Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 19:42 
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérném. Miszerint egyre töö képet látok a lutínó háromszínűről, s egyre jobban tetszik, így szeretnék legalább egyet venni, de hol? A könyvek szerint nem ritka, ennek ellenére még nem láttam senkinél, s a börzéken se, pl olaszba is kerestem, de ott se volt.

Valakinek valami infója?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 6, 19:01 
Sziasztok! Nos tegnap repült ki az első pici! Szép, ugye? :):):)
Kép

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 4, 19:18 
Szia Misi!
Holnap felhívlak és megbeszéljük. Részemről OK.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 szept. 4, 7:29 
Mint írtam, a másik pár a tiéd, csak időpontot kell egyeztetni, hogy mikor találkozunk.
Egyenlőre ők is költenek, de mint írtam, a röpdében a sok madár miatt, nem hiszem, hogy sikeresek lennének, így szinte amikor megbeszéljük, viheted.
Remélem minnél hamarabb szól a Szűcs, hogy mehetek.

Nem, sajnos nem megyek Karcagra, majd jövőre.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 3, 20:59 
Szia Misi!
Elismerésem!! Ha van valami fejlemény, akkor tedd meg. hogy értesítesz! Akár az egyik pártól, vagy attól amelyik most költött. Egy hím és egy tojó érdekelne, amint ezt már tudod. Apropó!! Karcagra jössz ugye??
Üdv Tangara


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 2, 3:36 
Szia Misi !

Ennek igazán örűlhetsz, nem mindig sikerűl ilyen költőpárt vásárolni. Vigyázz rájuk.
A következő költésnél jobban figyeld a pár reakcióit és próbáld meg meggyűrűzni őket, hiszen a tegnapi kiállításon értékelve a madaraidat hamarosan az ország komoly egzótásai közé fogsz tartozni. Bizom benne, hogy ez sikerűlni fog neked, főleg, ha P. Ferivel is szoros tenyésztői kapcsolatot alakítasz ki és tervszerüen állítod csatarendbe a törzsállományodat.
Sok sikert a továbbiakban is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 szept. 1, 21:17 
El se hiszem, a háromszínűim, első költésre gyönyörűen nevelnek, pár nap, és kirepülnek a picik, de az a pláne, hogy csak most vettem észre őket... Zavarni nem akartam, így nem lestem be, de észrevehettem volna, de semmi jelet nem mutattak, sőt....
De nagyon érdekesek, ha bemegyek abba a szobába, ahol vannak, minden elcsendesül, a szülők, meg mintha semmi se lenne, röpködnek, ide-oda. De nyitva van az ajtó, s a másik helységből lebuktak a gézengúzok, hogy kifele kukucskálnak, s kérik a kaját hmhmhm :)
Csak gondoltam leírom, mert most nagyon megörültem nekik.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 24, 6:52 
Szia Gyuszi!
Amint meglesznek írok és teszek fel képet róluk.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 22:09 
Szia Laci!

Remélem sikerül megszerezned a papagájamandinákat. Biztosan sok örömöd lesz bennük, én nagyon szeretem őket.
Sok gondod nem lesz velük, én sima egzóta keveréket javaslok, de ha hozzá tudsz jutni, egész nyáron adni kellene nekik a félérett magokat (kakaslábfű, zöldes muhar, pirók ujjasmuhar stb.). Zöldeleséget rendszeresen igényelnek, nálam nyáron saláta helyett gyermekláncfüvet kapnak. Ősztől tavaszig pedig főleg tyúkhúrt és salátát. Kedvencük az uborka, hosszában elvágva kiszedegetik a magokat és a puha belsejét. A csíráztatott magvakat imádják és a lisztkukacot korlátlan mennyiségben tömnék magukba, ha hagynám. Könnyű a kedvükben járni, mert kíváncsi madarak, mindent megkóstolnak.
A szaporításukra jó esélyed van a megadott méretű kalitban: láttam már sikeres fiókanevelést (többet is) ennél kisebb méretűben is. De csak akkor, ha nyugodt körülményeket tudsz biztosítani nekik, ami egyet jelent a fészekodú bejáratának növényekkel való eltakarásával. Úgy kell megoldani, hogy a madár takart helyzetben legyen, amikor a fészekodú előtt, vagy annak bejáratában ül. Elég, ha egy buxus-ágat rögzítesz fel a kalit belsejébe, a megfelelő pozícióba. Az sem volna rossz, ha az odút be tudnád tenni a kalitba, nagyobb biztonságban érzik úgy magukat. Az odú mérete megfelel egy normál pintyodúnak, amilyenben az ékfarkú, vagy a káka is sikeresen költ, de a bebújónyílás nem mindegy: én még csak kör alakú bebújónyílással ellátott odúban láttam költeni, most nálam is ilyenben ülik a tojásokat. Horváth Gabinál lopótökökben költenek sikeresen, de ott is kör alakú nyílással. Fészekanyagként behordanak mindent, nagyon szeretik a csíkokra vágott papírtörlőt, de én inkább természetes anyagokat adok nekik: vékony szálú száraz fövet és fehér tollat. Az odút teljesen beépítik, alig lehet benézni a tojásokhoz. De a fészek-kontrollal nálam nem volt gond, mindig engedték.
A vedlés ne ijesszen meg: meglepően sok tollat veszítenek el egyszerre, Te láttál nálam egy vedlő tojót, tudod miről van szó. Most pedig a vedlés után, mint egy eleven ékkő, olyan hibátlan a tollazata…
A mozgásuk nagyon energikus, bár én úgy tapasztaltam, hogy nagyban függ az elhelyezéstől. Hónapokig tartottam háromszínű papagájamandinákat egy 94x40x45 cm-es kalitban. Folyamatosan, megállás nélkül pattogtak egyik rúdról a másikra. Le is tojtak,de a fészket többször szétszedték, majd újraépítették, és nem ülték a tojásokat. Most egy 125x80x60 cm-es röpkalitban vannak és nagyságrendekkel nyugodtabban viselkednek, pedig a kalitot megosztják egy káka párral. Most tojásokon ülnek.
Sok sikert kívánok a madarakhoz, majd még konzultálunk. Bocs, ha túl hosszú voltam…

Üdv: DGyuszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 20:43 
Szevusz Gyuszi!
Úgy néz ki, hogy hozzá tudok jutni egy fiatal háromszinü papagájamandína párhoz. A tartásukkal kapcsolatosan felmerülő problémákról kérdeznélek, mire figyeljek fokozottabban, mit kedvelnek- mivel lehet "elkapatni" őket-- persze a lehetőségek határain belül--. A tartásukat a többi egzótától külön, egy 120*60*80-as röpkalitban szeretném megoldani. Az odu mérete, alakja is érdekelne, kell e valami növény féle nekik? No és persze az eleség. A sima egzota eleség jó, vagy trópusi pinty eleségre van szükségük?
Várom válaszod. Üdv Tangara


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 19:56 
Szia Gyuszi!
Hát szomoruan konstatáltam a híreket, de ha esetleg jövőre tudok segíteni a röpdével kapcsolatban-úgy az építésben vagy esetleg hozzávaló anyagokkal- számíthatsz rám- ránk!!
Üdv Laci-Kati


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 11, 9:07 
Szia Laci!

Sajnos a kinti röpde idén már nem lesz kész. A helye már be van ültetve, szépen alakul. Felrakok egy mai képet, amikor nálunk jártatok, még nem indult így be.

Üdv.

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 10, 21:16 
Szia Gyuszi!
A multkori látogatásunk óta sokat változott a madár, mert ugye pont akkor vedlett. Valóban gyönyörü, látszik hogy a topon van. A kinti röpdével mi a helyzet, hogy állsz vele?
Üdv Tangara


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 10, 15:34 
Sziasztok!

Rendbejöttek a madaraim, itt egy tegnap készült kép a hímről (vagy tojóról - nem is tudom, mert teljesen egyformák... :) ) Vedléskor szinte a röpképtelenségig elvesztette a tollait.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 máj. 20, 8:09 
Köszönök minden infót!
Tegnap sikerült hozzájutnpm 2 párhoz is!
:)

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 19, 9:10 
Köszi!
Valahogy csak megoldom...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 19, 7:58 
Szia Cs Misi !


Háromaszínűm valóban van, de csak egy pár és most éppen költenek, így nem tudok adni, viszont az őszi kelésűeket már mind átadtam másoknak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 máj. 19, 7:11 
Köszi a választ!
Ismerem Őt, kb havonta összefutok vele, de legutoljára csak pirosfejűi voltak(eladók)
Ezért gondoltam másra

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 21:09 
Kedves Misi,

A már korábban említet Palotás Ferinél szinte mindig van eladó papagájamandina.
Csörgesd meg...

Cs.Misi írta:
Szia Lajos!
Tudtommal te tenyésztesz háromszínűt, kellene egy pár, az se nagy gond, ha testvérek, nem egymással akarom összetenni!
Persze másnak is ha van, kérem szóljon, az se baj, ha fiatal!!!
Viszonylag sürgős lenne!
Minden infót szívesen veszek!
Előre is köszönöm!
_________________


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 18, 20:30 
Kösz a válaszokat mindenkinek. Bár az előbb volt nálam guvat komám, megszemléltük a madarakat, lehet, hogy nincs különösebb bajuk, lazább a tollazatuk, mint más fajoknak. A "vératkával" kapcsolatban bocs a nem szándékos félrevezetésért: guvat kiigazított, hogy Müller Nándor nem vératkáról, hanem vérparazitáról beszélt, mint egyik lehetséges tollkárosító faktorról. De ő nem látta a madarakat, csak megpróbált tanácsot adni, amikor vasárnap nála jártunk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO