Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 nov. 25, 3:51 
Kedves Fórumozók!

Mint sokan mások én is gyakran olvasom a fórumot, és rendkívül hasznosnak találom, köszönöm mindenkinek aki ír!
Elsősorban azért nem szólok/tam hozzá, mert szégyellek kezdő kérdéseket feltenni, és amúgy a legtöbb kérdésre figyelmesen olvasgatva meg lehet találni a választ.
De azért most felmerült bennem pár amit jobb leírni. Körülbelül egy hónapja szereztem be egy forbes párt a monori börzén. Építettem nekik egy ~120x80x60 kalitkát (és itt had kérdezzem meg, a kalitka a "kalit" kicsinyítő képzős alakja?) amelyben van védett sarok, és törekedtem mindent az "elhelyezés lehetőségei" címszó alatt leírtak szerint kialakítani.
Változatos magkeveréket, fürtös kölest, uborkát, almát, salátalevelet néha spenótot adok nekik. Elég ez? Készítettem lágyeleséget is, szintén a fórumokból kiindulva, de ahhoz nem nyúlnak. Elég aggasztó, hogy a nőstény csőre körül egy folt jelent meg (toll hiánya). Pedig úgy látom jól érzik magukat, sokat énekelnek, repkednek. Már első nap tekergette nyakát a hím, átugrálta a nőstényt, és cirregő hangon énekeltek, ezért betettem egy odút, ami zárt, a felső védett sarokba és az ülőrúdján alszanak, de nem mennek be.
Az odúval párhuzamosan füvet is tettem be, amit előtte kifőztem biztos ami biztos, de azzal sem foglalkoznak.

De igazából a nőstényen alakuló folt miatt írok, aggasztó. Arra gondoltam, hogy a hím udvarlásának része, hogy csipkedi és emiatt - ez helyes feltételezés?
Ha valamilyen táplálék hiányából fakad, mit kellene beszereznem? Tavasszal tervezem, hogy egy rácsosszárnyú párt teszek be hozzájuk, azt olvastam mindkettő békés faj, jól megférnek egymás mellett; vagy ekkora helyre ne?

Továbbá a nappali egy sarkában van a kalitka, és mivel korán sötétedik gyakran előfordul, hogy lámpát kapcsolunk amikor már aludtak, szóval nincs meg a világosság és sötétség ritmusa, ez nagy baj? (Mondjuk direkt van egy árnyékos, "elbújós" rész, ott van az odú is.)

Zárásul még egy kérdés: ha egzotikus madarak énekét játszom le rögtön válaszolgatni kezdenek, érdeklődve nézelődnek. Ez rossz, mert csak fölöslegesen izgalomba jönnek, vagy jó mert természetesebb környezetben érzik magukat?

Köszönettel, Orbán Gergő


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 10:03 
Sziasztok!
Ugyan a madártartási körülményeim megváltoztak (panel...) de azért 1 pár kell, hogy legyen :D
Ez az egy pár most Forbes P.A. lesz. Háromszínű volt már és Vörösfejű is. A ,,háromszínűeket" szinte le sem lehetett állítani, ahogy bekerültek a beépített erkélyen lévő kb. 1x1,5x1,5-ös kisebb röpdébe szinte napokon belül tojásokon ültek. A szaporodási kedvüknek (kétszer hagytam Őket 5-5 fiókát neveltek) az őszi idő beállta miatti áthelyezés vetett véget (persze én sem hagytam volna) és itt következik sok európai madarász kérdése , azaz hogy ,,mennyi az a minimum hőmérséklet amit ,,kibírnak". Látni különböző német-holland fórumokon Tigrispintyeket, Gouldokat hóban, külső röpdében (mellesleg német könyv említ Tigrispintyet amelyik -14 fokos hidegben énekelt... ) és ezeket a kérdéseket ottani fórumokon is felteszik. Legutóbb pl. pont papagájamandínát hasonlítottak össze cinkével. Egy ottani fórumozó felhívta a figyelmet a két különböző madár tollainak összetételére és azok különbségére és persze igaza lehet. Ezt a hazai madarászok egy része sem gondolja át, ugyanis sirálykák és zebrák külső röpdében tartását simán engedi, pedig azok tollazata sem vetekszik a cinkéével. Miért? Mert olcsó? Egy kísérletet megér?
De vissza a papagájamandínákhoz. Sokféle madaram volt már. Nekem fontos, hogy egy madár ne legyen unalmas. Ezek nem azok.... sőt! Állandó mozgásban vannak, megkóstolnak mindent (lehet Őket kényeztetni, persze vigyázni kell az elhízásra való hajlammal!) és sokkal ellenállóbbak a legtöbb asztrildnál. Nagy előnye még pl. a vörösfejűnek, hogy együtt lehet tartani több párat és a fiatalokat sem kell kivenni a röpdéből (persze biztos lehetnek kivételek) Mi az ami miatt mégis kevesebb van? Szerintem csakis az, hogy legalább 1m hosszú kalitkát igényelnek. Én is azért váltam meg Tőlük, mert a körülmények ősztől tavaszig csak egy vitrines tartást (akkor még csak 90x40x40) tettek lehetővé. Ebben szemmel nem lehetett követni Őket és nem csak a mozgás miatt, hanem mert imádtak fürdeni és a vitrin üvege vízköves lett :D
Ha sikerül elköltözni, akkor a papagájamandínák biztosan megbecsült tagjai lesznek a madárállományomnak.
Olvasgatva német fórumokat , azért nem annyira rossz a helyzet. Elég sokat kínálnak cserére, eladásra még ritkább fajokból is.
Remélem egy kicsit hozzá tudtam tenni az információkhoz.
Tárnoki Ferenc
Ui.: Szia madarász! Újra ,,támadunk"! :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 23, 8:10 
Hat, jo, jo, hogy olvasok meg vannak a forumon (makeszfiu megjegyzeseert kulon koszonet!) de azert hozzaszolasok is kellenenek, mert valaszok nelkul vegul mindenkinek elmegy a kedve a "monologoktol" es vegul olvasni sem lesz mit.
En spec a "Sajat hozzaszolasaim" linkre kattintva azt latom, hogy a listazott 16 topikbol 10-hez utanam senki mas nem szolt hozza, amibol tenyleg konnyu azt a kovetkeztetest levonni, hogy nemigen erdekeltek senkit. Es azt sem jo latni, amikor a lista tetejen levo osszes topikban az ember neve all utolso hozzaszolokent, valami olyan benyomast kelt, mintha egy szemely probalna lehengerelni a forumot. En emiatt mar igyekszem szandekosan visszafogni magamat. Ha mast nem, egy "Kosz!" vagy "Sok sikert!" vagy hasonlo hozzaszolast barki beirhatna, hogy megis latszodjon, van meg elet itt. :)

Visszaterve a papagajamandinakhoz, en bizony szivesen "csevegnek" Antallal (is) roluk, meg ha nekem eddig csak 2 fajhoz sikerult is hozzajutnom.
Egesz hihetetlennek talalom, hogy Magyarorszagon mar szinte valamennyi faj megfordult, hiszen pl a rozsaszinscsoru P. kleinscmidti mar hazajaban is annyira ritka, hogy meg a szabadban megpillantani is oriasi kihivas, nemhogy pont Magyarorszagon hozzajutni!

A hazankban valo megritkulasuk okait reszben megertem (pl nincs import) masreszt azonban nagyon furanak talalom.
Pl mi abban a kulonos, hogy egy tropusi madar futott helyet igenyel? Itt egesz evben nem megy 20 fok ala a homerseklet, es az en apro tigrispintyeim bizony mar akkor faznak es felborzolt tollakkal bujnak egymashoz mikor az esos evszak bekoszontevel lemegy 30-rol 20 fok iranyaba a homerseklet, 1-2 fiatalabb tojomat anno ez a "hideg" mar el is vitte! En inkabb azon hokkentem meg mikor eloszor kezdtem ezt a forumot olvasgatni, hogy milyen sokan "elvarjak" ezektol a tropusi madaraktol, hogy "megszokjak" a 10-15 fokot, bejelentve, hogy marpedig csak olyan helyuk lesz, illetve elismerve, hogy a kinnti teletetes pl lefagyott labujjakhoz meg hasonlokhoz vezetett... Szerintem a kenyelmes homerseklet biztositasa olyan alapdolog, ami nelkul az ember inkabb ne tartson bizonyos fajokat. Hiszen 20 fokot biztositani azert hazankban sem megoldhatatlan, plane mivel sokan azert csak lakasban tartjak madaraikat.
Kicsit hasonlo a velemenyem a kiallitasokrol is. Bizony en sem tennem ki neki pl indiai papagajamandinaimat. Engem mar megszoktak, nyugodtan enekelgetnek meg akkor is, ha ketrecuk aljat takaritom vagy az etetoedenyeket szedem ki, de mikor pl szomszedaim mennek a ketrec ele megnezni oket, maris kitor a panik. El sem tudom kepzelni, hogy elnenek tul egy kiallitast vadidegen helyen kis, mindenfelol nyitott kalitkaban, mikozben tobb ezer zajos ember vonul el elottuk 2-3 napon at.
De szerintem ezek miatt kar maris leirni oket... megis csak a szovopintyek egyik legszebb csoportja.

Az pedig, hogy vadbefogottkent nehezen tarthatok eletben, a jelek szerint rajtam kivul mar ugysem erint sokakat. ;-)
Egyebkent a vadbefogott peldanyokkal szerzett elso gyors kudarcok utan en mar mindket altalam tartott faj eseteben, beleertve az itt ismetelten kimondottan problemaskent emlitett indiai papagajamandinat is, pozitivabb tapasztalatokra tettem szert.
De errol ugye reszletesebben az Indiai papagajamandina topikban irkaltam (amihez ma talan ujabb reszt teszek, meg ha monolog is lett belole).


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 22, 15:37 
Kedves Antal,

többször írtam, mondtam neked, de most mások is megerősíthetnek: hidd el hogy van igény az írásodra, olvassák az emberek, még ha érdemleges reakciót nem is kapsz minden esetben :)
Sajnos nem mindenkinek van ideje irkálni (mai rohanó világban munka, iskola, gyerekek, család madarak stb. mellet nem egyszerű, tudom magamról nagyon jól), de az olvasáshoz jóval kevesebb idő kel.
Ahogy buzdítasz bennünket, jelzem, rajta vagyunk az építkezésen, de erről majd szóban beszélgetünk.

A papagájamandinák, így általánosságban, valóban nem a legelterjedtebb fajok közzé tartoznak, de egyes fajokat azért némi utánajárással idehaza is tenyésztett példányként beszerezhető.
Ilyenek például a vörösfejűek (Erythrura psittacea), a háromszínűek (Erythrura trichroa)és a forbeszek (Erythrura tricolor). De valóban, a nagy többségük ma szinte elérhetetlen.
Ezekből a fajokból nem csodálom hogy mára kiállításon szinte soha nem lehet látni, megjelenésük igazán kuriózumnak számít, holott lenne aki ki tudná állítani.
Az ok azonban nemcsak a kiállító közönyössége, hanem az is hogy kiállítási vérvonal szinte nincs hazánkban. Vagyis a madarak amik vannak, nem kiállításra valóak és itt most nem a minőségükre gondolok, hanem a viselkedésükre, habitusukra.
Gyakran, akik megpróbálkoznak is a bemutatásukkal, vagy kiállításukkal, a kellő felkészítés mellet is annyira összetörik magukat egy hétvégi pár napos kiállítás ideje alatt (vagy az oda vezető út felé), hogy utána pár hónap kell a tollaik rendbetételéhez. Vergődnek a standard kalitkába, nem tudnak megnyugodni, folyamatosan a rácsra ugrálnak és elnyírják a farktollukat, evezőiket. De ennek a megváltoztatásához, sajnos a nem is olyan olcsó kiállítási madarakból, külföldről kellene beszerezni…


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 20:04 
Én minden oldalon elolvasom a tartással,tenyésztéssel kapcsolatos hozzászólásokat.Mindegy,hogy tartom-e azt a madarat,köszönöm ezeket az írásokat,sokat lehet belőlük tanulni.

_________________
Ilona


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 7:07 
Warhawk írta:
(én minden alkalommal elolvasom és......).


Én is.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2012 okt. 31, 22:45
Hozzászólások: 54
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 20:59 
Csatlakozom, én szeretek a témáról sokat olvasni, csak nem tudok hozzászólni érdemben, de iszonyat sokat lehet tanulni. És szerintem ezzel sokan vannak így. Lassan egy W.L. írást pl. jobban várok mint egy meccset. Munkában telomrol nézegetem és ha látok új hsz-t szépen félrevonulok és elolvasom :D Úgyhogy köszönöm, és csak így tovább!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 20:28 
A számlálókat és a logokat nézve kevesen szólnak itt hozzá, de igen sokan olvassák ezt a topikot. Nem tudom szégyenlősségből vagy a kezdők félszeg hozzáállásából, de írni már kevesen írnak ide - sajnos.

Mindenesetre az ő nevükben is köszönöm az itt megjelent írásokat (én minden alkalommal elolvasom és nem csak a moderátori teendőim miatt).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 11:07 
Néhány gondolat a papagájamandínákról!
Tisztelt WL. És kedves olvasó! Azért kezdtem így írásomat, mivel sajnos bővebb gondolatomat leírni nincs igazán kinek. Sajnos a monológjaimtól már elment a kedvem, hiszen a jelen fórumon is tapasztalható, hogy alig van aktív résztvevő. Az IDRE a legismertebb ma hazánkban és itt is látható a tendencia és a közöny. Szegény LAJOS is egy űrt hagyott maga után, és az öregek szép lassan elfogynak. REMÉLEM MAJD a FIATALOK, ELKEZDENEK ÚJRA ÉPÍTKEZNI!
Nos a papagájamandínák hasonló szomorú képet mutatnak, mint ami, úgy általában az apró egzótákra jellemző. ELFOGYNAK! Ennek okait is érdemes lenne boncolgatni, de hosszú. Lényegében a beszerzési lehetőség csökkent, fizető kereslet korlátozott, fűtött helyet igényelnek, és sorolhatnám az okokat napestig. Ebből következően WL.-nek az egyik kérdésére sajnos röviden azt tudom válaszolni, hogy a hazai papagájamandínák beszerzési lehetőségei közel nulla! Az igazsághoz tartozik, hogy a nyugati madárpiacokon sem túl rózsás a helyzet. A német és holland hirdetéseket rendszeresen figyelem, de ott is két kezemen megszámolhatom azt a mennyiséget, amit évente eladásra meghirdetnek. Ennek okai: nincs madár import, kiment a divatból, nehezen tenyészthető, és ami a legismertebb fajokból mégis piacra kerül, azt a tartóik egymás között elcsereberélik.
Másik kérdésre azt tudom válaszolni, hogy én az állományomat 2000.-év előtt tartottam. Ezt is több- kevesebb sikerrel. A beszerzési forrás zömében Németország, vagy Hollandia. Mind két ország óriási mennyiségben kereskedett a ma már legelképzelhetetlenebb fajokkal. Persze ezek is tömeges befogásokból származtak. Magyarországon is működött rövid ideig két nagykereskedő, akik szintén kereskedtek papagájamandínákkal is. Számomra volt még egy beszerzési lehetőség Dr. Gere Géza professzor. Személyes kapcsolatom volt vele madarászként, és úgy is, hogy egy időben a nagyobb tömegű eleséget én termeltem meg és szállítottam neki. Kapcsolatai révén, valószínű az egyetemen keresztül, olyan fajokat is beszerzett, amit ma képtelenség. Állítása szerint ezeket a fajokat sikerült szaporítania is, amit nincs jogom vitatni, de a felajánlott madarak ára számomra nem minden faj esetében bizonyult megfizethetőnek! Ilyen volt akkor az Erythrura coloria. A többi ritka fajból azonban néha sikerült néhány egyedet „kicsípnem”. A fajok listáját annyiban kell pontosítanom, hogy pápuaim sem volt, sem, a különböző szigetek elkülönült alfajai sem. Volt viszont a többi, és néhány alap faj különféle eltérő színváltozata, amik nem tenyésztett mutációk voltak. Gere professzor mellett engedjétek meg, hogy a régi papagájamandínások között megemlékezzek Ballagó Emánuelről, név nélkül a debreceniekről, a dunántúliakról, a budapestiek közül, akik remélem még sokáig élnek, Varga Alajosról, Bábosik Antalról, Kandrai Istvánról, Müller Nándorról. Elnökségem idején, még volt látványosabb bemutató egy-egy kiállításon ezekből a fajokból is, ma már aligha! Annyit el kell még mondanom, hogy a papagájamandínák tartása nekem is, igen sok kudarcot is okozott. A befogott fajok zömét alig lehetett életben tartani. A LEGTÖBB FAJ viszonylag nagy kalitot igényel. A ROVAR, BEFOGOTT MADÁRNÁL NÉLKÜLÖZHETETLEN. Legalább lisztkukac, apró tücsök. Ezen kívül meleg és sok félérett mag, a többi mag mellett. Tenyésztésükhöz legyen legalább egy köbméteres a röpde. Kolóniában egyedül a Red- throated Parrotfinchet tudtam szaporítani, amit nálunk vörös fejűként ismernek. A legtöbb fajnál kis kalitban előfordul, hogy még a párok is összeférhetetlenek, vagy elhíznak. A tenyésztők zöme a fiókákat dajkákkal neveltetik, ami további gondot jelent. Sajnos az ismertebb indonéziai fajok közül a Pin-tailed Parrotfinch-ből Erythrura prasina nagyon sok behozatal volt egy időben, de alig élt még néhány egyed egy éven túl is. Tenyésztési eredményeiről nem tudok. Végezetül ma már én sem tartom őket, de szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik szeretnék jobban ismerni ezeket a többre is érdemes madarakat. Elsősorban a kezdők figyelmébe ajánlom, hogy mielőtt megvásárolnak bárhol bármilyen madarat, tájékozódjanak azok igényeiről, mert a legtöbb kárt a kidobott pénz mellett a csalódás okozhatja. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 15, 5:36 
A kerdeseidre valaszoltam a lagyevos topikban.

A coloria kivetelevel MINDEGYIKhez szo szerint ertendo???
Nagyon meglep, hogy ha valoban tartottak mar hazankban kulonosen a kleinschmidti, de akar a papuana es viridifacies fajokat is.

Ha ezeket neked mind sikerult otthon beszerezned, akkor ott sokkal bosegesebb a kinalat mint itt Indoneziaban - meg indonez fajokbol is!

En meg az odahaza mar tenyesztett timori tricolor fajrol is csak almodozni tudok itt egyelore.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2013 nov. 13, 8:40 
Tisztelt W.L.
Minden alkalommal érdeklődve olvasom írásait ebből a távoli ország madarász lehetőségeiről. Hajdan nagyon sok egzótát tartottam, és kedvenceim között szerepeltek a papagájamandínák. A coloria kivételével volt szerencsém mindegyikhez. Igazán szeretnék olvasni arról, hogy Indonéziában mivel etetnek a valóban madarat tartók, nem a sanyargatók. Van e tenyésztés, és mivel? A madarakat etetik-e valamilyen élő rovarral? Erről jut eszembe, hogy megkérjem írjon a lágyevős témánál arról, hogy a piacokon milyen lágyevők kaphatók! Én jelenleg itthon sámarigókat tenyésztek. Ez érdekelne a leginkább és bevallom az is, hogy onnan a törvények betartásával mi módon lehetne madarat Magyarországra behozni. Nem vagyok kereskedő, csupán egy megszállott madarász. Üdvözletemet küldöm ismeretlenül is Lakó ANTAL


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 nov. 12, 12:29 
Hatasos volt a drukk, mert a madar azota is vigan el! Jol eszik, sebei ugy latom begyogyultak, es hangos csivitelessel es akrobatikus repulomutatvanyokkal is szorakoztat. Viszont fajtarsai azota sem bukkantak fel a piacokon.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 okt. 17, 7:52 
Es meg ketto:

Csatolmány:
DSCF9534.JPG
DSCF9534.JPG [ 165.67 KiB | Megtekintve 8279 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF9535.JPG
DSCF9535.JPG [ 171.38 KiB | Megtekintve 8279 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 okt. 17, 7:49 
Kosz.
Ma par hetre elutazom, mire visszaerek, alighanem kiderul, megmarad-e.

Addig is probaltam csinalni rola par "jobb kepet" mint az elodjerol - nem volt egyszeru, es nem is lettek tul jok.


Csatolmányok:
DSCF9540.JPG
DSCF9540.JPG [ 113.5 KiB | Megtekintve 8270 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 16, 13:25 
Mázli. Drukkoljunk, hogy minden jól alakuljon. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 okt. 16, 8:46 
Idézet:
Nem is tudom, meg egyszer hozzajutok-e itt ehhez a fajhoz, plane olyan peldanyokhoz, amik el is fogadjak a normal mageleseget.


Meghokkento modon erre par napja ujabb peldanyhoz jutottam.
Eleg rozzant allapotban volt, fejen tobb sebbel, egyikuk eleg csunya.
Viszont ez eszik a magkeverekbol, legalabbis a feher kolest fogyasztja belole, es azota is eleg jol tartja magat, sokat mozog, csivitel, furdik.
Viszont a mostani hoseget mintha nem birna igazan jol, napkozben sokszor szelesre nyitott csorrel liheg. Remelem megmarad, mert akkor az evesben jo peldat mutathatna esetlegesen kesobb beszerezheto fajtarsainak is - ez a modszer az indiai papagajamandinaknal mar bevalt egyszer.

Egyebkent itt a kereskedok nem is igazan kulonboztetik meg a 2 Javan honos papagajamandina-fajt, ezt is egy (hasonloan lepukkant) indiaival egyutt probaltak nekem "parban" eladni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 okt. 10, 13:58 
Megerősítve, a fehér hollónál is sokkalta ritkább madárka az országban...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 okt. 10, 13:19 
Nekem nincs mas kepem rola, de a neten akad szep szammal.
Pl egy itt is:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &Itemid=26

A(z itt) szokasos tortenet, a madar nem nyult a mageleseghez es masnap elpusztult. Ismeros kereskedo altal kinalva ugy megorultem ennek a piacon akkor eloszor felbukkano ritka fajnak, hogy az indiai papagajamandinaknal megtanult ovatossagomat sutba dobva anelkul csaptam le ra, hogy megneztem volna, tenyleg eszik-e, mint azt a kereskedo allitotta.

Nem is tudom, meg egyszer hozzajutok-e itt ehhez a fajhoz, plane olyan peldanyokhoz, amik el is fogadjak a normal mageleseget.

Ja, ezt lentebb elirtam:
Idézet:
Gondolom ezm tul gyakori odahaza sem...

Ugy ertettem "Gondolom ez NEm tul gyakori odahaza sem..."

Valaki megerositheti sejtesemet.
Majd hanyatt estem, mikor olvastam, hogy pl Ausztraliaban mibe kostal ez a faj.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 okt. 10, 9:21 
W.L. írta:
Par hete en ujabb papagajamandinafaj egy peldanyahoz jutottam.
Szerintem meglehetos ritkasag, de sajnos nem sok oromom lett benne... :(

Nincs egy jobb képed róla? (Amúgy meg mi történt?)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 okt. 10, 8:30 
Par hete en ujabb papagajamandinafaj egy peldanyahoz jutottam.
Szerintem meglehetos ritkasag, de sajnos nem sok oromom lett benne... :(

Csatolmány:
bambusz.jpg
bambusz.jpg [ 53.31 KiB | Megtekintve 8276 alkalommal. ]


Gondolom ezm tul gyakori odahaza sem...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 0:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO