Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 15, 15:09
Hozzászólások: 2
Valódi név: Bodnár Kriszta
   
Hozzászólás 2018 aug. 24, 14:10 
Kedves Mindnyájan,
megözvegyült kékfejű háromszínű papagájamandina tojómnak szeretnék új otthont találni. Csak nagy volierben/röpdében érezné jól magát, az ember közelségét rosszul viseli, de a párjával nagyon-nagyon kedves volt, szerintem nagyon jól kijönne új madártárssal vagy -társasággal is. Gyűrűzetlen, körülbelül kétéves. Természetesen szívesen mesélek még róla, ha valakit érdekel. Nagyon szeretném, ha jó helyre kerülhetne minél előbb, bízom benne, hogy valaki be tudná fogadni.
Köszönettel,
Bodnár Kriszta (Budapest)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2017 ápr. 9, 13:49 
Kedves Antal!

Köszönöm szépen a gyors választ, megnyugtatott. :) Nagyon érdekesen hangzik a kanári-énektanárok koncepciója! Ilyen esetben az amandinák is kanárikhoz hasonlóan fognak énekelni?

Egyelőre legjobb tudomásom szerint nem történt csetepaté sem a pintyekkel, sem a kanárikkal, sem a papeszekkel; ez remélem így is marad.

Még egyszer köszönöm!

Üdvözlettel:
Noszály Bettina


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 ápr. 9, 9:21 
Elnézést a helyesírási hibákért! Sajnos nem néztem át! Talán a moderátor kijavítja! Üdv.LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 ápr. 8, 18:55 
Madarak társítása:
Általában tenyészidő kivételével nagyon sok fajt lehet társítani, közös röpdében elhelyezni. Ez a társítási lehetőség függ a hely méretétől és a madársürüségtől. Persze egy "madárszobában" sok "jómadár" megfér! Régi közhelyként ismert, hogy tenyészidőben is lehet madarakat társítan úgy, hogy minden fajból csupán egy pár legyen. Persze ez sem igaz minden fajra, mert vannak összeférhetetlen egyedek illetve fészek foglalók, rombolók.
Valamikor én is több fajt társítottam, elsősorban kényelmi szempontból. Ez alapján elmondom, hogy a papagájamandínákat bármilyen egzótával lehet társítani. Talán a papagájokkal vannak fenntartásaim, de egy szobában ez sem okoz nagyobb bajt, mivel a kisebb egzóták elrepülnek ha kell, sérülés nélkül. Érdekességként elmondom, hogy nálam arra is volt példa, hogy évekig élt egy hullámos egy hím zeprapinttyel, egy egészen kicsi kalitban. Éjszakára a zebra teljesen hozzábújt nagyobb "párjához". Egyetlen lába, körme sem hiányzott! Ettől függetlenül ismétlem ezeket a társításokat nem ajánlom!
Nagyon jól társíthatók az egzóták a kanárikkal is. Nálam a fiatal gouldokat kanárikkal tanítottam énekelni! Aranyos egy ilyen énekiskola látványa. A kis hím gouldok színte belebújnak az éneklő kanári hím arcába! Tehát a papagájamandínákat /több hímet is/ nyugodtan eggyütt lehet tartani zebrákkal, gouldokkal, más amandínákkal, más asztrildokkal, kanárikkal. Mit nem ajánlok társításhoz: gyémántpintyet, szalagpintyet, mozambiki csicsőrkét, és a piros színű fajokat. A piros szín harcra hívja a különböző fajhoz tartozó madarak hímjeit. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2017 ápr. 6, 18:01 
Sziasztok!

Tanácsért folyamodnék hozzátok.

Egyedül maradt egy hím háromszínűm. Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek összetehetem-e őt és egy másik hímet pintyekkel és/ vagy kanárikkal? Van tapasztalatotok ilyen ügyben? Nem agresszívkodnak a zebrák? A hely egyébként elég tágas, de a kanárik pl egész nap kint röpködhetnek a szobában, a zebrák meg hétvégi röpnapokat kapnak. :) Emellett szabadon röpköd még két hullámos.

Mit gondoltok?

A választ előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
N. Bettina


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 márc. 7, 0:36 
Azert nem irogatok roluk, mert nem igazan elsopro az erdeklodes.

A hegyiekbol hiaba szerdtem ossze egesz kis koloniat, es hiaba udvarolgattak a himek, meg feszekepitesig sem jutottak el. Pont most csokkentem le ezert allomanyukat 2 parra, es azokat is kilakoltattam par napja a tenyesztoropdejukbol a kozos madarszobaba (nagyon tetszik nekik).

Az indiaiaknal tavaly eljutottam odaig, hogy kikeltettek egy fiokat de sajnos csak kb 10 napos koraig neveltek, en pedig ugye sosem siralykazok.
Iden pedig azoknal egy sor varatlan tragedia utott be, tehat ebben a szezonban mar nem szamitok toluk eredmenyre.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 27, 12:39
Hozzászólások: 22
Valódi név: sitku tibor
   
Hozzászólás 2016 márc. 6, 20:12 
Helló W.L.!
Régen írtál az indiai és a bambusz papagájamandinákról. Sikerült őket tenyészteni esetleg?Üdv Tibor!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 aug. 21, 9:47 
Egy kis elorelepes! :-)



Mindez annak ellenere, hogy egyelore nagyobb helyre varvan ideiglenes elhelyezesben elnek, es igy sem odut, sem feszekanyagot nem kaptak - alighanem ezert is hasznalja a him a salatacsikokat.

Mellesleg idokozben mar 6 peldany boldog tulajdonosa lettem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 10, 6:17 
No akkor itt vannak roluk jobb kepek, immar kulonvalasztva, mert az uj par tojoja hajkuraszni kezdte a regit.

A regi peldany, immar szepen felepulve azota, hogy fejen szornyu sebekkel szereztem be:

Csatolmány:
DSCF4756.JPG
DSCF4756.JPG [ 109.24 KiB | Megtekintve 14312 alkalommal. ]


Es az uj par:

Csatolmány:
DSCF4754.JPG
DSCF4754.JPG [ 134.26 KiB | Megtekintve 14312 alkalommal. ]


Remelhetoleg hamarosan meltobb helyre kerulhetnek!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jún. 26, 16:35 
Azok bizony.
Nagyon nehez volt ezt a 3 egeszseges peldanyt osszeszedni.

A tobbi madarat 2 egymast koveto ejszaka erte 1-1 patkanytamadas, amiben 4 elpusztult, 4 maradandoan serult.
Attol eltekintve egyetlen elhullas nem tortent 4 honapos tavolletemben, ami szerintem nem rossz teljesitmeny apolojuktol.
Viszont pont az elvileg legszivosabb Lonchura fajokat egyutt tartalmazo ketrecemben 4-5 madar (13-bol) reszlegesen kopaszodott, aminek okarol csak talalgatni tudok. Tippem tobb is van, de ez itt OFF lenne.

Viszont az elvileg kenyesebb papagajamandinak, napasztrildok, papaszemesmadarak es egyebek mind tokeletes egeszsegben vartak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2014 jún. 26, 13:30 
Helló

Rég hallottunk rólad. Ismét otthon? Egyébként ezek hegyi papagájamanínák (mert valóban nem sok látszik a képen)?
A többi madár hogy van?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jún. 26, 12:12 
Végre-valahára:

Kép

A kép jó ronda (telefonnal lekapva a gyors feltöltéshez) de ezek a madarak végre egészségesnek tűnnek! :-)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 ápr. 4, 17:29 
Helló Betti!!!
Küldtem pü.-t.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2014 ápr. 3, 22:31 
Sziasztok!

Szeretnék egy háromszítű PA. tojót. Már majdnem fél éve próbálkozom beszerezni egyet, mindhiába. Annyi eredményt értem el, hogy ősz végén vettem egy madárkát...tojónak...aztán kiderült, hogy hím...

Az lenne a kérdésem, hogy nem tudtok-e véletlenül valakit, aki tart még ilyen madarakat? ( csak az elmúlt héten legalább 5 emberről szereztem tudomást/beszéltem, aki valamilyen okál fogva a közelmúltban felszámolta az állományát.)

Gondoltam ám Monorra is... Csakhát, debreceni lévén nem 5 forint feljutni oda, úgyhogy csak akkor mennék, ha biztosan kapok egy szál tojót.

Minden segítséget megköszönnék.

Üdv.:
N. Bettina


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 25, 23:45 
köszönöm!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2014 feb. 25, 10:55 
Szia!

Talán itt:
http://www.xeno-canto.org/browse-taxono ... =Erythrura

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 24, 21:38 
kedves fórumozók! tud valaki olyan oldalt, ahol megtalálhatók a különböző papagájamandinák énekei, esetleg némi magyarázattal? köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 12, 12:44 
Sajnálom!! Remélem legközelebb már jobban fog menni! Gergő


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 11, 17:27 
Sziasztok!
Sajnos nem sikerült.. 2 fióka lett volna, egyik tojás összetört valószínűleg ,,félidőben" és kidobták . Félig fejlett embrió volt benne :( .
Tegnap még lázasan zabáltak a szülők de ma délután nem láttam Őket bemenni az odúba. Most jött el az idő az ellenőrzésre és sajnos 1 kihűlt kicsit találtam 2 üres tojás mellett. Első ,,próbálkozásuk" , talán majd legközelebb.
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 17:00 
Szia Gergő!
Nagyon sajnálom a tojót. Ne hibáztasd magad. Sajnos ez előfordul a leggondosabb ápolás mellett is.
Feri


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:57
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO