Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 27, 21:53 
Hali!
Gyönyörű kis kölök!
Tegnap előtt gyűrűztem 2 kölköt 6 naposan alig ment rájuk!Most már a hímet is látom etetni szerintem ez volt a gond az előző költésnél,még a tojót sem etette.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 27, 13:18 
juteszembe:
Az ÉN madaram lett a Díszmadár Magazin februári fotópályázatának nyertese :D
http://www.diszmadarmagazin.hu/hun/cikk_diszmadar.php?id=1295

Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 27, 13:04 
Csicsörke írta:
Csicsörke írta:
sziasztok!
egy kedves budapesti (ex)csicsörketenyésztő társunk megkért, hogy tegyem fel idre is a hirdetését:
Sürgős állományleépítés miatt áron alul eladó 4 összehangolt mozambiki csicsörke tenyészpár, egyben, vagy páronként! Érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon: 06303879460

már csak egy pár maradt! 16.000Ft-ért elvihető.

december 31-én már ők is elkeltek, ezen a telefonszámon már nincs eladó csicsörke.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 19:43 
Jó kilátások, akkor megvárom míg lesz elhullott madaram,hogy biztosra menjek!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 23:56 
Vérből a vírus hatására keletkező antitestek mutathatók ki. Ha egy madár átesett a fertőzésen, akkor igen magas titerben termel általában antitestet és hordozza a vírust. Amennyiben a madár üríti a vírust, akkor kloáka tampon mintából izolált DNS-ből PCR vizsgálattal mutatható ki a a vírus DNS-e. Sajnos se a vérvizsgálat, se a kloáka tampon vizsgálat nem képes minden egyes fertőzött madarat azonosítani. A legjobb eredményt a két vizsgálat együttes elvégzésével lehet elérni, de nem tudok róla, hogy az APV ellenes antitestek vérből történő kimutatása itthon be lenne állítva (bár lehet, hogy ez csak a tudatlanságom miatt van), másrészt ekkora madaraknál a vérvétel nem is éppen egyszerű és stresszmentes dolog.
A kloáka tampon PCR vizsgálatot szokták itthon alkalmazni.
Az elpusztult állat boncolása és a máj és vese mintából végzett PCR vizsgálat ebben az esetben teljesen megbízható eredményt ad.
Nem tudni, hogy mi az oka, de egy tenyészetben egyes fészekaljak hibátlanul felnőnek, más fészekaljak teljesen elpusztulnak, vagy esetleg csak egy fióka marad. Lehet, hogy a kevésbé ürítő pár fiókái élnek túl vagy az is lehet, hogy a fióka ellenállóképességén múlik a túlélés.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 22:06 
Én úgy tudom,hogy vér vizsgálattal,nem a vírus jelenlétét,hanam a kártételét,pontosabban a máj károsodásra utaló enzimek és az epesav magasabb szintje mérhető ilyenkor.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 21:04 
Hát én is nagyon remélem :?
Már hívogattam emyst csak ki van kapcsolódva.És vérből nem lehet kimutatni?
Van leválasztva már pár fióka, másik pároknál nem volt ilyen gond.Van ahol a fióka sem pusztul el,és rendben van a tollazat is?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 23:11 
Attila!
Nagyon remélem, hogy nem APV-je lesz a madaraidnak és nagyon remélem, hogy feleslegesen ijesztettelek meg. Szerintem ez az egyik legfrusztrálóbb betegség. Ha esetleg nem jön ki az APV a tesztelt mintákból és legközelebb lesz elpusztult fiókád, akkor azért még érdemes lesz felboncoltatni a fiókát és azon is csináltatni APV tesztet. Sajnos a kloáka tampon minta eredménye csak akkor biztos, ha pozitív. Ha esetleg éppen akkor nem üríti a vírust a madár, akkor nem lesz pozitív a minta. Boncolás után szövet mintán végzett teszt viszont negatív esetben is bizonyító.
Azt sajnos még tudnod kell, hogy amennyiben akár csak egy madarad APV pozitívnak bizonyul, akkor az egész állományod fertőzött. Az APV nagyon fertőző. Tollporral és az ürülék porával nagyon gyorsan terjed anélkül, hogy a madaraknak érintkezniük kellene egymással.
Sajnos itthon nem azon kell meglepődni, ha egy állomány fertőzött, inkább az ellenkezője a meglepő. Csak sokan nem ismerik fel a dolgot. (Lehet, hogy nekik a jobb.)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 22:18 
Sziasztok!
Már elkülőnítettem a biztonság kedvéért a madarakat, fertőtlenítettem a kalitsort is!Jövőhéten elintézem a vizsgálatot (a szomszédokkal is)és reménykedem!
Csicsörke írta:
Attila69 írta:
...Hát az a gyanúm,hogy a szülők valamit nem jól etetnek,(vagy én! vagy valami nyavalya) mert ez a 2. fészekaljuk 2x3 fióka volt. Az elsőnél is ugyan ez volt 4-6 napos korukig szépen fejlődnek aztán vagy hasmenés vagy hányásra utaló jelek vannak az egész fészekben és sorban elpusztulnak 1nap alatt...

hello!
bizony gyanús, hogy valami nyavalya van a háttérben... a Csaba által említett kórság nem hangzik túl jól...
ami az etetést illeti, gondoltam azért leírom, hogy én anno mit adtam nekik:
- A mozcsi fiókaneveléshez ajánlott a lisztkukac adagolása. Nálam legalább napi 2x6-et elfogyasztottak. Habár volt egy tojóm, aki egyáltalán nem nevel lisztkukaccal...
- A tojásos lágyeleség feltétlenül szükséges (Én 2db 30 percig főtt tojáshoz adtam egy lapos mokkáskanálnyi Promotor 43 vitaminkészítményt. Ehhez még kb. 15 mokkáskanálnyi Orlux egzótás lágyeleséget is adtam és egy mokkáskanálnyi mézet és egy kis szépiareszeléket. Kis adagokban, alufóliába csomagolva lefagyasztottam és csak annyit engedtem fel, amennyi egy étkezésre elegendő nekik.)
- Érdemes még csíráztatott magokat is felajánlani etetés céljából (A csíráztatáshoz pinty magkeveréket ajánlok, a kanári magkeverék nem jó a nyálkásodásra hajlamos lenmag miatt! Mehet még bele plusz kendermag, négermag és muharmag; egy nap áztatás, majd szűrőn jól átmosni, ezután a szűrőt nedvesen alufóliába csomagolva újabb egy napot állni hagyni, végül jól átmosni (nyári nagy melegben ez lehet fél-fél nap is). A lényeg, hogy 1-2mm nagyságú kis csírakezdemények megjelenjenek a magokon. )
- Ekkor fürtös köles is folyamatosan legyen tálalva.
- Napjában kétszer adtam nekik friss eleséget, reggel és délután.

Kb.igy csináltam én is csak promotor nélkül, meg én witte molent használok!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 19:19 
Szia Attila69!

Szerintem Csabának igaza lehet,már mint polyomavirus megállapitása terén.Emlitetted ,hogy a megmaradt fiókádnak a tollazata eléggé "csapzott,, Sajnos ez a betegség egyik jellegzetes tünete ha fióka korban kapja el. Már mint a toll fejlődési zavara.Így ebben az esetben más betegségek feltételezése kizárhatók(pl.salmonella)





Üdv:zöldi67


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 3, 11:52 
Attila69 írta:
...Hát az a gyanúm,hogy a szülők valamit nem jól etetnek,(vagy én! vagy valami nyavalya) mert ez a 2. fészekaljuk 2x3 fióka volt. Az elsőnél is ugyan ez volt 4-6 napos korukig szépen fejlődnek aztán vagy hasmenés vagy hányásra utaló jelek vannak az egész fészekben és sorban elpusztulnak 1nap alatt...

hello!
bizony gyanús, hogy valami nyavalya van a háttérben... a Csaba által említett kórság nem hangzik túl jól...
ami az etetést illeti, gondoltam azért leírom, hogy én anno mit adtam nekik:
- A mozcsi fiókaneveléshez ajánlott a lisztkukac adagolása. Nálam legalább napi 2x6-et elfogyasztottak. Habár volt egy tojóm, aki egyáltalán nem nevel lisztkukaccal...
- A tojásos lágyeleség feltétlenül szükséges (Én 2db 30 percig főtt tojáshoz adtam egy lapos mokkáskanálnyi Promotor 43 vitaminkészítményt. Ehhez még kb. 15 mokkáskanálnyi Orlux egzótás lágyeleséget is adtam és egy mokkáskanálnyi mézet és egy kis szépiareszeléket. Kis adagokban, alufóliába csomagolva lefagyasztottam és csak annyit engedtem fel, amennyi egy étkezésre elegendő nekik.)
- Érdemes még csíráztatott magokat is felajánlani etetés céljából (A csíráztatáshoz pinty magkeveréket ajánlok, a kanári magkeverék nem jó a nyálkásodásra hajlamos lenmag miatt! Mehet még bele plusz kendermag, négermag és muharmag; egy nap áztatás, majd szűrőn jól átmosni, ezután a szűrőt nedvesen alufóliába csomagolva újabb egy napot állni hagyni, végül jól átmosni (nyári nagy melegben ez lehet fél-fél nap is). A lényeg, hogy 1-2mm nagyságú kis csírakezdemények megjelenjenek a magokon. )
- Ekkor fürtös köles is folyamatosan legyen tálalva.
- Napjában kétszer adtam nekik friss eleséget, reggel és délután.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 21:31 
Köszi! Remélem nem ez a gond .

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 21:04 
Először ki kell deríteni, hogy valóban ez e az ok. Ezt valószínűleg az Állatorvosi Egyetemen keresztül tudod megcsináltatni. Legjobban és legbiztosabban az elpusztult fiókák vizsgálatával lehetett volna ezt eldönteni, de ha ez nincs kéznél, akkor kloáka tampon mintát lehet vizsgálni.
Az APV-ről amit a szakirodalomból össze lehetett szedni, azt az egyik tavalyi Magyar Madarász számban összefoglaltam.
A kezeléssel kapcsolatban sajnos nincsen jó hírem. Nincs rá gyógymód.
Vagy teljes fertőtlenítés és teljes állománycsere, vagy macerás módon neveltetéssel az állomány mentesítése (Ekkor viszont kérdés, hogy mikor sikerül újra befertőzni őket.) vagy pedig megpróbálni ezzel együttélni. A felnőtt madaraknál leggyakrabban nem okoz akut tüneteket. Azonban az egyszer megfertőződött madár sejtjeiben a vírus tovább él. Amikor a madár immunrendszere egy kicsit gyengül, akkor elkezdi üríteni a székletével és bármilyen testnedvével. Sajnos pont a szaporodás gyengíti az immunrendszert, így a tenyészidőszakban a madarak általában ürítik a vírust és megfertőzik a fiókákat etetés közben. A legtöbb fióka elpusztul, ami megmarad, az pedig vírus hordozó lesz.
Egy dolog, amit tenni lehet, az immunrendszer támogatása. Ezzel valamennyire karban lehet tartani az állományt, persze a fertőzés bármikor fellángolhat.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 20:45 
Fekete Csaba írta:
A fiókák 4-7 napos pusztulása eléggé madár polyoma vírus (APV) gyanús.

Köszi! Mivel tudom kezelni?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 20:32 
A fiókák 4-7 napos pusztulása eléggé madár polyoma vírus (APV) gyanús.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 20:19 
Csicsörke írta:
Attila69 írta:
Nekem is ez az 1 van őt is örökbe kellett fogadni :evil:

hello, jó képek :D
tényleg, miért kellett örökbe fogadnod?
és hogy van azóta a kicsike?

Hali!
Köszi!
Hát az a gyanúm,hogy a szülők valamit nem jól etetnek,(vagy én! vagy valami nyavalya) mert ez a 2. fészekaljuk 2x3 fióka volt. Az elsőnél is ugyan ez volt 4-6 napos korukig szépen fejlődnek aztán vagy hasmenés vagy hányásra utaló jelek vannak az egész fészekben és sorban elpusztulnak 1nap alatt.Ilyenkor már a kaját sem kérik ezt az 1-et is úgy erőszakoltam meg :mrgreen: hogy egyen.Tettem egy pár csepp usnegánót meg ekodiárt a nevelőtápba és így megmaradt.A 4-ik etetésnél már kérte a kaját,viszont a tojó már leszállt rólla gondolom megunta a ba...gatást.Ja és nutribird a-21-en nevelkedett mert az volt itthon, legközelebb teszek a lágy kajájukba is hátha ez segített.
Ha van ötletetek hogy mi lehet a baj szívesen fogadnám :roll:

Köszönjük eddig jól vagyunk :mrgreen: A tollazata elég csapzott valószínű hogy a nagy papesz tápszer nem volt neki az igazi :oops: már kap egy kis kalcilux-ot is bele.
Remélem most már nem lessz baj!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 15:01 
Egy jó összefoglaló angolul a pintyfélék új taxonómiájáról:
http://www.birdwatch.co.uk/categories/articleitem.asp?item=876
"Alaposan szétszedték a Carduelinae-be tartozó genusokat. Karmazsinpirók nem tartozik többé a pirókok közé, hanem külön genusba került (Erythrina).
Az afrikai és közel-keleti csicsörkék (kivéve a szírt) a Crithagra genusba kerültek.
A zöldikék a Chloris genusba, a kenderike és téli kenderike a Linaria genusba, a zsezsék az Acanthis genusba, míg a csíz a Spinus genusba.
Carduelis maradt a tengelic és citromcsicsörke (gondolom a korzikai is)."

kedvencünket is átnevezték:
Crithagra mozambicus
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 2, 14:59 
Attila69 írta:
Nekem is ez az 1 van őt is örökbe kellett fogadni :evil:

hello, jó képek :D
tényleg, miért kellett örökbe fogadnod?
és hogy van azóta a kicsike?

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 jan. 29, 21:59 
Hali!
Nekem is ez az 1 van őt is örökbe kellett fogadni :evil:
Kép
Kép
Kép

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 3, 15:18 
VladTepes írta:
...Úgyhogy 8 tojásból nulla fióka :-(

sajnálom, esetleg érdemes lenne mondjuk egy hímcserén is elgondolkozni...

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 8:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO