Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 1, 15:40 
Idézet:
Ezek amerikai törpepintyek? Mikori a kép? Az udvarlással kapcsolatban tudsz valamit mondani? Arra vagyok kíváncsi, hogy a tojó hogy viselkedik, amikor hajlandó a párosodásra. A fenyőág körbezárja a fészket teljesen? Nem lehet belátni? A fészekre hogy lehet rálátni? Nagyon el van dugva?

Ezek barnamellű törpepintyek voltak.Elég régi, már nincsenek meg. Nem láttam semmit a nászból.Síma, pintyekre jellemző csésze elekú fészket raktak, a röpde bejárati ajtajától kb másfél méterre.Nem különösebben dugták el.
Ezek akkorák voltak mint egy rácsosszárnyú, de pl az amerikai az nagyobb egy számmal.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 30, 17:26 
Szia!

Nagyjából ugyan akkorák.

_________________
Gyuri
HandFeed - Kézmadarat mindenkinek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 máj. 22, 11:05
Hozzászólások: 73
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 30, 15:17 
Sziasztok!

Mekkorák ezek a madárkák? Kisebbek a sirálykánál?

Üdv, krisztián

Gyuree85 írta:
Szia!

Ezek amerikai törpepintyek? Mikori a kép? Az udvarlással kapcsolatban tudsz valamit mondani? Arra vagyok kíváncsi, hogy a tojó hogy viselkedik, amikor hajlandó a párosodásra. A fenyőág körbezárja a fészket teljesen? Nem lehet belátni? A fészekre hogy lehet rálátni? Nagyon el van dugva?

Remélem nem gáz a sok kérdés, jó lenne ha akár csak egy fészekaljnyi tojás lenne... :/

berenyibela írta:
Szia!
Nálam ilyen fészeket raktak, feketefenyő tűlevelei közé. Kb.: 1 méter magasan.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 30, 13:21 
Szia!

Ezek amerikai törpepintyek? Mikori a kép? Az udvarlással kapcsolatban tudsz valamit mondani? Arra vagyok kíváncsi, hogy a tojó hogy viselkedik, amikor hajlandó a párosodásra. A fenyőág körbezárja a fészket teljesen? Nem lehet belátni? A fészekre hogy lehet rálátni? Nagyon el van dugva?

Remélem nem gáz a sok kérdés, jó lenne ha akár csak egy fészekaljnyi tojás lenne... :/

berenyibela írta:
Szia!
Nálam ilyen fészeket raktak, feketefenyő tűlevelei közé. Kb.: 1 méter magasan.

_________________
Gyuri
HandFeed - Kézmadarat mindenkinek!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 28, 22:59 
[img]
Kép
Szia!
Nálam ilyen fészeket raktak, feketefenyő tűlevelei közé. Kb.: 1 méter magasan.[/img]

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2009 okt. 28, 16:09 
Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy fél év után lesz valami az amerikai törpepintyekből... Kónya Zsolt (lehet keverlek valakivel, bocsánat :D) talán még pontosan emlékszik, hogy mikor cseréltem azt a sárgafejűt a törpepinty tojóra, én már nem tudom. Április? Mindegy.

A sztori:

Először külön raktam a hímet az új tojóval, nem nagyon csináltak semmit, pedig beraktam 3 fészket, 3 különbözőt, ugyancsak különböző helyekre. Plusz ágvillákat is, hátha ők maguk csinálják meg. Eltelt 2 hónap, semmi. A régi tojó viszont ideges lett időközben, a hímmel beszélgetett, állandóan oda akart menni. A hím is viszont. Csere, az új tojó maradt az új helyen, a hím ment a régi tojójához. Hát, nem az lett, amire számítottam. Ugyan úgy elzavarta a tojó, mint ahogy előtte. Feladtam, beraktam a nagy röpdébe az új tojót is, figyeltem, hogy a két csaj nem bántja-e egymást. Nem, akkor maradnak.

Ma: Az "új" tojó állandóan a hímmel volt elfoglalva. Ment utána, szokásos beszélgetés, blabla. És nem zavarta el magától. Fura volt ez is. Aztán a hím (eléggé jellegzetes kapcsolattartó hangjuk van) hívta, a tojó válaszolt, majd elkezdte a tojó rezegtetni a szárnyát. Ezt szinte minden másik ágra való ugrás után csinálta. Nem lett semmi, mert a régi asszony közbelépett, a hímmel egyszerre érkezett, és elzavarta mindkettőt. Különszedtem őket, most a régi tojó ment új helyre. Gyorsan lágy, és sok-sok fűszál, bugák, egyéb, amit csak fészeképítésre fel lehet használni. A lágyra rögtön rávetették magukat, a fűre később. Az "új" tojó még érdekesebb lett, sokkal légiesebben ugrándozott az ágakon. Mindig a hímet nézte, hogy hol van. Aztán fogta magát, kiabált valamit, lement a földre, felvett egy kavicsot, felvitte a volier legmagasabb ülőrúdjára, kiabált megint, és leejtette. Pont a fűcsomó közepére. Ezt még 2x eljátszotta. Utána nem tudom mi volt, el kellett mennem, de amikor hazajöttem, egy kis fészekkosár szélén pihent. Sose pihent eddig ott, mindig a hímtől külön ágon (most a hím tőle kb. 20 centire volt), a volier leghátsó részén, az egyik fészekodú takarásában.

Remélem, ez jót jelent, nem találtam semmit az amerikaiak ilyen szokásaikról. Valakinek valamilyen tapasztalata van velük?

Gyuri

_________________
Gyuri
HandFeed - Kézmadarat mindenkinek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 24, 22:45 
Szevasz K László!
Ha gondoljátok a témában bennevagyok. Szívesen mogosztom véleményem, tapasztalatom, fotókkal.Csabának kellene ezt elrendezni, mert egyébként sem a törpepintyekhez stimmel. Miket hoz a véletlen! Új témát. :59:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 23, 11:26 
Sziasztok !

Én a lámpázás híve vagyok, pontosabban csak azoknál a fajoknál ahol ez szükséges, vagy a költőpár eltűri.
Egyik indok, hogy vannak olyan fajok, melyeknél rövid ideig tart a szaporodási időszak és gyorsan egymás után, rövid periódusokban költenek. Itt feltétlen szükséges a biztos kötési információ, ha üres a tojás az inkubálást nem hagyják abba, de ezzel csökken a következő kőltésre-nevelésre használható idő. Így előfordulhat, hogy kimarad az azévi költés, vagy nem nevelik fel a fiókát. Egyszerűen elhagyják őket.. Ennek megelőzésére való a kötetlen tojások elszedése és új fészkelési lehetőség biztosítása.
A másik pedig az, hogy olyan tapasztalatokra lehet szert tenni amit egyébként nem látnál. Pl. az elmúlt évben rendszeresen vizsgáltuk egy kísérlet folyamán a tojásban lévő emrió fejlődését. Egy néhány érdekesség :
az inkubációs periódus 3. napján a zebrapintyeknél megkezdődik az érhálózat kialakulása és 9o óra körűl megjelenik a dobogó szív, hát ennek a látványa nem minden napi dolog.
De figyelemmel kísérhető a szervek és a testrészek kialakulása is. Az sem semmi ha láthatod, persze nem ez a fő cél a madártartásában, de igencsak sok tapasztalatot ad az arra kiváncsinak. Másképpen fejlődik, ha optimális az inkubálás és teljesen másképp, ha valami hiba van vele.
A kellő páratartalom hiánya esetén lelassúl a szivverés és megnyúlik a fejlődési idő, ami a szikzacskó felszívódását akadályozza és kikeléskor fizikai sérüléseket okoz. Esetleg teljes elhalás következik be a sejtek kiszáradása miatt. ( befulladás) Nő a só kontcentráció az embrióban, mely kelésgyengeséget, vagy korai elhullást is okozhat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 23, 9:13 
Szia Zsolt! Úgygondolom elindíthatnánk egy új rovatot, ami a madarak fészkelésével ,fészektipusukkal ,fészekanyagkkal foglalkozna, és tenyésztői tapasztalatokra épülne. Én a fotódon is a fias tojást sötétnek látom. üdvKL


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 18:45 
Szia Zsolt!
Rajtad kívül sok külföldi oldalon is láttam, hogy ezt a fészkelőanyagot használják. Beszélgettünk is már róla. Egy kérdésem lenne, hol lehet ezt itthon beszerezni?
Abba ne hagyjátok, baromi jó a fotó a tojásokról! Be kéne tenni az oktató anyagba is.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 17:44 
Helló KL!
A fészekrakással kapcsolatosan, pár féle fészekanyagot már én is kipróbáltam, de nekem a gyári ami legjobban tetszik, ugyanis minden madár külömböző fészket "tud" rakni. Van amelyik egyáltalán semmilyet! De ezzel a fészekanyaggal még a legpancserebb is produkál valamilyet. Ezért választottam én ezt a fajtát, a csízeknél és a kanáriknál.A pintyeknél füvet használok, sima rétiszénát. A gouldoknál ,forbesznél pedig selyemfüvet, amiből művészi fészket építenek.
Nem tudom reklámnak minősül vagy nem. Vágjátok ki ha igen!
Kép
A tojásról pedig annyit, hogy ki hogyan nevezi, milyen színűnek, a lényege az akart lenni, hogy nem kell lámpázni, hanem elég a fészekben megállapítani, hogy szemes vagy sem. Mert eltér a színük.
A következő képen a felsők terméketlenek, a középsők 7 napos termékeny, az alsók pedig 12 napos termékeny tojások.Igaz ez nem csíz tojás hanem zebrapiny.
Kép
A terméketlen, beszáradt tojás ráadásul "keljfeljancsi".
Üdv.:Zsolt


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 22, 9:07 
Szia Zsolt! Nem vagyok szakértő, csak néhány évtizedes tapasztalattal rendelkezem. Jónéhány csíz fajt és egyebet tartok ahhoz, hogy lássam milyen fészket építenek, és hidd el a fészeképítést bízzuk a madarakra. Természetesn megfelelő és minőségű fészekanyagot kell számukra biztosítani, finom szálú füvet, kókuszrostot, agávé rostot (sisal),gyapotot, állati szőröket, tollat, stb. Fontos ,hogy a fészkelésre alkalmas helyekből is választhassonak, hisz az eredményes költés része a madarak komfort érzése. Én a fias tojást mindig sötétebbnek látom. üdv:KL


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 21:45 
carduelis írta:
Szia Zsolt! milyen csíz ? ... üdv:KL


Szia Zsolt!

Azért figyeled a szakértő hogy kiszúrta a hibát???!! :61:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 21:18 
Helló KL!
Most vettem észre, miért volt érthetetlen a csíz!
Bocsi, de valószínű elnyomtam a topikot :oops: . A tűzpintyhez akartam beírni, csak bakiztam , ami megzavart. :64:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 21, 18:16 
Szevasz KL!
A tojások: tűzpinty (kapucinus csíz) eredetűek.A fészket maga a tojó építette.Igaz az elején segítettem neki. Egy adagot én raktam bele és izzóval alakítotam ki a formáját. A kifehéredést a kötött tojáson lehet észrevenni,lámpázás nélkül. A nem szemes tojás színe mosott, sárgás színű. Tehát a tojás egésze fényes fehér. Ha sikerül olyan képet csinálni, amin látható a külömbség ,majd felteszem.
Üdv.:Zsolt


 
  
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 14:05 
Szia Zsolt! milyen csíz ? Ezt a fészket biztos hogy madár rakta? És minek kell kifehéredni? üdv:KL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 12:40 
Szevasztok!
A Csízek megrakták az első fészküket. De gyanítom nem szemesek a tojások. Ezt a fotót 6 napos kotlás után fényképeztem. A tojások nem igazán "fehéredtek" be.
Kép


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 7, 14:51 
Elnézést Lajos!

_________________
Bero


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2007 nov. 7, 14:50 
Szia Névrokon!

A másik madár egy Jakarini tojó, amely már a lajos hímjét szédíti.
A törpepintyet elcseréltem, mertsenki nem jelentkezett, hogy párt szeretne hozzá adni.:)

Üdv Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 11, 14:12
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: BKK megye
   
Hozzászólás 2007 nov. 7, 12:33 
Az nyilvánvaló, h a három madár a kalitkában nem egy faj! De szerintem ezt tudtátok is.A félig kivedlett madár hím lesz, barnamellű törpepinty. Talán sporophila munia?? Ezek úgy tudom 2 éves korukra szineződnek ki teljesen. Volt szerencsém egy pártól kétszer két fiatalt neveltetni.
A másik szerintem nem sporophila, mert abszolút nem zömök,horgas a csőre, hanem inkább hosszúkás.Ha nem lenne ilyen kicsi, azt mondanám,h mexikói pirók tojó, de az tényleg két mérettel nagyobb.
Szerintem a két nemzebra, nem egy pár madár.
Azért kíváncsi leszek a végeredményre, majd írjátok meg
üdv

_________________
bb


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 11:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO