Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2013 márc. 15, 9:58 
Szia Csaba!

Rendben van, így fogok tenni. Köszönöm szépen a választ!

Üdv.: N. Betti


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 4, 9:57 
Szia,

nagy valószínűséggel még mindig kalcium hiánya van, ezért tapasztalható eggyesújozási és mozgási problémák.
Javasolnám hogy vízoldékony kalciummal kezeld minimum egy hétig.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2013 feb. 23, 9:28 
Sziasztok!

Elég fontos kérdéssel fordulok hozzátok.
Először is, adott egy papagájamandina tenyészpár.

A hím élénk, vidám, egész nap repked és nagyon sokat énekel.
A tojó viszont, mivel 2012 október végén tojógörcse volt, legyengült. Akkor, hála zoldi67 gyors és segítő tanácsainak, túlélte de azóta 'lábadozik'. Sokkal csendesebb , mint volt, kevesebbet repül, és csak az alsó ágakat használja, a felsőre csak nagy rákészülés után sikerül felrepülni, de van, amikor elvéti és leesik a kalit aljára. Most már ez annyira nem gyakori, inkább régebben volt jellemző.
Az állapota pedig, néha javul, néha nem. Két héttel ezelőtt nagyon jól nézett ki, ő is énekelt a hímmel és a felső ágat is használta, azon aludtak együtt, stb. Aztán egy hete megint romlani kezdett kicsit, mintha csak követett volna engem, hisz én is kezdtem nagyon fáradt lenni a sok teendő és vizsgák miatt.

Ma hajnalban pedig arra keltem, hogy a kalit alján ugrál, de ahogy felkapcsoltam a lámpát, rögtön felreppent az alsó ágra, majd kis rákészülés után a felső ágat is elérte.
Mióta írom ezt az üzenetet, aktívkodik, de eddig kétszer vétette el az ülőrudat é esett le a földre. Ez azért van, mert gyengébb,mint volt?

Friss víz és magkeverék mindig van előttük, 4 napja nincs fent nekik szépia, de azt ma pótoltam, lisztkukacot 3 naponta kapnak, házi lágyeleséget pedig hetente. Néha kapnak almát, salátát vagy uborkát.

Nem merem így felrakni nekik az odút, félek, nem bírná ki a tojásrakást. A kérdés, hogy mivel tudnám megerősíteni a tojó szervezetét? Avagy hogy tudnám segíteni a 'regenerálódásban'?

A választ előre is nagyon köszönöm.

Üdv.:
N. Bettina


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 dec. 5, 7:07 
Nem messze tőlem van egy, majd rajta tartom a szememet.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 4, 20:52 
Anélkül hogy bármiféle kutatást, keresést csináltam volna:
igen nagy a valószínűsége hogy ezen két faj keresztezése termékeny utódot eredményez.
A bizonyosság miatt azonban ezt dokumentummal kellene alátámasztani, vagy a gyakorlatban megállapítani...


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 dec. 4, 17:36 
Tudtok olyan esetről hogy pirosfejűx háromszínű hibrid termékeny volt?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 7:49 
Hali,

A masodik cyaneovirens, tutira, mert szabadban fotoztam, a pealii hazajatol tobb oranyi repuloutra! De tenyleg nagyon hasonloak.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 7:23 
Szia W.L.!

Nagyon érdekes a beszámolód még ha részben szomorú is (festett játékok).
Amúgy pedig, "nehezebb helyzetedet" jópáran látatlanban is irigyeljük idehaza. :)
Az első kép biztosan Peal, de amásik is annak tűnik.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 nov. 30, 6:44 
Hogy egy kisse kevesbe nyomaszto hozzaszolasom is legyen, bar tulajdonkeppen tartas es tenyesztes ugyeben OFF, beszurom ide 1-1 szabadban keszult fotomat 2 rokon fajrol. Egyik sem indonez, itt eddig meg egyik helyi fajt sem lattam!

Az elso, a helyi fovaros egy kis zoldteruletenek gyepen:

Kép

A masodik kep egy eldogottabb terepen, felenkebb madarrol keszult, igy rosszabb minosegu. Nem is tudom, igy a faj beazonosithato-e egyaltalan - nem azonos az elozovel! ;-)

Kép

Gondolom ezt a 2 fajt meg kevesbe exportaltak korabban is, mint az indonezeket.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 nov. 29, 23:56 
Kössz a tanácsokat!
Lehet, hogy túlvállaltam magam.
Esetleg megpródálok kitalálni valami ládahelyi fűtést.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 nov. 29, 22:20 
Szia!
Ha melegebbet nem tudsz csinálni,akkor ez a legjobb megoldás.Egyébként nálam idáig 21-22 fok volt és a forbesek még nem csináltak semmit.A gouldok,háromszínűek és a szakállasok már ülnek a tojásokon.A hőmérsékletet 3 napja megemeltem+2fokkal és máris látom a változást a forbeseknél,mert kezdenek beindulni.Szerintem az a 16 fok azért kevés nálad és mi lesz ha hidegebbre fordul az időjárás.18-20 fok kellene nekik minimum éjszakára.Bár nekem ilyen tapasztalatom nincs,mert még 20 fok alatti hőmérsékleten még nem tartottam madarat.De volt olyan ismerősöm aki 16 fokban tartott egy pár háromszínűt és a tojó elég rövid idő alatt megadta magát.A forbes pedig egy kicsit kényesebb.Talán az segítene ha éjszakára tennél be nekik valami melegítő lámpát.

Üdv:Zöldi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 nov. 29, 20:25 
zoldi67 írta:
Szia Columba!

Szerintem is a hőmérséklettel van a baj.
Forbesekkel,egyébként még nincs tenyésztési tapasztalatom,de ezek melegebb elhelyezést igényelnek mint a háromszínűek.Minden kép 22fok feletti hőmérsékletet.Ráadásul nekem az a tapasztalatom,hogy a tojó mindig a reggeli órákban tojik le.És ha ekkor hideg van könnyen okozhat a madárnál tojógörcsöt,még ha melegebb helyen semmi gond nem lenne vele.Egyébként a tojás visszamaradást(tojógörcsöt)leggyakrabban a nem megfelelő hőmérséklet és a kalcium hiánya okozza.


Szia!
A fűtésen nem tudok változtatni. Arra gondoltam hogy inkább leállítom őket. Újabb tojás úgy sincs . Lágy kaja el, lisztkukac el, odu le. Majd márciustól próbálkozok megint ,ha nem ellenjavalt.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 nov. 28, 18:09 
Szia Columba!

Szerintem is a hőmérséklettel van a baj.
Forbesekkel,egyébként még nincs tenyésztési tapasztalatom,de ezek melegebb elhelyezést igényelnek mint a háromszínűek.Minden kép 22fok feletti hőmérsékletet.Ráadásul nekem az a tapasztalatom,hogy a tojó mindig a reggeli órákban tojik le.És ha ekkor hideg van könnyen okozhat a madárnál tojógörcsöt,még ha melegebb helyen semmi gond nem lenne vele.Egyébként a tojás visszamaradást(tojógörcsöt)leggyakrabban a nem megfelelő hőmérséklet és a kalcium hiánya okozza.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 28, 9:29 
Tegyél elé grittet is és egy kis reszelt szépiát vagy összetört tojáshéjat. A három formából valamit csak megeszik.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 nov. 28, 7:34 
Sziasztok!
Majdnem én is azt mondtam...:)

Szóval szépia a helyén, és azóta meg lett a tojás is , és bár egyben van(volt) mégis beleragadt a fészekbe. A tojó most virgonc, de ujabb tojást nem tojt.

A hőmérséklettel lehet talán a baj mert este befűtök 22-24 fokig, de reggelre 16-18 szokott lenni.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 nov. 27, 23:12 
Szia Csabi!

Azért a takarmányozást kiegészíteném,mert nem mindenki számára világos.

Kalcium:Hiába van előtte,ha nem fogyasztja a madár
-esetleg felszívódási zavara van,amiért nem tudja beépíteni a szervezetébe.Ezt csak azért írtam,mert sokan mondták nekem is,hogy ott van előtte a szépia,akkor meg hogy lehet kalcium hiánya.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 nov. 27, 9:35 
Pár körülmény, mely tojásrakási problémákat okozhat (nem fontossági sorrendben):
- nem elegendő mozgástér: kis helyen való tartás miatt elsorvadt, gyenge izomzat
- nem megfelelő hőmérséklet: fázik a madár, legyengült emiatt
- takarmány: kevés a kalciumforrás a madár számára, ezért nem megfelelő a tojásképződés stb.
- kevés természetes fény
- túlterhelt madár: sok tojás leterhelte a madár szervezetét

Összességében a tojás visszamaradás oka minden esetben az egyed számára nem ideális tartási, takarmányozási körülményekre vezethető vissza…


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 nov. 26, 13:26 
Milyen környezeti v. tartási tényező okozhatja, hogy már a harmadik exota páromnál alakul ki tojásrakini nem tudás?
Ma reggel a földön görcsölt a forbes tojóm benne a tojással. Később kicsit jobban lett és el is tünt a fészekben, de aggódom az eddigi történések miatt.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 15:05
Hozzászólások: 41
Valódi név: Noszály Bettina Blanka
   
Hozzászólás 2012 szept. 5, 21:05 
Sziasztok! :)

De szépek a picik! De még nagyon picik.. ;)

Lakik nálam egy Aragorn nevezetű helyes amandina-hím, aki 'eladósorba került'. Nemrég költöztünk, és szeretném, ha most teljesen a szülőkre tudnék koncentrálni. Szeretném biztos, jó helyre adni őt, így gondoltam, ide írom le. :)

A madárka 2011 július 17-én született nálam, hihetetlen jó szülőktől, de sajnos nincs gyűrűzve. Hihetetlenül kreatív, folyton repked és mozog.

Októberig tudok várni, s ha addig senki sem jelentkezik, kiviszem börzére. ;)

Üdvözlettel: N. Bettina :drunken:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 18:32 
Sziasztok !
Mivel eléggé nincs élet most a fórumon itt van egy kis izelítő az egyik tenyészpáromtól.

Kép

Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 20:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO