Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 12:28 
Szerintem is normál sirályka.Lehet közbe bele lett keverve normál nem tudom :?

_________________
Noll Norbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 11:17 
Hát a képen nem igazán tűnnek standard sirálykának!
Attól még hogy a méretük esetleg nagy, színben is annak kellene lennie...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 11:15 
Az elképzelhető mivel teljesen máshogy énekelnek mind a sirálykák van összehasonlítási alapom mivel 5 pár sirálykám van.Akitől kaptam ott nem volt ezüst csőrű a sirálykák között valószínű hogy az ősökre vezethető vissza habár ez a 4. nemzedéke a szüleinek.És a szülők is vértiszta gyűrűs st sirálykák.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 10:13 
A csőrük alapján elképzelhető az ezüstcsőrű vér.
Éneklés tekintetében sokszor találkozhatunk olyan egyeddel, ami kisebb/nagyobb mértékben eltérő, vagy sajátságosabb.
Ez leginkább a mutációknál figyelhető meg, ami a fajok közt mutáns gén átvitelének nyomaira vezethető vissza.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 19, 17:35 
http://kep.psharing.com/688070.jpg


Nos napokban kaptam sirályka pinty néven őket de mivel nekem is vannak így kiváncsi vagyok ők nem e beütésesek mivel teljesen eltérően énekelnek mint a sirálykák.Olyan ezüstcsőrű beütésre tippelek.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 16, 8:17 
Attila69 írta:
Ekkora helyen mindenképpen 1 párt javaslok,főleg rizsből és gyémántból!Ők elég agresszívak,legalábbis nálam azok voltak.Ha minden kép 2 párral akarsz próbálkozni akkor már inkább a gouldok .Én mindenképp frissen kiszínesedett fiatalokat tennék össze hátha így össze szoknak.


Nos a mostani helyzet az hogy talán, de ez a végső lehetőség..., sikerül egy 130x80x30-as röpde.
Ez 130 lesz fektetve. Ebbe hány faj mehet ha költetni is szeretném? 3? Sajnos fajokban még nem tudom mi legyen, mert bár színesek a gouldok, mégis pl a káka, a gyémánt, a szalagpinty... is nagyon bejönnek. 8)

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 20:39 
Jámbor írta:
Attila69 írta:
Szia!
Általában 1 légköbmétert szoktak 1 párra számolni.Nálam is kb így vannak tartva,mondjuk nem a gouldok ők páronként 60x40x40 láda kalitban költenek és röpdében pihiznek.A röpdés tartás több párral macerásabb költésnél, mert mondjuk ha nem egyszerre költenek nevelésnél ugye kapják a lágy kaját és van ahol még csak tojáson ülnek,itt túl pöröghetnek a hímek és kidobhatják a kicsiket :cry: Meg félre léphetnek a dominánsabb hímek vagy nem hagyják párosodni a többit stb.Nálam röpdében inkább több fajtából 1 pár van(persze vannak kivételek) :mrgreen:


:D Köszi!

Nos most osztottam és szoroztam...Sajnos a hely szűke sokat vet a latba! :oops:

Egy kalit mérete minden esetben 81(h) x 59(m) x 30(sz) lesz. Ebben szeretnék megpróbálkozni,
hangsúlyozom csak próbaképpen 1-1 párral, de különfélékkel. Az odúkat a kalit két távolabbi egymással szemközti részébe helyezem el, de kívülre. :wink:

Tudom hogy nem biztos, de hátha szerencsésen kifogom a nyugodtabb egyedeket és akkor tán a költéssel sem lesz gond. Amennyiben mégis, akkor majd nem teszek fel odút, hanem csinálok pár kisebb kalitot tenyésznek! ( Bár ezt nem szeretném! ) :bom:

Vélemények? Esetleg mely fajok jöhetnek szóba egymással, ha van ilyen?

Ekkora helyen mindenképpen 1 párt javaslok,főleg rizsből és gyémántból!Ők elég agresszívak,legalábbis nálam azok voltak.Ha minden kép 2 párral akarsz próbálkozni akkor már inkább a gouldok .Én mindenképp frissen kiszínesedett fiatalokat tennék össze hátha így össze szoknak.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 11:06 
Attila69 írta:
Szia!
Általában 1 légköbmétert szoktak 1 párra számolni.Nálam is kb így vannak tartva,mondjuk nem a gouldok ők páronként 60x40x40 láda kalitban költenek és röpdében pihiznek.A röpdés tartás több párral macerásabb költésnél, mert mondjuk ha nem egyszerre költenek nevelésnél ugye kapják a lágy kaját és van ahol még csak tojáson ülnek,itt túl pöröghetnek a hímek és kidobhatják a kicsiket :cry: Meg félre léphetnek a dominánsabb hímek vagy nem hagyják párosodni a többit stb.Nálam röpdében inkább több fajtából 1 pár van(persze vannak kivételek) :mrgreen:


:D Köszi!

Nos most osztottam és szoroztam...Sajnos a hely szűke sokat vet a latba! :oops:

Egy kalit mérete minden esetben 81(h) x 59(m) x 30(sz) lesz. Ebben szeretnék megpróbálkozni,
hangsúlyozom csak próbaképpen 1-1 párral, de különfélékkel. Az odúkat a kalit két távolabbi egymással szemközti részébe helyezem el, de kívülre. :wink:

Tudom hogy nem biztos, de hátha szerencsésen kifogom a nyugodtabb egyedeket és akkor tán a költéssel sem lesz gond. Amennyiben mégis, akkor majd nem teszek fel odút, hanem csinálok pár kisebb kalitot tenyésznek! ( Bár ezt nem szeretném! ) :bom:

Vélemények? Esetleg mely fajok jöhetnek szóba egymással, ha van ilyen?

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 11:19 
Köszönöm a választ!

_________________
Noll Norbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 11:13 
Alapvető mérce: amikor a szárnyon az evezőtollak tokjai kb 1-2 mm-es nagyságúak.
ez kb 6-7 napos korban van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 7:50 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy egzótáknál a gyűrűzés mikor lehetséges?Jelenleg rizseket kellene gyűrűznöm 4 naposak de lassan majd zebrákat ill sirálykákat is.

Válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 aug. 13, 20:59 
Szia!
Általában 1 légköbmétert szoktak 1 párra számolni.Nálam is kb így vannak tartva,mondjuk nem a gouldok ők páronként 60x40x40 láda kalitban költenek és röpdében pihiznek.A röpdés tartás több párral macerásabb költésnél, mert mondjuk ha nem egyszerre költenek nevelésnél ugye kapják a lágy kaját és van ahol még csak tojáson ülnek,itt túl pöröghetnek a hímek és kidobhatják a kicsiket :cry: Meg félre léphetnek a dominánsabb hímek vagy nem hagyják párosodni a többit stb.Nálam röpdében inkább több fajtából 1 pár van(persze vannak kivételek) :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 13, 7:55 
Attila69 írta:
Üdv. a fórumon!
2db 80cm x 40cm alapú és 50cm magasságú röpde (szobai)Ez szerintem bármelyik fajtának jó költeni.(soha nem elég nagy)
A nagyobb amit írtál az meg jó lesz a fiataloknak :mrgreen: ,mert ha több párt akarsz együtt tartani akkor ettől nagyobb hely kell!!!!



Szia!

Köszönöm a tanácsot! :lol: Semmit nem akarok elkapkodni. Még a fajokon gondolkodom...
Lehet hogy csak gouldokat tartanék. Abból egy 6 fős (3 pár) társaságnak mekkora röpde kellene?

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 21:53 
Üdv. a fórumon!
2db 80cm x 40cm alapú és 50cm magasságú röpde (szobai)Ez szerintem bármelyik fajtának jó költeni.(soha nem elég nagy)
A nagyobb amit írtál az meg jó lesz a fiataloknak :mrgreen: ,mert ha több párt akarsz együtt tartani akkor ettől nagyobb hely kell!!!!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 11, 1:17 
Először is üdv mindenkinek! 8)

Nevem Krisz, és eddig rengeteg állattal volt már dolgom...
Teknős, kutya, vörös és zöld leguán, kéknyelvű szkink, szakállas agáma,
afrikai sügerek 420 literben, leopárdgekkó, 10-nél is több fajta madárpók,
zebrapinty, sirálykapinty, verébpapagáj, hullámos papagáj, bourk papagáj,
vörös pennant, nagy sándor kézzel nevelt hím és tojó.
Nagyjából ezekhez volt közöm... :roll: :lol:

Viszont kezdő vagyok itt, köztetek! Tanácsokra volna szükségem!

Alap ötletem... : 1db 100cm x 40cm alapú és 120-150cm magasságú röpde (szobai)

vs.
2db 80cm x 40cm alapú és 50cm magasságú röpde (szobai)

Ami tetszik: mindnképp... gyémántpinyek!!! :lol: ami még tetszik... rizspinty, gould amandina

Esetleg kezdésnek csak rizspintyek.... :wink:


Tanácsokat kérek, ki hogyan gondolkodna! Szaporulatot is szeretnék majd produkálni, de türelmes ember vagyok! :roll:

Előre is köszönöm!

üdv: Jámbor

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 12:22 
Üdv mindenkinek!

SÜRGŐSEN vásárolnék egzótákat mégpedig: szalagpinty, szakállas amandina, nyársfarkú amandina, ezüstcsőrű, gyémántpinty, indigópinty, aranymellű asztrild, álarcos amandina, rácsosszárnyú asztrild, kubapinty, mozambiki csicsőrke. Aki nekem ebbe tud segíteni kérem jelezze minél előbb. PÉCSI vagyok!!!!!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 11:22 
ildiko313 írta:
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Régebben voltak zebrapintyeink, majd rizspintyek, volt egy kanárim és hullámos papagájaim, ettől még nagyon kezdő vagyok úgy gondolom :) Most hosszú kihagyás után ismét úgy döntöttem, hogy szeretnék pár apróságot venni, elsősorban különböző pintyeket.
Idézet:
Egy kb. 150x50 kerületű, kb. 140 magas (plusz a lábak, tehát a madarak magasabban lesznek) helyet szeretnénk csinálni nekik.


Ha egyneműeket fogsz tartani, vagy nem szaporítod őket akkor megfelel az elhelyezésükhöz.

Idézet:
Megfelelnek-e ilyen elosztásban a méretek vagy másképpen kellene elosztani a helyüket?


Ha a helyed engedi akkor a magasság róvására a hosszát növeld meg.

Idézet:
- Ekkora hely hány pintynek felel meg véleményetek szerint, hogy jól érezzék magukat?


a pintyek nagyságától függ az egyedszám
12 cm - ig 14 - 16 egyed, 18 cm - ig. 8 - 1o egyed, ez fölött esetleg 2 pár.


-
Idézet:
Szeretnék többfélét tartani egy helyen, tehát milyen fajták férnek meg jól egymással? A papagájamandinák pl nagyon tetszenek, kérdés, hogy tartható-e más fajtával, mert akkor ők lehetnének a kiinduló pont (már ha javasoljátok egyáltalán)


Több hasonló méretű fajt is tarthatsz együtt, de egy fajból csak egy pár legyen, valamint ne tegyél be fészkelőhelyet és fészekanyagot

Idézet:
- Milyen ivarúakat és korban mennyi időseket vásároljak?

Ha nem akarsz szaporulatot akkor fiatal idei madarat vegyél (a kora a gyűrűn található)

Idézet:
- Mire figyeljek a vásárlásnál?


Feltétlen kérdezd meg, hogy takarmányként milyen magkeveréket kapott, vagy kérj egy kevés eleséget abból amit korábban kapott a madár.

Idézet:
Ha vannak még ötletek, tanácsok és bármi hozzászólás a kezdéshez, annak nagyon örülnék!
Előre is köszönöm a segítséget!


Van egy szaklapunk a "Magyar Madarász " abban van egy rovat, mely kizárólag a kezdőknek van írva. Megrendelhető az idre@idre.hu email címen.

A "Madarakról" menügombra kattintva is sok információhoz juthatsz.

Kellemes olvasgatást.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2011 szept. 9, 10:42 
Aki jön monorra és hoz rácsosszárnyú asztrildot az lécci írjon nekem mert szeretnék beszerezni 1 párt!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 23, 8:55
Hozzászólások: 10
Valódi név: Szabó Ildikó
   
Hozzászólás 2011 aug. 31, 14:56 
No igen olvasok-olvasok-olvasok...
Teszem ezt amikor csak lehetőségem van rá. A téma elég kiterjedt, a hozzá tartozó fellelhető netes irodalom eléggé szétszórt, ráadásul az elképzeléseim is képlékenyek és a lehetőségeimhez mérten próbálom a legjobb eredményt kihozni, nem véletlenül nem akarok szaporítani sem.
Mindig is állatok vettek körül, jelenleg is tenyésztünk és bizony van amiben én számítok tapasztaltnak, ha kell tanítom az újakat és ha kell százszor is elmondom ugyanazt a századik kérdésre, csak egy másik, nem madaras fórumon :) Lényeg számomra, hogy egy állat se lássa kárát egy kezdő próbálkozásának.
Díszmadár témában én vagyok az újszülött, ezért ezen a fórumon én próbálok kérdezni :) és nagyon örülök, hogy akadt azért olyan segítőkész ember, aki idejét nem kímélve olyan dolgokra is felhívja a figyelmem amire egy kezdő véletlenül sem gondol (Köszi Jani! :17: ).

Elhiszem, hogy lerágott csont a tapasztaltaknak és unalmas is kissé. Sorry.

_________________
Üdv,
Ildi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 21, 20:03
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Szigethalom
   
Hozzászólás 2011 aug. 31, 14:06 
Warhawk írta:
Nem túl aktív ez a topik, de talán a nyárnak is köze van ehhez... ;)


Na meg annak is talán, hogy a tapasztalt segítőkész mestereink már ezerszer lerágták már ezt a csontot,és talán úgy vannak már vele, hogy ha egy kezdő nem rest elolvasni az elejétől a végéig a hozzászólásokat ebben a topicban,akkor bíztosan választ kap a kérdéseire. :wink:
Én legalábbis /ugyan még mindig kezdőnek érzem magam/az elején csak olvastam olvastam,és csak olyan kérdést tettem fel amire nem volt válasz vagy legalábbis nem volt teljesen egyértelmű. :) De ugyanakkor azt sem felejtettem el,még,hogy egy kezdőnek mennyire túl sok is tud lenni ennyi mindenre odafigyelni.

_________________
Baráti üdv.:Jani!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 2:05
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO