Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2012 jan. 3, 15:15 
farkasbazsi993 írta:
Sziasztok
SÜRGŐSEN vásárolnék 1 pár mozambiki csicsörkét!!! Pécsi vagyok és fontos lenne. Aki tud segíteni kérem jelezze.

szia, a VladTepes díszállatkereskedésében láttam tegnap eladó mozambiki csicsörkéket :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 1, 23:59 
Sziasztok
SÜRGŐSEN vásárolnék 1 pár mozambiki csicsörkét!!! Pécsi vagyok és fontos lenne. Aki tud segíteni kérem jelezze.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 3, 16:47 
VladTepes írta:
Milyen korúak?

passz...
Csicsörke írta:
Érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon: 06303879460

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 dec. 2, 15:19 
Csicsörke írta:
sziasztok!
egy kedves budapesti (ex)csicsörketenyésztő társunk megkért, hogy tegyem fel idre is a hirdetését:
Sürgős állományleépítés miatt áron alul eladó 4 összehangolt mozambiki csicsörke tenyészpár, egyben, vagy páronként! Érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon: 06303879460

már csak egy pár maradt! 16.000Ft-ért elvihető.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 nov. 30, 18:25 
VladTepes írta:
Sajnos mind üres volt. Nem befulladtak, hanem üresek voltak.
Így a fészket most elvettem, pár napig (hétig) nem kapják vissza, csak ha majd azt látom, újra fészkelnének.

hello, sajnálom, de ne add fel :) nálam is volt olyan eset az egyik párnál, hogy a legelső fészekalj teljesen steril volt, a második pedig frankó :D a kettő között én bent hagytam náluk a fészket...

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 25, 15:48 
Sajnálom, hogy egyre kevesebben foglalkoznak ezzel a fajjal...

Még egy tenyésztő, aki abbahagyta. :(


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 nov. 23, 17:58 
sziasztok!
egy kedves budapesti (ex)csicsörketenyésztő társunk megkért, hogy tegyem fel idre is a hirdetését:
Sürgős állományleépítés miatt áron alul eladó 4 összehangolt mozambiki csicsörke tenyészpár, egyben, vagy páronként! Érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon: 06303879460

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 14:35 
Lehet összekeverem a darált dióval és hátha úgy szívesebben fogysztják azt is...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 13:34 
shyrkahn írta:
Törökmogyoróval mi a helyzet?

Papagájoknak szoktam adni, ők megeszik (bár akkora rajongás nincs mint a dió esetében).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 12:33 
VladTepes írta:
shyrkahn írta:
Jó is a dió, de baromira drága...

Én a kertben szedtem.
(a szomszédéban - de, megengedte :drunken: )


A környéken baromira sok diófa van közterületen és bizony el is kezdtük szedni, de a fák melletti panelekben lakók jöttek ki anyázni és végül nem bírtunk velük, így nem szedtünk sok diót... de azért van belőle néhány kiló. 10-20 darab körül már kapott a mókus. Most itt az ideje, hogy a madaraknál is kipróbáljam (a ma reggeli etetésnél megfeledkeztem róla).

Törökmogyoróval mi a helyzet? Azt tudtam szedni 2-3 kilóval (az ott lakó pestiek többsége azt sem tudta, hogy "mi fán terem", amit szedek, így az elkergetés elmaradt... ). Ha azt is bedarálom, akár lehet az is jó a madárkáknak.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2010 feb. 24, 18:15
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Gelencsér Viktória
   
Hozzászólás 2011 nov. 18, 0:13 
A dió nálam is nagy kedvenc!
Szarkáim egyszerűen megörülnek érte. (Finom és még kalapálni is lehet! 8) )
Egyébként tűzcsízre is jó hatása van: szépen pirosodik és énekel tőle. A kanári tollminőségével pedig vedlés idején csodát művel. :D
Télen a legjobb táplálékkiegészítő, csak az adagolással kell vigyázni kalitkában tartott madaraknál.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 17, 17:23 
Jó is a dió, de baromira drága.

Én mostanában olyan maggal etetem a kanáriaimat (Zuzmó nem eszi sajnos), ami hasonlóan, vagy közel ilyen kiváló tápanyag:
http://www.vegetarianus.hu/irasok/gabonak/amarant.html

Remélem hasonlóan jó dolgokról tudok majd beszámolni a hatásait illetően.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 17, 17:12 
Érdemes kipróbálni még a fekete diót is (csak meglehetősen nehéz megpucolni és feltörni).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 nov. 17, 15:45 
VladTepes írta:
Még pár szó a dióról,

dióhéjban összefoglalva :wink:
VladTepes írta:
Nem véletlenül zabálják a varjak is most két pofára, amit össze tudnak szedni diót :-)

juteszembe, a múltkor beszélgettem a madarakról egy házunkban lakó 50+os lakótárssal, aszongya, hát mit látott a múltkor, a feketerigók milyen ügyesen eszegetik a fákról a diót... namondom nebeszéljen, tényleg feketerigók voltak? aszongya, jaja, olyan sárga csőrű fekete madarak... :roll:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 17, 14:36 
Csicsörke írta:
VladTepes írta:
Ajánlom figyelmetekbe (házi tapasztalat alapján) a diót. Ide, félbetört mezei diót a rácsba tűzve.

köszi a tippet, erre nem is gondoltam... kipróbálom :D
a banánt is kipróbáltam, de sajna rá sem bagóztak... :roll:


Ezt a diót én is kipróbálom... a banánt nálam még mindig imádja, de most már kezd ráérezni a körte és alma ízére is...

Hozzátartozik, hogy a banánt az éneklőrúdjához tettem, így nem kell állandóan lejárkálnia a magokért... kényelmesebb volt neki azt megkóstolnia eleinte, mer' ugye új kalitban előbb hozzá kell szoknia, hogy mi hol van.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 nov. 17, 12:35 
VladTepes írta:
Ajánlom figyelmetekbe (házi tapasztalat alapján) a diót. Ide, félbetört mezei diót a rácsba tűzve.

köszi a tippet, erre nem is gondoltam... kipróbálom :D
a banánt is kipróbáltam, de sajna rá sem bagóztak... :roll:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2011 nov. 16, 17:29 
VladTepes írta:
Ma néztem, ezek sunyiban felváltva kotlanak. ....
Péter, te tapasztaltál ilyet? Kanárinál láttam olyat, hogy a jobb párok (amik egymást választották, s nem én raktam őket össze) esetében a szülők jobban összedolgoztak, s míg a tojó elment enni, fürödni, kicsit átmozgatni a tagjait, addig a hím ráült a fészekre, tojásokra, de ez csak rövid időkre szólt.
Itt meg azt látom, hogy kajak time-shift alapon kotlanak.

Érdekes András, amit írsz... anno az én tenyészpárjaimnál is csak maximum olyan rövid idejű váltást tapasztaltam, amit a kanáriknál említesz... ezt egy kicsit szokatlannak érzem, de nyilván vannak egyedi eltérések... mindenesetre tartsd majd szemmel őket a kikelés utáni napokban is, hogy minden rendben megy-é...
majd írd idre fel a további fejleményeket is :wink: sok sikert!
ja és a Birds of Africa szerint is csak a tojók kotlanak:
"KOTLÁS: Csak a tojó kotlik, gondosan üli a tojásokat. A hím gyakran énekel egy közeli kimagasló ágról és eteti a fészken ülő tojót."
(The Birds of Africa, Volume VII: Sparrows to Buntings by C. Hilary Fry and Stuart Keith, p. 479-483)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 14, 18:23 
jojo írta:
Hali!

Tény, hogy bele lehet szeretni, bár én "csak úgy vettem, mert azt mondták szépen énekel".

Nem állítom, hogy imádtam-de igenis szerettem.A probléma ott kezdődött, hogy a kis családtagunkat zavarta a Centenáriumi ltp-en a CSEND! Gondolta, hogy majd Ő egy kis hangulatot varázsol ennek a kis poros, unalmas közösségnek, ennek megfelelően hajnaltól alkonyatig zengett a hangjától a lakótelep.Nem tudom hány órát üvöltött naponta, de "hogyismondjam", baromi zavaró volt.Csak akkor hallgatott el amikor meglöktem az erkélyre kiakasztott nagy kalitkáját.Mikor megállt a mozgásban a kalitka, újrakezdte.

Az esti híradót csak úgy tudta nézni a lakótelep, (nyár volt, kánikula,minden ablak nyitva és csak 21 ó.után kezdett sötétedni) ha erre a kis görcsre plédet dobtam.Sajna meg kellett válnom tőle mert láttam néhány lakót aki légpuskát vettek ki a csomagtartójukból... :)


Nekünk is lakótelepi panel lakásunk van, de mivel 93-as építésű (vagy más ok miatt), vigyáztak rá, hogy a falak kicsit vastagabbak legyenek. Egyetlen szomszéd sem panaszkodott még. Nyáron pedig ki fogom tenni az erkélyre :) Onnantól lehet én leszek a Public Enemy, bár az az igazság, hogy a közeli park miatt elég sok az énekesmadár, így sztem júliusig nem lóg ki a sorból sem Ő, sem a kicsit erősebb hangú színkanári... Bocsi pedig végképp nem (hiszen Roller, kinek hangja abszolút panel kompatibilis).


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 22, 17:18
Hozzászólások: 81
   
Hozzászólás 2011 nov. 14, 18:18 
feketemarcsi írta:
De azért Bocsit sem fogod mellőzni, ugye? :roll:


:)
Most sem hanyagolom... ahogy Hógolyót sem.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2011 nov. 14, 17:38 
Hali!

Tény, hogy bele lehet szeretni, bár én "csak úgy vettem, mert azt mondták szépen énekel".

Nem állítom, hogy imádtam-de igenis szerettem.A probléma ott kezdődött, hogy a kis családtagunkat zavarta a Centenáriumi ltp-en a CSEND! Gondolta, hogy majd Ő egy kis hangulatot varázsol ennek a kis poros, unalmas közösségnek, ennek megfelelően hajnaltól alkonyatig zengett a hangjától a lakótelep.Nem tudom hány órát üvöltött naponta, de "hogyismondjam", baromi zavaró volt.Csak akkor hallgatott el amikor meglöktem az erkélyre kiakasztott nagy kalitkáját.Mikor megállt a mozgásban a kalitka, újrakezdte.

Az esti híradót csak úgy tudta nézni a lakótelep, (nyár volt, kánikula,minden ablak nyitva és csak 21 ó.után kezdett sötétedni) ha erre a kis görcsre plédet dobtam.Sajna meg kellett válnom tőle mert láttam néhány lakót aki légpuskát vettek ki a csomagtartójukból... :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1180 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 59  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 16:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO