Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 20:59 
Szia Díszmadár!

asszem a múlt évben publikált a díszmadár magazinban
Dr. Vörös Zéta (Zalaegerszeg) egy cikket hasonló madárról.
fel kén vele venned a kapcsolatot!!!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 16:13 
nem lehet gould és ékfarku keresztezése a madár


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 12:05 
Megpróbálom kideríteni azt , hogy kihozta nekik ezt a madarat. De ez nem lesz könnyű. Ha sikerülne, akkor rögtön fény derülne a talányra.
Azt mondod hozzam el? Csak úgy gyűlnek nálam a behatárolhatatlan madarak....
Szívesebben venném, ha tudnám mit hozok el. De még reménykedem, hogy idetéved egy-két szaki, s érkeznek újabb tippek.
Az ára még bizonytalan, küzdök rendesen :lol:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 10:07 
Szia Díszmadár!

Szerintem rá érsz gondolkozni, ha már nálad lesz, és idővel úgy is kiderül hogy mi.Én a helyedben már rég medvettem volna.Ha nem vagyok indisz-
krét : mennyi forint?(Gyorsan vedd meg!!!!!)

Üdv: Vs.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 9:05 
Höhöhö, idáig én is eljutottam. Hogy vagy mutáció, vagy modifikáció, vagy hibrid :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 20:37 
Hali,

Ez igen érdekes és szép!
Hogy micsoda az azonban kérdéses...
Látszanak rajta a nyársfarkú jegyek, azonban a „torokfolt” túlnő a szokásosnál, szinte az egész csőrt körbefutja. Teljesen beolvasztja a szemsávot is…
A farok tövénél nem látszik a szokásos fehér folt…
Igen érdekes az is hogy a hasáig felfut a fekete szín.

Összességében én nem hiszem hogy ez egy színmutácó lenne, esetleg modifikáció…
Valószínűbb inkább hogy egy hibriddel állunk szemben, de vajon milyennel?
Valamilyen apácapinttyel keresztezték volna? Tagtársak, vélemény?

Nem látszik jól a jobb lába, nincs rajta gyűrű?
Tenyésztői szempontból szerintem az értéke bizonytalan. Nem tudni hogy egyáltalán nemzőképes e…
Mindazonáltal igen érdekes madárkáról van szó, ami ékes egyede lehetne a röpdédnek!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:41 
Persze lehet, hogy nem is nyársfarkú, de akkor ne kövezzetek meg:)
Vagy lehet, hogy nem mutáció esetleg modifikáció? Vagy hibrid?
Ebben az új "csodadiszmadaraskönyvben" írnak hozzá barna mutációt.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 16:43 
Sikerült- ugyan nem túl jó - képeket készítenem erről a sötét ékfarkúról.
Kérlek nézzétek meg, kíváncsi lennék a véleményetekre. Ha érdemes vele foglalkozni, akkor lehet, hogy el tudom hozni.
Sajnos a tenyésztője számát még nem találták meg, pedig akkor lehetne róla többet tudni. Még lehet, hogy sikerül megtudni.
Kérlek nézzétek meg a nemét is, esetleg a korára is lehet tippelni?
Én hímnek nézem, de ez nem sokat jelent.:)

Kíváncsian várom válaszotok!
Az első kép vakus, azért világosabb rajta

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 20:47 
Na akkor alakul...
A hét közepétől adhatsz annak a párnak napi 2 kukacot, amelyiknek kelnie kell.
Ha pedig kikeltek, folyamatosan növeld az adagjukat.

A másik párnak nem fordítottad meg az odúját? Ők vannak az ablak mellet a zöldbe ugye?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 20:02 
Sziasztok!
Csabi, amikor a multkor nálunk jártál gondolom jól megnézted a nyársfarkúakat. Képzeld annál a párnál volt öt tojás, amelyikhez Te adtad a tojót. Kb egy hét után belenéztem a fészekbe, és láttam, hogy az öt tojásból négy volt sötétebb a többinél. Azt amelyik nem volt bekötve ki vettem, majd a lehető leggyorsabban visszatettem a fészket a röpdébe. A várható kelés a héten szombattól-jövő hét keddig be kell fejeződjön. Nagyon remélem, hogy összejön a fészekalj. A másik párról sajnos csak negatívan tudok írni. Eddig négy tojást tojtak, de mindet kidobálták a fészekből, és a négyből kettőt szét is csipegettek a röpde alján. Valószinűleg az lehet a gond, hogy túl nyitott helyen van a röpdéjük, és így a fészket le is vettem tőlük. Ha az egyes párnál véget ér a költés, megpróbálom átteni a kettes párt a zártabbik röpdébe, hátha így sikerül költésre bírni őket. Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 22, 12:50 
Szia Ckuzmos!

Nekem is nagyon tetszenek az ékfarkúak, elegáns és ahogy írod jópofa madarak.Első látásra elnyerték tetszésemet.Muszály volt egy párt beszereznem!Egy hete vannak nálam. Szépen esznek, néha fürdenek, úgy látom jól érzik magukat, kezdenek megszokni, de még ijedőssek. Keltetéssel még egyenlöre nem akarok próbálkozni, majd ha jobban megismerjük egymást!Köszi szépen az infót és hogy írtál!

Üdv!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 21, 9:48 
Kedves Zsolt,

Az ékfarkúak gyönyörű madarak és jópofák. Nekem ők tetszenek a legjobban, teljen bennük sok örömöd.
A tartásuk viszonylag egyszerű nem sok gondot okoznak. A normál egzota magkeverék megfelelő a számukra.
Tenyésztése azonban már bonyolultabb mint a zebráknál. A sikeres fióka neveléshez szinte elengedhetetlen az élő fehérje eleség (például lisztkukac) vagy a dúsabb lágyeleség.
A normál tojás/répa/keksz lágyeleség nem minden esetben elegendő…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 16, 23:53 
Szia Check!

10-15 eut kérnek egy ékfarkúért! Nálatok is ennyibe kerül?Neked milyen madaraid vannak?ha szabad kérdeznem.Most lesz ha jól tudom budapesten 24.-28.-a között madár kiállítás!?

Üdv!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 16, 10:24 
Hello Zsolt!
Milyen árban mozognak az ékfarkúak az Újvidéki börzén?

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 16, 0:14 
Szia G2!

Köszi szépen az infót!Bár egy kicsit megnyugodtam.Tudod, hogy van ez ilyenkor(báris nálam), aggódunk, nehogy valamit elrontsunk, rosszul csináljunk! Nem is gondoltam még velük keltetni, csak érdekel minden ami velük kapcsolatos!Mégegyszer kössz!Ha valami gondom(ami remélem nem lesz) vagy valamire kíváncsi leszek majd írok!
Üdv!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 14, 18:47 
Helló ZSolti.

Ne aggódj annyira! A zebráknál bevált keveréked jó lesz az ékfarkúaknál is. Én úgy csinálom, hogy az első nap estéjén megnézem milyen magokat fogyasztottak az új madarak, azaz milyen maghéjjak vannak a tálca aljában, és a legtöbbet fogyasztott magból adok egy kicsit többet. A lágyeleségre nem térnék ki részletesen, ezt a honlapon is olvashatod, de mindenkinek megvan a saját receptje. Annyi biztos, hogy a zebráknál bevált itt is jó lesz. A fiókanevelésről ráérsz még gondolkodni, addig még jobban kiismerheted a madaraidat.
üdv G.G.

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
Hozzászólás 2007 okt. 14, 18:06 
Sziasztok!

Vásároltam ma az Újvidéki börzén egy pár ékfarkú amandinát!Még nem tartottam sohasem ilyen madarat,ezért a segítségeteket kérném!Akitöl vásároltam azt mondta, h a magkeverék muhart, fénymagot és fehér kölest kell hogy tartalmazzon meg hogy a fürtöskölest is szeretik!De azt nem mondta milyen arányban keverjem!A zebrapintyekenek 2 rész köles, 2 rész fénymag és hat rész muharból áll a magkeverékem.Megfelelne e ez a keverék az amandináknak is?A tartalmat kell e bővíteni más magokkal?Továbba még azt mondta, hogy lágy eleség összetevőí tojás, répa, gríz, törött keksz. Még zöldet,almát is ad nekik! Ez így rendbe van e? Ha igen, milyen sűrűn kell nekik adni lágyeleséget, gyümölcsöt, zöldet? Egy 80x50x40es kalitkában vannak.Ez a kalit megfelel e nekik?Milyen fészket igényelnek?A fiókák fölneveléséhez mire van szükségük a szülőknek? Azt hiszem egyszerre eleget kérdeztem!Még lehet sokat is!Elöre is köszönöm az infót!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 okt. 13, 22:17 
fotózd már le légyszíves!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 13, 21:23 
Hali,

A fehér, fakó (Izabel) és albinó változatok mellet már létezik szürke változat is. Valószínű ha jól figyelted meg, akkor a barna „sorozatnak” egy igen erős változata.
Mindenképp érdemes „kimenteni” és megpróbálni tenyésztésbe fogni.
Szólj ha megvan és csinálj pár képet, vagy ha neked nem kell, akkor add meg a helyet és elhozom én
:wink:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2007 okt. 13, 16:26 
Sziasztok!
A minap jártam egy kertészetben, ahol az üvegházban van egy volier. A volierben zebrapintyek és kanárik között felfigyeltem egy madárkára.
Egy gyönyörű ékfarkú amandinára. Még sosem láttam ilyen színt, ezért érdeklődnék felőletek, hogy érdemes-e kimentenem. A tulaj hajlik rá , hogy elcserélje velem.
Sajnos fényképezőgép nem volt nálam. A madár egyértelműen ékfarkú amandina, viszont a madár majdnem teljesen fekete. Olyan erős csokoládébarna a teste, hogy csak egy árnyalatnyival világosabb, mint a fekete torokfoltja. A csőre élenkpiros, s minden fajbélyeget magánvisel. Nem tartom valószínűnek, hogy hibrid. Szép hibátlan madár, az ivarát nem tudtam meghatározni.
Milyen gyakori ez a színmutáció az ékfrakúaknál. Érdemes lenne elhozni, csak párbaállítani?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO