Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 0:12 
Szia!

A tojók is. Csak hogy ne legyen olyan egyszerű. :D
Köszi a gratulációt!

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 23:04 
Szia Gyula!

A tojók is verekednek? Mert ha nem, hagyhatnám a tojókat vállasztani.
Gratulálok az aranymellűekhez!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 22:46 
Ha 2 felnőtt hímet és 2 felnőtt tojót összezársz azzal a céllal, hogy kiválasszák a nekik megfelelő párt, valószínűleg megtépik egymást. Én összeállítanám a párokat, és csak akkor cserélném le valamelyik tagját, ha nem fogadják el egymást. A kis kuba azért nem olyan válogatós pár tekintetében, mint mondjuk a kákapinty...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 22:39 
Szia Gyula!

Az rendben van, hogy páronként külön teszem őket, de a párokat nem én akarom kivállasztani.Az ékfarkúakkal könnyű volt, a télre összeraktam őket és a tavasszal a párokat már eltudtam különíteni.

U.P.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:55 
utipéter írta:
Ha sikerül beszereznem tavaszig még 1-2 párt, hogyan rakjam öszze őket? A kis kubáról azt hallottam, hogy a hímek nagyon verekedősek.


Szia!

Páronként elkülönítve helyezd el őket, úgy, hogy az egyneműek semmilyen módon ne férjenek egymáshoz. Még a dróthálón keresztül is megcibálják egymást! Figyelni kell majd a felnövekvő fiókák időben történő elválasztására is.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:46 
Sziasztok!
Türelemben nincs hiány.
Ha sikerül beszereznem tavaszig még 1-2 párt, hogyan rakjam öszze őket? A kis kubáról azt hallottam, hogy a hímek nagyon verekedősek.

Üdv:Uti Péter


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:30 
utipéter írta:
Nem baj ha csak a tojó ült?


Szia!

A kis kubapinty esetében csak a tojó üli a tojásokat, a hím nem vesz részt ebben.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 10:16 
Szia Utipéter! Javaslom, hogy mindenképp több egyedből állítsd össze a költőpárokat. A kiskubáknak ha módjukba áll igazi kiskuba fészket építeni, akkor az mindíg kétkamrás, az egyik költő a másik alvó, pihenő üreg. Még egy fontos dolog a madár trtásba tenyésztésbe a TÜRELEM. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 21:37 
Szia Kerek László!
Nekem kis kubából ez az első párom, így még nincs elég tapasztalatom ezekkel a madarakkal. Az élő eleségeg sajnos változatlanul adtam nekik, és főleg a tojó fogyasztotta.Nem baj ha csak a tojó ült? A fészket közösen építették, mindketten abban aludtak.
Üdv:U.P.


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 15:34 
Szia Utipéter! Nemgyőzöm hangsulyozni, hogy megbízható helyről szerezzük be a madarakat, még akkor is ha a mennyiség elkápráztat. Sokan nem tartják fontosnak a vérfrissítést, és bizony egy külfödi beszerzés nem olcsó dolog. Az Én tapasztalatom szerint a kiskubák kilec hónapos kor után gond nélkül költönek. Szeretném kihagsúlyozni, hogy egy hím és egy tojó még nem költőpár. Figyelj oda a fehérje bevitelre, és a kotláskor minimálisra csökkentsd az élőeleséget, mert ez újabb költésre inspirál. üdv:KL


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 4, 13:47 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. A madarakat kb:20-30db közül választottam, de ez nem zárja ki, hogy testvérek lennének. Remélem, csak a korukkal volt a baj, a biztonság kedvéért megfogadom Lajos tanácsát és megpróbálok tavaszig még egy párt beszerezni.
Üdv:U.P.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 4, 10:01 
Szia utipéter !

Valószínű, hogy túl fiatalok, még nem tenyészérettek, a madaraid.

A körűlmények megfelelőeknek tünnek, ráadásúl, ha más fajok viszont sikeresen költenek, akkor biztos, hogy nem ez a probléma. Ha fenn áll az, hogy testvérek és még ráadásul éretlenek is, hát előfordúl az ilyen viselkedés.
Ezt valószínűleg csak párcserével tudod kikísérletezni és megoldani.
Szerezz be egy idegen párt és cseréld össze öket. Tavaszra látod már az eredményt. Ha továbbra is ez a helyzet akkor a tojó tenyésztésre alkalmatlan marad, nincs értelme tenyésztésbe fogni a továbbiakban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 22:36 
Szia utipéter!

Bár a kérdésedet Lajosnak címezted, volna két gondolatom:

Az egyik, hogy nem írtad, mekkora helyen költetted őket. Nem volt-e túl szűk számukra, vagy nem voltak-e zavarva más fajok által?

A másik sajnos valószínűbb. Én azért nem szeretek ismeretlentől Monoron madarat vásárolni, mert a testvérpárokat szemrebbenés nélkül adják el "tenyészpárként". Legutóbb egy káka testvérpárral próbáltak átvágni engem is. Szóval az is lehet, hogy tesókat vettél. Persze ez csak egy feltételezés...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
Hozzászólás 2007 nov. 3, 20:48 
Szia eszterolajo!

Májusban vettem Monoron egy pár kis kubát, kb: egy évesek voltak, szinte azonnal párba álltak és két hét elteltével fészeképítéshez kezdtek. Nemsokkal később letojtak, és a tojó szorgalmasan ült négy-hét napig, majd a tojásokat otthagyta, kilökte. A tojások száma egy és három darab között változott. Két-három hét elteltével az egész művelet megismétlődött, folyamatosan egész nyáron. Zárt térben voltak ahol a hőmérséklet nem lépte túl a 35 celsius fokot, a páratartalomról vízzel teli ládákkal gondoskodtam. Élő és zöld eleséget folyamatosan kaptak. A fészket a nyár közepén kicseréltem és máshová akasztottam,de az eredmény nem változott. Bár többször láttam őket párosodni, az elhagyott tojások üresnek tűntek. Ugyanitt ékfarkú, szakállas, káka, költött sikeresen ugyanazzal a táplálékkal.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 8:35 
Szia utipéter !

Kicsit bővebben írj a tartási körűlményekről.
(hőfok, páratartalom, takarmány,madarak kora....stb....)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
Hozzászólás 2007 nov. 2, 21:57 
Üdvözlet mindenkinek!

A következő problémámra szeretnék tanácsot kérni: A kis kuba párom a nyár folyamán többször is tojt, azonban néhány nap kotlás után a tojásokat kidobálták. A kalitkájuk 100*50*80-as, és csak ők ketten voltak benne. Napi néhány percnél többet nem voltak zaklatva (etetés,itatás).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 7, 21:44 
Hasonló eredményt lehetne elérni drótfonattal is.
Egy nagyobb lukú háló darabot hengerré alakítva (vagy mondjuk félhengerré), feltöltve friss "szénával" és kiakasztani madárkának. :wink:
Némely honlapon lehet látni ilyesmi megoldásokat.
Igaz nem lenne ilyen szép mint ez, de a kevesebb "barkácsgénnel" megáldottak is könnyen elkészíthetik...
:D


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 7, 20:42 
Ez valamikor egy vesszőből készült kültéri virágtartó lehetett, de elkészíteni sem lehet nehéz. A rácstávolság 5x7 cm, úgyhogy kényelmesen közlekednek közötte a madarak. A nagyjából félgömb alakú alkotmányt ráerősítettem egy bútorlap alapra és telketömtem vékonyszálú száraz fűvel. Tisztántartása is könnyű, csak a füvet kell kidobni belőle, a rácsozat lemosható.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 7, 20:33 
Jól néz ki!
Te csináltad vagy vetted?
Miből van?
Gondolom a fészekanyagot te raktad bele, ők csak "eligazgatták"...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 7, 20:10 
Sziasztok!

Egy jó fészekötletet ajánlok a figyelmetekbe, nekem ma ebből repült ki három kis kuba fióka:


Kép

Mérete: 40x30x20 cm. Amint betettem a madárházba, a kis kubák máris belefúrták magukat.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 8:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO