Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 10, 15:47 
Macky írta:
nem akarom elkiabálni, jövő hét közepén talán kelés lesz...


remélem jól megy majd minden!!!

nekem minden igyekezetem ellenére nem sikerült megmentenem a tojót. :(
nagyon rossz volt, de szerintem mindent megtettem amit lehet. még aznap amikor legutóbb írtam
kivettem, egy csepp olaj a kloákába és áttettem egy kisebb (40*60*50) kalitkába. akkor még jobban volt mert előtte a kb.
70cm magasan lévő ágra felrepült. de nem tudom mennyire volt jó ebben az estben elkülöníteni a hímtől, mert a kevés erejét arra használta,
hogy a kalitka falára ugrált, és próbált visszajutni. (sajnos csak egy jól fűtött szoba van,
és különben is azt gondoltam jobb ha hallják egymást) ez estefele történt, gondoltam megszokja majd, de amikor
másnap délben hazaértem már tehetetlen voltam. végig biztosítottam a meleget napfényizzókkal, kapta az oldott kálciumot már
több napja. előtte sem volt elhízva, olyan szörnyű volt, hogy ilyen hamar rosszul lett és meg is halt...

az is eszembe jutott, hogy amikor vásároltam az árus nem volt biztos a korában, talán rosszul emlékezett (mert egy barátja madarait árulta)
és ez volt baj.

a hím mellé (aki nagyon hívogatja a tojót) keresek egy párt, hogy ne legyen egyedül, ha tudok eladó madarat kérlek szóljatok!

köszönöm a sok segítséget! Gergő


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 17:12 
Sziasztok!
Először is üdvözöllek madarász Barátom Shama! :)
Gergő!Sajnos már előfordult efféle ,,masszázsgyakorlat" nálam is az idők folyamán és igaz lehet az ismétlődés vagy hajlam. Ha egy madárnál egyszer előfordult, akkor már előre fél az ember hogy a következőnél nem veszi észre időben. A mostani Forbes tojóm amikor érzi a szükségét, akkor vadul tömi magába az apró szépiadarabokat meg amit jónak lát. Nem is volt gond az első tojásnál sem (nem akarom elkiabálni, jövő hét közepén talán kelés lesz...) Volt már egy pár madaram de ilyen intenzíven kotló kevés :) Szinte nem is látni a párt egész nap. Nem kell félned a fűmagoktól, Nálam szinte csak azt eszik. Gondolj arra, hogy a kényeztetéssel nem a javukra teszel.
Na de visszatérve a problémához. A tojót nemcsak kivenném de még kisebb ládakalitkába is tenném. Ha tojásvisszamaradása van, akkor egy felrepülés is gondot okozhat neki, visszaeshet, megütheti magát valamiben. A párás környezet is segíthet a meleg mellett és ezt is könnyebb így biztosítani. Az írásodban az etetésnél feltűnt még egy dolog, a saláta. Én félnék ,,hipermarketes" salátát adni a madaraknak és bármilyen kisállatnak. Nem tudni, nem kezelték-e olyan vegyszerrel, ami az embernek ártalmatlan de kisebb állatoknak végzetes lehet. Most elég sok tyúkhúr van, ha nem forgalmas út mellett szeded vagy kutyasétáltatóban, akkor nagy baj nem lehet (mellesleg gyökerestül egy kis cserépbe ültetve sokáig megmarad és a vele együtt behozott föld is értékes lehet)
Odúmelegítés... Azért írják, mert a papagájamandínák elég rövid ideig takarják a kicsiket (ha igaz, a Forbes csak 4 napig(?)) és ha a helyiségben nincs elég meleg (24 foktól -) akkor kihűlhetnek.
Odúméret, elhelyezés: az internetes anyagok szerint (és nálam is ez vált be) a röpdében vagy tenyészkalitkában (Forbesnél legalább 1x1x0,5m , azaz magas , hogy felfelé mozogjanak) felülre elhelyezve kedvelik és méret szerint a hullámos papagáj odú és díszpinty odú méret közöttieket részesítik előnyben kerek búvónyílással. Ezt általában teljesen beépítik úgyhogy az ellenőrzés felülről esélytelen :) (én nem is nézem Őket, tudják a dolgukat)

Remélem tudtam segíteni és hamarosan jobban lesz a madár is. Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 12:35 
Kedves Antal! Köszönöm a hosszú leírást, Feri és Csaba tanácsai pedig szó szerint életmenőek ebben a helyzetben.
Korábban javasolták már ők is a Galambász Kuckót, az említett Columbia készítményt kapják már és magokat. A körülményeket
részletesen elmondtam ott is, és tudom, hogy a befecskendezés elkerülhetetlen. Talán drasztikusan fogalmaztam a gubbaszt szóval,
mert felrepül a felső ágakra is, de ettől függetlenül tényleg lejárt az idő, ma már bekenem. Ezzel csak azért vártam eddig, mert az első
tojást megtojta magától is. Drukkoljatok nagyon, hogy a lehető legjobban sikerüljön!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 9:06 
Szia Gergő!
Fogadd meg Feri és Csaba tanácsait! Ők értenek ahhoz, amiről írnak!
A gubbasztó madár megfogásával kapcsolatban ne sokat moralizálj, mert erre nincs sok időd!
A madárnál ezt többféle betegség mellett valóban a tojáslerakási gond is okozhatja. Persze ez nem biztos. Ennek megítélése kézben tartott madárnál a legmegbízhatóbb. Sovány mellcsontnál, ragacsos kloákánál kevés az esély a gyógyulásra. Az ok megtalálása esetén is minden esetben célszerű a madarak elkülönítése!
Tojáslerakási gond esetén is azonnal cselekedned kell! Ehhez kevés a meleg, neked kell segítened a madárnak, a tojás eltávolításával. Remélem, még nem késtem el javaslatommal.
A kézben fogott madárnál látni a kloákában kigömbölyödő, megszorult tojást. Először próbálj becseppenteni egy kis olajt! /szükségből étolaj is megfelel/ Ezt követően két ujjal a kitapintott tojást lassan préseld ki a madárból. Arra figyelj, hogy a madár ne erőltesse túl magát, de engedj időt a megfelelő tágulásra. Amennyiben ez nem megy, úgy végső esetben roppantsd össze a tojást és így nyomd ki. Még ez is életet menthet. A kifáradt madarat tedd meleg helyre! Erre jó egy villanylámpaégő is, nem fontos az infra. A madár nyugodt helyen néhány nap elteltével teljesen felépül. Sajnos az ilyen madárnál előfordulhat, hogy ismétlődhet a dolog. A fészek külső melegítése csacskaság. Evvel több a baj, mint a haszon. A természet tudja, mit kell tenni a biztos kelés érdekében. Ez a fészkelő madár ösztönében megadatott.
Nem szokásom állatgyógyászati tanácsokat adni, hiszen a legjobb gyógyszer a megelőzés és a madár igényeinek megfelelő ellátás. Ezen értem az etetést, itatást, ásványi anyagellátást, de még a megfelelő fészek kialakíthatóságát is. A legtöbb gond, amiért most is írok, az abból adódik, hogy ezeket a legtöbben misztifikálják, túlbonyolítják. Feri tömören fogalmazott, amikor a soványabb fűmagos etetésre figyelmeztetett. Hidd el, a madárnak nem kell egész évben „kaviárt ennie”! A természet körforgását kellene követni a kalitkában tartott madaraknál is, így kevesebb problémád lenne neked is és másoknak is. Ezt lefordítva, a madárnak is legyen programozott tartása. Legyen pihenő időszaka, legyen felkészítési időszaka a tenyésztésre, legyen nevelési, fejlődési időszak, legyen nyugalmas vedlési időszak, majd az egész kezdődhet elölről! Ezt kövesse a megfelelő étrend! Most is azt írod, hogy milyen csemegékkel etetgeted a madaraidat, pedig a gubbasztás okát kellene megkeresni. Másik gond, ami nem a Te hibád, hogy a madártartást minden kezdő „szépségdíjas” madarakkal próbálja elkezdeni. Ez avval a veszéllyel jár, hogy nem kevés azon tenyésztők száma, akik kihasználják a tudatlanságot. Eladnak olyan madarakat is, amiket kezdők talán olcsóbban is megvásárolhatnak, amikkel náluk is valami baj volt. Ennek is lehet millió oka, amit kezdő nem ismerhet fel. Tehát a kezdő madárbarátokat, ha megengeditek önmérsékletre, fokozatosságra inteném.
Visszatérve a kalcium ellátásra, ez is elérhető a természetes etetéssel. Tévhit a tojáshéj etetése, de a madár a fákon szépiát sem talál. Ennek magyarázata is megérne egy misét, de ezt most mellőzném. Valóban egyoldalú táplálás esetén, és a fiókák fejlődéséhez a kalcium nélkülözhetetlen. Ennek mennyiségi igénye fajonként változó, de a túletetés sem jó irány. A legtöbb gyári készítmény a madarak igényeit követi, de tojásrakás előtt, és fiókanevelésnél célszerű erre előre figyelni. Nagyon sok, és hatásos készítmény kapható. A „galamb” colúmba készítményt én is használom, használtam. Előnye, hogy kis kiszerelésben kapható, hátránya, hogy egy idő elteltével kicsapódik. Tehát ebből egyszerre annyit vegyél, vegyetek, amit a legrövidebb idő alatt felhasználtok. Nagyobb állománynál, ahol a madarak fészkelési ideje akár fél évre is eltolódhat, /több faj/ ajánlanák egy másik készítményt is. Nem mondok pontos nevet, mert ez reklám, de én a Galambász Kuckóból ismerem. Ott ÁLLATORVOSI tanácsra is számíthattok, ingyen! Szóval ez 1 literes kiszerelésben kapható oldat, ami 200 liter ivóvíz mennyiséghez elegendő, és töményen sokáig tárolható. Ez az oldat ásványi anyagokat és nyomelemeket is tartalmaz. Összetétele: kalcium, magnézium, nátrium, foszfor, mangán, cink, kobalt, réz stb. Ez is csupán időszakosan, kiegészítőként adható! Üdv Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 6, 1:39 
Macky írta:
Szia! Ha egy papagájamandína gubbaszt, az nagyon nem jelent jót... Én kivenném.
Feri

szerencsére a hím visszavett a lendületből! most fürtösköles, egzota magkeverék, vízben oldott kalciumra változtattam étrendet némi uborka/salátával kiegészítve.
kiégett elég hamar az infra lámpám, ti milyen melegítő/ napra leginkább emlékeztető melegítő izzót használtok ilyen esetben? a forbesekről nem találtam külön leírást
itt, angol oldalakon meg van aki félig nyitott odút használ, akárcsak a gouldoknál, nálatok mi vált be?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 5, 8:57 
Szia! Ha egy papagájamandína gubbaszt, az nagyon nem jelent jót... Én kivenném.
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 5, 1:12 
tulajdonképpen jó formában voltak, szerintem ennek is köszönhető, hogy túlélte a tojógörcsöt, most pedig annyira nem nyomul a hím, hogy kárt tegyen a nőstényben, ezért hagyom még. főleg az a stressz amíg megfogom a 120cm hosszú kalitkában szerintem többet árt. meg az első naptól fogva udvarol a hím, szinte minden este énekel, úgy látom összességében jobb, hogy van társa, remélem nem tévedek... abban is elbizonytalanodtam, hogy útban van-e a második tojás. mert már második napja gubbaszt a tojó (csak evés és melegedés miatt repül) lehet, hogy még a korábbi megpróbáltatásokat heveri ki. köszönök minden hozzászólást, sokat segítenek!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 20:18 
A rokon gouldoknál ha egy tojó beindul, akkor nem érdekli, hogy van-e odú vagy nincs. Párzanak és tojást raknak az etetőben vagy akár a kalitka/röpde sarkában is. De természetesen, ha már le kell raknia a tojást, akkor az valószínűleg kényelmesebb neki az odúban. A pár szétválasztása mellett én csak száraz magot adnék nekik és pár napig a vízbe oldott kálciumot, hogy a még fejlődő tojások nehogy lágyhéjúak legyenek. A következő párba állítás előtt pedig figyelni kellene, hogy jó kondícióban legyenek. Se kövérek, se soványak ne legyenek.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 19:08 
Szia Gergő! Szerintem az odu kivétele még nem fog leállítani egy papagájamandína hímet, max a földre fog tojni a tojó. Én egy kis ,,különélést" javasolnék és a hímet venném ki. Kíváncsi lennék mások véleményére is.
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 17:54 
a további tojógörcs megelőzése végett meg lehet szakítani a folyamatot?
úgy látom, hogy megint útban van egy tojás, remélem ez könnyebben fog menni,
de, hogy több ne legyen kivettem az odút. a hím piszkálta a tojót, nem agresszívan,
de azért ebben a gyenge állapotában jobb ha békén hagyja ezért is tettem így, jobb állapotukban teszem
majd vissza. (madarak vásárlásáról ment pü)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 4, 1:11 
http://www.galamb.hu/index.php?l=hu&p=boltjaink

Megkerdezhetem, ez a timori faj otthon mennyiert kaphato?
Nekem egyik fo vagyam, de mint mar irtam, itt hazajaban nem is kaphato. :-(


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 23:39 
vettem szépiát, egyelőre egyben tettem be hátha megjön a kedvük csipegetni. tettem be tojást és apróra zúzott tojáshéjt belekevertem a magba, illetve porkálciumot az almapürébe (ezt már régóta így adagolom). voltam két állatkereskedésben a folyékony kálciumért, de nem volt, köszönöm a versenyutcai tippet. úgy látom újabb tojás van útban, megint izgulok, de egyelőre semmi baj, talán mintha nehezebben repülne. a hím udvarol nagyon, lehet, hogy érdemes lenne különszedni őket? magamtól nem különíteném el, mert összebújva alszanak, biztos számít az is hő szempontjából. az infralámpát bekapcsolva hagyom éjszakánként a biztonság kedvéért, ha melegedni támadna kedvük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 10:52 
Az utasitasnak megfelelo havi egyszer egymas utan 5 napig valo adasanal en meg semmi karos hatasat nem eszleltem.
Szerintem az egyszer mar tojasvisszamaradast elszenvedett madarnak csak hasznalhatna.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 10:16 
Szia!
A vízbe keverést még nem próbáltam. A hím ezzel nem tudja ,,túladagolni" magát? Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 1:07 
Illetve meg hatekonyabb lenne folyekony formaban, ivovizbe keverve adni nekik a kalciumot, az jobban felszivodik.
En a pesti, verseny utcai galambaszboltban kaphato Calcium Columba nevu keszitmenyt hasznalom.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 16:57 
Szia Gergő!
Az elhízásnál sokkal veszélyesebb a tojás visszamaradása! Először azt próbáld megoldani, hogy megfelelő mennyiségű ásványi anyagot vegyen fel a tojó. Nálam az apróra tört szépiának nem tud ellenállni.
Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 16:32 
köszönöm a sok tanácsot, az etetést igyekszem nem túlzásba vinni, de azért igen, a három gyűszűnél eddig többet adtam.
mentségükre legyen mondva a lenti képen azért borzolják a tollaikat:)

remélem ha az új odút megcsinálom, sikerrel járok majd el fiókaügyileg! majd beszámolok arról is, Gergő


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 27, 23:16
Hozzászólások: 26
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 14:15 
Tisztelt Gergő! Sok jó tanácsot kaptál,és olvashatsz is hozzá.Én is adnék.Öreg madarász barátom szokta mondani,,Ne légy türelmetlen,ne etesd agyon a madaraidat" Egy pár madárnak, amikor nem nevelnek.Egy napra elég három gyűszűnyi magkeverék.Az egyéb kiegészítőkkel is csínján kell bánni.Üdv:BF


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 1, 1:33 
Az elhizas gondolata kepeidet nezve bennem is nyomban felotlott!
Pedig amugy gyonyoruek a madaraid, es a helyuk is jo.
A tojas megeveset illetoen szerintem ha tojodban mukodott is volna a kotlasi oszton, a tojogorcs viszontagsagai utan "orult, hogy elt".
Azt kene legkozelebb megelozni.

Egyebkent en nagyon orulok, hogy pont ez a gyonyoru faj tudott igy eterjedni Europaban.
Ha egyszer csak hazatelepedem, igy otthon is lesz mit tartanom! :-)


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 jan. 31, 21:02 
,,Spongyát rá!" Nem foglalkozunk olyan sokan az egzótákkal és -szerintem- ezért is nagyon fontos a kommunikáció. Feri


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 422 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 1:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO