Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 22:02 
Hát az tény, hogy drága (nem is kicsit), de még akkor is inkább, mint az élő (pláne esetleg tenyészteni...) :roll:

waxbill írta:
Spirit írta:
Szia! ilyet:
Kép

waxbill írta:
Szia!

Milyen bolti rovareleséget adsz nekik?


Akkor nem csodálom, hogy két pofára zabálják! Jó eleség, csak kicsit drága. Én egyszer vettem, de pont az asztrildok nem ették, akiknek szántam. Azért nem ment kárba, mert a papagájamandinák eltüntették. :D


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 21:56 
Spirit írta:
Szia! ilyet:
Kép

waxbill írta:
Szia!

Milyen bolti rovareleséget adsz nekik?


Akkor nem csodálom, hogy két pofára zabálják! Jó eleség, csak kicsit drága. Én egyszer vettem, de pont az asztrildok nem ették, akiknek szántam. Azért nem ment kárba, mert a papagájamandinák eltüntették. :D

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 21:50 
Szia! ilyet:
Kép

waxbill írta:
Szia!

Milyen bolti rovareleséget adsz nekik?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 17:15 
Spirit írta:
Ja, és folytatva a sort, hogy mi nem úgy működik nálunk, ahogy itt le van írva, ugye eddig itt a szalagokkal kapcsolatban az élő rovareleség fontosságát olvastam mindig. Namármost az eddigi költéseknél mindig volt élő lisztkukac, ami az első felindulás (kiváncsiság) után totál hidegen hagyta őket, és nem is etettek vele (csak velem jöttek szembe még hetekkel később is takarítás közben a leglehetetlenebb helyekről, legnagyobb riadalmamra). Most bolti rovareleséget adunk, és arra egyszerűen teljesen rá vannak kattanva, rengeteget esznek belőle, és utána azonnal mennek is etetni.


Szia!

Milyen bolti rovareleséget adsz nekik?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 9:14 
Ja, és folytatva a sort, hogy mi nem úgy működik nálunk, ahogy itt le van írva, ugye eddig itt a szalagokkal kapcsolatban az élő rovareleség fontosságát olvastam mindig. Namármost az eddigi költéseknél mindig volt élő lisztkukac, ami az első felindulás (kiváncsiság) után totál hidegen hagyta őket, és nem is etettek vele (csak velem jöttek szembe még hetekkel később is takarítás közben a leglehetetlenebb helyekről, legnagyobb riadalmamra). Most bolti rovareleséget adunk, és arra egyszerűen teljesen rá vannak kattanva, rengeteget esznek belőle, és utána azonnal mennek is etetni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 25, 9:09 
Szia! Igen, tudom, hogy náluk nem szabad nézelődni, de máshogy nem tudtunk meggyőződni hogy van -e fióka. Esküszöm, hogy nincs hangjuk. Ez a harmadik fészekalj, az első öt fiókából állt, akik majdnem két hétig éltek, és egyetlen egyszer egy icipicit sem hallottuk a hangjukat. Mint ahogy az egy, még meglévő és élő fiókának sem :?
Szóval csak annyiról van szó, hogy nem szag alapján akartuk megtudni hogy hány esetleg döglött fióka van még bent. (Eddig sem dobták ki a döglött fiókákat). Amióta láttuk hogy az az egy életerős, és jól van, nem is néztünk be (előtte se, mert a két kidobott fióka kiszedéséhez a fészekhez nem kellett nyúlni). És a benézést úgy időzítettük, hogy amikor beraktunk kaját, és azzal voltak elfoglalva, addig gyorsan.

Szóval sajna az utolsó mondatod nálunk még egyszer sem igazolódott be, mert egyrészt a halottakat sem dobálták ki (bezzeg az élőket igen), másrészt az élőkhöz sem feltétlenül mentek be, harmadrészt eddig hangjuk se volt. :cry:

Én igazán igyekszem mindig betartani amit mondtok itt, nálam sokkal okosabbak, és tapasztaltabbak, és eszem ágában sincs vitatni amit mondtok, de itt úgy érzem nem nagyon volt más választásom.

G2 írta:
Hellóka.

Bocsi, hogy belepofázok, de néhány évig én is tartottam szalagot. Nem igazán egészséges dolog nézegetni a fészket.
Megérten, hogy kíváncsi az ember, de a szalag még kevésbé domesztikálódott, mint mondjuk a sirályka, akit le sem tudsz zavarni a fészekről, amikor leselkedsz.
Ezek a madarak nem igazán szeretik a madár "big bradert" ha sokat kukkolod egyre nő annak az esélye, hogy befejezik az etetést. Nagyon ritkán vannak kivételek.
Ha elpusztultak a kicsik, vagy kidobálják, vagy nem mennek be a fészekbe, ha élnek a kicsik annak pedig füllel hallható jelei vannak.

Üdv:
Görbe Gábor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 24, 21:44 
Hellóka.

Bocsi, hogy belepofázok, de néhány évig én is tartottam szalagot. Nem igazán egészséges dolog nézegetni a fészket.
Megérten, hogy kíváncsi az ember, de a szalag még kevésbé domesztikálódott, mint mondjuk a sirályka, akit le sem tudsz zavarni a fészekről, amikor leselkedsz.
Ezek a madarak nem igazán szeretik a madár "big bradert" ha sokat kukkolod egyre nő annak az esélye, hogy befejezik az etetést. Nagyon ritkán vannak kivételek.
Ha elpusztultak a kicsik, vagy kidobálják, vagy nem mennek be a fészekbe, ha élnek a kicsik annak pedig füllel hallható jelei vannak.

Üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 23, 10:20 
Most van egy halvány kis reménysugár...

ugyanis egy fiókát valamilyen oknál fogva eddig meghagytak...

a történet elölről: múlt szombaton szedtük ki az első kidobott fiókát, nem volt etetve. Szerdán a másodikat, nem volt etetve.

És tegnap benéztünk, 3 tojás, és egy élő, és nagy, és jól megtömött fióka pihegett bent. Nem alszanak bent nála, de ezek szerint etetik. Remélem megmarad...

Vajon mennyi idős lehet? Talán 7-8 napos...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 17, 18:26 
egy fiókát kidobtak ma reggelre, azt kiszedtük, és én akkor már azt hittem, hogy nem is mennek vissza többet a fészekbe (eddig így volt), de meglepetésemre igen, továbbra is bejárnak, remélem a többi szerencsésebb lesz...

Zottan írta:
Mi történt? :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 17, 11:48 
Mi történt? :(

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 17, 10:39 
sajnos úgy tűnik hiába :cry:

Zottan írta:
Én szurkolok! :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 23:03 
Krissz írta:
Sziasztok.
Sajnos a szalag tojóm fura műrepülést végez néha a kalitkájában.Vagy nekirepül az üllőrúdnak vagy túl repül rajta.60x60-as ládakalitban van és nem igazán tudja felmérni a dolgokat.Sokszor nekicsapódik ennek-annak.
Tudja valaki,hogy mi baja lehet?És mit kéne adnom neki?Külsőleg semmi sem látszik rajta!

Esetleg B-vitamin hiánya okozhat idegrendszeri problémát.Bár a hozzászólásaid alapján nehezen hiszem, h nem kapnak a madarak tojássárgáját, zöldeleséget vagy csíráztatott magokat.Márpedig ezekben sok B-vit.van.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 15:02 
Én szurkolok! :)

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 máj. 19, 15:01
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest - Zugló
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 15:01 
Sziasztok! A korábbi tapasztalatok miatt egyáltalán nem piszkáljuk a szalag párt, de a viselkedésük, és minden jel arra mutat, hogy fiókák vannak... szurkoljatok, hogy most fel is neveljék őket!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 26, 21:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 20, 20:18 
Szevasztok!
Szerintem világos helyre van szükségük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 6, 20:00 
Sziasztok.
Sajnos a szalag tojóm fura műrepülést végez néha a kalitkájában.Vagy nekirepül az üllőrúdnak vagy túl repül rajta.60x60-as ládakalitban van és nem igazán tudja felmérni a dolgokat.Sokszor nekicsapódik ennek-annak.
Tudja valaki,hogy mi baja lehet?És mit kéne adnom neki?Külsőleg semmi sem látszik rajta!

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 29, 20:24
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Zomba (Tolna m.)
Valódi név: Szűcs Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 1, 9:37 
Sziasztok!
Az egyik szalag tojóm a zebrák fészkébe csempészett egy tojást, ami ki is kelt. Szerintetek a zebra is felneveli a szalag fiókát, vagy inkább tegyem át sirályka alá, az biztosabb.
A másik pár rendesen üli a 7 tojását, a tojót úgy kell kizavarni fészek ellenőrzéskor.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 3, 13:49
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 30, 18:24 
keresek szalag tojót tud valaki?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 13, 15:57 
Szevasztok!

Lehet, hogy eső után köpönyeg, de sokszor a lisztkukac etetése miatt dobják ki a fiatalokat. Nagyon felpörögnek, kiszórják a kicsiket, és újból tojnak...stb,stb.
Megfigyeléseim alapján, annyit dobálnak ki a fészekből amit nem tudnak etetni -pillanatnyilag-, ha a kicsiket visszateszed, előfordulhat, hogy mindet kiszórják.
Hangsúlyozom a szalagoknál nem egészséges a fészek kontroll. Vannak kivételek, - lásd Berónál- de ez nagyon ritka.
Érdemes ilyenkor a kicsiket frissen kelt zebra, vagy sirályka fiatalok közé tenni, akkor a szülők etetik, de nem minden esetben.

Bármilyen kérdésetek van szívesen válaszolok: Gorbeffy@freemail.hu

Üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 3, 13:49
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: szigetszentmiklós
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 12, 19:54 
szalagpinty tojót keresek.tud valaki?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 19:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO