Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 aug. 1, 6:58 
Adams88 írta:
Sziasztok!


Én arra tippelek hogy valamit rosszul csinálok vagy valamiről nem tudok ami kéne nekik!

Ha tudtok segítsetek kérlek!
Köszi!
Üdv.: Ádám



Szervusz Ádám !


G2 által írtakhoz még annyit jegyeznék meg, hogy a problémáidat okozhatja az is, ha esetleg testvérek a madaraid. A testvérpároknál is előfordulnak a felsorolt problémák.
Ha netán kikelnek a fíókák nagy %-ban valószínűshető, hogy előfordul majd a szervi, vagy esztétikai hiba.
Én azt a párat, mely már rakott szemes tojásokat és űlte azokat, azt szétválasztanám és teljesen idegen vérvonallal párosítanám... és főleg 1 párat tartanék egy légtérben. A szalagpinty költéskor hajlamos az intenzívebb erőszakra, mely zavarja a költést, fióka nevelést.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 júl. 31, 20:32 
Hali!

Nos, ismerve az előzményeket két dolgot tennék, hasonló helyzetben. Az első kifognám a két tojót, bezárnám az egyik kalitkába, és a tüzesebben éneklő hímet betenném vagy két-három nap múlva. Kialakulna egy pár, ami remélhetőleg igazi pár. Ha nem választanának a tojók felakasztanék egy fészket, teli fészekanyaggal, az eldöntené a dolgot.
A következő lépés a lágyeleséghez kevernék egy kis promotor 43-at, ez a készítmény az E vitamin tartalma miatt beindítaná a lustálkodó tojókat. Semmiképpen nem a lisztkukac mennyiséget emelném.

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 júl. 31, 20:07 
Üdv!
Nem!
Külön külön a 80x40esekben!

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 júl. 31, 17:31 
Hali!
Egy helyen tartod a két párat?

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 júl. 31, 11:27 
Üdv!
A madarak sokat szokták egymást tollászni, turkálni. A hímek is szépen énekelnek és mennek a tojó után.
De a fészeképítés része hiányzik a dolognak.
Kapnak tojásos lágykaját és 2-3db lisztkukacot napont. Lehet kevés a lisztkukac?
Fészek ellenőrzés kb 2hetente volt. Vagy amint észrevettem hogy letojt az egyik onnantól kezdve nem is piszkáltam őket, csak a várható kikelés utáni 2. 3. napon néztem be hogy még mi a helyzet.

Most 80X40x40es helyen vannak.
A két párt át tudnám tenni egy 100x50x50es-be, és akkor talán jobban tudnak választani hogy melyiknek ki szimpatikus. Szerinted az lenne a jobb megoldás?

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 júl. 30, 22:50 
Kedves Adams88!

A szalagaiddal kapcsolatban volna néhány észrevételem, nem biztos, hogy ez a megoldás, csak néhány észrevétel, és tapasztalat.
A szalagok mint sok apró egzóta nagyon párválasztók. Az, hogy úgy vásároltad, hogy pár az cseppet sem biztos, hogy valóban igazi pár. Ha a tojó nem fogadja el a hímet, rövidebbek a párzások, - ha egyáltalán vannak ilyen aktusok - nem érik el a célt, terméketlenek a tojások. A későbbiekben ez vezet ahhoz, hogy a madarak teljesen közömbössé lesznek egymás iránt. Nincsenek közös tollászkodások, stb. A közös fészeképítés, amikor a hím hordja a fészek anyagot, szintén nagyon fontosak, a párkapcsolat terén.
A másik lehetséges ok a fehérjehiány, amivel magyarázható az ivari tevékenység hiánya, egyoldalúsága.
A harmadik kérdésem, milyen időközönként ellenőrized a fészekodút?
Ugyanis a szalagok azt nagyon nem szeretik, és nem tolerálják. A túlzott kíváncsiságot általában kidobált fiókákkal, és elhagyott fészkekkel honorálják.

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 júl. 29, 17:49 
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék ha lehet! :)

2 pár szalagpintyem van, mindkettő fiatal kb 1 - 1,5évesek. Nyár elején kezdtek el aktívkodni.

Első pár első költésénél nem volt szem a tojásban... (hím fiatalságára tippeltem, oké)

Második költésükre már 5 tojásból 3ban volt kicsi, de a kieklés előtti pár napban belepusztulhattak a tojásba, mert nem keltek ki és ahogy megnéztem a tojásoban az embriót már elég fejlettek voltak.
(lisztkukac, lágykaja, csíráztatott magopk mennek a madaraknak, van fürdővizük is.)

Félig nyitott pinty odu van benn nekik. De észrevettem hogy minimális fészket építettek.

A másik párom érdekesebb mert ők pl egyáltalán nem építettek fészket csak úgy natúr beletojtak az oduba.
Ez miért lehet?
Már 4. tojás van bent de nem ülik, csak úgy van...

Vagy rosz a félig nyitott odu ennél a fajtánál?

Én arra tippelek hogy valamit rosszul csinálok vagy valamiről nem tudok ami kéne nekik!

Ha tudtok segítsetek kérlek!
Köszi!
Üdv.: Ádám

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 máj. 18, 20:13 

Sziasztok!
Hát szalagpinty szaporulat nulla még egyenlőre.
Szeretném megkérdezni tőletek,hogy a szalagpintyek jelenthetnek veszélyt esetleg más madarak fészkére,fiókáira,amikor azok nincsenek az odúban?
Mostanában elég jellemző, hogy beugrálnak a sirálykák,zebrák odúiba , amikor azok nincsenek bent.....
Remélem,nem a fiókákat akarják kidobálni?
Köszi előre is :Kati


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 máj. 8, 9:05 
kasia197 írta:
Végre itt a tavasz, a jó idő!!!!!Még ha vannak hűvösebb napok is.
A szalagpinty párom már több mint egy hónapja éli a gondtalan kis életét a kinti madárházban a többiekkel.Megkapnak mindent amit csak lehet: érett fűmagokkal teli kalászokat, lisztkukac,lágy kaja,magok, stb
Az odúkban is válogathatnak,van nyitott, lopótök,pintynek való doboz stb.
Mégsem akarnak egymástól semmit :cry:
Pedig egymás mellett üldögélnek,együtt esznek,a tojó nézegeti is az odúkat de mégsem.
Van egy kedvenc lopótökjük abban alszanak esténként.
Mivel próbáljam őket tojásrakásra rábírni?


Van egy fontos hozzávaló a madarászathoz.....a türelem. Várj még egy kicsit. A már tokosodni kezdő fiatalokat úgy is csak szakaszokban ülik a szülők, és a jelenlegi időjárás mellett kihűlnének..

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 máj. 6, 11:50 
Sziasztok!
Végre itt a tavasz, a jó idő!!!!!Még ha vannak hűvösebb napok is.
A szalagpinty párom már több mint egy hónapja éli a gondtalan kis életét a kinti madárházban a többiekkel.Megkapnak mindent amit csak lehet: érett fűmagokkal teli kalászokat, lisztkukac,lágy kaja,magok, stb
Az odúkban is válogathatnak,van nyitott, lopótök,pintynek való doboz stb.
Mégsem akarnak egymástól semmit :cry:
Pedig egymás mellett üldögélnek,együtt esznek,a tojó nézegeti is az odúkat de mégsem.
Van egy kedvenc lopótökjük abban alszanak esténként.
Mivel próbáljam őket tojásrakásra rábírni?
Mi lehet az ami segítene?Köszi a segítséget mindenkinek......


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2010 nov. 2, 14:50
Hozzászólások: 10
Valódi név: Nagy Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 14, 21:50 
Üdv!
Nagyon megtetszettek ezek a szép madarak, szeretnék egy párt beszerezni belőlük. Ebben az ügyben kérnék segítséget tőletek. Esetleg egy tenyésztő elérhetősége jó indulási pont lenne.
Előre is köszönöm.
Nagy Gábor
nagygabor1986@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 17:57 
Szerintem igen!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 12, 19:27 
Sziasztok!
Ma vettem meg életem első szalagpinty párját.
Még nem igazán szeretnék tőlük semmit, csak gyönyörködni bennük, most másfél évesek a madarak.
Szobában tartott madarak voltak. Szerintetek hozzá lehet őket szoktatni őket a zordabb körülményekhez így utólag?
Arra gondoltam,hogy ha nyáron kitenném őket a kerti röpdébe ami 25 légköbméteres a többi madárral ( zebrapinty, sirályka,szakállas amandina,3 színű papagájamandina) együtt, ahol eltudnak bújni, rejtőzni kedvük szerint, és esetleg fiókáik lennének, azok már kint született madarak lennének, akiknek az immunrendszerük is ellenállóbbak lennének az időjárási viszontagságokkal szemben. Télen pedig a garázsban lévő nagy szekrény kalitban lennének tartva 10-15 fokon. Szerintetek ez lehetséges?
Köszi:Kati


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 21:29 
kasia197 írta:
Szia!
Megvannak, lett már tőlük fiókám is, még tavaly nyár végén. A 2 hím is talált magának párt a sima tojók közül.
Ha van még kontyos zebrád eladó, akár hím, akár tojó köthetünk üzletet, mert van egy barátosném aki szeretne pár darabot belőlük.
Szia és szép napot:Kati


Már egy darb sincsen. Felszámoltam a zebrákat. Van néhány standard fiatal párom, de a kákapinty, rácsosszárnyú asztrild, nyársfarkú amandina, gould amandina csapatot tenyésztem. A sima zebákat és hullámosokat befejeztem.
Ha elkészülnek a röpdéim, jönnek a kisebb asztrildok és papagájamandinák.
Szerintem, ha itt feladsz hirdetést búbos zebrára, biztosan találsz.
Ha a facebook-on bejelölsz, ott az ismerős madarasokból alakul egy kis egymást segítő csoport. Beveszlek tagnak és egy újabb fórumon tudsz madarzni.
Elvégre mi madarasok mind megszállott őrültek vagyunk....
Bocs a többes számért! Csak én....

_________________
Attila


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 18:10 
Sziasztok!
Tudna nekem valaki Budapesten vagy valahol a közelben (én XVI. kerületi vagyok) szalagpinty tenyésztőt mondani?
Szeretnék venni fiatal párokat.
Ha tudtok segíteni azt megköszönöm! :)

Üdv.: Tóth Ádám

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 17:41 
Szia!
Megvannak, lett már tőlük fiókám is, még tavaly nyár végén. A 2 hím is talált magának párt a sima tojók közül.
Ha van még kontyos zebrád eladó, akár hím, akár tojó köthetünk üzletet, mert van egy barátosném aki szeretne pár darabot belőlük.
Szia és szép napot:Kati


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 13:11 
kasia197 írta:
Na, látod ez az.
Fekvő madár nem madár.....majd utána járok hol voltak tartva eddig,remélem erkélyen vagy valami hidegebb helyen.
Ha nem akkor ráveszem a férjem kalitka készítésre, van hozzá faanyag,drótháló stb.
Na azt hiszem hosszú lesz a hétvégém :drunken:
Majd tudósítok mi a helyzet,és teszek fel képeket is.
Attila, nem tőled vettem búbos zebrákat tavaly nyáron?
A kedves nejed vitte be a munkahelyére a Honvéd sportklubhoz? Te lennél vagy nem? Ha nem akkor bocsi összetévesztettelek valakivel...Szia,köszi és szép napot mindenkinek:Kati


De igen, az én volnék.
Nem tévesztettél össze :-)
Mi van velük?
Jó munkát a kalit építéshez!
Én a hétvégét röpde tervezéssel töltöm...

_________________
Attila


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 12:41 
Na, látod ez az.
Fekvő madár nem madár.....majd utána járok hol voltak tartva eddig,remélem erkélyen vagy valami hidegebb helyen.
Ha nem akkor ráveszem a férjem kalitka készítésre, van hozzá faanyag,drótháló stb.
Na azt hiszem hosszú lesz a hétvégém :drunken:
Majd tudósítok mi a helyzet,és teszek fel képeket is.
Attila, nem tőled vettem búbos zebrákat tavaly nyáron?
A kedves nejed vitte be a munkahelyére a Honvéd sportklubhoz? Te lennél vagy nem? Ha nem akkor bocsi összetévesztettelek valakivel...Szia,köszi és szép napot mindenkinek:Kati


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 12:34 
kasia197 írta:
Köszi Attila.
Az a helyzet,hogy van szabad kalitom , de az egy nagy szekrény kalit, ami vagy 6db 75x60x60 asra, vagy 3 db 150x60x60 asra osztható.DE a garázsban van, ami fűtött ugyan de nincs melegebb 1-15 foknál.
a szalagok bírják ezt a hőmérsékletet?
A benti röpde 120x98x78 as.A gouldok nem költenek.
Várom a válaszod.Köszike.


A hőmérséklet igényük nem túl nagy, de ha eddig meleg szobában voltak és most oda kirakod őket, akkor hamar hanyattfekvővé válhatnak. Egyébként nem túl kényes madarak. Nálam rendesen szaporodtak (párban tartva) egy olyan madárházban, ahol télen csak 10-15 fok volt.
Ha a pár jó és választhatnak 2-3 odú közül, akkor a 75x60x60-as hely elég nekik.
A többi pedig szerencse kérdése.

Attila

_________________
Attila


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 feb. 11, 12:26 
Köszi Attila.
Az a helyzet,hogy van szabad kalitom , de az egy nagy szekrény kalit, ami vagy 6db 75x60x60 asra, vagy 3 db 150x60x60 asra osztható.DE a garázsban van, ami fűtött ugyan de nincs melegebb 1-15 foknál.
a szalagok bírják ezt a hőmérsékletet?
A benti röpde 120x98x78 as.A gouldok nem költenek.
Várom a válaszod.Köszike.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 4:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO