Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 16:31 
Nyissunk. Nekem mindegy hogy hol beszélgetünk egymással...... Tudom, sokan olvassák :D


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 16:10 
Kedves László!
Egy ilyen ismertető sorozat mindenképpen nagyon hasznos lenne, bár lehet, hogy ennek érdemes lenne új topikot nyitni, hogy többen és könnyebben megtalálják.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 15:22 
Majdnem elfelejtettem a www.süvöltő.hu oldalon "ami a természetbe gyűjthető" számos hasznos és praktikus írás olvasható.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 15:08 
Ez így van .A "gyomok" nagy része gyógy vagy esetleg fűszernövény is így más hasznos anyagokat vitaminokat is tartalmaz ami együttesen fejtik ki jótékony hatásukat. A cikket kösz de ezt nagyon kevesen tudják a gyakorlatba használni. Ahogy beindul a vegetáció az éppen megjelenő aktuális növények gyűjtését etetését próbálom a gyakorlatba ismertetni. Számos mag csíráztatásával is igen jó eredményeket lehet elérni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 14:09 
Találtam egy cikket a gyommagvak nyomelem összetételéről, ráadásul ez egy hazai kutatás eredménye: http://real.mtak.hu/15446/1/Gyori-Filep(1).pdf

Végignézve a nyomelemek koncentrációját, a vasból tűnik úgy, mintha több lenne jóval a faszénben, mint a gyommagvakban, de a többi nyomelem az úgy tűnik, hogy hasonló koncentrációban van jelen. Csak gondolom, azért gyommagvakból töbvbet megesznek a madarak, mint faszénből.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 14:00 
Találtam egy másik cikket is, ami három ázsiai országban grillezéshez használt faszén összetételét hasonlította össze: https://www.researchgate.net/profile/Ki ... 0b07f5.pdf

A következőket kapták ug/kg-ban megadva:
Króm: 10314; Kobalt: 18357; Nickel: 3301; Réz: 8140; Arzén: 996; Kadmium: 304; Ólom: 7275; Higany: 1520; Vas: 2204810; Zink: 22946

Ez az átlag. Az egyes országokban a mérési eredmények elég rendesen változtak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 13:48 
Természetesen nem kétlem, hogy jó talajról származó gaz magok igen jók a madaraknak, de ahogy írod, sajnos ehhez nem mindenki fér hozzá könnyen.
Eddig egy cikket találtam, amiben nézték különböző növényekből készült faszén nyomelem összetételét: http://rrpjournals.org/wjepas/en_wjepas ... _81_84.pdf
Ebben a következő adatokat találtam: Vas: 120-266 mg/kg; 4,15-7,5 mg/kg; Mangán: 7.5-16,5 mg/kg
Kálcium: 2288-3175 mg/kg; Magnézium 15-16 mg/kg; Kálium: 620-1400; Foszfor 670-3100 mg/kg.
De gondolom a mikro és nyomelemek jelenléte a faszénben jelentősen függ nem csak a felhasznált fa fajtásától, hanem az erdő talajának minőségétől is.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 márc. 2, 9:39 
Természetesen a faszén jelen van a madaraim számára, az egész állományomnak ad libitum a rendelkezésükre áll, de én más jótékony hazása miatt használom. Kíváncsivá tettél hogy a faszén milyen nyomelemeket tartalmaz. Meggyőződésem hogy a vadon gyűjtött félérett érett gyomok ki egyensúlyozott használatával sokkal jobb eredményeket érhetünk el, amit néhány szakcikk alá is támaszt. A kézben tartott állatoknál természetesen nem szabad meg feledkezni azon készítmények alkalmazásáról amit erre acélra fejlesztetek ki. Figyelembe kell venni hogy egy nagyvárosba nehéz a gyommag gyűjtés, de jó néhány zöldségféle ami elérhető alkalmas lehet a problémára.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 márc. 1, 20:22 
Hogy madarakról is és ne csak a madarászokról beszéljünk...
A mikro és nyomelemeknek elég jó forrása lehet a faszén. Nem tudom, hogy a csicsörkék hogyan viszonyulnak a faszénhez, mindenesetre a gouldok imádják. A természetben is állítólag igen lelkesen falatoznak nagyobb tüzek után az elégett fák maradványaiból. Én amikor adok nekik, egyből rászállnak és lelkesen nekiesnek az összetört faszénnek.
Lehet, hogy érdemes lenne a csicsörkék elé is tenni, hátha rákapnak.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 feb. 27, 15:14 
Az érzésedet tökéletesen megértem....
Én pl mindig kifejezetten nagy érdeklődéssel olvasom az írásaitokat, de mivel ezeket a fajokat nem tartom, nem tudok hozzátenni a beszélgetéseitekhez. De ennek ellenére mindig elolvasom, mert egyrészt érdekel minden, ami madarászattal kapcsolatos, másrészt úgy gondolom, hogy sokszor a tartott fajok eltérő volta ellenére tanulhatok a felmerülő problémákból és megoldási kísérletekből.
Sajnos nincs 500 madarász, aki megvegyen egy szaklapot. A Magyar Madarászt eleinte megvették majdnem ennyien, aztán jött a válság...
Ahhoz egyértelműen kevés madarász van itthon, hogy egy lap nagyon szakosodhasson, pl csak kanárikról, csak egzótákról, csak hullámosokról stb... szóljon, mert az teljesen nyilvánvaló, hogy ilyen részterületen nincs 500 érdeklődő madarász.
A másik lehetőség, hogy egy újság megpróbál minden terület madarászaihoz szólni. Ezt próbáltuk meg a Magyar Madarásszal. Ebben az esetben 1 számba viszont csak természetesen területenként 1-2 cikk került. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy miért vegye meg a madarász az újságot, ha őt csak max 2 cikk érdekli belőle.
Szóval kb itt állunk a nyomtatott lap kiadással.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 27, 14:23 
Kösz a biztatást,de ez a helyzet elszomorító, nincs 500 madarász aki megvenne egy szaklapot? Ha nincs semmilyen jelzés, honnan tudjam mit olvasnának akik állítólag olvassák a fórumot. Kicsit úgy érzem mintha magamba beszélnék.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 feb. 27, 11:55 
Sajnos a vásárlók igen kis száma miatt nem lehet kiadni írott szaklapot. A kis példányszám miatt olyan magasak lennének a nyomdai költségek, hogy azt már tényleg senki nem veszi meg. KB 500-as példányszám esetén lenne reális kiadni valamit, akkor is csak úgy, hogy a szerkesztők ingyen dolgoznak és nullára jön ki.
A szakirodalom gyarapításának az egyetlen lehetőségét abban látom, hogy a honlap főoldalán gyűjtünk össze/írunk elektronikus anyagokat, amit el tud olvasni akinek szüksége van rá.
Ezért kezdtem én is el a gould klub al/honlapon összeszedni információkat, aminek sajnos az idő szab határt. Ezt tudom, hogy vannak akik olvassák.
Talán így lehet segíteni, hogy azért túllépjen a magyar madarászat a monori színvonalon.
Annak ellenére, hogy csönd van, nem gondolom, hogy feleslege az erőfeszítés. Hidd el, olvassák az írásokat, annak ellenére, hogy nincs hozzászólás.
Ha lassan is, de biztos vagyok benne, hogy van hatása, ha látják, hogy nem csak kölessel lehet etetni a madarakat stb....


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 27, 8:18 
Természetesen ezzel tisztába vagyok,csak ez a nagyfokú érdektelenség elkeserít. Meg szűnt szinte minden írott szak folyóirat, a szakirodalmakról nem is beszélek. Úgy látom hogy a monori színvonalat nem tudom túlszárnyalni, a fórumon meg feleslegesnek látom bármilyen erőfeszítést. :cry:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 feb. 26, 22:14 
Az, hogy nincs hozzászólás, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem tartanak csicsörkét. Nézd meg a gouldos topikot. Az egész biztos, hogy gouldot jópár ember tart, de mégis teljes a pangás.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 26, 18:56 
Tart egyátalán valaki kis hazánkba bármilyen csicsörkét, esetleg szaporít, a tenyésztést már meg se merem kérdezni ? Tényleg ekkora az űr ?


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 22, 18:57 
Üdv mindenkinek!A fészek "mosás" szerintem csak valami rossz szokás, de a többi probléma megér egy misét. A sok sikertelen költés, üres tojás, kelés gyenge fióka, stb oka más lehet. A kutakodásaimból eljutottam a nyomelem hiány okozta problémákig. Úgy gondoljuk hogy a változatos sokféle magokból készült márkás magkeverékekkel mindent megadunk madarainknak. Ezt felejtsük el hisz sajnos a mezőgazdasági területek a szerves trágyázás hiánya miatt teljesen kimerültek, és az így megtermelt magvakba igen kevés nyomelem található, amit mesterségesen folyamatosan pótolni kel számukra. Kezdem megérteni első sorba a nyugati tenyésztők nagymértékű gyom magvak etetését, természetesen félérett állapotba is. Az idén a módszert kitudom próbálni és az eredményekről folyamatosan beszámolok. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 feb. 18, 18:12 
Szia Laci, üdv minden olvasónak!
Nem tudom, hogy a nagyméretű tojás váltotta-e ki azt hogy a további fészekrakási kedv madaradnál elmaradt, de elképzelhető. Az ilyen tojás még egy kacsát is megvisel. A viccet félre téve lehet a madárnál valamilyen peteérési gond, gyulladás stb. Azt viszont évek hosszú során sem tudtam megmagyarázni, hogy mi okozza egyes madaraknál, hogy egyáltalán nem tojnak le. Persze itt most életerős tenyészérett madárról beszélek, aki megkap mindent, ami szem szájának ingere. Persze a megfelelő hő, pára, megvilágítási idő is adott a megfelelő fészkelési környezettel együtt. Szóval egyik madár nem tojik, a másik hasonló feltételeknél igen.
A "csodálatos mozambiki csicsőrkék" ebben is élen járnak! Néha én is azt hiszem, hogy ez az elnevezés félrevezető! Közel sem csodálatosak, néha inkább bosszantóak. Olyanok, hogy minden "kezdőnek" elmegy tölük a kedve! Arra is gondoltam, hogy egyes madár fajnál túl sok a dicséret, és keveset írunk a hibáikról. Elképzelhető, hogy erről kellene többet írni, így elmenne a kedve sok embertársunknak a madártartástól! Evvel elérhetnénk azt is, hogy a környezetvédelmi hatóságok jobban megkedveljenek bennünket! Tudjátok ha nincs madarász nincs velük gondjuk! Az öregek lassan úgyis "elszállnak".
Az én mozambiki csicsörkéim is abbahagyták még a fűszál nagymosását is. Ebben a szezonban egyetlen fiatalom sem lett! Szerintem már nem is lesz. Három tojótól semmi! Volt már hím cserebere, kis kalit nagyobb röpde, szögletes fészek, kanári fészek, tűzcsíz fészek kétféle, egyik sem volt megfelelő! Arra gondoltam, hogy titokban ők is olvassák az IDRÉT! Igy minden zsiványságot előadtak. Eleség is minden, ezt nem is részletezem. Még tyúkhúrt, lisztkukacot is kaptak. Szó ami szó most nem csodálatosak, hanem "ördögök". Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 5, 14:45 
Mivel tudod hogy kezdő madarász vagyok :oops: .Az önitatóba is belehordta, én másba látom :cyclops: a megoldást. Hozzátartozik hogy ez a tojó egy nagyméretű tojást tojt üres fészekbe. Nem tudom ez a jelenség előbre visz e a probléma megoldásához.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2017 feb. 5, 14:19 
Természetesen vizet adj nekik :D
Úgy értelmeztem hogy azt a típusút, amit annyira megszerettek víz nélkül rakd fel nekik, egy másikban pedig vizet hogy életben is maradjanak.
Vagy Cseh Sanyibácsinál lehet kapni rácsos/tálcás fürdető/etetőedényt, ami minden célra alkalmas. Van aki azt használja fészekalkalmatosságnak is. Nem tudom ismered e, egy próbát megérni.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 5, 14:12 
Ha nem teszek be vizes edényt szomjan pusztul.Kicseréltem áthelyeztem de itt vízben keresendő a megoldás," de nem úgy mint annál a kacsánál amelyik nem tud úszni".Ezidáig nem volt ilyen madaram, de valami rossz tulajdonság lehet.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO