Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 20:43 
Macky írta:
Kedves Gergő!
Kérdezel valamit, aztán a választ, tanácsot hetekig nem olvasod és amikor visszatérsz a fórumra akkor sem reagálsz. Sorry....
Tárnoki Ferenc


Kedves Ferenc!
Nem akartam udvariatlan lenni, csak később vettem észre a választ, és mivel nem volt benne kérdés annyit nem akartam külön írni, hogy
"köszönöm", holott talán illett volna, mert örültem neki és hasznos volt. Az elhízásra való felhívást külön köszönöm, tényleg mindenhol írják,
de, félek, hogy ettől függetlenül ebbe a hibába esek, mert a másik véglettől jobban félek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 20:18 
Kedves Gergő!
Kérdezel valamit, aztán a választ, tanácsot hetekig nem olvasod és amikor visszatérsz a fórumra akkor sem reagálsz. Sorry....
Tárnoki Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 19:34 
Kedves W.L.
Sajnálom, hogy nem sikerült.

Én most kérdések helyett egy kis beszámolót írok.
Kép

Szóval szerintem sikerült megteremtenem az ideális körülményeket, a tojó fején visszanőtt
a toll, és amikor kókuszrost, vékonyra vágott vászon, papír, papírzsebkendő keverékét megkapták
el is kezdtek hevesen fészket építeni, udvarolni egymásnak.

Kép

De lehet, hogy nem voltam elég tudatos az étrenddel kapcsolatban,
vagy 18-20C fok közt ingadozó hőmérséklet nem megfelelő, de egyszercsak
azt vettem észre, hogy a tojó tojógörccsel ugrál a földön.

Ezután infralámpát és kaját tettem elé, és sikeresen egy nap alatt kb. meg is tojta a tojást.
Kép

A tojás a földre esett és egy percen belül meg is ette..
Ez elég morbid volt, és így kezdőként azt gondolom ez a következők miatt lehetett:
Egyrészt a földön nem tudja kikelteni a tojást; talán nem volt elég meleg; vagy annyira legyengült, hogy
azonnal szüksége volt a tojás tartalmára?

Arra gondoltam, hogy készítek egy új odút, mert a mostani szerintem kicsi, illetve az
újba szeretnék "fűtést" tenni. A melegítést úgy oldanám meg, hogy a fészek alá
egy izzót tennék, persze nem közvetlenül, hanem egy falappal elválasztva.
Mivel a fészek lenne a kalitka legmelegebb pontja talán eséllyel ki is költené a tojást(okat).

Bármilyen tanácsot, észrevételt, meglátást köszönettel fogadok,
Gergő


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 15:34 
Es nem hiaba voltam pesszimista... :-(
Most johet ujra a varakozas.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 jan. 30, 5:48 
Na en ma jutottam ujabb hegyi papagajamandinahoz, de felek, nem sok oromom lesz ebben sem.
Osszes evezo es faroktolla kitepve, az arus szerint a befogo igy probalta csalimadarnak hasznalni. Mivel valogatni egyelore nemigen tudok e faj egyedeibol, megis megvettem, es betettem nyomban az azota is jol szuperalo elozo melle, hogy az inspiralhassa taplalkozasra. Sajna egyelore magokhoz nyulni nem lattam. Nem vagyok vele tul optimista.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 jan. 9, 12:37 
Szia Gergő!
Etetésnél vedd figyelembe, hogy a Forbes-nél minden fórumon kiemelik, mennyire hajlamos az elhízásra. Láttam már olyan példányt, amelyiknek szabályos ,,kifutópálya" kellett a felszálláshoz... :)
Németországban kimondottan papagájamandínáknak való magkeveréket árulnak. Ennek 70-80%-a fűmagokból áll! Az én Forbes párom is ezt kapja. Semmi gond nincs vele, eszik rendesen. A beszerzésnél figyelj arra, hogy semmiféle vegyszerrel ne legyen kezelt!!! Ezt már korábban itt a fórumon megbeszéltük.
A gyümölcsöket -szerintem- nyugodtan adhatod. Nálam az alma, körte bevált de imádják a kígyóuborkát is! Sajnos itt is érvényes a vegyszerekre vonatkozó megjegyzés. Ami az embernek még ártalmatlan, az a madaraknak halálos lehet. (csak egy mellékes példa: lányomnak egész hörcsög családja pusztult el, csodálatos, hipermarketben árult, import sárgarépától!)
Fészekanyagként a kókuszrostot nagyon szeretik (nem könnyű beszerezni..), nálam a vékonyabb, kb. 10-15 cm-es szénaszálakból építettek fészket és az oduválasztékból a zártat részesítették előnyben (kb.4 centis nyílással)
A kókuszrosttal lehet gond. Biztosan szuper, masszív kis fészket tudnak belőle építeni de azt tapasztaltam, hogy egy-egy szál össze is tud ragadni. Mivel a madár (legalábbis nálam) néha ki-kihúz az oduból egy nem egészen neki tetsző szálat, előfordulhat, hogy az esetleg összetapadó szálakkal egy meglévő tojást is kihúz...
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 jan. 8, 14:53 
Üdv Mindenkinek! A Forbes amandínáim nagyon udvarolnak egymásnak, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a budapesti fű mennyire jó fészek alapanyag, lehet papírral, textillel, vagy kókuszrosttal helyettesíteni? Odú van bent, változatos táplálék, hely minden ok szerintem, mert sokat énekelnek, udvarolnak.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 dec. 2, 0:11 
Kedves Fórumozók! Az iránt érdeklődöm, hogy ki mivel eteti/né a Forbes amandínákat? Pl. a vörösfejűekről szóló cikkben leírtak igaz lehet rájuk is? Pl. füge.
Köszönettel, Orbán Gergő


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2013 nov. 29, 19:27 
Üdv,mindenkinek!Szeretném megosztani a tartási körülményeimet.Egzótáknál a hőmérséklet padlótól 50 cm ren van a hőfok kapscoló ami 16foknál be és 17,5foknál kikapcsol egy olajradiátort.Legalúl a gyémántok majd a guld és a spic legfelűl a rácsosszárnyú és a papagájamandínák vannak Jól érzik ma gukat mivel költenek.A hőfokot nem magamtól találtam ki.Ismert madarász Kandrai István tanácsolta. Üdv,Berényi Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 29, 10:57 
Aha, en egy masik "europai pintyek" keverekuket neztem, ami a lista tetejen allt.
A "vadmagok" keverek tenyleg dragabb, es bar az osszetetelet nem tettek kozze gondolom nem olyan snassz magok vannak benne, de ezt ok is csak kiegeszitonek ajanljak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 29, 1:16 
Rakerestem az arara, es 20 kilos csomagolasban csak kb 2x annyiba kerul, mint itt az atlag magkeverek.
Viszont 46%-a kulon sokkal olcsobb fenymag, masik 40%-a meg repce, len es negermag amikbol az en madaraim egyike sem eszik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 28, 23:23 
Versele-laga, Európai pintyek: vadmagok. "Több mint 30 fajta kerti és gyomnövény magjából álló keverék."

Az árát nem merem leírni....


Kép

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 28, 7:35 
Macky írta:
Sziasztok!
Az elhízás megelőzése érdekében ,,nyugaton" spec. papagájamandína-magkeveréket árulnak
Kép
Ez tele van fűmagvakkal.. Mit tesz ilyenkor egy lelkiismeretes madarász? Azonnal böngészi a nagy barkácsboltok fűmagkeverékeit :D
A gond, hogy szinte mindre rá van írva :,,takarmánytermesztésre nem alkalmas". Ez mit jelenthet? Valamilyen csírázást segítő vegyszerrel van kezelve? Hol lehet olyan fűmagkeveréket kapni, ami garantáltan ,,natúr"?


Nálam a jóféle fűmag keverék 2000 ft/kg. Etetésre az ára miatt gondolom nem alkalmas. A legnagyobb szemű angol perje magja tisztán valamivel olcsóbb.
Nincs csírázást segítő vegyszerezés, max kórokozók elleni csávázástól lehetne aggódni, de ez sem valószínű.
Szerintem arról van szó, hogy a "Pázsit' magkeverékek, nem takarmány termesztésre (széna), hozamra vannak kitalálva, arra a célra gazdaságtalanok, versenyképtelenek.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 23:03 
Jaja. Pesten a Verseny utcai bolt kinalatan egeszen elkepedtem, es csak epekedni tudtam madaraim helyett, akiknek itt max 5 fele altaluk meg is evett magbol tudok kevergetni (fenymag, feher es voros koles, muhar, hantolatlan rizs). Itt meg zab es furtos koles sincs, ugyhogy ti csak ne szoljatok egy szot se! ;-)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 22:31 
Macky írta:
A gond, hogy szinte mindre rá van írva :,,takarmánytermesztésre nem alkalmas". Ez mit jelenthet? Valamilyen csírázást segítő vegyszerrel van kezelve?

Valószínűleg igen. Nálunk is kapni ilyen speckó fűmagvas, gyommagos takarmányokat, de elég drágák sajna.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 20:03 
Sziasztok!
Az elhízás megelőzése érdekében ,,nyugaton" spec. papagájamandína-magkeveréket árulnak
Kép
Ez tele van fűmagvakkal.. Mit tesz ilyenkor egy lelkiismeretes madarász? Azonnal böngészi a nagy barkácsboltok fűmagkeverékeit :D
A gond, hogy szinte mindre rá van írva :,,takarmánytermesztésre nem alkalmas". Ez mit jelenthet? Valamilyen csírázást segítő vegyszerrel van kezelve? Hol lehet olyan fűmagkeveréket kapni, ami garantáltan ,,natúr"?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 18:27 
Fekete Csaba írta:
Gergő!
A világítás kérdésében esetleg meg tudod csinálni, hogy teszel a kalitkába egy 8W-os neont, amit időzítőre teszel és mondjuk beállítod úgy, hogy este tízkor kapcsolódjon le. Így nem alszanak el addig, amíg ti felkapcsoljátok a villanyt a szobában és jobban megvan a napi ritmus. Ha pedig sokkal tovább világítotok a szobában, akkor jöhet a takaró.
A tojódról jó lenne, ha tennél fel fotót. Jó lenne, ha látni lehetne, hogy pontosan hol is van az a kopasz folt és milyen. Így, ha jönnek a papagájamandina szakértők, akkor könnyebben tudnak tanácsot adni.


Köszönöm a tippeket! A világítást összekötöm majd a melegítéssel. Egy angol fórumon olvastam miszerint úgy bírták rá a tojásrakásra a szintén forbes párt, hogy a melegítő izzót közvetlenül az odú alá tették, így az melegebb lett a szoba amúgy átlagos 19-20C fokos hőmérsékleténél, ami ránk is igaz. Persze folyton versenyt futok a határidőkkel, de ha megcsináltam beszámolok a tapasztalatokról.
A letakarós módszert meg láttam, hallottam is de valamiért nem volt szimpatikus sose. Inkább az árnyékolással próbálkozok majd.

Gergő


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 25, 21:11 
Gergő!
A világítás kérdésében esetleg meg tudod csinálni, hogy teszel a kalitkába egy 8W-os neont, amit időzítőre teszel és mondjuk beállítod úgy, hogy este tízkor kapcsolódjon le. Így nem alszanak el addig, amíg ti felkapcsoljátok a villanyt a szobában és jobban megvan a napi ritmus. Ha pedig sokkal tovább világítotok a szobában, akkor jöhet a takaró.
A tojódról jó lenne, ha tennél fel fotót. Jó lenne, ha látni lehetne, hogy pontosan hol is van az a kopasz folt és milyen. Így, ha jönnek a papagájamandina szakértők, akkor könnyebben tudnak tanácsot adni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 25, 19:06 
Hja kérem, a költői szabadság!
Ha nem jön ki a ritmus ,egy kicsit lenyisszantunk a végéről.
Ja, és mifelénk: kalicka

Gergő! Biztos fiatal vagy. Nem emlékszel a Frédi&Béni rajzfilm sorozatra?
Ha eljött a villanyoltás ideje rácipzáraztak egy takarót a" pterosaurára" . :)
Nagyapám egy törölközőt terítetett a kanárijára, hogy ne zavarja este a fény. Valahogy biztos meg tudod oladni a sötétítést te is.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 25, 10:47 
Elnézést az "offtopik"-ért, de ha már itt tették fel a kérdést, akkor itt írok róla.

orbangergo írta:
(és itt had kérdezzem meg, a kalitka a "kalit" kicsinyítő képzős alakja?)

Nos, az a vicces benne, hogy nem. Sőt! Idézném a nyelvészt:


"A kalitka nyelvünkben szláv eredetű szó, amely a bolgárban és a szlovákban ma is él kletka-, klietka-féle alakban. Madarak, kisebb állatok tartására szolgáló, ketrecszerű, rácsos házikót jelent ott is, nálunk is. A több mint fél évezreddel ezelőtt átvett kletka-féle alakból a szó eleji mássalhangzó-torlódás feloldásával nálunk kaletka lett, majd ez idővel kalitká-ra módosult.

A kalit formára csak a XIX. századtól vannak adataink. Az első 1829-ből Vörösmartytól, aki egy helyütt így írt: „Ki a macskának ád tanácsot, az szelet kalitba zár.” De más jeles íróink és költőink is nemegyszer használták ezt a kalitka szó végének elvonásával alkotott, költőinek érzett kalit formát. Arany János például Epilogus című versét így fejezi be: „Most, ha adná is már, késő: / Egy nyugalom vár, a végső; / Mert hogy’ szálljon, / Bár kalitja már kinyitva, / Rab madár is, szegett szárnyon?”

Nem a kalit az egyetlen olyan szavunk, amely a nyelv használói által kicsinyítő képzőnek érzett -ka végződését elveszíti.
"

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 12:47
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO