Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 9:44 
A képek felrakásához írtam egy kis kalauzt, megtalálható itt:
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=173

A barátikörbe nem vagyok regisztrálva, kéne egy meghívó...

Mekkora helyen vannak a madárkák?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
Hozzászólás 2008 jan. 30, 9:34 
tegnap éjjel olvasgattam a zebráról és volt egy videó a karcagi kiállításról (ami itt van a szomszéd városba és bánom nem mentem el) és zebrákat mutatott a videó! Hát szegény kis zebra egyedül van a két malabári közt és ahogy meghallotta a videón csipogó fajtársait keserves hívógató hangot adott ki. Nagyon flzaklatta magát ahogy saját nyelvén beszélőket meghallotta alig bírtam lenyugtatni még a korom sötét szobába is keservesen hívogatta. Megesett rajta a szívem így ma 9kor megyek karcagra és veszek neki egy hím párt és egy saját odút hogy fészekharc ne legyen köztük mert csak egy kalitom van


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
Hozzászólás 2008 jan. 30, 9:30 
Tegnapelőtt meg vettem egy zebrapinty tojót azt olvastam békés mindkét faj fajtáraival szenben így egy kalitkába zártam őket! nem is volt baj addig amíg a ki zebra meg nem próbált bemenni a malabárik odújába kegyetlenül elverték érte! Kikap ha megpróbál bemenni de csak a tojótól! Akkor mikor még hazahoztam a kis zebrát nem tudtam tojásuk van a malabáriknak és furcsáltam miért ennyire harcias a tojó (a hím semleges volt nem bántotta) majd másnap láttam meg a tojását az dba ezért védte ennyire a zebrától a fészket! Ma már a hím kezd megbarátkoni vele de nem értenek egymás nyelvén :D együtt esznek isznak csipognak egymásnak a maguk nyelvén mg a hím közledik hozzá már de a tojó vadul félti a fészkét még mindíg de már nem bántják!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
Hozzászólás 2008 jan. 30, 9:25 
Hát nem tudom lehet e még kapni de én októberben vettem ezt a párt is valami zöld bejáratú kis üzlet volt fele akváriummal közel a buszállomáshoz és vasúthoz! Zebrapintyért mentem de mivel ők voltak a legolcsóbbak és csak belőlük volt épp ezért őket vettem meg darabját 900ért. Képet nem tudom hogy kell feltenni barátikörön juhász jános kunmadarasi lakosként megtalálsz és ott vannak képek! Költésben nem tudom sikerülni fog e mert egy héttel ez előtt tojtak 3 tojást de megették a tojást (első költés volt) egyet meg én törtem el véletlenül két napja újra tojik ma reggel 7kor tojta le a harmadik tojást de már úgy néz ki mintha kotlana néha!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 8:49 
Már most felveszem veled a kapcsolatot! :D
Lehet kapni Nyíregyházán a kereskedésben?

A félreértések elkerülése végett, tudnál képet felrakni?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 30, 8:41
Hozzászólások: 43
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 30, 8:47 
Tamás írta:
Szia Csaba!

Hát neked már legalább van egy!
Nagyon régi vágyam, hogy Malabári pintyek gondozóje lehessek.
Szinte reménytelen!
Esetleg ha infóhoz jutsz beszerzést illetőleg, légy szíves üzenj. Természetesen én is hasonlóképpen járok el.
Ausztriában már elindítottam egy vonalat. Ott hasonlóképpen nehéz.
Ha összejön gondolok rád.
Nem akarok szemtelen lenni, de ha mégis megválnál a madaradtól számíthatsz "együttműködésemre"!


Nekem van egy malabári párom akik pont ma tojták le harmadik tojásuk. ha érdekel és sikerül a költés vedd fel velem a kapcsolatot! Amúgy én nyíregyházán vettem a hím tojó párt 1800forintért akiktől semmi pénzért nem válnék meg de ha fiókáik lesznek nekik nincs hely és nekik azdit kell keresni! Nyíregyházán kereskedésbe 900ft darabja!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 7, 23:34 
Szia Csaba!

Hát neked már legalább van egy!
Nagyon régi vágyam, hogy Malabári pintyek gondozóje lehessek.
Szinte reménytelen!
Esetleg ha infóhoz jutsz beszerzést illetőleg, légy szíves üzenj. Természetesen én is hasonlóképpen járok el.
Ausztriában már elindítottam egy vonalat. Ott hasonlóképpen nehéz.
Ha összejön gondolok rád.
Nem akarok szemtelen lenni, de ha mégis megválnál a madaradtól számíthatsz "együttműködésemre"!

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 28, 14:19 
Sziasztok,

Hogy mindenki tudja miről van szó, minap kaptam egy Malabári pintyet:


Kép

Kép

A hívóhangja éles cserregés, az éneke viszont annál halkabb, kislibára emlékeztető, dallamos.
A szakirodalmak szerint csak a hím énekel, ez alapján lehet csak egyértelműen a nemeket megállapítani. A madárkának a szája szinte be sem áll…

Kérem minden kedves (ismeretlen) ismerőst, hogy aki tud tiszta malabári pintyről kishazánkban, kérem értesítsen.


 
  
Hozzászólás 2007 nov. 28, 12:29 
Szia Csaba! Nincs malabárim, de szerintem a tojó nem énekel. KL.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO