Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2015 nov. 10, 1:03 
kedves Fórumozók,
azon gondolkodom, hogy némi előkészület után kinyissam-e a kalitka ajtaját, a forbes párnak akik egy tigris hímmel osztják meg jelenlegi 60x120x80cm kalitkájukat.
a szoba kb 20m2 ahol vannak, az ablakokat nem hagynám szabadon, hogy bele repüljenek, illetve a magasabb pontokon kihelyeznék pár ülőrudat. azt gondolom a reakció a következő lenne: megijednének a nyitott ajtótól, utána felrepülnének a legmagasabb-legbiztonságosabb pontra és ott is maradnának amíg csak lehet. :)
nehezítő körülmény (a madarak számára) miszerint ebben a szobában dolgozom én is. a kérdés a következő: az éhség vajon mennyi idő után csalná őket vissza? régen a zebrapintyeknek szabad kijárásuk volt a szobafenyőre és ott többnyire békésen el is üldögéltek. ez a pár azonban már pár éve itt él bezárva.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 okt. 16, 9:00 
orbangergo írta:
takos84 írta:
Lenne egy kérdésem: okozhat-e az ivermectin ligt alkalmazása meddőséget?
pl.kanáriknál illetve egzotáknál.

Tud e erről valaki valamit?


nekem a forbes tojóm tavaly 5 tojást is tojt, pár hónappal a kezelés után!

"Hivatalosan" nem okozhat, max egyensúly zavart (túladagolás esetén). Azonban javasolják, hogy a szaporodási időszakban ne használják a készítményt.

"A rendelkezésre álló adatok szerint az ivermektin széles biztonsági sávval rendelkezik. Súlyos (kb. 20-szoros) túladagolás esetén aluszékonyság, tántorgás, bizonytalan állás, fej lógatása tapasztalható. Specifikus antidotuma nem ismeretes. Az állatgyógyászati készítmény ártalmatlansága nem igazolt vemhesség, laktáció és tojásrakás idején."

Az, hogy "nem igazolt" az nem azt jelenti, hogy okozna bármi gondot, hanem azt jelenti, hogy nem vizsgálták abban az időszakban a hatását. Szóval biztos ami biztos tojásrakás ideje alatt ne használjuk a készítményt.

Nem mellesleg az idei (2015) orvosi-élettani Nobel-díjat William C. Campbell és Omura Satoshi a fonálféreg-fertőzések új szemléletű kezelésének kidolgozásáért (azaz az ivermektin felfedezéséért és a hatóanyag kifejlesztéséért) kapta megosztva egy harmadik tudóssal (aki más területen ért el eredményeket).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2015 okt. 16, 1:59 
takos84 írta:
Lenne egy kérdésem: okozhat-e az ivermectin ligt alkalmazása meddőséget?
pl.kanáriknál illetve egzotáknál.

Tud e erről valaki valamit?


nekem a forbes tojóm tavaly 5 tojást is tojt, pár hónappal a kezelés után!


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 23, 0:35
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 jan. 30, 22:57 
Rendben, nagyon szépen köszönöm Csaba!


ckuzmos írta:
Vegyes, röpdében történő "tenyésztést" nem javasolnám kezdőknek. Sokkal több problémával járhat, mint amennyi előnyt hozna. Ha szaporulatot szeretnél valamely fajból addig amíg nem szerzel kellő tapasztalatot, külön páronkénti költetést javasolnék.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 jan. 29, 20:06 
Vegyes, röpdében történő "tenyésztést" nem javasolnám kezdőknek. Sokkal több problémával járhat, mint amennyi előnyt hozna. Ha szaporulatot szeretnél valamely fajból addig amíg nem szerzel kellő tapasztalatot, külön páronkénti költetést javasolnék.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 23, 0:35
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 jan. 28, 1:03 
Szia Csaba,

Nagyon köszönöm a válaszod!

Amennyiben valamikor szeretnék odút is betenni, akkor mit javasolsz? Vagy a közös röpdébe nem ajánlod?

Köszönöm!
Móni

ckuzmos írta:
Szia,

Adig amíg nem raksz fel odút, ebbe a csapatba tökéletesen beillik a nyársfarkú amandina, sirálykapinty, malabári pinty, ezüstcsőrű pinty például.
Csisőrkéket nem ajánlanék a csapatba, de a drágább fajokból is lehet csemegézni: nádipintyek, pillangók.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 jan. 24, 13:49 
Szia,

Adig amíg nem raksz fel odút, ebbe a csapatba tökéletesen beillik a nyársfarkú amandina, sirálykapinty, malabári pinty, ezüstcsőrű pinty például.
Csisőrkéket nem ajánlanék a csapatba, de a drágább fajokból is lehet csemegézni: nádipintyek, pillangók.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 23, 0:35
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 jan. 23, 15:13 
Kedves Fórumozók,

Régóta olvasgatom az egzótás fórumot, gyűjtögetem az információkat, rengeteg hasznos dolgot találtam, amiket máshonnan nem tudnék beszerezni.

Most szeretném a tanácsotokat kérni:
4 éve vettünk egy szakállas amadina párt, 1 évvel ezelőtt készítettünk/felújítottunk egy szép szobai röpdét (100x100x50), és a szakállasok mellé beszereztünk egy gould párt is.
Szeretnénk most még egy madár párral bővíteni a csapatot, de bizonytalan vagyok, hogy milyen fajtát válasszunk.

Mivel nagyon megszerettem a gouldokat, első gondolatom az volt, hogy esetleg még egy párt vennénk, de hallottam olyat, hogy azonos fajtából lehetőleg csak egy pár legyen egy röpdében.

Egyelőre nem szeretnénk tenyésztéssel foglalkozni, inkább a lakás ékeként tartani a madárkákat.
Ami fontos, hogy hasonló hőmérséklet/páratartalom/élelem igénye legyen az új párnak, mint a mostani fajtáknak és békés, összeférhető legyen.
(Amikre a könyvek, fórumok olvasgatása után gondoltam: rácsosszárnyú asztrild, amarant, az éneke miatt is - mozambik v szürke csicsörike, valamelyik pillangó pinty (bár lehet, ők kényesebbek))
De ha van bármi más ötletetek, nagyon szívesen veszem.

Előre is köszönöm!
Móni


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2015 jan. 21, 13:00 
takos84 írta:
Lenne egy kérdésem: okozhat-e az ivermectin ligt alkalmazása meddőséget?
pl.kanáriknál illetve egzotáknál.

Tud e erről valaki valamit?


Hivatalosan sehol sem írták le ezt a jelenséget, de cáfolatát sem láttam még sehol sem.
Madarász berkekben azonban igen, van ilyen "mendemonda", amiről igen megoszlanak a vélemények. Az átmeneti meddőséget azonban sok külső hatás is befolyásolhatja még, így egy komoly vizsgálatra lenne szükség bármelyiknek a bebizonyítása.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 20, 20:13 
takos84 írta:
Lenne egy kérdésem: okozhat-e az ivermectin ligt alkalmazása meddőséget?
pl.kanáriknál illetve egzotáknál.

Nem láttam még ezt mint esetleges mellékhatást sehol sem leírva vagy megemlítve.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 4, 10:02
Hozzászólások: 5
Valódi név: ákos
   
Hozzászólás 2015 jan. 20, 19:25 
Lenne egy kérdésem: okozhat-e az ivermectin ligt alkalmazása meddőséget?
pl.kanáriknál illetve egzotáknál.

Tud e erről valaki valamit?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 4, 10:02
Hozzászólások: 5
Valódi név: ákos
   
Hozzászólás 2013 dec. 12, 10:22 
Köszönöm a válaszod.Sajnos nemhiszem hogy el tudok jutni hozád,mesze vagyok töled.De sokat olvasok madarakrol,madár tartásrol,tapasztalatokrol.
Van pár ismerösöm aki papagájokak tart,tölűk szoktam lesni pár dolgot de engem valahogy nem vonzanak a görbecsörűek .Sokkal inkább az egzoták.


űdv Ákos


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 dec. 6, 10:39 
Szia,

a kérdéseidre nem lehet egyértelmű és tuti választ adni, csak általánosságokban beszélni.
Zebrapintynél én alapvetően fontosnak tartom, hogy kivedlett, teljesen önálló madarat vegyünk. Ez legkönnyebben a csőr színéről állapítható meg, ugyanis a fiókák csőre fekete (néhány változatnál csontszínű). Egy teljesen önálló egyed csőrének a színében semmilyen fekete beütést nem lehet találni.
Ezen kívül a tollazatnál is figyelni kellene ez egységességet, vagyis ne legyen tollhiányos, megkopasztott, töredezett stb. Ezeknek a megléte mind a nem ideális tartási körülményekre vezethető vissza (túl sok madár van egy helyen, megkopasztják egymást, tenyésztő nem figyel az agresszívebb egyedekre stb.)
Ha beteg egy madár, akkor az sok esetben látszik is rajta. Felborzolja magát, gubbaszt, szemek nem élénkek, összeszűkülnek. Börzén azonban az időjárástól és a stressz mértékétől függően viselkedhet így egy madár, attól függetlenül hogy beteg e vagy sem. Ennek az eldöntése azonban már több tapasztalat szükséges, illetve az adott körülményeket figyelni, a többi madárral egyűt. De természetesen ha egy állatkereskedésbe megy be az ember, ott már stabilizálódott helyzettel találkozhat a nézelődő, így a külső körülmények (stressz, hőmérséklet) nem játszik nagy szerepet. Ha rossz állapotú egyeddel találkozunk, azt nem szabad megvenni.

Hogy mit lehet vagy kell kérdezni az eladótól? Szerintem itt alapvetően fontosabb inkább az hogy mivel etette (esetleg pontos magkeverék, ha saját akkor kérni egy pohárkával belőle), röpdében vagy kalitkában tartotta, fűtött vagy fűtetlen helyiségben. Ha látszólag nem jó passzban van a madár, akkor esetleg rákérdezni mi lehet annak az oka! Ezekből már viszonylag sok információt megkaphatunk.

Alapvetően azonban én olyan kezdőknek, akik nagyobb terveik vannak a madarakkal nem csak egy pár madarat szeretne venni és azt pátyolgatni, azt javasolnám, hogy látogassanak el madarászokhoz, beszélgessenek velük személyesen a tenyészeténél. Sok minden kiderül ilyen látogatások alkalmával, valamint rengeteg tapasztalatot lehet szerezni, ötleteket ellesni. Ha pedig szimpatikus a madarász, a madarakhoz való hozzáállása, a tenyészet körülményei, onnan kell venni madarat.

Nem tudom merre laksz, ha Pesten vagy a környéken, szívesen látlak valamikor. Megmutatnám én mit hogyan csinálok stb.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 4, 10:02
Hozzászólások: 5
Valódi név: ákos
   
Hozzászólás 2013 dec. 4, 10:58 
Kezdö egzotásnak mondom magam bar meg nincs madaram.Egyelöre meg csak a röbde tervezésénél tartok.Nagyon megtetszetek ezek a kis madarak szineik,formájuk,hangjuk.Jelenleg egy pár kanárim van ök is a hangjuk miatt.
Madarak vásárlásával kapcsolatos kérdéseimet szeretném föltenni.
Mi az amit nézzek egy madáron pl.börzéken.Mik azok a jelek amik arra utalnak hogy a madár nem egéséges,gondok lehetnek vele.
Mit lehet kérdezni az eladotol,kereskedötöl,tenyészötöl ami arra utal hogy a madár rosz körűlmenyek között volt tartva,esetleg beteg lehet.
Kevés a lelkiismeretes tenyésztö, börzéken meg a kereskedöknek ,kistenyésztönek minden elado.
Válaszokat elöre is köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 szept. 12, 15:45 
orbangergo írta:
Köszönöm, hát igen, ezek sem elhanyagolható szempontok... ráadásul pont otthonról dolgozom, gyakran hallgatok zenét.
Talán vicces lesz a kérdés, de én mennyire zavarom a madarakat ezzel? :)

Szia Gergő!
Ez már sokkal jobban hangzik :D
Ha sk. készíted a kalitkát , akkor vedd figyelembe, hogy az állandó mozgásuk elég nagy szemeteléssel is jár és nagyon szeretnek fürdeni... Nekem télen egy nagyobb madárvitrinben voltak (igaz háromszínűek) és a vitrin frontüvegje állandóan tiszta víz volt a pancsolástól. Április elejétől október végéig egy 2x1x1,5 m-es röpdében szaporodtak megállás nélkül...
A vörösfejűnek az éneke sem ,,elhanyagolható" egy csendes lakásban. Az elhelyezésüknél ezt is vedd figyelembe . Feri
[/quote]
Szia Gergő!
Ha szaporulatot is szeretnél, akkor fülhallgató :) Egy kotló madár nem biztos, hogy díjazza a zenét.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 szept. 12, 11:45 
Köszönöm, hát igen, ezek sem elhanyagolható szempontok... ráadásul pont otthonról dolgozom, gyakran hallgatok zenét.
Talán vicces lesz a kérdés, de én mennyire zavarom a madarakat ezzel? :)

Szia Gergő!
Ez már sokkal jobban hangzik :D
Ha sk. készíted a kalitkát , akkor vedd figyelembe, hogy az állandó mozgásuk elég nagy szemeteléssel is jár és nagyon szeretnek fürdeni... Nekem télen egy nagyobb madárvitrinben voltak (igaz háromszínűek) és a vitrin frontüvegje állandóan tiszta víz volt a pancsolástól. Április elejétől október végéig egy 2x1x1,5 m-es röpdében szaporodtak megállás nélkül...
A vörösfejűnek az éneke sem ,,elhanyagolható" egy csendes lakásban. Az elhelyezésüknél ezt is vedd figyelembe . Feri[/quote]


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 19:57 
orbangergo írta:
Köszönöm a választ! Akkor építek egy a madár leírásban szereplő 120*60*80-as kalitkát, de inkább nagyobbat, és ha összevesznének elkülönítem őket.

Ekkora kalitkába -szerintem- nem való papagájamandína. Egy egészséges papagájamandína állandó mozgásban van és ezért ennél jóval nagyobb hely az ideális számára. Arról nem beszélve, hogy a tojóval igen kegyetlenek tudnak lenni és ekkora helyen esélye sincs a menekülésre... Feri
[/quote]
Szia Gergő!
Ez már sokkal jobban hangzik :D
Ha sk. készíted a kalitkát , akkor vedd figyelembe, hogy az állandó mozgásuk elég nagy szemeteléssel is jár és nagyon szeretnek fürdeni... Nekem télen egy nagyobb madárvitrinben voltak (igaz háromszínűek) és a vitrin frontüvegje állandóan tiszta víz volt a pancsolástól. Április elejétől október végéig egy 2x1x1,5 m-es röpdében szaporodtak megállás nélkül...
A vörösfejűnek az éneke sem ,,elhanyagolható" egy csendes lakásban. Az elhelyezésüknél ezt is vedd figyelembe . Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 szept. 11, 15:05 
Köszönöm a választ! Akkor építek egy a madár leírásban szereplő 120*60*80-as kalitkát, de inkább nagyobbat, és ha összevesznének elkülönítem őket.

Ekkora kalitkába -szerintem- nem való papagájamandína. Egy egészséges papagájamandína állandó mozgásban van és ezért ennél jóval nagyobb hely az ideális számára. Arról nem beszélve, hogy a tojóval igen kegyetlenek tudnak lenni és ekkora helyen esélye sincs a menekülésre... Feri[/quote]


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2013 szept. 10, 17:43 
orbangergo írta:
Üdv Mindenkinek!
Kezdő vagyok, gyerekkori zebrapintyeket leszámítva tapasztalatlan és arra gondoltam, hogy megpróbálkozom
egy vörösfejű papagájamandina pár tartásával.
A kérdésem, hogy a következő körülmények megfelelők-e:
Egy 60*60*35cm kalitkában helyezném el őket, lakásban, növények közt, és a kalitkába is tennék valamilyen növényt.
Szívesen kinyitnám a kalitkát is, de nem tudom, hogy ez jó ötlet, ha igen beköltözés után mennyidő után javasolt?
Eleve a költözés nagy stressz, ilyenkor mi a megfelelő viselkedés? Miután kalitkába tettem őket, adjak enni-inni és hagyjam magukra őket,
vagy pedig jobb ha szokják közelségemet? Ilyen körülmények közt fészket is rakhatnak?

Van egy elképzelésem a fórumokat olvasgatva, de biztosabbnak érzem itt megkérdezni, köszönettel, Gergő

Szervusz Gergő!
Ekkora kalitkába -szerintem- nem való papagájamandína. Egy egészséges papagájamandína állandó mozgásban van és ezért ennél jóval nagyobb hely az ideális számára. Arról nem beszélve, hogy a tojóval igen kegyetlenek tudnak lenni és ekkora helyen esélye sincs a menekülésre... Feri


 
Offline
Csatlakozott: 2013 ápr. 15, 22:43
Hozzászólások: 25
   
Hozzászólás 2013 szept. 9, 16:44 
Üdv Mindenkinek!
Kezdő vagyok, gyerekkori zebrapintyeket leszámítva tapasztalatlan és arra gondoltam, hogy megpróbálkozom
egy vörösfejű papagájamandina pár tartásával.
A kérdésem, hogy a következő körülmények megfelelők-e:
Egy 60*60*35cm kalitkában helyezném el őket, lakásban, növények közt, és a kalitkába is tennék valamilyen növényt.
Szívesen kinyitnám a kalitkát is, de nem tudom, hogy ez jó ötlet, ha igen beköltözés után mennyidő után javasolt?
Eleve a költözés nagy stressz, ilyenkor mi a megfelelő viselkedés? Miután kalitkába tettem őket, adjak enni-inni és hagyjam magukra őket,
vagy pedig jobb ha szokják közelségemet? Ilyen körülmények közt fészket is rakhatnak?

Van egy elképzelésem a fórumokat olvasgatva, de biztosabbnak érzem itt megkérdezni, köszönettel, Gergő


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:48
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO