Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 ápr. 23, 11:30
Hozzászólások: 64
   
Hozzászólás 2014 nov. 24, 20:14 
Keresek helena tojót!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 szept. 13, 9:56 
Ujabb porolas.... :-)

Par napja megvettem a helyi piacon hetek ota egy 20cm atmeroju kerek kis kalitban szikkado 2 helenat.
Ranezesre tok egyformanak tuntek, de nalam az egyik mar az elso napon megprobalta tobbszor "meglovagolni" tarsat! Minden udvarlasi ceremonia nelkul...
Ennyire feldobhatta oket, hogy vegre nagyobb helyre kerultek es nem csak kolest kapnak, vagy felreertettem a dolgot? ;-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2010 dec. 12, 23:30 
Sziasztok! Tettem fel képeket a helenáimról. Szerintem két tojó, de még nem igazán értek hozzájuk. Ha viszont hímek akkor nagyon kukák, mert nincs semmi hangjuk, a fészek sem izgatja őket, meg egymásért sem rajonganak, csak úgy elvannak. Kérem segítsetek. Köszönöm.
http://postimage.org/image/2gmtvigec/
http://postimage.org/image/2gmvj1sw4/
http://postimage.org/image/2gmyu4hvo/
http://postimage.org/image/2gn3sqjd0/
http://postimage.org/image/2gn2576v8/

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 okt. 11, 22:40 
gajacso írta:
Tisztelt zozimo2!

Érdeklődnék a helenák iránt. Nekem is van négy (3 hím 1 tojó) és szeretnék még tojót, ha van. Nem tudom mi az áruk. Én 40 euróért vettem a 4et szerintem elég előnyös áron. Ezér sem gondolkodtam rajta a nemek aránya miatt. Érdekelne, hogy van-e még vagy egyáltalán van-e eladó, vagy tojó.

Köszönöm a mielőbbi választ!


Szia!
Van tojóm.
Küldtem pü-t

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 11, 20:23
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Valódi név: Jacsó Gábor János
   
Hozzászólás 2010 okt. 11, 21:37 
Tisztelt zozimo2!

Érdeklődnék a helenák iránt. Nekem is van négy (3 hím 1 tojó) és szeretnék még tojót, ha van. Nem tudom mi az áruk. Én 40 euróért vettem a 4et szerintem elég előnyös áron. Ezér sem gondolkodtam rajta a nemek aránya miatt. Érdekelne, hogy van-e még vagy egyáltalán van-e eladó, vagy tojó.

Köszönöm a mielőbbi választ!

_________________
Gábor
http://enegzotam.ewk.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 szept. 3, 22:10 
fofo írta:
zozimo2 írta:
Szia!
Köszi!
Fiatalok rendben vannak, nem rég repült ki öt fióka.
Táplálásuk a szokásos asztrildoknak való élőeleség-lisztkukac, csíráztatott mag és fürtös.
Gyűrűzésről letettem egyelőre, nagy nyugalmat szeretik. Aranymellűeket gyűrűztem, de reggelre egy sem élt, szabályosan ki voltak vasalva.
Gratula a kicsikhez!


Köszi!
Öt fióka,nem semmi!Gratulálok.
Igen én is azon voltam hogy nem nagyon kéne őket zavarni gyűrűzéssel.Aranymellűt sikerült gyűrűznöm,de volt olyan ezek után amelyik eltörte a lábát a gyűrű miatt,ugyhogy kicsit elkenődtem miatta.

Én is így jártam!
Gyűrűzés után vettem észre, hogy valami nincs rendbe, mert mindig felborult a kis aranymellű. Akkor látom, hogy csak úgy lifeg himbálódzik az egyik lába, de nem a gyűrűs. Különraktam egy kis kalitba, gondoltam majd amputálom, ha elszíneződik. Egyszer csak nézem, kb.2hét és a madárka rajt áll a lábán. Most már vissza is raktam a társaihoz.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 21, 20:03
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Szigethalom
   
Hozzászólás 2010 szept. 3, 21:26 
zozimo2 írta:
Szia!
Köszi!
Fiatalok rendben vannak, nem rég repült ki öt fióka.
Táplálásuk a szokásos asztrildoknak való élőeleség-lisztkukac, csíráztatott mag és fürtös.
Gyűrűzésről letettem egyelőre, nagy nyugalmat szeretik. Aranymellűeket gyűrűztem, de reggelre egy sem élt, szabályosan ki voltak vasalva.
Gratula a kicsikhez!


Köszi!
Öt fióka,nem semmi!Gratulálok.
Igen én is azon voltam hogy nem nagyon kéne őket zavarni gyűrűzéssel.Aranymellűt sikerült gyűrűznöm,de volt olyan ezek után amelyik eltörte a lábát a gyűrű miatt,ugyhogy kicsit elkenődtem miatta.

_________________
Baráti üdv.:Jani!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 szept. 2, 19:59 
fofo írta:
Halihó Zozimo!

Hogy vannak helena fiatalok?Gratulálok igy útólag is hozzájuk!
Szeretnék kérni egy-két tanácsot.
Nálam két napja kelt ki az első helena fiókám mára kikelt a harmadik fióka is,etetik gondozzák őket a szűlők.
1.Nálad mivel neveltek?
2.Szerinted merjem-e meggyűrűzni őket?

Szia!
Köszi!
Fiatalok rendben vannak, nem rég repült ki öt fióka.
Táplálásuk a szokásos asztrildoknak való élőeleség-lisztkukac, csíráztatott mag és fürtös.
Gyűrűzésről letettem egyelőre, nagy nyugalmat szeretik. Aranymellűeket gyűrűztem, de reggelre egy sem élt, szabályosan ki voltak vasalva.
Gratula a kicsikhez!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 21, 20:03
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Szigethalom
   
Hozzászólás 2010 szept. 2, 15:46 
Halihó Zozimo!

Hogy vannak helena fiatalok?Gratulálok igy útólag is hozzájuk!
Szeretnék kérni egy-két tanácsot.
Nálam két napja kelt ki az első helena fiókám mára kikelt a harmadik fióka is,etetik gondozzák őket a szűlők.
1.Nálad mivel neveltek?
2.Szerinted merjem-e meggyűrűzni őket?

_________________
Baráti üdv.:Jani!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 jún. 29, 20:01 
berenyibela írta:
Gratulálok! Valamit nagyon tuccc!

Petya87 írta:
Ezek már nem véletlenek!!!

Gratulálok, gyönyörűek!
Minden elismerésem!

Üdv Petya. :)


Köszönöm!

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 okt. 15, 0:54
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2010 jún. 29, 10:20 
Ezek már nem véletlenek!!!

Gratulálok, gyönyörűek!
Minden elismerésem!

Üdv Petya. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 jún. 28, 22:00 
Gratulálok! Valamit nagyon tuccc!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
Hozzászólás 2010 jún. 26, 19:16 
Tegnap kirepültek a fiókák (4db).
Meglepően jól repkednek egy napra rá az aranymellű és tigrispintyekhez képest.
A piros szemsáv már jól látszik.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
zozimo2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 11:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tatabánya
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 26, 17:12 
Köszönöm a teljeskörű tájékoztatót, sajnos egyenlőre noncs lehetősségem ezeket a körülményeket biztosítani, de minden erőmmel ezen vagyok, és legkésőbb egy év múlva szeretném elérni az optimális teltételeket, mert láthatóan szeretik egymást, és az én tisztem gondoskodni róluk.
(Ennyit a hobbi tartásról.:))
Amugy amaranttal, pillangópintyel, és egy aranyverébbel osztoznak, egy légköbméteren.
Mégegyszer köszömöm a felvilágosítást!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 21:19 
Kedves Zsanett!

Milyen hím egzótákkal vannak együtt a helenák? Ha apró asztrild fajok egyedeivel (pl. aranymellű, kantáros asztrild), akkor nem olyan nagy a gond, de ha nagyobb fajokról van szó (pl. zebrapinty, káka, ékfarkú, netán rizspinty), akkor majdnem biztos, hogy komoly zavaró tényezőt jelentenek a költőpárra, ami esetleg a készülő fészek szétcincálásában fog megnyilvánulni.
A helena (szaporítását tekintve) nem igénytelen faj, komoly tenyésztői múlttal rendelkező tenyésztőknek is tört már bele bicskája. Nem véletlen van kevés ezekből a madarakból: keveseknek van lehetősége és türelme biztosítani a szaorodásukhoz szükséges optimális körülményeket. Nagy felelőssége van, aki hozzájut egy párhoz, mert mindenképpen fent kellene tartani ezeknek az afrikai asztrildoknak a hazai állományát. Ha utódok nélkül pusztulnak el a madaraid, akkor újabb esély veszett el, és néhány év múlva csak képeken láthatunk helenapintyet.

A sikeres szaporodásukhoz az alábbi körülményeket kellene megteremteni:

- A tenyészpár számára minimum 1 köbméter tér (inkább több), más madarak nélkül.
- A röpdét be kell telepíteni nem mérgező élő vagy elszáradt növényekkel, egy-két sarkot egészen sűrűn a padlótól a mennyezetig, hogy ki tudják választani a megfelelő magasságot a fészkeléshez.
- Arra az esetre, ha nem raknának önálló fészket, felfüggeszteni 2 közepes méretű fonott fészekodút, olyan elhelyezésben, hogy a madarak védve érezzék magukat az odúban és az odú bejáratában ülve is.
- Gondoskodni megfelelő mennyiségű élőeleségről: apró 6-8 mm-es lisztkukacról (nem pedig feldarabolt nagy kukacokról, ezt szinte biztos, hogy nem fogják elfogadni), levéltetűről, muslicalárvákról. Az apró lisztkukac esetében nem 10-15 példányra lesz szükséged, hanem annak sokszorosára. Nem túlzás, hogy ennyi apróságot legalább egy tejesládányi lisztkukac tenyésztésével tudsz csak biztosítani. Én három tejesládát üzemeltetek, de még így is előfordul, hogy éppen akkor nincs apró kukacom, amikor kelnek az aranymellű fiókák. Ha kelnek a kicsik, 24 óra után elkezdik a szülők lázasan keresni a megfelelő (mozgó!) apró élőeleséget, ha nem találnak kedvükre valót, a kicsiket azonnal kidobálják.
- Zavarásmentes környezetet kell biztosítani, a folyamatos emberi jelenlét stresszt okoz, úgy nem fognak szaporodni.
- Az odúkba nem szabad belenézni (a szabadon rakott fészekbe nem is nagyon tudsz még fogorvosi tükörrel sem), kizárólag a pár viselkedéséből tudsz következtetni a történésekre. A történésekre viszont létfontosságú odafigyelni, mert ha az élőeleséget nem a szaporodási ciklusoknak megfelelően adagolod ill. vonod meg, akkor vagy sikertelen lesz a költés, vagy elpusztulnak a fiókák. A szaporodási ciklushoz igazodó táplálás metodikáját gondolom ismered.


A megvilágításról, páratartalomról, hőmérsékletről és a táplálék egyéb összetevőiről nem írok, arról is olvashattál. Nagyon szeretném, ha sikerrel járnál, és nem fogynának, hanem szaporodnának az afrikai asztrildok itthon.

Sok sikert!

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 11:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tatabánya
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 16, 21:50 
Kedves waxbill!

Köszönöm tanulságos kérdéseid: A lágykaját eddig vonakodva figyelték, de mivel más madarak is vannak köztük (3-4 hím egzota) nem tudom nyomon követni az eseményeket, amúgy az 1 légköbméter megvan, így vegyesen, bár gondolom ez nem túl nyugodt számukra. Rejtekhely: tuja, nád és társaik vannak bent. A lisztkukacot nem darabolom - eztán fogom, és kiteszem több helyre is, mert nem állnak a hieralhia elején. Muslicával próbálkoztam, de nem tetszett nekik. Ha minden összejönne, az időt sem sajnálom tőlük, és változtatható a munkarendem is.

Üdvözlettel: Zsanett


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 15:13 
Szia Zsanett!

Az a baj, hogy a rácsosszárnyú asztrild és a helenapinty igényei nem ugyanazok. Írtad, hogy van előttük lágykaja, lisztkukac.... Esznek is belőle, vagy csak előttük van? Gyanítom, hogy hozzá sem nyúlnak. Szaporítani is szeretnéd őket? Megfelelően tágas helyen vannak-e? Jó lenne legalább 1 köbméter, de inkább nagyobb hely kellene. Rejtekhelyeket alakítottál-e ki? Apró (5-8 mm-es) lisztkukac megfelelő mennyiségben rendelkezésre áll-e, esetleg más élő rovareleség (levéltetű, muslica, stb.). Tudsz-e elegendő időt fordítani rájuk a fiókanevelés időszakában (pl. napi 2-3-szori élőeleség adagolás)? Jó sok kérdést tettem fel, de ezeket tisztázni kellene mielőtt belevágsz.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 11:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tatabánya
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 11, 21:57 
Kedves waxbill!

Az összes fellelhető könyvet olvastam (ami nem olyan sok), etetéssel kapcsolatban, szerintem megkapnak mindent: mag, lágykaja, lisztkukac(bár én nem vágom össze). Tapasztalatom csak a ringel asztrildokkal kapcsolatban van: ök egymásba szerettek, azóta nem is jönnek elő a fészekből.(Bár az első fészekalj terméketlen lett...)
Nagyjából ennyi, én úgy a kezdő és a hobbista közé sorolnám magam.

Üdvözlettel: Zsanett


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 13:35 
Szia Zsanett!

Milyen tapasztalatod van az afrikai asztrildok tenyésztésével kapcsolatban? Ezt azért kérdezem, hogy ne írjak le olyat, ami számodra már evidens.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 8, 11:59
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Tatabánya
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 12:10 
Kedves Madártartók!

Nyár végén sikerült szereznem 1pár helena pintyet.Úgy gondolom, már összeszoktak, szinte elválasthatatlanok egymás mellől.
Mikor érdemes náluk elindítani a költést?
Kell hozzá vlmilyen spec. fészek/spec. eleség?

Köszönettel: Zsanett


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:51
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO