Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 máj. 18, 9:16 
Szia Lajos!
Tudtommal te tenyésztesz háromszínűt, kellene egy pár, az se nagy gond, ha testvérek, nem egymással akarom összetenni!
Persze másnak is ha van, kérem szóljon, az se baj, ha fiatal!!!
Viszonylag sürgős lenne!
Minden infót szívesen veszek!
Előre is köszönöm!
_________________

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 17, 21:33 
Palotás Ferenc, székesfehérvári egzotás sikeresen tenyészt pár papagájamandina fajt.
Hívd fel, talán tud némi tanácsot adni: 30/431-7647, 22/317-696
Sajnos nincs internetje, így marad a telcsi.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 17, 13:27 
A "vératka" a bőrön lenne. Erre találták ki az ezeréves, fehér lepedővel leborításos módszert.

Amúgy sok minden okozhat, hasonló problémát.

Ha németektől hoztad, úgy a legnagyobb esélye vírusnak van:( Erre a tollhibák mellett ciszták utalhatnak.
A behozott madarak betegségre utaló tüneteit produkálhatja a táplálék megváltozása is(egykoron NDK-s, és csehszlovák kollégáink tömték teli antibiotikummal a madarakat, majd azok pár nap után rendre elhullottak).

Ha a kalit rácsa az okozó (ami inkább, mászós papagájok jellemzője), úgy másfajta rácsozatú ketrecben lehet tesztelni.

Lehet szervi eredetű a baj. És azért jelentkezik mindegyiken, mert a kiválasztás szervei (jelen esetben a máj lehet gyanúsított)az egységesen nem megfelelő táplálkozás mellett mennek tönkre.

Lehet bármilyen hiánytünet is.

Az Ivermectin-t mindenképp az elsők közt próbálgathatod, akár tetű, akár atka, akár tetű-atka.

Ja, és a fentiek többsége fertőz, így lehetőleg elkülönítve tartandók.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rsanyi 2007 máj. 18, 8:45-kor.

 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 17, 11:49 
Vératka, vagyis?
Amely magát a tollat zabálja vagy amely a bőrön, bőrben élősködik? Ha sima tollatka azt mikroszkóppal láthatnád, de szerintem nézd meg a kihullt tollakat, lehet szabad szemmel is látsz valamit, tartsd fény fele, esetleg nagyítóval próbálkozz. Ha gondolod fújkáld le őket, és reménykedjünk, hogy nem tollatka. Ha az nehogy a többiek is elkapják. :S
Ha a másik fajta atka akkor gondolom az ivermectin jöhet szóba.
De reménykedjünk, hogy egyik sem!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 22:06 
Kösz moodie, megnyugtattál valamelyest, bár Müller Nándornál voltunk vasárnap Ceglédbercelen, szerinte vératka is lehet, és a tollak már eleve hibásan bújnak ki a tolltokokból. Hát nem tudom, annyira rosszul azért nem néznek ki, úgyhogy lehet, hogy Neked van igazad.
Még egyszer :17:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 16, 9:26 
Szia!

Valahol olvastam, hogy a papagájamandik tollazata nagyon hajlamos a töredezésre, éppen ezért pl. az elbírálásuk kiállításokon is másképp történik. Ha így van akkor lehet a következő vedlésnél szépen helyrejönnek. Ez már talán egy régebbi tollruha és egy kicsit lestrapálódott. Reméljük nincs komolyabb gond velük. Ha találok valamit természetesen szólok.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 11, 21:45 
Kösz gabe. Lehet, hogy a szűkös tartással van gond? Bár nem annyira szűkös a 125x80x60-as hely... Nem tudom. Egyébként épp a múltkor jártam egy szarvasi tenyésztőnél, szép tollazatban voltak a háromszínűi, ráadásul éppen kirepült fiókák is voltak. És mindez kb. 80x40x40-es kalitokban.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 10, 23:01 
Szia!
Ugyan tapasztalatom nincs, de azért írok valamit.....
Emlékszem, nagyapámnál nagy volierekben voltak a papagájamandinák, és hangyatojást, meg lisztkukacot is adott nekik, meg zöldet. A tollazatukkal nem is volt gond. A költés már nehezebben ment..... Hát ez legalább tíz éve volt (vagy több)......
A szakirodalom is egyértelműen a volieres tartást javasolja, ezért is nincs nekem ilyen madaram, sajnos.
Üdv.: nagygabe


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 10, 20:26 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy olyan dologban, amire egyelőre nem sikerült megoldást találnom.

A háromszínű papagájamandináim tolla rossz minőségű, töredezett lett néhány hónap leforgása alatt. Először azt hittem, hogy a kalitkás tartás az oka (bár 90 cm hosszú kalitban voltak elhelyezve), de nem javult a helyzet a 125x80x60-as kisröpdében sem. A madarak amúgy teljesen egészségesnek tűnnek, élénkek, fészket raknak, tojnak (igaz nem hajlandók ülni). A faroktollak szálkásak, töredezettek, a test egyéb tollai is elég rossz minőségűek.
Több fajt tartok, semelyiknél nem fordult elő ez a probléma, csak ennél.
Étrendi probléma lehet? Pedig mindent kapnak és esznek is: ásványi anyag, csíráztatott mag, zöldeleség, Ca, Jolovit 5 napos kúrákban havonta...
Ha valakinek van ötlete, vagy saját tapasztalata, kérem segítsen.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 22, 20:18 
Kíváncsi lennék rá, milyen a fészek, amit maguk építenek...
Úgy tűnik, hogy akkor valóban a párzási hangot hallottam. Így még reménykedhetem, hogy a további költések eredményesek lehetnek. Ma leszereltem az odút, és kivettem a tojásokat, mert továbbra sem ülték őket (már hetek óta). Amikor szétbontottam a fészekanyagot, meglepődtem, mert összesen 12 tojást számoltam meg (lásd a mellékelt képen). 3 közülük teljesen be volt száradva, a többi nem. Pihentetem a madarakat néhány hétig, hátha legközelebb hajlandóak lesznek ülni a tojásokon.

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 19:50 
Megpróbálom megoldani, de nem igazán van cuccom a hangfelvételhez. Jó volna jó minőségben elkészíteni, majd szerzek valamilyen digitális felvevőt.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 22, 13:48 
Szia waxbill !

Nálam nem odujuk van, ők építik a fészket és abban nem tapasztaltam ilyen jelenséget, de a gouldoknál viszont igen. Lehet, hogy a háromszínű is, ha megfelelő nagyságú az odu akkor az odut válassza párzásra.
A hangicsálás (cirregés) viszont a párzás jele, ezt én is hallottam már a reggeli órákban tőlük, látni nem sikerűlt, mert mire odaérek hozzájuk, már rég vége mindennek.
A Hím és tojó között csak jelentéktelen az eltérés a tojó fején lévő kékség egy picit kisebb területet borít, és nem olyan hangsulyos a kék szín mint a hímnél. ( kissé halványabb és nem olyan ríkító)

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2006 dec. 22, 12:09 
Hát sajnos nem tudok érdemlegesen hozzászólni a témához.
Viszont szívesen meghallgatnám a hangjukat.
Ha van módod rá, és tudnál készíteni hangfelvételeket, felrakhatnánk a fajleíráshoz, hogy mások is élvezhessék :)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 22, 10:28 
Kinek van tapasztalata a háromszínű papagájamandinákkal kapcsolatban? Konkrétan a párzásukra gondolok. Már több alkalommal tapasztaltam a reggeli órákban, hogy mindketten eltűnnek az oduban, és máskor sosem hallott nagyon sűrű ciccegést hallatnak 6-8 másodpercen keresztül, ami után az egyik felborzolt tollakkal kiugrik, majd néhány pillanat múlva a másik.
Én úgy gondolom, hogy párzanak, de természetesen nem tudok róla meggyőződni. Ez a faj az oduban párzik? Azért lenne jó választ kapnom a kérdésre, mert ez eldönthetné azt a dilemmát, hogy két tojóm van-e vagy valódi párom.
Előre is kösz.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 9, 16:51 
Megpróbálok majd portréképeket készíteni. A fészekanyagot nem szedik már, de továbbra sem ülnek a tojásokon. Javaslatod szerint áttértem korpával kevert reszelt répára. Úgyis mennek januárban a madárházba, majd ott nyugodtabb körülmények között (és főleg jóval tágasabb térben) költhetnek. Már persze ha valóban egy pár. Ha nem, hím-beszerzés következik...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 9, 10:15 
Szia !
A képből én nemigazán tudom kinézni a pár eltéréseit, nekem is az a gyanum, hogy két tojó, de jó volna a két madarakat oldalról portréban fényképezni és úgy feltenni. akkor az eltérés jobban kivehetö.
A növények berakása után is szedték a fészekanyagot?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 8, 21:49 
Szia Lajos!

Mint az alábbi képen is láthatod, benövényesítettem a kalitot. Nagyon jól érzik magukat. Erre a költésre azonban már keresztet vethetek, hiszen az első három tojást november 11-én fedeztem fel, és azóta szinte egy percig sem ültek rajtuk. Mindenesetre most leállítottam a tojásos eleséget, hátha tudna egy kicsit pihenni a tojó szervezete. Bár egyre inkább erősödik bennem a feltételezés, hogy két tojóm van. Ez a mellékelt kép alapján is gyanús.....

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 4, 23:23 
Ha ilyen sokat tojt egy kicsit hagyd pihenni őket. vond meg a tojásos lágyeleséget, korpával kevert sárgarépát adj helyette 2 hétig. Ha nem ülik a tojásokat akár ki is veheted már 1o nap után nem valószínű, hogy kikelnek már. tehát kiveheted és kidobhatod, vagy esetleg kisérletképpen sirályka alá teheted. Figyeld meg hogy kikelnek -e, vagy nem kötnek be a tojások.
A következő költésre rövidebb papírcsíkokat tegyél nekik, az is lehet, hogy az miatt szedik ki, hogy hosszúak a papirok és játszanak vele.

Az afrikaiak is nekiesnek a lágyeleségnek, ha van előevő a társaságukban. Nálam egy nagyon mindenevő hím kanári tőlti be ezt a szerepet azzal, hogy köztük tartom és az mindent megeszik, így a többiek is rákapnak a látvány során az ismeretlen étkekre is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 4, 22:06 
Köszönöm a segítséget, így fogom csinálni. Egyébként egyáltalán nem ülnek a tojásokon, csak néhány pillanatra tűnnek el az odúban, és kint is alszanak.
Tojásos lágyeleséget szerinted nyomjam most nekik? Mert azt az utolsó szemig elpusztítják, ha kapnak.
Egyébként azt szeretem ezekben a madarakban - többek között - hogy mindent megkóstolnak, így nagyon könnyű őket változatosan táplálni (nem úgy, mint az afrikai asztrildokat...).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 4, 20:13 
Szia !

Próbáld meg kicsit besűríteni a fészek környékét náddal és ágakkal, hátha azzal vacakol és nem a fészket szedi szét. Az első költésnél többnyire tapasztalatlanok és valőszínüleg nem is sikerűl a fészekaljat felnevelniük.
Tegyél be 1o cm-re vágott raffiát jól megcsómózva és odaerősítve a kalit hoz, hogy ne tudja kihúzni a szálakat ezzel lekötöd a figyelmüket mivel ezt is beakarják hurcolni, de nem fog sikerűlni nekik a kikötés miatt.
A tojó űli-e a tojásokat közben?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 16:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO