Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 jan. 18, 16:05 
Sega!

Na milyen fázisban van a kalitkialakítás és a tenyésztési projekt!?
( A beszámolót fotómellélettel kérjük!! )

csá


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
Hozzászólás 2006 nov. 24, 10:28 
eszterolajos írta:
Szia moddie !

A tubifex nem a legjobb, mivel a mocsár szervesanyagát fogyasztja, sok benne a káros baktérium, ugyanis nem tudod átmosni rendesen és a metilénkék fertőtlenítő viszont károsítja előszőr a begyet, majd a bélcsatornában élő, az emésztésnek kedvező baktériumokat károsítja. Több a rossz mellékhatása, mint amennyit ér az egész. A korrallok, ha előszőr tojnak előfordul, hogy a mészhéjba beépűl a vörös vérsejt egy csoportja és ez okozza a foltosodást, nem probléma. Viszont az nem jó, hogy a kalitka aljára tojt. A tojó nem készűlt fel a szaporodásra. Ne nyulkálj be hozzájuk, helyedben most még a takarítást is mellőzném, mert zavarod őket.

A lágyeleséget is leírom néhány tanáccsal együtt.


Kedves Lajos!

Akkor inkább nem próbálkozom.
Egyébként pár napig vártam míg kiürül a béltartalmuk, utána jött a metilénkékezés és utána megint pár napig átmosás. De szerintem is veszélyforrás lehet - akárcsak a giliszta. (nem mintha azt akarnék adni nekik).
Marad a rovareleség és pirinyó lisztkukik.

Köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
Hozzászólás 2006 nov. 24, 10:20 
ckuzmos írta:
Sziasztok,
Valami miatt nem jeleníti meg egyes képtárszolgáltatók képeit a fórum.
Mindenesetre hogy lássuk is a szép képeket, idevarázsoltam őket, a feleslegesé vált hozzászólásokat pedig töröltem. 8)

Üdv:
Küzmi.


Köszi!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2006 nov. 24, 1:17 
Sziasztok,
Valami miatt nem jeleníti meg egyes képtárszolgáltatók képeit a fórum.
Mindenesetre hogy lássuk is a szép képeket, idevarázsoltam őket, a feleslegesé vált hozzászólásokat pedig töröltem. 8)

Üdv:
Küzmi.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 23, 23:18 
Szia moddie !

A tubifex nem a legjobb, mivel a mocsár szervesanyagát fogyasztja, sok benne a káros baktérium, ugyanis nem tudod átmosni rendesen és a metilénkék fertőtlenítő viszont károsítja előszőr a begyet, majd a bélcsatornában élő, az emésztésnek kedvező baktériumokat károsítja. Több a rossz mellékhatása, mint amennyit ér az egész. A korrallok, ha előszőr tojnak előfordul, hogy a mészhéjba beépűl a vörös vérsejt egy csoportja és ez okozza a foltosodást, nem probléma. Viszont az nem jó, hogy a kalitka aljára tojt. A tojó nem készűlt fel a szaporodásra. Ne nyulkálj be hozzájuk, helyedben most még a takarítást is mellőzném, mert zavarod őket.

A lágyeleséget is leírom néhány tanáccsal együtt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 23, 22:37 
Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
Hozzászólás 2006 nov. 23, 22:33 
eszterolajos írta:
Szia Moddie !

Ha nem kaptak élő eleséget az lehetett a baj. A lisztkukacot már 3-4mm hosszúságban is adhatod, a szülők majd elszórakoznak vele.
A kákák is igénylik az élő eleséget, főleg az első 8 - 1o napban, nem minden szűlő hordja az élőeleséget ezért szoktatjuk a lágyeleséghez őket és abban adjuk az állati fehérjét.
A jővő héten részletesen leírom az etetésüket, némi indoklással is.
Addig is keressél akvaristát, hogy tudjon tanácsot adni a plankton szedésére. Azt hallottam, hogy Szegeden baktóban lévő "bika tóból" szedik a legtöbbet. Nem tudom, mert én nem innen szerzem be.


Kedves Lajos!

Köszönöm a választ és várom már nagyon a cikket.
A lisztkukacok még nagyon pirinyók, nagyítóval látni őket, de beszerzek újabbakat.
Egy időben tubifexet be lehetett szerezni. Arról mi a véleményed?
Naponta többször átmostam, és egy kis metilénkékkel rövid időre le is fertőtlenítettem őket, úgy adtam a halaknak. Hasonlóan eljárva, megpróbáljam, ha még egyáltalán beszerezhető?
Egyébként a tegnap egy tojást találtam a korallok kalitjának az alján.
Nem tetszett mert foltos volt, gondolom ez nem jelent semmi jót.
Mindennap kapnak fészekanyagot és be is építik és szépen készül az új fészek.
A kákák úgy tűnik komolyra fogták a dolgot, holnap vagy hétvégén takarításkor megpróbálok bekukkantani.
Az új cikkedben leírod a lágyeleséget is? Annyit olvasni interneten, hogy nem lehet elmenni rajtuk. :roll:
Még egyszer köszönöm a tanácsaid!


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 23, 22:18 
guvat írta:
Kép


Guvat!

Látom, sziporkázol és hozod a formád!

Igen, ez a rovargyűjtés és tárolás elég kényes téma....erről jut eszembe a kukacok még mindig a hűtőben rostokolnak....megyek meglesem mi maradt belőlük. :roll:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 23, 14:36 
Hát, az Én gyakorlatom szerint a fagyasztás a legkíméletesebb megoldás és kicsapja a felesleges nedveket is. (12 óra - 18..22 C fokon)
Ezt követi a száritás száraz szellős helyen ( nyáron a napon)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 23, 13:46 
eszterolajos írta:
Szia !

Tulajdonképpen minden rovar jó, így a sáska is. Ebben a trükk az, hogy nem kell válogatni nagyság szerint a rovarokat, sőt a bűzösöket és védetteket kivéve a fajokat sem. A lényege, hogy csontszárazon porítsad őket. aztán mehet a lágyeleségbe, vagy a hűtőbe.
Ha raktározod lehetőleg légmentesen zárd le és úgy tedd a hűtőbe - 15 C fok körül 1 évig is tárolhatod. Nekem ezekre külön fagyasztóm van, de nálad a megoldás rád vár.


... az jutott még eszembe, hogy hogyan ölöd meg az egyszerre nagyobb mennyiségben befogott rovarokat?


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 21, 11:31 
Szia guvat!

Köszi!!!!!! :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 21, 11:24 
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 21, 10:52 
Kedves Lajos!

Jó! Kíváncsian várok rá!
Addig rakok ide egy képet!
üdv.Manka


Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 20, 22:07 
Szia Moddie !

Ha nem kaptak élő eleséget az lehetett a baj. A lisztkukacot már 3-4mm hosszúságban is adhatod, a szülők majd elszórakoznak vele.
A kákák is igénylik az élő eleséget, főleg az első 8 - 1o napban, nem minden szűlő hordja az élőeleséget ezért szoktatjuk a lágyeleséghez őket és abban adjuk az állati fehérjét.
A jővő héten részletesen leírom az etetésüket, némi indoklással is.
Addig is keressél akvaristát, hogy tudjon tanácsot adni a plankton szedésére. Azt hallottam, hogy Szegeden baktóban lévő "bika tóból" szedik a legtöbbet. Nem tudom, mert én nem innen szerzem be.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 20, 21:50 
Szia !

Tulajdonképpen minden rovar jó, így a sáska is. Ebben a trükk az, hogy nem kell válogatni nagyság szerint a rovarokat, sőt a bűzösöket és védetteket kivéve a fajokat sem. A lényege, hogy csontszárazon porítsad őket. aztán mehet a lágyeleségbe, vagy a hűtőbe.
Ha raktározod lehetőleg légmentesen zárd le és úgy tedd a hűtőbe - 15 C fok körül 1 évig is tárolhatod. Nekem ezekre külön fagyasztóm van, de nálad a megoldás rád vár.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 20, 20:49 
Szia Lajos!

Köszönöm a gyors választ és nagyon várom a cikket. Lisztkukacom van dögivel, rovaros eleséget pedig szerzek addig. Olvasom, hogy rovarokat gyűjtesz, amit szárítasz és ledarálsz. Kérdésem: akár a nagy tömegben gyűjthető sáskafajok is megfelelnek erre a célra??? Mert talán ehhez a legkönnyebb hozzájutni a nyári időszakban, és ebből be lehetne tárolni egy nagyobb mennyiséget télire.


eszterolajos írta:
Szia waxbill !

Amit kértél már készülőben van, csak a hét végén Győrben voltam és nem írtam egy sort sem hozzá. Valószínüleg a jövő héten készen leszek vele és a cikkek közé felrakatom részletesen. Címe a Moddie válasznál van.
Ez egy több oldalas anyag ezért nem merülnék bele a taglalásába. Részleteit meg nincs értelme kiragadni.
Addig is nézz utánna, hogy hol kapsz majd élő és szárított rovarokat.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 20, 17:30 
Szia Manka !

Felrakom, csak el kell készítenem elöbb.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 20, 16:39 
Szia Lajos!

Most már biztos, hogy 80x60x50 -es lesz a kis röpdém mérete. Felrakod az erre a méretre vonatkozó ideális belső elrendezés alaprajzát? :shock:
Előre is köszönöm.

üdv, Manka


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
Hozzászólás 2006 nov. 20, 14:15 
Szia Lajos!

Szívesen csatlakozom a csapathoz! A részletekről majd tájékoztass.
A kkubáknak nem adtam élő rovart, mert hát nem voltam otthon így másra kellett bíznom őket. Lehet, ez volt a gond.
Élő eleség nélkül esély sincs, hogy neveljenek? Amit egyelőre tudok adni az Orlux – Insect patee, sajt, tojás, csíráztatott magok –amit imádnak és Qiuko exotic lágyeleség.
Lisztkukacaim vannak, de még olyan pirinyók, hogy képtelenség etetni.
A kákák is költenek úgy látom. Nekik változik-e valamit az étrendi igényük?
Sajnos de a félérett fűmagvak ideje lejárt, azt mindannyian nagyon szerették!

Várom nagyon a cikket!

eszterolajos írta:

Szia Moddie !
Köszönöm a csapat nevében, már öten vagyunk és Téged is várunk. Kösz a segitség felajánlást.
Az nagyon szükséges, hogy felkészülj az ilyen kurrens dolgokra, mivel a változatos kaja igencsak fontos. Waxbill is feltett egy kérdést ezzel kapcsolatban. Erről egy külön cikket írok, ha kész felteszem majd, úgy 1 hét múlva.
Akkor sorban a kérdésekre :
A szárított rovarokat ( planktont is ) Straubingból hozom, magam porítom, egy kimustrált kávédarálóban. Nyáron gyüjteni is szoktam őket elektromos rovarcsapdával, szárítás után darálom.
A kkuba fiókának adtál -e élő rovart ( lisztkukac), vagy muslinca ? Egyéb ?
A sajtot bármikor adhatod a nevelés alatt, majd megszokják, hogy az is kaja, csak fel kell ismerniük.
Az O. Insect p. jó nekik ebben is van rovar.
A poralakú "E" vitamint önmagában keverem a lágyeleségbe tojásrakás elött, vagy a folyadékra váltáskor az ívóvízbe teszem, de erről írom " Az egzoták táplálási módjai a tenyész éven belöl " c. cikket. Én az összetett vitaminokat nem használom, mivel általános a hatásuk és nem szelektálható az adagolása.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 20, 9:21 
Szia waxbill !

Amit kértél már készülőben van, csak a hét végén Győrben voltam és nem írtam egy sort sem hozzá. Valószínüleg a jövő héten készen leszek vele és a cikkek közé felrakatom részletesen. Címe a Moddie válasznál van.
Ez egy több oldalas anyag ezért nem merülnék bele a taglalásába. Részleteit meg nincs értelme kiragadni.
Addig is nézz utánna, hogy hol kapsz majd élő és szárított rovarokat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 19:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO