Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2009 máj. 2, 19:55 
ezek a nyársfarkú fiókák normál ( hordozó ) pár gyermekei
Kép
ki mit hordoz ????? :roll: :roll:
ROBY


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 24, 8:44 
Szia fofo,

Ha a széklete hurkás akkor nem megy a hasa!
Mióta áll fent ez a helyzet? Esetleg nem tojó a madárka?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 23, 22:09 
Szia fofo!
Lágy és zöldeleséget ne adj nekikcsak mag és ásványi anyag, kezelés neotesol (kakaspor)5napig,utánna laktiferm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 21, 20:03
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Szigethalom
   
 
Hozzászólás 2009 ápr. 23, 17:29 
Sziasztok!

Kéne egy kis segitség!Az egyik nyársfarkúm felborzolt tollazattal gubbaszt,széklete nagy és inkább olyan hurkás formájú,/talán hasmenés/
Ha lehetősége van rá keresi a napfényes helyeket!
Mi tévő legyek?
Hogyan kezeljem?
Ha lehet akkor gyorsan válaszoljatok!
Előre is köszönöm!

_________________
Baráti üdv.:Jani!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:40 
Ez ugy volt hogy havertol vettem egy párat ök testvérek és a havernál a tojó elpusztult tojás visszamaradásba.Neki hoztak egy tojót de csak a himel együtt adták és én átvettem töle a hímet.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 19:36 
Szia! Hogyhogy pont hármat? Az se nem egy pár, se nem kettő :)

mazsiba írta:
Szia Spirit.

Szépek a madaraid.Én most vettem 3 ékfarkut.
Maradok tisztelettel:Mazsiba


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 17:44 
Szia Spirit.

Szépek a madaraid.Én most vettem 3 ékfarkut.
Maradok tisztelettel:Mazsiba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 23, 17:19 
Hoztam egy pár képet, azazhát ckuzmos mondta hogy ne dugdossam őket, úgyhogy közszemlére teszem. :lol: Csak úgy.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 10:19 
kábel kérdése... ugyanis nem volt benne a kártya a gépben, és így a saját memóriájára vette, viszont ehhez a géphez nem találom a kábelt már egy ideje :D

ckuzmos írta:
Kíváncsian várom, ha tudod rakd fel valahová hogy meghallgathassuk :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 9:57 
Kíváncsian várom, ha tudod rakd fel valahová hogy meghallgathassuk :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 22, 9:14 
Tegnap próbáltam csinálni egy kis felvételt, részben sikerült is, de persze a zebrapintynek muszáj volt beleszólni :evil:
Én még mindig úgy látom, hogy NÁLUNK pont akkor énekelnek ők, amikor valami mozgás van, és nekem mindig olyan az érzésem, hogy ilyen kis kárörvendő madarak, vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg... de akkor juhuhuhúúúúúúúú-znak, amikor mondjuk benyúlunk a gouldokhoz, és azok ijedten röpdösnek, ilyesmi...

ckuzmos írta:
Az énekhangokra visszatérve, alapvetően akkor szokták hallatni a hímek, amikor látszólag semmi esemény nincs, udvarol, rivalizál vagy csak egyszerűen jó kedve van, vagy mer felkelt a nap. Smile


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 21, 21:41 
Szia Moncsi,

ahogy gondolod. Én a 6 cm-t magasnak találom, de ha a madárkák le tudják küzdeni, akkor talán nem lesz gond.

Az énekhangokra visszatérve, alapvetően akkor szokták hallatni a hímek, amikor látszólag semmi esemény nincs, udvarol, rivalizál vagy csak egyszerűen jó kedve van, vagy mer felkelt a nap. :)
A nyársfarkúaknál megfigyelésem szerint csak a hímek adnak ki torokból gurgulázó hangot, (az énekük első, bemelegítő vagy figyelemfelhívó szakasza is ebből áll) melyet nem csak énekléskor hallat.
Számos olyan szituáció előfordulhat, amikor ezt igen előszeretettel hallatja. Ilyen például a berzenkedés vagy "kakaskodás", valamilyen esemény nyugtázása, stb.. Nálam, amikor etetem őket, rendszerint azért adják ki ezt a hangot, mert végre kivettem a kezem, ezzel büszkélkedve el a párjának hogy megvédte őt, elkergetett :)
Sosem volt olyan hogy magának az eledelnek adtak volna ki bármiféle jelet. Azt mindig csendben de egymást és a környezetet annál jobban figyelve vették szemügyre!
Spirit által belinkelt videón is egy ilyen jelenet vehető észre, amit én azért még nem tekintenék egy teljes éneknek. :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2009 feb. 22, 9:55-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 20, 7:51 
Szia Ckuzmos!

6cm a magassága, sima fagyis doboz. Azért választottam ezt, ill. ezeket (2db van bent) mert bevált. Mindig egyszerre akarnak fürdeni a madarak és így megtehetik.Nem pancsolja ki az első az összes vizet, többen is elférnek, és a két év alatt nem volt gond. Simán ki tudnak ugrani belőle, de van bent csőitató is, ha valamelyiknek gond lenne a víz elérése. (Bár, ezt még sosem tapasztaltam, azokból nem fogy a víz.)

Nálam az előtérben vannak a madarak, szinte egész nap szem elött, és mint itthonülős háziasszony, többet tudom őket figyelni. A fürdést meg egyébként is figyelem, mert az a legklasszab! Fotózni is akkor szoktam, mert annyira szeretnek fürdeni, hogy olyankor azt sem bánják, ha egész közel megyek.

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 22:32 
Szia Moncsi,

mekkora annak az itatónak/fürdetőnek a magassága? Ahogy elnézem alig tudják a madarak elérni a vizet a pereméről, ki is épp hogy ki tudnak kecmeregni elázva belőle...
Ha mindenképp ezeket szeretnéd használni, javasolnám hogy helyezz bele egy V alakú ágat, amin keresztül könnyebben és biztosabban közlekedhetek...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 10:30 
Helló!

Szerintem nem létezik olyan madarász aki ezekről a képekről- de mégha élőben látná akkor sem biztos- megmondaná, hogy melyik madárnak mi a neme. Amiket "mondanak", csak bizonyos fokú "tapasztalatok", de ezeknél a madaraknál nagyon "mellé lehet nyúlni". Ezért aztán marad az, hogy az a tojó amelyik tojik. Ha fiatal madarat adsz el, akkor az sohasem garancia - mármint a neme- azoknál ahol nincs ivari dimorfizmus - ivari elkülönültség. Aki "száz" éve tenyészt ilyeneket, az is gyakran "mellé varr" az ivar meghatározásának.
Ezért, ha valaki tanácsot akar adni erre a bemutatott két madárra, az felelőtlenséget vesz magára, mert azok neme bármi lehet. Ezért most szerintem itt két madár eladása jöhet szóba.
Sokan mondják, hogy a szakállról lehet következtetni, de szerintem csak arra, hogy az is van neki.
Az ének már sok mindent sejtet,- sőt igazol- de mivan ha mondjuk 20 madár közül kell kiválasztanod a volierből? (Tudom hogy itt ez nem áll fenn!!!)
Szerintem ráadásul ezek a madarak még olyan fiatalok- gondolom én(?)-,hogy az esetleges hím még nem énekel.(Hangot a tojó is ad ki, de az ének az más!!!)
Szerintem itt senki nem tud tanácsot adni, mert szerintem nem lehet, és nem szabad.
Ehhez még annyit, hogy a madarászatban az a szép, hogy pl. ami nálam nagyon jól működik, az másnál totális csőd, és ez igaz fordítva is.(Volt már itt olyan aki felháborodott egy "tanács miatt", mert ő az egy pár madaránál mást tapasztalt, de ettől még a nagyszámok törvénye működik, csak van akinél így, és van akinél úgy.(!!!!)
Szerintem ezért "nem kapsz segítséget", és ezt meg kell érteni.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 19, 9:27 
Hú de jó, köszi! Így már tudom hogy nálunk is szoktam ilyen hangot hallani, de egyetlen egy esetben. Ha valami történés van, csak akkor énekelnek így. Nyugiba nem, csak akkor ha mondjuk a nagy közösben valami van, kaját adunk, és elkezdenek repkedni a madárkák, akkor fentről a másik kalitkából pont így énekel az ékfarkú (én azt hittem eddig hogy mindkettő)... emiatt nagyon muris, mert olyan mintha szurkolnának, vagy kárörvendenének, mindig konstatálják, hogy huhuhuhúúú valami történik :lol: majd megpróbálom egyszer felvenni...

ckuzmos írta:
Sziasztok,

előkapartam egy korábbi felvételt és felraktam a nyársfarkú oldalára:
http://www.idre.hu/poephila/nyarsfarku-amandina.html
Egy kicsit zajos, de tökéletesen lehet hallani az ének minden egyes mozzanatát.

A youtube videón sajnos egy másik madárka is épp énekel, így annak aki nem tudja mit kell hallgatni, nem is hallja meg.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 23:01 
Sziasztok,

előkapartam egy korábbi felvételt és felraktam a nyársfarkú oldalára:
http://www.idre.hu/poephila/nyarsfarku-amandina.html
Egy kicsit zajos, de tökéletesen lehet hallani az ének minden egyes mozzanatát.

A youtube videón sajnos egy másik madárka is épp énekel, így annak aki nem tudja mit kell hallgatni, nem is hallja meg.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 21:59 
Moncsi írta:
Szia Mazsiba!

Sajnos most nincs, van még 3 fiatal, épp vedlésben, de az ő nemükre még csak tippelni sem mernék.

A képen lévők vannak eladó sorban, valószínű, hogy hétfőn jönnek értük. (Pont azért tettem fel a képet, hogy megerősítsenek a hozzáértők, valóban tojó és hím-e a két madár, nehogy "baj" legyen.)
Ha esetleg hétfőn mégsem kellnek el, akkor szólok!


Nagyon köszönöm addig is.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 21:46 
Szia Mazsiba!

Sajnos most nincs, van még 3 fiatal, épp vedlésben, de az ő nemükre még csak tippelni sem mernék.

A képen lévők vannak eladó sorban, valószínű, hogy hétfőn jönnek értük. (Pont azért tettem fel a képet, hogy megerősítsenek a hozzáértők, valóban tojó és hím-e a két madár, nehogy "baj" legyen.)
Ha esetleg hétfőn mégsem kellnek el, akkor szólok!

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 feb. 4, 13:58
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Baranya,Majs
Valódi név: Trinter László
   
 
Hozzászólás 2009 feb. 18, 21:20 
Szia Moncsi!

Szeretném kérdezni hogy nincs e egy ékfarku tojó elado?
A Madarász kollégának kellene,mert az övé tojás vissza maradásba elpusztult sajnos.
Maradok tisztelettel.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 20, 1:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO