Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 12:22 
DJackson írta:
...Egyébként elmentem a nyíregyháziak honlapjára...


Hi
menj fel a móriak honlapjára, ott találsz ékfarkú tenyésztőket!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 12:12 
Természetesen mint mindig, itt is fűgg a rendelkezésre álló helytől és az egyedek habitusától.
A nyársfarkúak alapvetően békés madárkák, más fajokkal jól kijönnek. Egy összeszokott párat ha van elég hely, nem szokta zavarni másik pár megjelenése, én nem tapasztaltam rivalizálásokat. Szakálassal azonban ne rakd össze mert balhék lehetnek.

Ha új madár jön, akkor praktikus a berendezési tárgyak, környezet megváltoztatása. Ilyenkor vegyük ki a már meglévő madárkákat, és ha késsz a mű, "egyszerre" engedjük be a többiekkel...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 11:58 
hát ezek szuperek, köszönöm szépen :) Egy kérdés... talán már elegetek van belölük? :D szóval ha elhelyezek egy pár nyársfarkút, akkor ha késöbb jön még hozzájuk madár akár a fajtárs vagy más is, nem fogják kiutálni? mert hallotam ilyet hoyg ilyenkor át kell rendezni a kalitban a rudakat hoyg a régi madaraknak ne legyen helyzeti elönyük.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 11:35 
Jó szórakozást:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Fy5ZRh8xzIg[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=inzKuoJh2u0[/youtube]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 17, 11:19 
nem tudjátok hogy vannak-e a youtube-on vagy máshol a nyársfarkúakról videók? :) amíg nem sikerül szereznem ilyen madárkát legalább nézegetném öket :twisted: már kerestem de sajnos általában csak gould meg zebra meg rizs videók vannak :shock:
Egyébként elmentem a nyíregyháziak honlapjára de képzeljétek egyik tenyésztö sem foglalkozik ékfarkúakkal :( csak gould van több embernél is... nem akar ez összejönni nekem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 15, 18:43 
üdv mindenkinek!

egy boltban költött egy nyársfarkú pár, és 2 normális színünek lett egy teljesen fehér fiókája. minden fehér rajta, kivéve a szemét :D, hogy lehet ez? Régen tanultam genetikát, de mára kuka vagyok.

A másik kérdésem, hoyg a honlapon olvastam a faj leírását, és azt láttam hoyg a más fajokkal hibrideket tud létrehozni amik termékenyek. Elöször is ez mért baj? lehet hogy más szép madarak is kialakulnának nem? illetve én úgy tudtam hoyg a hibridek nem termékenyek... vagy ha mégis akkor maximum más fajTA madárról beszélünk, de ugyanaz a faj a két szülö. Kérlek javítsatok ki ha tévedek!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 11:10 
Hát nem jó hírek!
az említett tojó április végén keltett nálam először. Akkor a 3-ik tojásnál tojás-visszamaradás lépet fel, amit most már egyértelműen a nem megfelelő táplálásnak tulajdonítok.


Szia,

- Sokat segíthetsz a madaraidnak, ha a tojásrakás előtt néhány csepp,
gyógyszertárban kapható csukamájolajat csöppentesz a magokra.
Így a tojásvisszamaradás elkerülhető.

- Én gouldos vagyok, ott elég jellemző a fiókák kidobálása.
A legjobb receptem ellene:
Kelés előtt 3 nappal : Szépen csírázott magot - meghíntek sima papagájneveléshez használt tápszerrel.
Leginkább fürtöskölest szoktam csíráztatni, a nedves gubára egy csapott evőkanál tápszert teszek. Neveléskor 1-2 óra alatt elpusztítják :wink:
És gyönyörűen nevelnek vele.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 2, 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Fegyvernek
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 10, 10:33 
Üdvözlet mindenkinek

Az miért van hogy a nyársfarkú tojások kelés előtt nagyrészben befulladnak,száraz lenne a levegő? Abban a helységben vannak sirálykák is de azok kelegetnek. Ja és szinte mindegyik madárnak ez az első fészkelése ( nyársfarkú is sirályka is ), ez lehet ok a befulladásokra?

_________________
Üdv netist!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 22:27 
Szia Djackson !

A legtöbb kérdésedre választ kaptál, én csak kiegészíteném a válaszokat, hogy testvéreket nem szabad párba állítani, mivel lerontod a madarakat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 21:29 
Helló Djaksojn!
Kelet-magyarországon is zajlik az élet! Ahogy írtad, SIRALMAS ,de vannak egzótások, csak itt a fórumon nem olyan egyszerű találni.
Nekem is vannak ilyen madaraim, de ha Tátrai Józsefet (06-46-403299) felhívod ,Ő biztosan segíteni tud, mivel év"tizedek" óta tartja, és szaporítja ezeket a madarakat. Remélem nem veszi zokon, hogy közzétettem a tel.számát.

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 12:45 
köszönöm szépen a segítséged :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 9:17 
Szia!
Kanáris nevű idre tagunkat kellene megkérdezned privátban, mostanában nem nagyon láttam ide írogatni. Ha jól gondolom, a nyíregyháziakat ő ismeri, és talán tud neked segíteni.
A Madárbarátok Nyíregyházi Egyesülete honlapját megtalálod itt is a főmenüben a "hasznos linkek" alatt, ott a tagnévsorban is érdemes lenne keresgélni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 20, 5:09
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Debrecen
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 20, 5:27 
Sziasztok! remélem jó helyen kérdezek!

Azt szeretném kérdezni hogy Kelet-Magyarországi régiókban szoktak-e lenni olyan események ahol venni lehet, vagy vannak-e oylan tenyésztök akik ékfarkú(nyársfarkú) amandinákat árul? Megnéztem az országos eseményeket, hát mintha valahoyg nem is lenne ez az országrész a világon :D Tudom hoyg "lemaradott" -nak számít ez a környék, de csak vannak itt is madárkedvelök!? Debrecen-Nyíregyháza felé gondolom. Boltokban elvétve kapni gould-okat, de egyszer pár éve láttam ékfarkúakat, és olyan mókásnak tüntek, hogy akkor megszerettem öket, és bár a gouldokat szebbnek tartom, mégis ékfarkúakat szeretnék. Most jutottam oda, hogy ezt meg is tehetem.

Talán nem ide tartozik, de csak egy gyors kérdés még, hogy testvéreket igaz nem lehet párba állítani?

Ha valamit elnéztem, bocsánat, nagyon este van már.

köszönöm a válaszokat!
DJackson


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 12:08 
Tangara írta:
Szervusztok!
Csaba, először is Téged keresnélek. Az a tojó nyársfarku, amit adtál a hímem mellé, az volt már költésbe? Azért kérdezem, mert tegnap kikelt az első fióka, de ki is dobták - mégpedig úgy, hogy nem volt megetetve. Azért kérdezném, mert ha a tojónak ez az első fészkelése, akkor van még esély arra, hogy a következőkben rájöjjön mit is kell csinálnia. Várom válaszodat, üdv Tangara


Szia Tangara,

Hát nem jó hírek!
az említett tojó április végén keltett nálam először. Akkor a 3-ik tojásnál tojás-visszamaradás lépet fel, amit most már egyértelműen a nem megfelelő táplálásnak tulajdonítok.
Akkor a nagy izgalom közepette, hogy megmentsem a tojót, nyitva felejtettem a kalitka ajtaját és a hím elrepült. Természetesen a költés félbeszakadt, azóta facér.
A hím már valószínű az örök kölesmezők tengerében éldegél...

Egyébként az első napon még nem etetnek és egyáltalán nem biztos hogy a tojó a ludas. Bármelyik kidobhatta, hacsak nem láttad a saját szemeddel az eseményt.
Próbálkozni kell, mindig van remény.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 9:40 
Sziasztok !

A nyársfarkúk és általában az Ausztrál egzoták nem érzékenyek a sirálykázásra, KIVÉVE a Gould amandinát.

Tehát inkább KUVIK véleménye a perdöntő az első fészekaljas madarak fióka kidobálását illetően. Egy tanács az inkubációs idő alatt, kikelés elött legalább 2 - 3 nappal meg kell kezdeni a rovarhoz való hozzászoktatást, hogy felkészűljön az etetésre a nevelő pár.
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy a párzás után a kikalitkázottaknak adok néhány db (2 naponta 1 - 2db/fő) lisztkukacot, hogy megszokják mint táplálékot. A kikelés elött 3-4 -re emelem a kikelést követően igény szerint, de napi 5-6db/ fő nem kapnak többet, hanem helyette a lágyeleségben vannak a tápanyagok bemixelve.
a h. báb, meg nagyszerű táplálék "volt" mindig is az egzótáknak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 9:18 
Sziasztok!

Egyik kérdés, hogy milyen kaján tartjátok a madarakat nevelési fázisban.
Én azt tapasztaltam,- főleg az ausztráloknál- hogy ha nem kapna rovar
eleséget sajnos a nevelés megszakad.(kidobálják a fiókákat).A legjobban
úgy árulják el magukat, hogy állandóan keresnek valamit.A lagjobb a fa-
gyasztott h.báb,vagy a lisztkukac.Az elsővel minden ausztrál madaram nevel!!!!!!!!Még véletlenül sem dobja ki a fiókákat.Ez részemről több évtizedes tapasztalat.Szerintem itt kereskedjetek, mert nekem még a
"sirálykás" madaraim is neveltek.

Üdv: Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 15, 12:58
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Sopron
Valódi név: Bányai Norbert
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 7:31 
Nekem is igy viselkednek a nyársfarkúim. Tavassz óta 4x dobálták ki a kicsiket költés után:( Csinálták ezt röpdében és dobozkalitban ! Nem lehet,hogy sirálykával nevetetett egyedek és ezért nem tudják,hogy mit kell csinálni a kicsikkel?!

_________________
Üdv Check
"Jó madarász holtig tanul"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 22:41 
Szervusztok!
Csaba, először is Téged keresnélek. Az a tojó nyársfarku, amit adtál a hímem mellé, az volt már költésbe? Azért kérdezem, mert tegnap kikelt az első fióka, de ki is dobták - mégpedig úgy, hogy nem volt megetetve. Azért kérdezném, mert ha a tojónak ez az első fészkelése, akkor van még esély arra, hogy a következőkben rájöjjön mit is kell csinálnia. Várom válaszodat, üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 21:15 
guvat írta:
utólagos engedelmeddel feltettem a fotót
egy német fórumra!
hátha írnak valami okosat...


Nagyon köszi! Kiváncsian várom a diagnózist. Ha megkérlek a tűzpinty hibrid? képet is felteszed?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 27, 21:00 
utólagos engedelmeddel feltettem a fotót
egy német fórumra!
hátha írnak valami okosat...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 379 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 2:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO