Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 nov. 9, 8:58 
Üdv mindenkinek, szia WL, szia Madarász!
Úgy látom Csabáék jóvoltából egyéni levelezésünket nyugodtan folytathatjuk ezen a fórumon is, hiszen sajnos csekély az érdeklődés. Nos a vörösfarkúakról azért is érdemes lenne végletekig beszélgetni, mivel ez a faj is tükrözi a madarászatra jellemző végletekig torz divat majmolását. Sajnos nem tudtam és ma sem tudom eleget hangoztatni, hogy az egzotikus madárbőségnek egyszer vége lesz! Két nagy madárász ismeretekkel rendelkező ország statisztikáját látva, kijelenthetem, hogy a vörösfarkúaknak Európában nincs már jövője. Tudom evvel Mackyt nem vígasztalom. Neki amióta ismerem ez a faj az egyik kedvence volt. Sajnos, vagy nem de az afrikai fajok, un. "Schindler listás" korszakának vége. Hazánkba csak egy, általunk ismert kereskedő évente több százat adott el. Ezek befogott madarak voltak és hamar elpusztultak. Ezekből mentett meg sokat Macky. Erről adta a nevet is. Az a helyzet, hogy a statisztikák romlása más fajokra is igaz. Észre kellene vennie ezt mindenkinek. Nem a reklám helye, de a hivatalok sem akarják látni, hogy Európában egy-két tömegtenyésztett faj kívételével az eurázsiai fajok tenyésztett egyedeinek száma növekszik! Talán látni kellene, hogy a befogások korszaka lezárult. Európában az európai fajok fogják a madarászok tömegeit kiszolgálni! Ez nem jóslat. Tetszik, vagy nem, ezt kellene minél elöbb tudomásul venni, illetve ennek a szabályzott kereteit megteremteni. Ennek a munkának egyik élharcosa lehetne az IDRE is. Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 nov. 8, 3:09 
Itt az angolok statisztikaja:
http://www.waxbillfinchsociety.org.uk/s ... turns.html

Tavaly naluk is csak 4 egyedet jelentettek be, de korabbi evekben volt joval tobb is.

Es persze nyilvan nem mindenki jelenti be szaporulatat...

Mindenesetre kis szerencsevel en iden tullephetem a nemet adatot, mert 6 fiokam ugye mar korabban kirepult, es ugy tunik, a szulok most ismet etetnek.
Csak nem tudom, mihez kezdjek veluk... Meg a vegen szabadonengedes lesz belole?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 nov. 5, 17:40 
Üdv mindenkinek! Szia WL, szia MADARÁSZ!
Nem akarok belekotyogni a profik beszélgetésébe, csupán egy kis adat. Németországban sem megy könnyen! Ma kaptam meg a német AZ statisztikai adatait. Ebben minden elöző évi bejelentett tenyésztett egyed szerepel. Tehát a nálunk jóval nagyobb országban, jóval nagyobb anyagi háttér mellett megteremtett madárjóléti körülmények ellenére az elmúlt évben összesen 6 azaz HAT fióka nőtt fel AVÖRÖSFARKÚAKBÓL! Látod WL, KELLENE EGY JÓ BESZÁLLÍTÓ!
Na ez már messze van a régi, igaz befogott madárbőségtől.
Még két adat, érdekességképpen napasztrild 15 pl. timori zebra 44 egyed. Ha valakit érdekel más faj, irjátok meg.
Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 31, 3:02 
Nalad aztan nem megy siman a dolog!
De azert mintha haladnal a megfelelo iranyba - remeljuk a kitarto munka vegul meghozza a sikert.

En meg amugy el sem tudom a szaporulatot adni, meg gouldok ara alatt sem! Itt csak az ismert, konnyen tenyesztheto fajokra van kereslet.

A 3. kotlas amugy eredmenytelen lett.
Ezt annak tudom be, hogy az elsotol elteroen a masodik feszekalj fiokai vegig visszajartak aludni a csaladi feszekbe, meg akkor is, mikor a szulok mar ujra kotlottak, es ezzel alighanem zavartak oket.
Miutan kifogtam oket, a kotlas ment tovabb, a szokasos idoben meg is szakadt, de feltunt, hogy a szulok nem vetik magukat rogton ra a hangyatojasra reggelenkent.
Mivel a feszket ellenorizni szamodra is gondolom nyilvanvalo okbol nem eppen egyszeru, es fiokaik megletet korabban is tokeletesen titkoltak, adni akartam nekik egy kis idot, am erre par nap elteltevel ujra kotlani kezdtek! Ennek mar nem igazan orulok, sok ez igy egymas utan, de ha mar elkezdtek, hagyom oket befejezni. Majd elvalik, ebbol mi lesz.

Mellesleg az en tapasztalatom szerint siman koltenek eredmenyesen meg az altalad emlitettnel nagyobb szamu es kevesbe bekes madarak tarsasagaban is.
A jol osszeillo par persze nyilvan alapfeltetel lehet.

Es egy apro erdekesseg:
A meg meglevo 4 fiatal (kettot csak eladtam) egyutt van ez elso koltesbol szarmazokkal nagyjabol egykoru fiatal pillangotojommal. Gyaktan tollasszak egymast, es mar parszor lattam, hogy a pillango farokrezegtetessel parzasra probalta oket csabitani! Persze ezt nem batoritom, feszket sem kaptak kalitjukban.

A sajat szaporulatbol szarmazo fiatalok egyebkent meg mintaszerubben viselkednek, mint szuleik.
Semmi veszekedes, tolltepes, es abszolut barmit megesznek. Szerintem tokeltes tenyeszanyag lennenek, ha jo kezekbe kerulnenek, de olyan itt nemigen van, es mivel eladni sem lehet oket, en sem akarok ujabb parokat kialakitani (tudnek a szaporulatbol vadbefogottakra cserelni).


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2015 okt. 29, 22:14 
Sziasztok!
Újabb megfigyelések, tapasztalatok.. A 4 madaram közül biztos, hogy 2-2 a nemek aránya. A 2 tojót jelöltem meg gyűrűkkel a nyár elején, amikor sikerült hozzájuk jutnom. (Sajnos az egyik hím már idősebb is lehet és fél szemére vak). Amikor csak a 2 hím volt, szinte megtévesztő békében voltak egymással. A háborút a ,,Nők" okozták...
Szinte azonnal harc kezdődött , az idősebb hímet az ismerkedési ceremónia után már ki is kellett vennem. A fiatalabb hímet hagytam tehát a 2 tojóval a röpdében és lestem, hogy melyik perszónát választja ill. fordítva. Na itt hibáztam nagyot! Azt a tojót hagytam a hím mellett, amelyik keményen elzavarta a másik tojót a hím közeléből. Az üldözött tojót kifogtam. A röpdében maradt ,,pár"egész nyáron ,,elvolt", a nagyobb helyen különösebben nagyobb nézeteltérés nélkül de nem csináltak semmit- igaz, volt mellettük még 1pár Forbes, 1 hím tigris és 1pár kis kuba is. A másik 2 vörösfarkú vitrinbe került külön-külön, mivel nagy szerelem közöttük sem látszott kibontakozni.
A madarak nálam ősszel beköltöznek a vitrinekbe. Mivel több is van, tudok kisérletezni ill. a röpdét még összeszoktatási megfigyelésekre használni a beköltözés előtt. Szigorú felügyelet mellett kipróbáltam a különböző variációkat. Az összes VF együtt ill. párcserék.
A kicsit zavaros történet vége, hogy kiderült, az elüldözött tojó és a fiatal hím az igazi pár!
Ez a történet azt bizonyítja számomra, hogy a VF asztrild igen válogatós a párválasztáskor és elég agresszív tud lenni a fajtársaival. (mindegy, hogy milyen nemű) Tenyésztési eredmények a nyilvánvaló szakmai tudás mellett egy nagy adag szerencsét is feltételeznek. Mivel nagyon intelligens madarak és állítólag más fajú madarakat is ,,személyesen" felismernek szerintem náluk különösen igaz, hogy minél több madárból kellene partnert választaniuk.
Úgy tűnik nálam most összejött 1 pár. Külön vannak egy vitrinben, teljes békességben. Építettek egy szép fészket. Úgy közelítik meg a búvónyíláson keresztül, mint a kolibrik :) Azt nem tudom, hogy ez csak alvófészek vagy másra is jó lesz-e? Nagy reményeket nem fűzök hozzá, főleg egy - mindenki rémálma- tojásvisszamaradás után...
Történt, hogy tegnap reggel a fészekből a hím után csak vonakodva jött ki a tojó és egyáltalán nem kolibrihoz hasonló könnyedséggel. Láttam már ilyet , rögtön tudtam, hogy baj van... Pár perc múlva láttam az ülőrúdon erölködni de akkor még tojást nem. El kellett mennem dolgozni és a madár is kicsit jobban nézett ki. Mire hazaértem, ott volt a tojás a földön-összetörve de a tojó ismét nem mozgott korrektül sőt , nem láttam enni -inni csak a szárnya alá dugott fejjel aludni.(gondolhatjátok... évtizedek óta szeretnék ilyen fiókát látni a lakásomban és most a végre összeállt pár tojója készült a szivárványhídon túlra...) Kétségbeesett ötletelés következett: pici madár-hamar feladja, elvész az energia utánpótlás nélkül. A VF amúgy is szereti a nektárt-pollent, mézben sok az energia . Gyorsan bekevertem melegvízbe mézet és a porrá tört tojáshéjat. Kicsi műanyagfecskendőbe szívtam fel a folyadékot. Ha a madarat kézbe veszitek és csak a fecsi végén megjelenő cseppet hozzáérintitek a csőréhez, akkor reflexszerűen iszik a madár (zárt csőrrel is).
Mivel már este volt, kivételesen nem külön tettem a tojót hanem a párja mellé vissza de úgy hagytam a világításukat hogy éjjel is tudjon enni a gyenge madár. Nem tudom, hogy mi volt a döntő, mindenesetre reggelre a madár teljesen rendben lett !!!
Régóta madarászom, a madarak előtt mindig van ásványi anyag, gritt, tojáshéj (még a lágyeleségbe is keverek mindig) szépia stb. de bizonyos fajoknál ezek ellenére előfordul (tigris, pillangó..) másoknál szinte alig. Nálam nincs hideg sem, fényhiányuk sincs. Vörösfarkúnál még nincs tapasztalatom ilyen téren :) Remélem csak a tojó első tojása okozta és ráadásul a tojásnak teljesen normális héja volt. Ha valakinek van ötlete , ne tartsa magába! Egyúttal kérem, hogy akinél van még ilyen madár, jelentkezzen. Lehet, hogy érdemes lenne cserélgetnünk.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2015 okt. 4, 9:34 
Sziasztok!
Úgy gondolom, ez az a faj, amelyiknél képtelenség ,,receptet" írni. A fellelhető külföldi írásokat végigböngésztem Velük kapcsolatban. Nálam már volt régebben, -amikor még be lehetett hozni- ,,dzsungel" ,kb.3x4x3-as kerti röpdében 3pár együtt teljes békében de szaporulat nélkül..
Volt kisebb , de elég tágas belsővolierben egyedül pár- semmi.
Egy külföldi madarász boxokban szaporítja Őket. Ezt is kipróbáltam- semmi :)
Lehet, hogy ezért is szerettem meg Őket ennyire. :)
Amikor csak 2hímem volt, néha kételkedtem a nemüket illetően, annyira párként viselkedtek. Volt, amikor 1pár volt nálam látszólag teljes harmóniában de a pihenővitrinjükben a hím agyonverte a tojót... Előtte még csak nem is kergette. Azóta fokozottan figyelem Őket ilyen szempontból. A mostaniak ugyanúgy veszélyesek lehetnek egymásra. Hím kergethet tojót aztán ugyanaz fordítva de az azonos neműek is megteszik ezt. Nem adom fel! Remélem még egészségben tudnak várni, amíg sikerül elköltöznöm jövőre. Úgy tervezem, hogy nagyobb boxokat csinálok (kb.2m hosszúakat), amiket szükség esetén középen el tudok választani.
Esetleg ha valaki mégis tud valami titkot, ne tartsa magában! Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 okt. 3, 3:30 
Shama írta:
Hidd el, aki tartott ilyen madarat, az tudja, hogy ez nem csupán a szerencse dolga. Valami nálunk nincs meg, ami nálad adott. Nem tudom mi ez, de talán Macky rájön.

Esetleg tropusi klima? ;-)
Persze az sem magyarazat onmagaban, mert akkor itt mindenkinel szaporodnia kene, marpedig en senki masnal nem hallottam meg rola.
Ellenben ugye azert csak jartak veluk mar sikerrel Europaban is.

Mindenestre itt van par (mobillal keszitett, igy eleg gyenge) kep az elso 3 fiokamrol, amelyek most mar felnott szinekben pompaznak. Erdekes, tarsas, kivancsi viselkedesuk meg a papeszemesmadarakra is raver!

Csatolmány:
FB_IMG_1443835127895.jpg
FB_IMG_1443835127895.jpg [ 30.76 KiB | Megtekintve 7758 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1443835134300~2.jpg
FB_IMG_1443835134300~2.jpg [ 79.48 KiB | Megtekintve 7758 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1443835141264.jpg
FB_IMG_1443835141264.jpg [ 47.99 KiB | Megtekintve 7758 alkalommal. ]


Mellesleg 2 napja kivadasztam a szulok mellol a masodik feszekaljat is, hogy ne zavarjak oket az ujabb koltesben. Az a 3 is ment az elsok melle kalitkaba, semmi gond veluk egyutt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 szept. 27, 4:30 
Nalam meg ujabb koltes?
Bar az utso 3 fiokat meg ki sem fogtam, es ujabb feszekhez sem adtam nekik anyagot, ma mar megint csak 1 szulot latok kinnt felvaltva a fiokakkal.
Ha ujabb feszekalj lesz, mar tenyleg kenyszerlallitasra kell utana gondolnom!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2015 szept. 20, 10:43 
Szia!
Gratulálok!
Nálam most egy ideig pihenés következik. A beszerzett 2 új madárnál torokatkát vettem észre, úgyhogy azonnali kezelés és pihi.
Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 szept. 20, 5:31 
3 hetes tavolletemben ujra kirepult 3 fiokam!
Ennek mar vagy 2 hete, tehat megint jol lekestem az esemenyrol. Mar majdnem ugyanugy neznek ki mint szuleik, bar meg keregetnek toluk kajat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 aug. 17, 20:12 
No akkor sok/tobb! sikert hozzajuk! :)
Majd irogass, hogy mennek a dolgok.

En is nagyon megkedveltem oket, ha egyszer hazatelepulnek, alighanem a hazai aron is megfontolnam beszerezni oket.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2015 aug. 17, 19:41 
Sziasztok!
Jelentem - ha nem is monorról- sikerült szereznem 2tojót :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 aug. 15, 16:25 
Macky írta:
Mivel a többfronton feladott hirdetésre senki nem jelentkezett, el tudom képzelni, hogy az országban nincs is több.(de jó lenne, ha valaki gyorsan megcáfolna...)

A mult hetvegi monori borzen volt "2 par" es az afrikai fajok iranti erdeklodest elnezve siman ott lehetnek meg a kovetkezon is.

En kozben ujra madaraimmal vagyok es a 3 vorosfarku fioka szepen felnott, tokeletes felnott madarak lettek. Itt a dilemma, mi legyen veluk...
Szuleik pedig ugy tunik, ujra tojasokon ulnek, a tojot alig latom.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 19:12 
Sziasztok!
Gratulálok! Ez tényleg nagy eredmény!
Úgy tűnik, itthon ezt az eredményt mostanában senki nem tudja megismételni...
Kedves Shama! Madarász barátom! Jól emlékszel, olyan kedvencek ezek a madarak , amik igazi kihívást jelentenek. Most is van 2 de sajnos hím mindkettő :( Mivel a többfronton feladott hirdetésre senki nem jelentkezett, el tudom képzelni, hogy az országban nincs is több.(de jó lenne, ha valaki gyorsan megcáfolna...)
Valóban volt már több ilyen madaram de nem sikerült szaporítani de még tojásrakás sem volt... (Kedves W.L.! Álarcost viszont igen! :D )
Nagyon ,,jófej" madarak, soha nem unalmasak! Lehet kényeztetni Őket, megkóstolnak mindent. Nálam mézesvizet, pollent , gyümölcsöket , uborkát mindig fogyasztottak. Talán egy párt ezzel is rontottam el, mert a téli szállásukon is kaptak finomságokat néha és a hím agyonverte a tojót, szabályosan megskalpolta egy hétvégi napon amikor nem voltam otthon.
Simán el tudom képzelni, hogy más madarak fiókáival dekorálják kívülről az alvófészküket, ahogy azt Bero említette kis pillangópintyekkel...Nálam most a két hím épített alvófészket és tényleg minden elképzelhetőt beleépítenek (külföldi irodalom szerint akár ürülékdarabokat is...( Ezek gondolkodnak???? Ha ragadozó jön, akkor ez elnyomja az alvó madarak szagát?)) Szóval ,,érdekesek"
Lehet, hogy tényleg nem is kellene kényeztetni Őket? Hallottam régen Zsivora Lászlótól, hogy nem akartak semmit csinálni a ,,schönbürzelek"a volierben és betette a madarakat egy kis kalitba, mondván:,,legyen a lakásban is madár" s lám ott sikerült fiókákat nyerni Tőlük.
Remélem a többi költés is sikerül! Drukkolok!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 15, 7:12 
Mint mar irtam, egyetlen part vettem, melyek eleinte luxus madarszobamban eltek tobbi afrikai szovopintyemmel. Am ott egyfelol szaporodasra semmi hajlandosagot nem mutattak, masfelol modszeresen szetcincaltak az arra joval nagyobb hajlandosagot mutato pillangopintyek szabadon allva epitett feszkeit.
Vegul elegem lett ebbol, es kifogtam oket, atkerultek szamuzetesbe egy kisebb, 180*150*200cm meretu ropdebe ahol mar masfel tucatnyi helyi apaca- es bronzpinty valamint 2 par aranyvereb elt. Elobbiek megjelenesemkor mindig panikolva repkednek osszevissza, meg a verebhimek egyike allandoan felgerjedve csicsereg es "tancol" a fo ulorudak egyiken, jol megkergetve vagy csipve a kozelebe mereszkedo egyeb madarakat. Ezek kozt a bizalmas, szelid es mindegyikuknel kisebb vorosfarkuak igazi kakukktojasnak tuntek, es persze nem is almodtam rola, hogy pont ok itt szaprodhatnanak. Odukat es feszekanyagot is az indonez pintyeknek es az aranyverebeknek tettem be.
Biztos ami biztos alapon, itt is kaptak a tobbiekkel egyutt a teljes taplalekmenut, ami elvileg fiokanevelesre is alkalmas.
A vorosfarku par azonban maskepp velekedett, es itt megraktak egy feszket, illetve a himet lattam parszor udvarolni is. Elso koltesuk abbol allt, hogy egyetlen zaptojason ultek 2 hetig. Ezt reszben annak tudtam be, hogy a tobbi pinty allandoan zavarta oket.
Aztan jott es abbamaradt egy masodik kotles is, latszolag semmi eredmennyel. Egyszer be kellett mennem a ropdebe par apacapintyet kifogni manikurozesre, es ha mar ott voltam, bedugtam ujjamat a vorosfarkuak feszkebe es. Nagy meglepetesemre apro fiokakat tapintottam, es hitetlenkedve egyet ki is huztam megnezni. Meg csupasz volt de pont kezdtek kijonne szanytokjai. Na gondoltam, ezzel alighanem el is riasztottam ezt az amugy sem epp jol nevelo hiru fajt a feszketol, es a kovetkezo napokban egyszer sem lattam oket a feszek kozelebe menni. Ekkor 2 hetre el kellett utaznom Malukuba, madaraimat baratomra bizva, es meghagytam neki, hogy azert adjon nekik tovabbra is teljes nevelokosztot. Mig tavol voltam, o is csak azt jelentette, hogy a feszeknek fele se neznek, biztos, hogy mar semmi.
Aztan egyszer csak jott egy hivas, hogy jo hir van, kiropult 3 makkegeszseges, jol repulo fioka!
Hat ez a sztori.
A szulok mar lelkesen rakjak az uj feszket, ami idegel is, hiszen a kicsik meg nem onalloak. Etetni sosem lattam oket, hiaba kuncsorognak az immar ropkepes fiokak!

Es a kert infok.

Kaja: szaraz es csiraztatott magok, zoldeleseg, mungobabcsira, alomkukac, hangyatojas, gyari tojasos eleseg minden nap.
A napsuteses orak szama itt kb 12 egesz evben, meleg is van (kb 30 fok), es erre a kirepulesre mar a szaraz evszak kezdeten kerult sor. Ebben a ropdeben kozvetlen napfeny nem eri oket, nem ugy, mint a korabbiban.
A leirtak alapjan nem tunnenek tul erzekeny fajnak, bar azert a kalitkanal tagasabb helyet es a valtozatos kosztott meghalalhattak. Ha zajos, aggressziv verebek es feszkuk bolygatasa mellett is sikeresen koltottek, akkor a nyugalom aligha fo tenyezo szamukra!

Azt, hogy hogyan jutottak el ide a pillangokkal egyutt, a lagyevos topikban mar leirtam.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 jún. 11, 20:08 
Szia WL.
Nem tudtam, hogy Afrikában is tettél egy kis kirándulást! Nos a viccet félretéve, őszíntén gratulálok a vörösfarkú eredményeidhez!!! Bevallom nagyon szeretném tudni, hogy itthon Magyarországon jelenleg van-e még valakinek ebből a fajból. Pár évvel ezelött egy hazai kereskedő "jóvoltából" több száz egyed került madarászainkhoz, sőt külföldön is folyamatosan beszerezhető VOLT. Bevallom tenyészeredményről nem tudok. Jellemző, hogy amiből van, arra kevés figyelmet fordítottunk. Tisztelet a kivételnek! Ezek között elsősorban Mackyt említem. Neki a kedvencei egyike volt. Mindent elkövetett tenyésztésük érdekében, sajnos eredménytelenül. Nem tudom, hogy mi lehet a kudarc oka, talán a klíma, talán a táplálék. Kérlek írj néhány bővebb információt a saját tapasztalataidról? PL. napi átlag hőmérséklet, napfényes órák száma, tenyészidőszak száraz, vagy nedves, általános eleség, nevelő eleség stb.
A dolog engem is érdekel, mivel hajdan több egyed volt nálam is, és bevetettem a lágyevős ismereteimet a tenyésztés érdekében. Nem szépítem a dolgot, tartottam őket kihalásukig, fióka nulla. Sajnos nem tudom lesz-e még újra behozatalból madárbőség, de valóban egy megkapó egyszerüségében is szép és kedves madár tartására egyre kisebb az esélyünk. Az viszont meglep, hogy Indonéziáig eljut a pillangópinttyel együtt! Üdv.LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2015 jún. 9, 7:34 
Es az eve meglepetese egyik kedvenc fajomtol!

Csatolmány:
DSCF6146.JPG
DSCF6146.JPG [ 146.33 KiB | Megtekintve 7839 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF6145.JPG
DSCF6145.JPG [ 173.81 KiB | Megtekintve 7839 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF6148.JPG
DSCF6148.JPG [ 140.37 KiB | Megtekintve 7839 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF6144.JPG
DSCF6144.JPG [ 173.43 KiB | Megtekintve 7839 alkalommal. ]


Tehat senki ne hagyja, hogy a faj hirneve elvegye a kedvet toluk! :)

A kicsik meg bajosabbak es szelidebbek mint szuleik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 okt. 28, 12:50 
Na szoval, 3 honap elteltevel a 2 madarral semmi gond.
Mind egymassal, mind a tobbi veluk elo fajjal tokeletes bekessegben elnek.
A 2 vorosfarku tobbnyire koveti egymast, gyakran egymas melle ulnek, tollasszak egymast...
Viszont egyikuk sem enekelget him.modjara, es feszket sem raktak, meg alvashoz sem.
Kezdek gyanakodni, hogy talan 2 tojom van?

Es akkor a dilemma es kerdes:
Erdemes lehetne tovabbi 1-2 peldanyt, elsosorban egy himnek tunot venni mellejuk, vagy ezzel csak megbonthatnam az idillt, es amint osszeall egy par, az uldozni fogja a tobbit?
Az eddig beszerzett 5 afrikai asztrildfajom kozul mindkettonel ahol ivari dimorfizmus van, mar udvarolgatott a him (bar a pillango nem sokaig), am azok kozul, ahol a nemek egyformak/hasonloak, meg egyik sem. Talan nem veletlen...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 júl. 15, 9:53 
Na vegre valaki!

Kosz a megjegyzeseket es a linket is.
Az mar a korabban olvasottakbol is lejott, hogy szaporitasuk nem egyszeru, ezert is vettem csak egy part (?) gyonyorkodni bennuk.
A leirtak alapjan szinte jobb lehetne, ha egynemuek lennenek es nem is fognanak feszkelesbe! Gyonyorkodesre egyelore mind kulsejuk, mind viselkedesuk tokeletesse teszi oket. Erdekes, hogy mindket vadbefogott afrikai pintyfajom mennyivel kevebe panikol mint az indonez fajok jo resze (fokent a Lonchurak).


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2014 júl. 15, 9:29 
W.L. írta:
Na mar latom, miert nem mozog ez a tema sem. Erdeklodes nulla. ;-)
En minden esetre mar megvettem 2 peldanyt, melyek gyonyoruek es valoban tokeletes allapotunak tunnek. Vetek volt csak kettot venni, de mar nagyon fesziti nalam a madarletszam a felso hatart.

Es vettem mellettuk 1 par pillangot is.
Az urge meg aranyverebeket, vorosszarnyu pytiliakat es 2 ritkabb amarantfajt is arult, de azok sem fertek mar bele a keretembe.

Szia!
Nekem mindig a kedvenceim voltak. Akkor is, ha talán a legproblémásabb madár amivel találkoztam :D (volt már egy pár...) Amikor sokat hoztak be, akkor előfordult egy szép nagy védett , kb. 4x4m-es kerti röpdében (persze nyáron) 5 pár (?) is egyszerre. Később volt biztosan nem egynemű 2 madár is nagyobb vitrinben ill. a beépített erkélyemen is. A nemeket a mellékelt link alapján már viszonylag egyszerű megkülönböztetni. Szaporítani nem sikerült... talán majd egyszer. Nálam előfordult , hogy a hím agyonverte, megskalpolta a tojóját. Minden előzmény nélkül, előtte a legteljesebb egyetértés volt közöttük és sajnos aznap nem voltam otthon, este találtam meg a vérfürdőt :( Mivel nagyon nehéz hozzájutni, ezért -ha meglennének a lehetőségeim ismét a tartására- újra legalább 10 madárral kezdenék és lesném, hogy ki-kit választ :) A párokat külön tenném (egyes források szerint ha hallják egymást különböző párok, az is zavarhatja a költésüket) Más madarakkal ellehetnek de elképzelhető, hogy pont Ők lesznek a bajkeverők (pillangópinty fiókákkal kidekorált vörösfarkúfészek...) Szóval, ha teheted akkor még több példányt szerezz és figyeld Őket. További segítségül a link:
http://www.lavender-waxbill.com/ Üdvözlettel: Tárnoki Ferenc


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO