Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 20, 9:05 
moodie írta:
Kedves Lajos!

Először is hadd gratuláljak a honlaphoz! - A cikkeid már nem is említem!

Kérdésem csak az lenne, hogy a szárított planktont meg a lisztkukac port honnan szerzed be?
A hétvégén (múlt) nagytakarítást végeztem a kalitokban. Úgy találtam rá az elpusztult Kiskuba fiókára, valamint a korallok fészkét is kigyepáltam mivel már nem tartózkodtak bent. Már nagyjából újra is építették a fészküket, a Kiskuba tojót meg egyre gyakrabban látom a fészekből kiröppeni!
A kákák is mintha költenének, szóval fel kéne szerelkeznem eleségekkel, hátha több sikerrel járok!

Kipróbáltam a reszelt sajtot, egyeseknek ízlett.

Én is Orlux Insect patée-val kínálgatom őket, de megoszlanak a vélemények. :)

Az E-vitamint önmagában használod, vagy vitaminkeverék formájában (pl. Promotor)?

Kívánok kellemes hétvégét, és ha bármiben segíthetek szólj!


Szia Moddie !
Köszönöm a csapat nevében, már öten vagyunk és Téged is várunk. Kösz a segitség felajánlást.
Az nagyon szükséges, hogy felkészülj az ilyen kurrens dolgokra, mivel a változatos kaja igencsak fontos. Waxbill is feltett egy kérdést ezzel kapcsolatban. Erről egy külön cikket írok, ha kész felteszem majd, úgy 1 hét múlva.
Akkor sorban a kérdésekre :
A szárított rovarokat ( planktont is ) Straubingból hozom, magam porítom, egy kimustrált kávédarálóban. Nyáron gyüjteni is szoktam őket elektromos rovarcsapdával, szárítás után darálom.
A kkuba fiókának adtál -e élő rovart ( lisztkukac), vagy muslinca ? Egyéb ?
A sajtot bármikor adhatod a nevelés alatt, majd megszokják, hogy az is kaja, csak fel kell ismerniük.
Az O. Insect p. jó nekik ebben is van rovar.
A poralakú "E" vitamint önmagában keverem a lágyeleségbe tojásrakás elött, vagy a folyadékra váltáskor az ívóvízbe teszem, de erről írom " Az egzoták táplálási módjai a tenyész éven belöl " c. cikket. Én az összetett vitaminokat nem használom, mivel általános a hatásuk és nem szelektálható az adagolása.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 nov. 18, 19:58 
Szia Lajos!

Írod, hogy 7 fő táplálék-váltási időszak van a tenyésztés során. Nagyon érdekelne (valószínűleg nem csak engem), hogy milyen táplálékot célszerű biztosítani az afrikai asztrildoknak ezen időszakok alatt és milyen arányban? Vagyis mi az eltérés az egyes időszakok között? Sokat segítenél, ha leírnád.

Előre is köszönöm.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
Hozzászólás 2006 nov. 18, 17:20 
Kedves Lajos!

Először is hadd gratuláljak a honlaphoz! - A cikkeid már nem is említem!

Kérdésem csak az lenne, hogy a szárított planktont meg a lisztkukac port honnan szerzed be?
A hétvégén (múlt) nagytakarítást végeztem a kalitokban. Úgy találtam rá az elpusztult Kiskuba fiókára, valamint a korallok fészkét is kigyepáltam mivel már nem tartózkodtak bent. Már nagyjából újra is építették a fészküket, a Kiskuba tojót meg egyre gyakrabban látom a fészekből kiröppeni!
A kákák is mintha költenének, szóval fel kéne szerelkeznem eleségekkel, hátha több sikerrel járok!

Kipróbáltam a reszelt sajtot, egyeseknek ízlett.

Én is Orlux Insect patée-val kínálgatom őket, de megoszlanak a vélemények. :)

Az E-vitamint önmagában használod, vagy vitaminkeverék formájában (pl. Promotor)?

Kívánok kellemes hétvégét, és ha bármiben segíthetek szólj!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 17, 13:56 
Igen !
Többnyire legfeljebb a bozót sűrűségén kell változtatni a fészek elötti részen. Az aranymellű és a kantáros kevesebb gazt is elfogad sőt akkor is szaporodik, ha nincs bent bozót. A többinél ajánlatos, mivel szeretnek a sűrűben tartózkodni és odarakni a fészküket.
Az etetés mindegyikre vonatkozik, mivel mind igényli a változatos kaját a neveléskor és elötte is.

Orluxnál az "Insect patee" használom. Kapható az - AniDis - területi képviselőjénél
Draveczky Zoltánnál 222o Vecsés Fő u. 1. t: 29/356464.
E-mail : infó@anidis.hu

A Quiconál a Q."Exotic" és a Q."Goldy" 5o - 5o % arányú keverékét használom a saját lágyeleségbe keverve. Ezt egy Szegedi kiskereskedőtől veszem Ő hozatja 2 hetente Kecskemétről.

Ezeket Insect p. az első 2 hétben azután a Quicó keveréket etetem a leválasztásig. (nevelési ídőszak alatt kb 6 hét.)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 nov. 17, 13:00 
köszi!
és amit a táplálékról és a "lakhelyről" írtál az igaz az alábbi fajokra?
- aranymellű
- vörös amarant
- korallcsőrű
- kantáros
- pillangó
- narancsarcú


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 17, 11:23 
Kedves Lajos!

A december 10.-e nekem is tökéletes!! Csak majd előtte azért tisztázzuk le, hogy hogyan is találjuk meg majd egymást!!

Köszönöm a további tanácsaidat is!!! Ígérem,hogy igyekszek mindent megfogadni.
Egyébként mi a feltétele annak, hogy valaki meggyűrűzhesse a madárkáját, vagyis, hogy gyűrűt kapjon?
A röpde adatait feltétlenül meg fogom adni, de először "egyeztetnem kell", hogy mekkora teret kaphatok otthon még a madaraimnak... :roll: Akkorát szeretnék, amekkorát Te ajánlottál (80x60x50). De ez még nem 100%.

üdv, Manka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 17, 10:18 
Manka írta:
Szia Lajos!

Nagyon-nagyon köszönöm a tanácsaidat!!! Remek ez az ötlet, már szinte magam előtt láttam a berendezett tágas röpdét. Mindenképpen meg fogom oldani, hogy ilyen szép nagy helyük legyen!!!!! Mert szeretném, hogy jól érezzék magukat nálam, meg olyan jó lenne, ha lennének kispintyek... :P

Mikor lesz majd az Ipartelepi úton legközelebb börze? Mert akkor megbeszélhetnénk egy találkozót, és akkor belépnék a soraitokba. (igaz a 12.-i szentesi börzén is találkozhattunk volna, mert én ott voltam és gondolom Te is, de fogalmam sincs, ki lehettél :? )
Várom az ötleted! :wink:

üdv, Manka

(én láttam ilyen rovaros lágyeleséget a Vajdahunyadvárban, azt hiszem Orluxos volt, de én is kíváncsi vagyok a guvat kérdésére adott válaszodra)



Szia Manka !
Hát igen találkozhattunk volna, mivel A Vajdahunyad várban és Szentesen is ott voltam. Legközelebb dec. 1o én Szentesen találkozhatunk, mivel az ipartelepi úton csak március 4 én lesz börze.
A belső berendezéshez egy elrendezési alaprajzot is felrakok, ha megadod a várható méreteket.
Az elöbbi hozzászóláshoz még annyit tanácsolnék, hogy a könnyebb kezelés miatt a bózotos saroknál kívűlre tegyél egy felűlről nyítható odut, igy nem kell zavarni a fészekellenőrzéssel a szűlőket és nagyobb is marad a belső tér
.
A fészekellenőrzés időpontjai :

CSAK NAPONTA EGYSZER ETETÉSI ÍDÖBEN SZABAD FÉSZEKELLENŐRZÉST TARTANI és CSAK RÁNÉZÜNK NEM VESSZÜK KI ŐKET, NEM SÍMOGATJUK stb.. és csak amikor a szűlő(k) nem űlnek a fészekben.

Tojásrakás időpontjáig 2 naponta,
Első tojásrakás után 3 naponta.
Kotláskor 8. nap, esetleg lámpázni is lehet.
Kikelés után 2 naponta.
Kikelést követően 8. és 12. nap a faj növekedési ütemétől függöen gyűrűzés miatt ( gyűrűzés)
Ezután 2-3 naponta.
Bűz esetén bármikor.
Az egzotáknál ( a zebrát és a sirálykapintyet kivéve fészket a kirepűlésig nem tísztítunk !!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 17, 9:43 
guvat írta:
szervusztok!
és milyen rovaros eleségre gondolsz?
konkrét márka és típus.


Szia guvat !

Bármely gyártótól származhat, manapság ez már egy kaptafára készűl, csak az összetevőkben van némi változtatás. A lényeg abban rejlik, hogy ismerd az összetevők hatását és a tenyésztési időszakban szükséges tápanyag igényeket. Sok madártartó egész évben egy és ugyanazt a kaját adja madarainak és csodálkozik, hogy nincs szaporulata, vagy nem nevel a madár, illetve nincs tolla, nem színes stb.

Azt tudni kell, hogy a természetben mindenhez hozzájut ami szükséges a számára. Egy beltéri kalitban, vagy egy kültéri volierben viszont csak ahhoz amit adunk neki. Tehát a legfontosabb, hogy ismerjük a tenyészídőszak tartási körülményeinek a szükségletét, és annak megfelelően tápláljuk, ill. tartsuk. ( a tartás is fontos: helyiség, megvilágítás, szellőztetés, páratartalom, mozgástér, berendezés, zajhatás, etetési mód és időpont, ívó és fürdetővíz ellátás, világos napszak tartama stb...)
Fő táplálék váltási időszakok a tenyésztés során :

1. Vedlési időszak. Tollváltás elött 2 héttől a befejezésig. ( beleértve a folyamatos tollváltást is )
2. Tenyészidőszak kezdete elötti időszak kb.1 hónap.
3. Párzás és tojás rakás elötti 2 hét.
4. Tojásrakás kotlás. Első tojás megjelenésének napja és a kikelés előtti időszak ( kb. 1o nap)
5. Nevelési ídőszak első 5 nap, majd a következő 1o nap, és az önállósodás időszaka kikeléstől számított 15 nap utáni időszak (3-6 hét)
6. Újra költetés időszaka.
7. Pihentetés időszaka. ( alaptakarmányozás )

Külön téma a versenyre való felkészítés időszakának táplálása.

Visszatérve : a legfontosabb, hogy az apró egzoták kb. a napi táplálékuk 3o %-át emészthető nyersfehérje teszi ki, élőhelyükön a rovar. Fogságban viszont az a lágyeleség, mely tartalmaz legalább 2o % proteint. + 1o % tojást.
Tehát, ha bármely cég által forgalmazott lágyeleséget veszed a vadmadaraknak készített fogja leginkább kielégíteni az igényeidet. Ezekben a protein 19 - 23 % - ig van a Ca o.9o % és a P viszont o.6o %
Ez az arány a megfelelő a 1o- 12 cm nagyságú egzotáknak.
Ha ehhez közelit veszel az megfelel a madaraknak. + tojás kiegészítéssel, vagy sovány tehéntúró, vagy sajt reszelékkel.

Én az Orluxot és a Quiko-t használom. de keverek a lágyeleségbe száritott plankton és lisztkukac port és sajtot , túrót, tojást is.

Tanács : ha előre elkészített lágyeleséget veszel a felbontás után legalább - 15 C fokos mélyhűtőben kell tartani, akkor eláll egy évig is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
 
Hozzászólás 2006 nov. 16, 16:51 
Szia Lajos!

Nagyon-nagyon köszönöm a tanácsaidat!!! Remek ez az ötlet, már szinte magam előtt láttam a berendezett tágas röpdét. Mindenképpen meg fogom oldani, hogy ilyen szép nagy helyük legyen!!!!! Mert szeretném, hogy jól érezzék magukat nálam, meg olyan jó lenne, ha lennének kispintyek... :P

Mikor lesz majd az Ipartelepi úton legközelebb börze? Mert akkor megbeszélhetnénk egy találkozót, és akkor belépnék a soraitokba. (igaz a 12.-i szentesi börzén is találkozhattunk volna, mert én ott voltam és gondolom Te is, de fogalmam sincs, ki lehettél :? )
Várom az ötleted! :wink:

üdv, Manka

(én láttam ilyen rovaros lágyeleséget a Vajdahunyadvárban, azt hiszem Orluxos volt, de én is kíváncsi vagyok a guvat kérdésére adott válaszodra)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 nov. 16, 14:56 
szervusztok!
és milyen rovaros eleségre gondolsz?
konkrét márka és típus.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2006 nov. 16, 9:57 
Szia Manka!

Egyenlőre elég a kalitka nagysága, de ha van módod rá ezeknek a kistermetű madaraknak legalább 8o - 1oo cm hosszú, 6o cm. magas és 5o cm mély dobozkalitot vegyél, vagy csináltass.
A madarak berakása elött a hátsó oldalt 15 cm. mélységig, valamint az egyik sarkot bozotósitsd be ( nád, fenyőág, siska nádtippan, thuja ág stb.) és sarokban helyezd el a félig nyitott odut, de azt csak majd január végétől február közepéig. Ekkorra már megszokják az új helyüket és nekilátnak költeni. A fészek felrakásával egyidelyűleg 8 - 1o cm hosszú selyemfüvet, finom szálú szénát, kokuszrostot, papir kéztörlőből vágott csíkot ( 3 mm.) is tegyél be abból ők elkészítik a fészküket és hamarosan tojnak.
Február elejétől adjál tojásos lágyeleséget és kétnaponta E vitamint az ivóvízükbe egészen addig, mig le nem tojják az első tojást. Ekkor megvonod az E vitamint és a lágyeleséget is. A lágyeleséget a megvonást követö 12 napon ujra adagolod, mivel nemsokára kelnek a kicsik és azoknak feltétlen kell a fehérjében gazdag táplálék. A lágyeleségbe ekkor már adhatsz száritott rovarokat, vagy rovarport és legyen legalább napi 8 - 1o fehér lisztkukacod is legalább 3 hétig.
A fészket ne ellenőrid, ne nézegesd, mert elhagyják a szűlők.
Ha kérdésed van feltétlen jelentkezz.
Mikor lépsz a sorainkba ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 13, 16:32
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Szentes
   
Hozzászólás 2006 nov. 15, 15:54 
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy egy helenapinty párnak elegendő-e a fészkeléshez egy 60 cm hosszú, 36 cm magas, 26 cm mély kalitka?? Mert most ekkorában vannak.
És milyen fészekben fészkelnek? Nyitott fészket, vagy zárt odót adjak nekik??? :shock:

A válaszotokat előre is köszönöm!

üdv, Manka :wink:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO