Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 7:30 
Hát ez igazán izgalmas a tarka mutáció is leírt kb 20 éve Németországban akkora kuriózum volt hogy szegény hím madárka minden lépése regisztrálva volt de sajnos utódja nem lett.....
Méretesebb kalitkában növényekkel körbevéve nem zavarva félig nyitott odúban(hogy azért ki tudjon lesni) finom szálú füvekkel és kókuszrosttal megkínálva fészekrakás tojás az valószínű .A fiókanevelés szerencse kérdése mert a vad befogott madarak gyakran esztelenül menekülnek ki a fészekből és nehezen mennek vissza. A muskátpinty kinai alfajával szenvedtem ezt végig.(Ez az alfaj kisebb kevésbé markáns a rajzolatu és hát bizony kevésbé szelídültek)
Agressziómentes a muskát szerintem.A nemek azért éneklés alapján jól elkülöníthetőek mert a hímek nem bírják ki hogy ne énekeljenek.Legalábbis nálam muskátoknál nem volt rá példa ,hogy elnyomtak volna hímet domináns madarak az éneklés terén.(Ellentétben pl. a szintén szelídnek tartott barnamellű nádipintyekkel,náluk gyakran észre vettem :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 feb. 3, 1:29 
Na vegre, valaki!
Es nem is akarki ;-) hanem egy igazi szakerto!

Akkor eloszor is a mutaciokrol.
Engem is nagyon meglepett, mennyire nincs roluk info a neten.
Itt a nagy szamok torvenye alapjan bukkanhatnak fel a rengeteg vadbefogott madar kozott, de kiszuresuket neheziti, hogy a muskatpintyek jo reszet mar szinesre festve aruljak.
Amiket eddig lattam, azokbol az en szurkem toronymagasan a legszebb.
Rajta kivul egy helyi madarsznal lattam a megszokottnal vilagosabb barna (de azert nem izabella) illetve egy masiknal plusz egyszer piacon feherrel tarkitott egyedeket. Utobbiak nekem gyanusak, hogy siralykahibridek, igy az eladot sem vettem meg.

Ezt a szurkemet azonban jo lenne tovabbtenyeszteni. Sajnos ropdem egyelore nincs, es mivel par honapra elutazom, leghamarabb juliusban lesz. Kalitkaban vadbefogott, felnott madarakkal mennyire saccolod az eselyeket? Mondjuk 50%?
A fo gondom persze az ivarmeghatarozas. DNS vizsgalatra modom itt tudtommal nincs. Tobb madarat siman osszerakhatnek, de felek, hogy akkor esetleg pont csak barnak allnanak ossze a szurket magara hagyva. Most tehat csak 2 muskatom van egy ketrecben apacakkal. A barna peldany nagyon szorgosan enekelget, mig a szurke hallgat. Hajlamosak osszetartani, a barna him sem hajt jobban az apacakra. Ez jelent valamit, vagy a szurkem lehet egy a dominans altal elnyomott igy hallgatag him? Aggresszio nuku.
Pozitivumkent mindketten raszoktak, az apacaktol elteroen, a rovarevoknek arult porszeru szarazelesegre is, ami kb az odahaza is kaphato szaritott tojasos eleseghez hasonlo. Ez gondolom fiokanevelesnel jol johet.
De egyelore varjak csak meg epsegben a juliust!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 dec. 19, 22:25
Hozzászólások: 16
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 13:56 
Üdvözlet!
Régóta tartom tenyésztem a muskátpintyet és mondhatom hogy nem könnyű hektikusan költő madár.Amennyiben sikeresen párak képződnek a meglevő fiatal állományből sikeresebb a költés.Persze amig behozatal alpján kellett a ritkaságot felmérni természetes a Dunát rekesztünk mennyiség...most hogy tenyészteni kell alig néhányan tartják tenyésztik.
Tenyésztőtárs szivességéből a zwollei börzéből érkezett muskát mutácio
1 pár fehér him-hordozó tojó-fészekalj 2norm kinézetű fióka
2.pár isabel him-hordozó tojó -fészekalj 2 isabel! 1 szürke! és ez a lényeg színre hasonlít a madárpiacira -ha szinesedik fotozom. Különben a neten is minimális a mutácios fotók száma (pontosan 2 Svédországból 2009 ből)
A szülők mellékelt fotói-a fiokák fotói később érkeznek-épp kirepülés előtt állnak.
Különben többségében mutációkat temnyésztek igy a madárpiaciért fél karom odaadnám...........
Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2013 dec. 7, 15:55 
Huh, tenyleg ENNYIRE nem erdekel senkit ez a faj, amennyire a hozzaszolasok szama sejteti? ;-)
Mondjuk sem egy szepseg, sem egy ritkasag... es allitolag meg a szaporitasa sem a legyszerubb.

Na, errefele is egyike a 2 legkozonsegesebb es legolcsobb pintyfajnak, igy eddig en sem meltattam tul sok figyelemre.

De ma aztan megis!
Ugyanis szemet szurt nekem egy szokatlan szinu peldany.

A normal vad muskatpinty itt ilyen:

Csatolmány:
DSCF0092.JPG
DSCF0092.JPG [ 112.07 KiB | Megtekintve 3219 alkalommal. ]


Ebbol mar tobb ezret lattam.

Viszont ma egy ilyen szurt szemet a piacon:

Csatolmány:
DSCF0103.JPG
DSCF0103.JPG [ 103.11 KiB | Megtekintve 3219 alkalommal. ]


Csatolmány:
DSCF0102.JPG
DSCF0102.JPG [ 96.52 KiB | Megtekintve 3198 alkalommal. ]


Bar ez sem egy papagajamandina vagy tigrispinty, azert ilyen szokatlan szurkes/ezustos szinben mar egesz erdekes volt, igy normal szinu tarsai aranak tizszereseert (majd' egy egesz dollarert! :-) ) meg is vettem, kerve melle raadasul egy vadszinut, hogy ne legyen maganyos. ;-)

Csatolmány:
DSCF0098.JPG
DSCF0098.JPG [ 147.56 KiB | Megtekintve 3219 alkalommal. ]


Ugy tunik, mindketten pompas egeszsegben vannak, de mar erett koruak.

Viszont sem a neten, sem konyveimben nem talaltam semmi infot a muskatpinty ilyen mutaciojarol vagy szinvaltozatarol.
Valaki esetleg latott mar ilyet?
Tenyeszetekben elterjedt mar?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 10, 20:31 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 jan. 10, 22:31-kor.
Videó beillesztésének javítása


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 8, 12:50 
Sziasztok

Keresek 1 vagy 2 pár muskátpintyet. Aki tud nekem segíteni az kérem jelezze :)


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO