
mindenkinek bekellene tartani.Én már sajnos ilyen dolgokat átéltem a galambászoknál, kutyásoknál,horgászoknál....meg mit tudom még hogy hol.(az is lehet hogy bennem van a hiba?????)Már pedig ha nem beszélünk
a bajainkról,attól azok még léteznek.
Elfáradtam!!!
Üdv:KUVIK


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 23, 10:45 
A 2oo7 április 14.-i szövetségi küldöttgyűlés egyik napirendje az elnökválasztás lesz.

A szövetségi tagok részére a Jelölő Bizottság honlapunkon lehetőséget biztosít az leendő elnökkel szembeni elvárások megfogalmazására és a személyi javaslat megtételére is.
A javaslatok a Jelölő Bizottság munkáját segítik, de nincsenek befolyással a bizottság ügyrendi munkájára.

Az elnök személyére szóló javaslatokat a javaslót nyílvántartó tagegyesület vezetőségénél meg kell erősíteni, vagy a küldöttgyűlésen a felszólalásban kifejteni.

Segitő szándékú megjegyzéseiket köszönjük és várjuk.

Eszteró Lajos
a Jelölő Bizottság elnöke

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 19, 11:53 
Információ !

Az egyesületi tagoknak március 2o - ig meg van hosszabbítva a szövetségi regisztrációs határidő. Aki az egyesületénél eddig leadja a regisztráláshoz szükséges 3 x 3 - as fényképet és a törzsszámát annak még a választásokig megjön az igazolványa, mely alapfeltétele a szövetségi tagságnak, illetve a választáson való részvételnek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 16, 12:28 
Szia KUVIK !

Az az érzésem, hogy teljes mértékben egyetértek veled, csak a nem kérdésében nem. Márpedig azért nem, mert ugyan éri az embert sok - sok kritika, de a közös ügy előrevitele nemesebbé teszi az esetleges ellenzéket is (reménykedjünk benne) és ez már eredmény a maihoz képest, de ezt csak összefogással lehet elérni. (és szerintem ebből kifolyólag nem volna szerencsés ha a nemet választanád) Bár nem ez a fajta összefogás jellemző a madarászokra, és nem ezt az egymás iránti segítő kézséget tapasztalom manapság. (tisztelet a kivételeknek, mert azok is sokan vannak, csak fel kell fedezni) A madarászok között is jelentős azoknak a száma akik, csak az egyéni érvényesülésre koncentrálnak és a közös jövő érdektelen a számukra. Lásd a regisztrálási herce - hurcát, vagy a kiállítások rendezéseinél felmerűlő gondokat. Arról nem is beszélve, hogy egyesek a kezdők jóhiszeműségét használják ki a zsebük dagasztására, hát ilyen példa is van. Persze az ellenkezője is tapasztalható.
E topikot is azért nyitottam, hogy hátha megnyilatkoznak az érdekeltek is. Remélem így lesz.
Üdv : -el-

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 16, 1:30 
Helló Lajos!
Sokszor megfogalmaztam már magamban én is kritikát,de mindíg oda
jutottam ki,hogy hogyan lehet úgy előre haladni hogy mindíg minden rossz
és soha nem mond helyette senki semmit,hogy mi lenne a jó.Örökké a
labda passzolgatásáról van szó.Én a saját tapasztalataimat mondom:
-az évfolyam társaim 25%-a Bp.-i volt, és a 75% volt a "vidéki bugris".
Ezt értsd úgy, hogy ők így gondolták.És láss csodát ,az évfolyam 10 legjobban végzett tanulója 10 "vidéki bugris" volt.Az életben is mindíg
ezt a "felsőbbrendűséget" tapasztaltam.(Itt is ezt érzékelem).Szerintük
mi csak "töltelékek" vagyunk,és különben is nehogy a nyúl vigye már...
Sajnos mi Mo.-on vagyunk ,és a cél nem számít csak az eszköz.Én már
sokat gondolkoztam azon, hogy érdemes e egy ilyen örökké sértett
társasághoz tartoznom.A végeredmény lehet hogy "NEM" lesz.Szerintem
akárki vinné tovább a lendület hamar "elfogyna", mert nehéz ma megtalálni azt az embert ,aki önzetlen és pártatlan lenne, és főleg el is
vállalná, és megtiszteltetésnek érezné a FELADATOT.Itt is érvényes,hogy
megválasszuk azt akit majd "lehüjézhetünk".Sajnos ez itt Mo..Én most
is elmegyek, de nehezen viselem azt a sok sértődött "arcot".Sajnálom
azokat a jó személyiségeket-mert vannak-akiket egy pár örökké ellen-
zéki beoltott. Persze nem mondom, hogy nem lehetne sokkal jobban
csinálni a dolgokat,de egy időután, állandó támadások közepette minden-
kinek elfogyna a türelme.Én különben "VELE" vagyok-és maradok-,mert
"vidéki bugris" vagyok.(Pedig mi sem mindíg értünk egyet-de nem lehetek
mindenkinek az "apja"!.)Én úgy gondolom, hogy most van pedig egy
olyan lehetőség ,hogy Mo.-on valami elmozduljon.Vannak világbajnok
madarászaink, tagja vagyunk a COM-nak ,már csak az összefogás hiányzik.Mivel késő van ,megyek és álmodom egy szebb magyar madarász
TÁRSADALOMRÓL!
Üdv: KUVIK


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2007 feb. 9, 9:55 
Tisztelt Madarász Kolégák, Tagtársak !

E topikban kap helyet az MDOSz 2oo7 évi Elnökségének tisztségviselői választásaival kapcsolatos egyesületi és tagi vélemény csere. Kérem, hogy a gondolataitokat és javaslataitokat e helyen is nyílvánitsátok ki, hogy minél szélesebb körben ismerjük meg azokat. Az itt elhangzottakat küldötteink a rendezvényen is képviselni fogják.

Szívesen vesszük bármely egyesület, vagy madarász véleményét is, mely előre viheti a hazai madarászat fejlődését.

Személy szerint különösen kiváncsi vagyok a Déli régió Egyesületeinek, és azok tagjainak véleményére, hogy az előzetes előkészítő munkámban konkrét javaslataitokat és információkban gazdag segítségeteket a jelölésekkor az anyagba beépíthessem....

Jelenleg az alábbi informáciok állnak a rendelkezésemre :

Az MDOSZ Elnöksége 2oo7. január 5. én elnökségi ülésen úgy határozott, hogy 2oo7 április 14 - én küldöttközgyűlést tart Törökbálinton.

A küldöttgyűlés egyik fontos napirendje a választási ciklus közben lemondott tisztségviselők helyének betöltése, a további működőképesség érdekében az elnökség új tagokkal való kiegészítése. Ennek előkészítésére a határozatképes Elnökség ülésén egyhangú szavazással Jelölő Bizottságot, valamint a szavazás mandátumainak ellenőrzésére Mandátum vizsgáló Bizottságot biztak meg. A megbízást mindkét bizottság tagjai elvállalták és munkájukat megkezdték.

A bizottságok tagjai :

Mandátum vizsgáló Bizottság:

Elnöke : Bodnár Tíbor
Tagjai : Paraszka János
Marlok János

Jelölő Bizottság :

Elnöke : Eszteró Lajos Szeged o6/7o-2o-37-55o
Tagjai : Tóth István Budapest o6/3o-97-o3-537
Samu János Csorna o6/96-262-239
Kinefner József Tatabánya o6/2o-33-17-823
Somogyi László Debrecen o6/3o-99-9o-o65
Nothof Sándor Bácsalmás o6/2o-53-61-664
Kertész Dezső Budapest o6/3o-44-6o-516

Az ezzel kapcsolatos egyesületi és tagi tennivalókról folyamatosan értesítéssel leszünk. addig is várjuk a kapcsolódó véleményeket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:44
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO