Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 21:59 
Természetesen az etető, itató kívül lesz, belülről lesz egy ág amire rárepülve hozzáférnek majd az élelemhez.

Lesz rajta egy kis ajtó is, pár napon belül teljesen kész lesz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 21:47 
Szia Barka15.
Én azt nem tudom,hogy hol fogd etetni a madarakat?Mert nem látok rajta egy kis ajtót ahol az eledelt be tudnád helyezni.Mert ha a nagy ajtót kinyitod mikor etetsz akkor szükséged lehet egy befogó hálóhra is.A neon meg jobb ha takarásban van,hogy ne lásd.
Én sirálykát mindenképp raknék bele,később még jó jöhet.
Amúgy tök jó lett.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 20:53 
A fészket még csak odaraktam, nem a végleges helye.

Kösz a tippet rakok majd ülőkét be, és a lámpa elé takarónak valamit.! :P 8)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 20:24 
Szia!
TIPPPP!!:
A lámpát úgy kell elhelyezni, hogy ne téged világítson! Vagy is, vagy elfektetve úgy, hogy befele legyen a fényforrás, vagy egy takarást tegyél eléje (ajtóra egy kis furnérlemez csík), hogy ne lásd a neoncsövet.
http://www.zozimo2.eoldal.hu/fotoalbum/madarhaz/madarhaz-ropde/original/46
Így látni fogod a madarakat is, nem csak a neont! (nem világit a szemedbe, fényképezőbe)
A madarak valószínű a legmagasabb ponton fognak ücsörögni a neon közelében.
A röpde felső 15-20% -nál tennék egy vízszintes ülőkét is, kényelmesebb nekik. A rácshoz közel, az ajtóval párhuzamosan, és a neon alatt legyen úgy, hogy kényelmesen elférjenek akadály nélkül.

A fészket korainak tartom főleg fajtaválasztás előtt!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 19:46 
Üdv.
Benne van az ág is már, ma csak ennyit haladtunk vele.
Szerintetek így jó az elhelyezése?

A napokba már azon gondolkoztam,hogy mégis zebrák legyenek( még nem biztos) mert azokból is van pár színesebb példány. Lehet inkább megfogadom a tapasztalt emberek tanácsait, és kezdésnek veszek bele 6 zebrát ( 3 hím , 3 tojó) és megvárom amíg összeállnak, szaporodnak.
És majd ha belejövök akkor lehetne fajtaváltás.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 8, 19:41 
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 22:06 
Szia Barka15!
Sajnos én nem tudok neked segíteni, de szerintem fogadd meg a tapasztalt tenyésztők tanácsát!
Tegyél kisebb lukú hálót 12,7mm és fektesd el a szekrényt. Így csak egy pár madárnak jó, mert mindegyik fenn akar lenni és nem tudják elkerülni egymást. Fektetve megnő számukra a tér, de csak békés madaraknak elég.
(készíts még egy röpdét)

_________________
zozimo2


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 20:42 
Helló!

Az egy dolog, hogy Te mit szeretnél, és teljesen más dolog amit lehet. Ha Te veszel 4, vagy akárhány kákát, és összeereszted őket, és még fészkelési lehetőséget is adsz neki, egy ekkora helyen biztos a "halál".Látom ,hogy Te megkérdezted, de Téged különösebben nem érdekel senki tanácsa, én így azt mondom, próbáld meg, majd rájössz az intelmek valódiságára, csak akkor már sajnos késő lesz.Tudod, az a baj, hogy ez nem olyan egyszerű dolog, ahogy Te azt szeretnéd, vagy elképzeled.Az okos ember a saját kárán tanul, a még okosabb meg a másén.Nálam egy-egy pár káka legalább ötször akkora helyen van- de lehet, hogy tízszer-mint ahova Te tervezed, és ha másik káka pár kerül melléjük, még a rácson át is képesek "összebalhézni."Ha elérnék egymást, biztos, hogy keserves "csatába" keverednének. Szeretném kiemelni, hogy ez főleg tenyészidőszakra értendő, de a tágas volierben is van azért néha balhé pihenő időszakban is. Nem szeretnék azoknak a káka pároknak a helyébe lenni, ha a terved megvalósítod.Csak azt nem értem, hogy miért kértél tanácsot, ha amúgy különben Te ilyen eltökélt vagy. Az igazság meg az, hogy Sotomayor sem 2.40-en kezdett először. Odáíg el kell jutni.Azt meg , hogy Te rögtön dajkamadarakra is gondolsz, ezt már nem is tudom hova tenni. DE próba, cseresznye.(!!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 18:30 
A két pár káka szerintem könnyen balhézhatnak a költés idején. Sirályka viszont nyugodt, békés madár.

Ahogy elnézem a szekrényedet és a helyet ahova szánod, jobb lenne ha nem állítva, hanem fektetve használnád :)
Nem tudom mennyire előrehaladott állapotban van a kialakítása, talán még megoldható lenne ha felborítanád az egész szekrényt.
A madarak szempontjából mindenképp jobb lenne....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 18:16 
Vagy mi lenne ha vennék 4 db kákapintyet meg 1 pár sirálykát nevelőmadárnak?


Majd meglátom, hogyha kijön a dróton akkor maximum teszünk rá mégegy réteget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 16:51 
Barka15 írta:
Más: A ponthegesztett rács egy négyzet alakú lyukának a mérete 2x2 cm,
remélem ez elég kicsi :?: :shock: :D :D :D :D :D


Szia,

háááát
a 2*2cm-es lukbőségen a kákapinty lassítás nélkül átmegy...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 16:27 
Ez a röpdém már készülőben van.
Zebrát és sirálykát azért nem akarok,(tudom hogy jól szaporodnak) de nekem nem nagyon teccenek. Mert nem igazán szép színesek.
Mivel nekem a káka az ami nagyon tetszik, lehet akkor lesz 2him meg 2 tojo káka. És igy nagyobb a valószínűsége hogy lesz legalább 1 pár belőlük. Meg 1 pár gould vagy ékfarkú Az ékfarkú megférne a kákával?
Vagy csak kákák és akkor lehetne belőlük akár 6 db is? :) :?:
Vagy melyik lenne az a faj ami jól ellene a kákával még???

Más: A ponthegesztett rács egy négyzet alakú lyukának a mérete 2x2 cm,
remélem ez elég kicsi :?: :shock: :D :D :D :D :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 16:18 
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 16:00 
Kedves Márti,

ajánlanám a következő cikkünket olvasásra, tanulmányozásra. Nagyon sok alapvető dolgot megtalálsz benne:
http://www.idre.hu/taeniopygia/zebrapinty.html

Ha a madár tollazata fel van borzolva és ez a jelenség állandósul az bizony a betegség vagy a rossz közérzetnek a jele. Ha ez csak időszakosan vagy ritkábban fordul elő, még nem ad okot ilyen következtetések levonására. Minden esetre a viselkedését, reakcióját és élénkségét folyamatosan figyelni kellene a székletének az állagával együtt. Remélhetőleg ez csak a környezetben bekövetkezett változás által kiváltott reakció, mely hamarosan magától megoldódik.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 dec. 4, 15:35
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 15:48 
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni tölletek!Egy hete a lányom kérésére vettünk állatkereskedésben egy pár zebra pintyet.De igazán nem tudok rólluk sokat.Kérésem az volna felétek ha egy pár szóba leirnátok hogyan kell gondozni,tartani öket.Mit adhatok én nekik enni a kölesen kívül.Meg ilyen hasonló dolgokra lennék kíváncsi.Amit még kérdezni szeretnék,van amikor a lány madár olyan kis borzos,ez betegséget jelent nálluk?
Válaszotokat elörre is köszönöm szépen.Márti


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 4, 8:45 
Sziasztok!
Én mindenképpen szerelnék bele egy befogókalitkát, akár kihúzható tálcával, a könnyebb takarítás végett. Nálam a röpdében nyáron nagyon jól működött, kifogni is egyszerű volt a madarakat.
Fél óra alatt össze lehet ütni, és órákat spórolhatsz vele...
Fajok tekintetében én is a zebrapinty-sirályka vonalon maradnék. :-)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 12, 12:56
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 3, 23:37 
Szia!Igazuk van az előttem íróknak,a madarászatban is van egy "létra",és a rutint megszerezheted a könnyebben tenyészthető fajokkal... :wink:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 3, 22:56 
Barka15 írta:
Én két fajt néztem ki magamnak, a kákapinty és a gould amandina. Mert ezek megférnek jól egymással. És remélem szaporodnak is majd. Utánanéztem és szerintem ezeket nem olyan nehéz tartani.


A kákával melléfoghatsz, különösen, ha egyetlen párt teszel össze kényszerpárosítással. Tartani nem nehéz, de a szaporítással nem biztos, hogy egyhamar lesz sikerélményed. Bár ne legyen igazam, de zebrával, sirálykával nagyobb sikerélményed lehetne. Talán még ékfarkúval is. Én megfogadnám Kuvik tanácsát, de majd úgyis te döntesz.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 28, 19:16
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Fejér megye,Sárszentágota
Valódi név: Barabás Dávid
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 3, 21:06 
A végső megoldás az lesz ,hogy egy légtér lesz az egészből.
Az egész eleje nyitható lessz és ezen lessz egy kicsi ajtó,hogy ne keljen mindig a nagy ajtót nyitogatni a be kel valamiért nyúlni. Én két fajt néztem ki magamnak, a kákapinty és a gould amandina. Mert ezek megférnek jól egymással. És remélem szaporodnak is majd. Utánanéztem és szerintem ezeket nem olyan nehéz tartani. És ha lesz majd fiatal , akkor nekik addigra lesz egy kisebb kalit vagy egy dobozkalit még nem tudom.
Már megvettük ma az ajtó anyagát és a kihúzható fiók anyagát is ami majd az alja lesz.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 2, 23:17 
Helló!
Én azt mondom, hogy bármelyik megoldás jó, mert attól függ mi a célod. Ha több fajt szeretnél tartani, akkor ez jó lesz ahhoz, hogy megszeresd jobban ezeket a "tollas ékköveket", de azt ne felejtsd el soha sem, hogy egy-egy pár madárral nem lehet "normálisan" foglalkozni. Ha nem költenek, akkor számtalan társas variációt ki lehet "dolgozni". Hogy lásd, már is ellent tudok mondani az előttem szólónak- no nem azért mintha akarnám, csak más a tapasztalatom-, mert a madarak függőleges repülése egy kiváló tréning. Nálam úgy repülnek függőlegesen, hogy öröm nézni!!! Én inkább azt javaslom, ha majd komolyan gondolod a madarászatot, indúlj el a "kályhától", és előbb könnyen tenyészthető madarakat szerezz be, mert nagyon fontosnak gondolom, hogy az első sikerek, -vagy sikertelenségek- hosszú időre meghatározzák a "madárszeretetedet".Én azt mondom, hogy elősször zebrapinty, vagy más hasonló domesztikáltabb fajjal próbálkozzál. Ma már szebbnél szebb zebrák, sirálykák vannak, melyek tenyésztése (szaporítása) azért valamivel könnyebb, mint egyes más egzóta fajoké.(Ez nem teljesen igaz verseny szintű madaraknál, de először ne is azt akard.) Biztosan el fog jönni az az idő, amikor majd "beleérzel" a dolgokba, és onnan felbátorodva elindúlhat a "szárnyallás", de ha az elején elszúrod, az lehet, hogy egy életre szól, és kimaradsz egy nagyszerű életélményből.(!!!)Én csak azt mondom, hogy fontos az első lépés, a többi meg rád tartozik.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:40
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO