Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 29, 15:53 
Az erősebb torokfoltú madár tényleg hímnek néz ki.
Milyen vastag az ülőrúdjuk? Számomra úgy tűnik, hogy az túl vastag ezeknek a madaraknak. Vékonyabb rúdon jobban tudnának fogni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 29, 15:52 
Ha majd lesznek fiókák, érdekelne milyen színűek lettek. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jún. 6, 8:13
Hozzászólások: 56
Valódi név: Krisz
   
Hozzászólás 2014 okt. 29, 15:31 
Szia!

Köszönöm! Az a hím amelyiknek a barna "szakálla" van.
A másik ami majdnem hófehér, a tojó. A szemei pirosak. :D
Gyűrűzött madarak. Az éneket még annyira nem figyeltem meg...

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2014 okt. 29, 11:02 
Szia,

szépek, az eladó nemükre mit mondott?
Melyiket halottad eddig énekelni?

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 jún. 6, 8:13
Hozzászólások: 56
Valódi név: Krisz
   
Hozzászólás 2014 okt. 26, 20:59 
Sziasztok!

Ma került hozzám egy pár nagyon szép ékfarkú amandina.

Mindkettő szép világos színű. :D

Sajnos a képek nem a legjobbak...


Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 4, 11:41 
Köszönöm a választ.A fotó telefonos,ezért nem tökéletesek a színek,most megnéztem őket,amikor egymás mellett ültek. A csőrük piros, a fahéj színű madárnak a csőr alatt sokkal keskenyebb csepp formájú a fekete folt, mint a másiknak.Az általad is hímnek mondott madárkát hallottam már énekelni de a másikat nem. Majd kiderül akkor, hogy mi lesz,mert még nagyon fiatalok,csak késő ősszel vagy tél vég felé akarok nekik odut adni,akkor lesznek egy évesek. :08:


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 márc. 3, 22:09 
A hímnek vett madár az nagy valószínűséggel hím. A tojónak vett madár esetében ennyiből nem mernék semmit se mondani. Figyelni kell őket, hogy énekelnek-e. Csak a hímek énekelnek. Ez a legbiztosabb a nemek meghatározásánál. A mellfolt nagysága sajnos nem teljesen biztos. Természetesen lehet a mellfoltból és a farokból is a nemre következtetni, de a tojónak vett madaradnak elég széles a mellfoltja. Ez lehet széles mellfoltú tojó és keskeny mellfoltú hím. A tojónak vett madarad esetében hiányzik a hosszú faroktoll, így az nem ad támpontot.
Sajnos mindkét madaradnál a csőr narancssárga. Ha tenyészteni akarod őket, akkor ez nem szerencsés. A nyársak esetében kétféle csőrszín elfogadott. A citromsárga és a sötétpiros.
Nyársaknak a 2,5 mm-es gyűrű teljese megfelelő.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2012 feb. 25, 13:19
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Jászladány
Valódi név: Törőcsik  Jánosné
   
Hozzászólás 2014 márc. 3, 17:22 
Üdv!

Szeretném biztosra tudni,hogy egy pár-e az egy párnak vett amandináim. A tojó fahéj színű,a minőség nem a legjobb,de remélem a lényeg levehető.


Kép

Kép

A hím szürke fej,mályva színű hasú


Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm!
Jelölő gyűrűből milyen méret kell,akkora,mint a zártból (2.5 v 2.6)?
Ágnes


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 15:49 
Megpróbálom ezek alapján, ha a második párom mostani tojásai sem lesznek termékenyítettek.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 15:03 
Szedd ki az ülőrudakat, hogy ne akadályozzanak és egyszerűen kézzel meg kell fogni. Nem kell félni ettől. Először ide-oda fog röpködni a kalitkában, de a kalitkás madarak hamar elfáradnak, úgyhogy nem lesz gond megfogni. Ha megvan akkor hanyatt fekteted a tenyeredben és a nyakát a mutató és középső ujjad közé teszed. Így elég biztonságosan tudod megnézni a madár mellét és hasát anélkül, hogy elrepülne vagy vergődne. (Persze biztonság kedvéért ablak, ajtó zárva, függöny elhúzva).
Ha az az első megfogás, akkor inkább este próbáld meg. Lekapcsolt villany mellett könnyebb megfogni a kalitkában és a szobában is.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 14:06 
Köszi a választ! Nagyon részletes! :)
Abban tudsz segíteni, hogy hogyan a legkönnyebb megfogni a madarat a kalitkában úgy, hogy ne essen semmi baja?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 12:49 
A sikeres párzást a madarak megfelelő felkészítésével lehet elősegíteni. A madarak hasonló fázisban kell, hogy legyenek, azaz egyik se legyen vedlésben vagy az előtt. Meg kell nézni, hogy a madarak megfelelő kondícióban vannak-e. Azaz egyik madár se legyen túl sovány, de kövér se. Ezt úgy tudod megnézni, hogy kézbe veszed a madaraidat. Megtapintod a mellüket. Ha nagyon kiugrik a mellcsont, akkor a madár sovány. A kövérséget legjobban a hason tudod megnézni. A hason szétfújod a tollakat. Ha előugrik a has és nagyon sárga, akkor a hason lerakódott zsírt látod, azaz kövér a madár. Megfelelő táplálással és megfelelő mozgási lehetőséggel mindkét állapotot el kell kerülni. Csak jó kondíciójú madárral van esély megfelelő szaporodásra.
Ha a kondíció rendben, akkor jön a felkészítés.
Legjobb, ha a szaporodási időszak előtt viszonylag szegényebb táplálékon vannak a madarak. Elsősorban száraz magokon, persze ez nem koplalást jelent. A párba állítás előtt kb két hétig viszont lehet adni a madaraknak minden jót. Lágyeleség, zöldek, napi 1-2 lisztkukac, csíráztatott magok a száraz magok mellé. Emellé még jöhet E vitamin tartalmú vitamin, de csak az előírás szerinti adagolásban, mert a túl sok E vitamin se jó. Két hét ilyen táplálás után először a hímet tedd be a kalitba, ahol már fent van az odú, majd egy-két nap múlva a tojót. Ilyen felkészítés után nagy az esélye, hogy mindkét madár komolyan beindul, a hormonális háztartásuk és az ivarszerveik is felkészülnek a szaporodásra, azaz a hím nem vaktölténnyel fog tüzelni és a tojó is örömmel fogadja el a hímet.
Emellett még meg kell nézni mindig a madarak lábát is. A körmöket megfelelő méretűre kell vágni és meg kell bizonyosodni, hogy a madaraknak megvannak a körmei és lábujjai. Ezek nélkül a madarak párzáskor nem tudnak megfelelően kapaszkodni, így a párzáskor instabilak lesznek és félresikerül a dolog.
Természetesen van olyan helyzet is, amikor mindent megcsinálunk és mégsem lesznek termékenyek a tojások. Ilyenkor kell adni egy két esélyt nekik, hátha a gyakorlat meghozza az eredményt. Ha ez sem segít, akkor meg kell próbálni a párcserét, hátha másik madárral jobban harmonizálnak, ráadásul ebből az is kiderülhet, hogy melyik madárral van a gond.
Ha ezek után is terméketlenek a tojások, akkor a kérdéses madarat, mint tenyészmadarat el kell sajnos felejteni.
A terméketlen tojások esetében jobb, ha kivárod a két hét költési időt. Nem jó a tojónak, ha túl hamar kezd el újra tojni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 11:53 
Rendben, köszönöm a segítséget, jobban fogok figyelni. :)
Jó lenne, ha megmaradnánk a kicsik.
Olyankor mit lehet tenni, ha látom, hogy párzás volt, mégis nem lettek a tojások megtermékenyítve, viszont a tojó meg ugye ül rajtuk. Ki lehet a tojásokat venni, hogy feleslegesen ne töltse az időt a fészekbe a tojó? Illetve elő lehet valahogy segíteni, hogy sikeres legyen a párzás?


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 6, 16:26 
Egyáltalán nem biztos, hogy ez a gond, de a következő költésnél arra figyeljél, hogy a 3. vagy 4. tojás után már csak száraz magot kapjanak. Lágyeleség és lisztkukac is mehet nekik a 3. 4. tojásig, de utána semmiképpen se, csak kizárólag száraz mag. Nem törvényszerű, de előfordulhat, hogy a kotlás alatti túl sok fehérjétől túlpörögnek és ezért dobálják ki a fiókákat. Új fészekaljat akarnak rakni és útban vannak ehhez a fiókák.
A következő kotlásnál próbáljál arra is figyelni, hogy a várható kelés környékén ne takarítsd a kalitkát és minél kevésbé bolygasd a madarakat. A kotlás kezdete után 13-14 nappal kezdjed el adni a lágyeleséget és csíráztatott magot, így mikor kelnek, akkor biztos lesz etetéshez megfelelő eleség.
Ezeket a dolgokat meg kell próbálni. Ha ezek után is kidobálják a fiókákat, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 dec. 6, 15:56 
Kaptak főtt tojást, mageleséget, fürtös kölest, néha kis zöldet. Tettem nekik almát és uborkát is, de azt vettem észre, hogy az nem hozta lázba őket.
A főtt tojás héját porrá őrölve kicsit szoktam a főtt tojásra szórni, megeszik, de van nekik bent szépia is.
Megmondom őszintén a tojást úgy adtam, hogy 1 tojás 2 kalitkába ameddig kitartott, épp annyi, hogy megegyék a kis tálkájukból, ameddig tartott. Aztán pár napig nem kaptak.
Nem tudom pontosan, hogy mikor rakták az első tojást, mert ugye egyből nem kezdenek el kotlani rajta (ha jól tudom). Szóval biztos kaptak tojásrakás előtt és közben is főtt tojást mondjuk.
Meg előtte párszor tettem nekik lisztkukacot, de csak pár darab fogyott el, megcsipkedtek párat, de nem habzsolták. Úgyhogy nem is fogyott el az a ksi dobozka, amit vettem.
A zavarásról: hetente szoktam takarítani a kalitkákat, akkor zavarhattam őket, meg 1-2x talán megnéztem őket (a kalitka tetejét kicsit felnyitottam akkor amikor nem voltak bent, épp csak annyira, hogy belássak).
A fiókák nem egy időben keltek, szép sorban, de nekem úgy tűnt, hogy amint 1 kikelt, már ki is dobták a fészekből. Volt olyan, hogy félig feltört tojást dobtak ki, amiben benne volt a majdnem kikelt, vagy épp kikelés közben lévő fióka. 2 párunk van, 2 külön kalitkában, mindegyik a szekrény tetején van a nappaliban.
Hogy tapasztalatlanok-e vagy sem, nem tudom, a tojó még nem költött, tavalyi a tenyésztő szerint, a hím nem tudom, azt úgy kaptam, kereskedésből való.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 21:02 
Le tudnád írni, hogy mivel etetted a madarakat a költés előtt, alatt és után?
A fióka kidobálásnak több oka is lehet. Egyik lehetséges ok, a tapasztalatlan szülő. Első költésnél előfordulhat ilyen. Lehet ok az esetleges zavarás is. Ehhez tudni kellene, hogy milyen gyakran néztél be az odúba, hogy van elhelyezve a kalitka és az odú stb..
De lehet az is ok, ha túl sok fehérjét kaptak a madarak a költés alatt, vagy éppen nem kaptak lágyeleséget a keléskor.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 dec. 2, 15:55 
Sziasztok!
Pár szóval, hogy mi lett a 2 "hímemmel".
Megmondom őszintén, hogy másképp fogtam neki, mint Csaba mondta, elnézést! :)
Vettem 2 tojónak gondolt madarat tenyésztőtől, és beraktam őket a "fiúkhoz". A 4 madárból az egyik régi és az egyik új egyből megtalálta egymást, 1 órán belül már jelét adták az egymás iránti tetszésüknek. :)
Vettem egy másik kalitkát, amibe a másik 2 madarat, amik nem mutattak érdeklődést egymás iránt, átraktam. Az új páromból (a régi kalitkában maradtak) a tojó egyből el is foglalta a fészket, majd tojásokat is rakott, 6 db-ot, amiből sajnos egy sem volt szemes.
A másik, külön rakott párból az új, tojónak gondolt madár kergette és bántotta a régi, hímnek vélt madarat, ami egész nap a kalitka alján gubbasztott. Erre a kalitkára is tettem egy odút. Majd érdekes módon, egyik napról a másikra, valamiért jóba lettek egymással, és pároztak is, majd az új tojó, ami tényleg tojó, elkezdett tojásokat rakni, 8 db-ot. Ebből 2 kigurult az odú 2 sarkába, majd a maradék 6-ból 4 ki is kelt, de valamiért kidobálták a kicsiket a fészekből a kalitkába, szerintem kicsit meg is csipkedték őket. Ma reggel volt még 2 tojás a fészekben, de ma reggel már megint pároztak.
Szóval a kezdeti 2 hímből most lett 2 párom, ahol az egyiknél jó tojások születtek, de elhaláloztak a kicsik, a másiknál egyik tojás sem volt megtermékenyítve.
Miért tették ezt a kicsikkel, illetve mi lehet az oka, hogy nem lettek szemesek a tojások annak ellenére, hogy láttam, hogy pároztak, tehát nem 2 tojó van együtt, énekel is a hím??
Előre is köszi a válaszokat!
Laci


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 20:10 
A szezon első fiókái:


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 21:48 
ckuzmos írta:
Már a külső nemi különbségek is minimálisak, a korra jellemző különbségek még kevésbé láthatóak. Ezeknek az értékeléséhez nem csak tapasztalt szemre van szükség, de látni kell a tenyészet állományát is. Egy jobb minőségű fiatal ivar éretlen tojó egy silányabb minőségű 3 éves hímet is kenterbe verhet adott esetben.
Ha zárt gyűrű van rajtuk, akkor az alapján kideríthető nemcsak a kora, de talán a tenyésztője is. Lesd meg közelebbről őket.

Számomra azért gyanús ez a trónbitorló „tojó” madárka, mert valójában nemhogy el kellene üldöznie az odútól, hanem nyöszörgéssel bátorítania a másikat hogy Ő is bemenjen.
Semmiképp nem javasolnék újabb madárka beszerzését addig, amíg nem tudod hányadán is állsz! Egy tojó és két hím felállás estén a helyzet csak még jobban bonyolódni fog, ráadásul ugyan úgy nem fogod tudni szétválasztani a madarakat. Előbb mindenképp a szétválasztás problémáját old meg! A probléma meg szerintem azzal kezdődött, hogy odút és fészekanyagot kaptak, ami azt a gyanút erősíti hogy két hímed van. De ebben tényleg biztosnak kell lenni…
Vagy feladod a családalapítás elképzeléseket és elkobzod az odút hogy visszaálljon a béke…


Ahhoz, hogy a gyűrűjüket le tudjam olvasni, meg kellene fognom őket, és nagyító kellene :), de ehhez én nem vagyok elég szakavatott, mármint a megfogáshoz.
Úgyhogy megpróbálok egy kisebb kalitkát szerezni, hogy meghallgassam az éneküket. Hátha kiderül az igazság. Persze akkor is meg kell fognom majd az egyiket. :)
Addig is köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 18:13 
Már a külső nemi különbségek is minimálisak, a korra jellemző különbségek még kevésbé láthatóak. Ezeknek az értékeléséhez nem csak tapasztalt szemre van szükség, de látni kell a tenyészet állományát is. Egy jobb minőségű fiatal ivar éretlen tojó egy silányabb minőségű 3 éves hímet is kenterbe verhet adott esetben.
Ha zárt gyűrű van rajtuk, akkor az alapján kideríthető nemcsak a kora, de talán a tenyésztője is. Lesd meg közelebbről őket.

Számomra azért gyanús ez a trónbitorló „tojó” madárka, mert valójában nemhogy el kellene üldöznie az odútól, hanem nyöszörgéssel bátorítania a másikat hogy Ő is bemenjen.
Semmiképp nem javasolnék újabb madárka beszerzését addig, amíg nem tudod hányadán is állsz! Egy tojó és két hím felállás estén a helyzet csak még jobban bonyolódni fog, ráadásul ugyan úgy nem fogod tudni szétválasztani a madarakat. Előbb mindenképp a szétválasztás problémáját old meg! A probléma meg szerintem azzal kezdődött, hogy odút és fészekanyagot kaptak, ami azt a gyanút erősíti hogy két hímed van. De ebben tényleg biztosnak kell lenni…
Vagy feladod a családalapítás elképzeléseket és elkobzod az odút hogy visszaálljon a béke…


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO