Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 17:16 
ckuzmos írta:
Szia,

igen érdekes a jelenség amit leírtál, ennél a fajnál egyáltalán nem szokványos. Mennyi idősek lehetnek a madarak? Korkülönbség okozhat ilyen viselkedési zavarokat.

Azonban először biztosnak kellene lenni hogy egy hímed és egy tojód van e. (párnak jelen pillanatban semmiképp sem nevezhetőek)
Javasolnám hogy ha megoldható, különítsd el őket. Ha nem látják egymást, akkor lehetőleg úgy.
A fészekbitorló egyed kivétele lenne az ajánlatosabb, így megtöröd az egyeduralmát is, és az új helyen ne rakj fel neki odút.
Két hét magánzárka közben a tojónak vélt egyednek el kellene kezdenie énekelni ha hím, vagy csak sípolnia ha tojó. Ezért figyeld a hangokat amennyire csak tudod.

Két hét alatt a hím várhatóan el fogja foglalni a fészket, fészekanyag biztosításával pedig jó kis lakkot varázsol belőle.
Miután lejár az idő, és nem hallani a tojónak vélt madárka énekét, akkor visszarakva a hímhez valószínűleg már annyira be lesz indulva hogy nem lesz kedve hepciáskodni, ha tojó akkor meg be is fog dőlni a heves udvarlásnak..
Természetesen ez akkor várható, ha mind a kettő egészséges, ivarérett ellennemű madarakról van szó.
A szaporodás stimulálást csíráztatott maggal, e vitaminnal tudod kicsit fokozni.

Üdv:
Csaba


Szia Csaba!

Köszönöm a válaszod!
Sajnos fogalmam sincs, hogy mennyi idősek lehetnek. Ezt ki lehet deríteni kb-ra külsőről? Mindegyiken van gyűrű, azt tudom. :)
A helyzet az, hogy pár napja adtam nekik lisztkukacot, ami lehet talán kicsit begerjesztette őket!?
Szerintem is 2 hímünk van, ahogy a külső jegyeket nézem. Sajnos az elkülönítés nem megy (egyelőre), mert nincsen másik kalitkánk, így a hangokat nem tudom kifigyelni. De a tojónak vélt egyedtől nem hallottam még olyan éneket, mint a hímtől, viszont az odút a "tojó" nagyon szuperül berendezte fészekanyaggal. Egy ideig zebrákkal laktak együtt, akiknek tettem be fészekanyagot, és ők kis pofás fészket építettek egy belső félfészekbe belőle. Az odúba viszont én tettem be a fészekanyagot, a "tojó" meg csak rendezgette, de nagyon jó lett a belseje az odúnak. A hímnek gondolt egyed, ami énekel, azt sosem láttam fészket építeni.
Most annyiban változott a helyzet, hogy felváltva üldözik egymást, hol az egyik, hol a másik a hajtó. Utána a "vesztes" a kalitka alján tanyázik. De nagyon elkezdtek pikkelni egymásra, 1 héttel ezelőtt még nagy barátok voltak. A "tojó" szerintem idősebb, sötétebb a csőre, nagyobb testű, szerintem ő az öregebb.
Kérdésem, hogyha teszek be melléjük valósnak vélt tojót, tojókat, akkor javulhat a helyzet, vagy még rosszabb lesz? Mert ez az állapot nem tartható fenn sokáig, már nekem fáj, ahogy verekednek. :)
Üdv,
Laci


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 24, 10:46 
Szia,

igen érdekes a jelenség amit leírtál, ennél a fajnál egyáltalán nem szokványos. Mennyi idősek lehetnek a madarak? Korkülönbség okozhat ilyen viselkedési zavarokat.

Azonban először biztosnak kellene lenni hogy egy hímed és egy tojód van e. (párnak jelen pillanatban semmiképp sem nevezhetőek)
Javasolnám hogy ha megoldható, különítsd el őket. Ha nem látják egymást, akkor lehetőleg úgy.
A fészekbitorló egyed kivétele lenne az ajánlatosabb, így megtöröd az egyeduralmát is, és az új helyen ne rakj fel neki odút.
Két hét magánzárka közben a tojónak vélt egyednek el kellene kezdenie énekelni ha hím, vagy csak sípolnia ha tojó. Ezért figyeld a hangokat amennyire csak tudod.

Két hét alatt a hím várhatóan el fogja foglalni a fészket, fészekanyag biztosításával pedig jó kis lakkot varázsol belőle.
Miután lejár az idő, és nem hallani a tojónak vélt madárka énekét, akkor visszarakva a hímhez valószínűleg már annyira be lesz indulva hogy nem lesz kedve hepciáskodni, ha tojó akkor meg be is fog dőlni a heves udvarlásnak..
Természetesen ez akkor várható, ha mind a kettő egészséges, ivarérett ellennemű madarakról van szó.
A szaporodás stimulálást csíráztatott maggal, e vitaminnal tudod kicsit fokozni.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2013 okt. 22, 21:18
Hozzászólások: 24
Valódi név: Punk László
   
Hozzászólás 2013 okt. 22, 21:31 
Sziasztok!
Van 2 nyársfarkú amandinánk. Az egyiket úgy vettük, hogy hím. Miután nem akartuk, hogy egyedül legyen, vettünk hozzá kereskedésből egy tojónak mondott párt.
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy valóban fiú és lányról van szó.
A fiú az énekel, dalol szépen, igazából csak tőle hallom azt az éneket, amit kiad, a másiktól nem. Van fent fészekodú a kalitkán, és a tojónak mondott madár sokszor bent van, bent üldögél, berendezte szépen az odút, de úgy látom tojás nincs. Viszont párszor azt láttam, hogy a tojó repült rá a hímre, pedig fordítva kellene. A tojónak gondolt madárt nem hallottam még énekelni, az testileg nagyobb is, a pofafoltja hasonló formájú, viszont a farka kicsit kisebb. A hímnek vélt madár sosem megy be a fészekbe, csak nagy ritkán benézett, de párszor láttam a szájában egy fészekanyaggal üldögélni. Viszont ma a tojó elkezdte üldözni a hímet, kergeti, verekednek elég keményen, és be sem engedi a fészekodúba, kint van az ülőrúdon. Teljesen ellenséges lett vele, pedig már vagy 1 hónapja együtt vannak, és tök jól megvoltak. Egymást bogarászták, a fejen, nyakon stb, úgy tűnt, hogy megvannak.
Szerintetek mi lehet a gond, illetve lehet, hogy 2 hímünk van? Ha ezek mellé veszek 1 vagy 2 tojót (ha tényleg tojók lesznek), akkor megoldódhat a probléma?
Köszönöm a segítségeteket és bocs a hosszú levélért. Nagyon szeretjük ezeket a madarakat, gyönyörűek.
Üdv,
Laci


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 9, 22:12 
Hali,

pár kép a Soproni bajnokságról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nekem már elfogytak a kiadó madaraim (talán még egy tojó van), de ha valakinek kell jó minőségű madárka, keresse nyugodtan Fekete Csabát.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 3, 21:47 
Még van mit alakulnia, erősödnie, de jelenleg itt tartunk:

Kép

Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 szept. 1, 8:18 
Sziasztok,

gondoltam hozok pár képet. Készülődés van a Soproni bajnokságra.
A madarak kiadóak lesznek a rendezvény után:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2013 máj. 28, 23:59 
Keresek 2db tojót,2012-es kelésűt.Csere is érdekel.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 20:35 
Sziasztok,
gondoltam hozok pár idei képet a fiókákról.

Már kivedlett, épp fazékrecsegtető korszakban lévő fiatalok:
Kép

leválasztás előtti korú fióka (bal feo, jobb normál színváltozatú):
Kép

tizen-egynéhány napos normál fiókák:
Kép

kirepült szürke fióka (Fekete Csaba adoptálta :D ):
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 22:15 
Szia

Köszönöm a gyors választ megfigyelem őket.

Üdv Krisz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 9:38 
Szia,

biztos hogy kidobálják? Nem lehet az hogy nyugtalanok, ki be ugrálnak és kirántják őket? Gyakran előfordul az hogy amikor megzavarja valami a szülőt, kivágódik az odúból és egyszerűen magával sodorja a fiókát. Ilyenkor ha észreveszed időben és visszarakod, megmented a fiókát.

A másik eset, amikor tudatosan a pár valamelyik tagja kidobja, sok esetben igencsak megsérti a fiókát. Megcsipkedi vagy esetleg meg is öli. Ezek a sérülések igen jól láthatóak a fiókán. Ebben az esetben párcsere javasolt, nagyon nehéz kifigyelni vajon a pár melyik tagja gonoszkodik.

A leírásodból leginkább ez első esetre tudnék gondolni...


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 nov. 8, 0:09 
Sziasztok

Egy kérdés, miért dobálják ki a szülők a fiókákat a fészekből,miközben már volt két tökéletes költés és fiókanevelés. Olyan is volt , hogy időben észrevettem a még élő fiókát visszaraktam a fészekbe és szépen felnevelték őket.
Mi lehet ennek az oka?
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Krisz


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 17:08 
Nem igazán értem a dilemmádat!
Mit tennél mást, mint hogy hagyod őket szépen felnevelkedni. Gondolom amikor kolóniás tartást választottad tudtad mire készülsz. :wink:
Én anno amikor elkezdtem ezzel a fajjal foglalkozni, próbálkoztam ilyen megoldással. De miután figyeltem őket és a párok kialakulását, elvetettem az ötletet mert nem lehet tervszerűen tenyészteni. A végső pont az volt, amikor egy hím udvarolt a párjának, mire az szépen behomorított úgy ahogy kell. Egy másik hím leste mi történik, majd mielőtt a nagy extázisból az udvarló hím felocsúdott volna, már a tojón is volt. Miközben majdnem halálra röhögtem magam, a dalia legény alig bírt felocsúdni a döbbenettől. Persze a tojó már utána nem nagyon akart megint megállni neki, hiszen Ő köszöni szépen megkapta a napi adagját.
Na most ebben az esetben egyszer minimum betalált valaki más, kit tekinthetek melyik leendő tojás apjának? Nem, ez így nem jó számomra, én szeretném meghatározni ki kivel és mikor…


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2012 nov. 6, 15:16 
7 tojás volt és ezért írtam mert határeset, volt már tojóm, amelyik 7et tojt. Csak nem tudom, mit tegyek velük. Szépen nevelnek úgyhogy nem nyúltam hozzájuk. Nálam kolóniában van 12 pár és még nem volt ehhez hasonló esetem az elmúlt 3-4 évben...

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 5, 13:21 
Nagyon.
Gyakorlatilag a hím mindegyik tojót megpetéli amelyik csak megáll neki. :D
A te esetedben nagy valószínűleg csak az egyik tojótól származik a fióka (tojások számából következtetve, ha csak 4 volt az is), de a másik is besegít a nevelésbe.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2012 nov. 4, 0:46 
Sziasztok!

Mennyire jellemző a nyársakra a poligámia? Példám a következő: négy fiókát egy odúban három madár nevel egyidejűleg, 2 tojó és egy hím. Nem tudom eldönteni, melyik tojó tojt (esetleg mindkettő).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 szept. 30, 21:33 
Hoztam ide is egy képet a Karcagi kiállított madárról:


Csatolmányok:
Clipboard03.jpg
Clipboard03.jpg [ 398.71 KiB | Megtekintve 8479 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 ápr. 15, 11:29 
Üdvözlet
Párban elkülönítve tartom őket egy 100x50x50 kalitban.
Két költés közt részleges takarítás.
Igen apró sebeket láttam rajtik de nem mindegyiken.
Egzótás keverék,szárított rovar,csíráztatott magvak,tojásos nevelő stb.
Nembiztos ,hogy a takarmányozás lenne a gond mert két fészekaljat minden gond nélkül felneveltek de persze lehet.

Köszönettel Krisz


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 7:40 
Párban elkülőnítve, vagy más madarakkal tartod együtt a párt ?
Milyen az odu tisztasági állapota ?
Mikor cserélted a fészekanyagot ?
Van - e a kidobott fiókákon sérülés nyoma és milyen az, ha találsz rajta ?
Mivel a takarmányozod öket ?
Több információ kell, mert ebből nemigen lehet következtetéséket levonni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2009 nov. 14, 13:13
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Fót
   
Hozzászólás 2012 ápr. 13, 0:50 
Sziasztok

Segítséget kérnék.Nyársferkú párom szépen kikölti a tojásokat 5-ből ötöt,majd 2-3 nap után etetett fiókákat kidobálják a fészekből.Előzőleg pedig már két fészekaljat felneveltek.

Válaszokat előre is köszönöm Krisz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 1, 23:09 
Sziasztok

SÜRGŐSEN vásárolnék egy nyársfarkú amandina tojót!!!! Pécsen lakok aki tudna nekem segíteni az kérem jelezze minél hamarabb.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO