Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 16, 0:00 
Megneztem konyveimben ;-) es egyikuk megerositette, hogy az aranyverebek futes nelkul is tarthatok egesz evben kulso ropdeben, ha ahhoz csatlakozik egy jol szigetelet, fagymentes fedett haziko - nem tudom ez tieidre all-e.
A rizseket gondolom azert ajanlhattak sokan, mert azokat jobban ismerik.

Milyen magasak azok a buxusok?
Nekem azok felmeteres nyirt gombot ideznek, ezek meg szivesebben feszkelnek magasaban.
Hasznaljak a legkulonfelebb feszkelohelyeket a zart, korlyukas kis odutol a feszekkalitig, de ha eleg hely van ra, csinalnak jokora szabadon allo feszket is, na ez akar 20*30-40cm meretu is lehet, elferne a buxusban?
Egy olyan maguk epitette feszekben a fiokakat nezegetni, gyuruzni, nem lenne egyszeru.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 18:09 
Hali!

Talán jól tippelem de a rizspinty "domesztikálltabb" és aklimatizálódott madár, néhányan azt mondták, hogy nekem még ez lenne a legalkalmasabb.Miután nincs dömping nálunk az aranyverébből nem hiszem hogy nagyon hozzászoktatta volna a mi telünkhöz valaki is.Tény, hogy a sárga színe eléggé vonzó.

Néhány darab sűrű elszáradt buxus bokrot raknék be és a belsejében helyeznék el költődobozokat.Most így hirtelen utánaolvastam az aranyverébnek is alkalmazzák néha a dobozt.

Remélem nem mennének be a sűrűbe ágak közé a nagyobb testű madarak..

(Isteni szikra... van arany színű dekor spray, majd befújom a rizspintyeket... :oops: )


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 14:14 
Az aranyverebek szerintem elevenebbek a rizspintyeknel, es annyira furgek, hogy egy papagaj talan el sem tudna kapni oket. Viszont nagy helyen asszem szeretnek sajat feszket osszetakolni oduba koltozes helyett, es azt tenyleg szetszedhetne egy unatkozo papagaj. Az eloeleseg szamukra csak fiokaneveleskor letfontossagu, es szerintem viszonylag hidegturoek is, az biztos hogy szaheli hazajuk telen hidegebb lehet mint Java es Bali ahonnan a rizspinty szarmazik.
A "tanctol" tul sokat ne varj el, a him egy sarga tollait mutogato pozban hangosan csicseregve ugral ide-oda egy ulorudon vagy akar a ropde oldalfalan, ezzel remelve elkapraztatni a tojokat. Zajosabbak a rizseknel, az biztos.

Egyebkent ma beneztem mindket feszekbe es meg megvolt mind az 5 fioka, a korabban kidobott is. A 2 nagyobbra tettem is szines jelelogyurut, hogy tudjam majd kesobb melyik partol is vannak.
Kepeket azert nem tudok feltenni, mert az idre szervere nem csipi indonez ip cimemet es nem hagy arrol irni. Proxy szerverrol tudok hozzaszolni, de ugy meg kepet nem tudok feltolteni.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 11:14 
Hali!

Csak megjegyzem, hogy először régen asszem. a Búvár zsebkönyvek sorozatában a Díszmadarak kötetében találkoztam vele()vagy a Siroki könyben?) és már akkor is tetszet.De mondjuk mi nem? Én mindenből tartanék…..
Sajna akkoriban a pénz hiány maradt a zebrapinty, a sirályka, no meg a kanári és a mozambik csicsörke, más egzóták kimaradtak az életemből..
Hiába nyüszögtem a lágyevős óhajomról, nem hiszem, hogy lesz e belőle is valami,de most már egyre jobban úgy érzem, hogy kellene valami a röpdébe a papagájokhoz ami „ad bele egy kis életet”.A rizspintyet javasolták a hidegtűrése miatt, 0 fokot kibír.Még átrágom a témát.Főleg a társítást mert asszem a tűzfarkúak mindent megkergetnének ami az ő szintjükön él..A királyokban jobban bízok. Majd valami áthatolhatatlan bokrot teszek be legfeljebb.
Ez a rovartáplálék sok embert visszatart elég macerás.(mind a tenyésztés, tartás, adagolás. elutazásnál a kutya se vállalná a rovarevőim táplálását)
Elvállalnám a szövőmadarakat is, tetszenek, csak az a fránya téli 0 fok…
Pedig a „násztáncukat” megnézném sose volt még olyan madaram ami násztáncot járt volna.(vagy csak nem vettem észre?)

Mindenesetre gratulálok de nem tudom miért nem sikerül felrakni képeket a kinti kalitkáidról megnéznénk őket szívesen.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 15, 4:50 
Nekem az jott le, hogy bar idealis lenne kulon tartani a parokat a veszekedes es az eleseg kisajatitasat elkerulendo, az kimondottan jo ha latjak-halljak egymast, mert ez jobban serkenti oket koltesre.
A tiedhez hasonlo oriasi ropdeben, esetleg egymastol tavol elhelyezett etetotalakkal pedig ellehetne egyutt tobb par is. Amugy ez is olyan faj, ami jol "betolti" a ropdet, plane a zajosan udvarlo, csicseregve "tancolo" himek. Mas fajokkal nemigen foglalkoznak, nalam eleinte volt egy par muskatpinty a 2 par feszkelo vereb mellett, azok mintha nem is leteztek volna szamukra. Csak a himek zajos "tanca", amire hajlamosak a legkiemeltebb ulorudakat kisajatitani, zavarhatja a szegyenlosebb madarakat.
Meg annyit hozzatennek, hogy nalam sosem fordult elo a Shama altal leirt eset, hogy egy fogadekony tojot egymas utan hagtak volna meg a himek. Mindket tojom csak sajat himjenek kinalkozik, es a masikat el is zavarja.
Remelem megvan meg beloluk otthon egy stabil allomany. Eleg szivos es konnyen szaporithato madarak, talan csak a ropdes tartas es az eloeleseg fontossaga miatt nem nepszerubbek. Kalitkaban tenyleg nagyon-nagyon szerencsetlenul neznek ki.

OFF: Nalad egy nagyobb ropde aktiv, szines, erdekes viselkedesu es szivos de nem kommersz madarakkal valo betoltesere szerintem a szovomadarak is nagyon jok lehetnenek.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 19:37 
Hali!

Én ebből annyit szűrtem le, ha valaha lesznek ilyenjeim (mert amúgy szépek) akkor külön fogom a párokat tartani, úgy hogy ne is lássák egymást.

Nem túl gyakori de néhány embernek van, vagy volt, a neten pár bejegyzés van róla.Látni a börzéken sem láttam-vagy csak nem vettem észre.Persze azért lehet több embernek is csak max nem publikálja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 14, 13:43 
Na, ide sem irtam mar jo reg (es mas sem...) ugyhogy ideje kicsit frissiteni.

Shama tanacsat megfogadva vegul vettem egy masodik part is.
Eleinte mindket part kalitkakban helyeztem el, de ott roppantul szerencsetlenul ereztek magukat, hiaba takargattam le minden oldalrol meg tettem az elejete munovenyeket, allandoan megprobaltak magukat a legkisebb sarki resbe bepreselni es lathatoan teljes stresszben eltek, igy a kalitkas tartasukrol par het multan le is mondtam.
Az asztrildos madarszobaba nem mertem betenni oket, igy mentek mind egy 180*150*200 meretu ropdebe, amin szamos bronz- es apacapinttyel es a vorosfarku asztrildparral osztoztak. Itt mar jobban ereztek magukat es a himek udvarolgatni is kezdtek, de szaporulat itt sem lett es a a 2 him sokat veszekedett is. Vegul az egyik part athelyeztem az arany szovomadarak melle, de igy sem lett semmi.
Ezt megelegelve par honapja az esos evszak bekoszonte elott vegul egy kulon 180*90*200 meretu ropdeben helyeztem el ujra egyutt a 2 part.
Itt mikor az esos evszak bekoszontevel a himek beindultak es ezt csoruk feketere atszinezodese is jelezte, mindket par megrakott 1-1 feszket egymastol leheto legtavolabb. Tovabbra is eleg rossz szomszedi viszonyban alltak egymassal, de erdekes modon a feszkek megrakasa utan felcserelodott a dominans szerep, a kevesbe vedett helyen levo masodik par uralta a terepet.
Annal a masodik parnal figyeltem fel ra egy reggel, higy a tojo elkezdett hangyababokkal a feszekbe ingazni. Ez azert volt meglepo, mert elotte kotlasnak semmi jelet nem mutattak, minden szulo allandoan lathato volt a feszken kivul. Kesobb olvastam egy verebekrol szolo monografiaban, hogy a meleg eghajlaton az aranyverebek csak ejjel ulnek tojasaikon, napkozben eleg nekik a tropusi meleg! Nem tudom, ez otthon is igy van-e? Mindenesetre az etetes megkezdesevel ennek a dominans parnak a tojoja meg agresszivabb lett, a masodik par tojojat szinte enni sem hagyta a talhoz jutni, annak himjet pedig a dominans him tartotta sarokban. Par nap mulva egy reggel 3 frissen keltnek tuno fiokat talaltam a padlon kidobalva, mar csak egy elt beloluk. Mivel azt vissza akartam tenni, most eloszor mindket feszket megvizsgaltam a dominans pareban ehy nagy kover tokosodo fioka ult, a masik pare ures volt, tehat innen dobalhattak ki a fiokakat es ide tettem vissza a meg elot. 2 nap mulva ujra kidobtak immar holtan. Nyilvan azert nem neveltek, mert a dominans par nem hagyta oket eleseghez jutni. A dominans par tojoja tovabb etette egyre hangosabb fiokajat, a hangyababrol atterve az alom es lisztkukacra, es egy het mulva a fioka kirepult. A vorosfarku asztrildokhoz hasonloan sosem lattam, hogy kinnt etettek volna.
Ekozben a masodik par ujra tojasokat rakott es a tojo hamarosan etetni kezdett. Talan mivel ekkor nem volt fioka feszkeben, a dominans tojo ezuttal hagyta nyugodtan eleseghez jutni, aztan par nap mulva maga is ujra etetni kezdett feszkeben. A masodik tojo gyorsan atallt hangyababrol lisztkukacra, ami segitett abban, hogy ne vesszenek ossze a talnal.
Egy reggel a kukacok kifogytak es 8-kor etezve egy kidobott de erosnek tuno mar tokosodo kis fioka vart az egyik sarokban (a rengeteg eloeleseg *allando* megletenek fontossagat nem lehet elegge hangsulyozni!). Hogy ezt visszategyem, megint mindket feszket megvizsgaltam, es a masodik pareben egy nagyobb, a dominans pareban 3 aprocska fiojat talaltam. A kidobott merete ezek kozott volt, igy az egy nagyobb melle tettem.
Miutan megkaptak az eloeleseget, mindket tojo buzgon ujra etetni kezdett. Altalanos felenkseguk es idegesseguk ellenere ezek a verebek sokkal buzgobban es lathatobban etetnek mint szovopintyeim, de szinte csak a tojok. A dominans himet sosem lattam etetni, a masodikat is csak az elso napokban.
Jelenleg itt tartok. A kirepult fioka megvan a tobbiek kozt, ujabb kidobalast nem eszleltem, es mindket tojo etet. Remelem, mindket feszekbol repulnek ki fiokak, ha esetleg nem is mind az ot.

Na ez jo hosszura sikeredett, de hatha valaki meg okul belole... Fenykepeket feltolteni megint nem tudok.
Amugy odahaza mennyire van meg ez a faj? Kaphato, tenyesztik rendszeresen? Megkedveltem oket, hatha egyszer odahaza kell beszereznem...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 dec. 3, 17:33 
Szia! Nyugodtan engedd be a röpdébe a verebeidet, az asztrildokat sem fogja zavarni. Nagy a hely amit írtál, és nagyobb esélyed lehet a fészekrakásra itt. Még az asztrildoknál is hamarabb lehetnek sikereid az élőeleség etetése mellett. Egyetlen negatívum, hogy dupla annyi odút kell felhelyezned, mint ahány párban lévő madarakkal vannak egy közösségben. Nyílván az aranyveréb dominál a fészekfoglalásnál. Mellesleg a munkád is kevesebb akkor, ha csupán egy helyen kell etetni egy csapat madarat. Még egy javaslat, ha tudsz több pár verebet szerezz be és tartsd együtt a közös madárcsapatban! Az sem gond, ha több a hím. Hihetetlenül jókat tudnak veszekedni egy-egy tojó kegyeiért. Sérülést nálam ebből nem tapasztaltam. Egy jó verekedést követi a szex. A "fogadó" tojót felváltva "fütyülik" meg a hímek sokszor akár fél órán keresztül. Egyébként kételkedem abban, hogy az aranyveréb maggal esetleg + valamilyen lágyeleség kikeverésével sikeresen felnevelhet egy fészekalj fiatalt. Üdv. L.A.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 dec. 3, 0:27 
A ropdeben nem mas verebekkel lennenek egyutt, hanem aprocska asztrildokkal, es attol tartok azokat zavarna a nagyobb, hangosabb verebek jelenlete.

Ez az indonez foszer akinel mar 3 feszekalj elpusztult kb egyhetes korban, csak maggal, fozni valo kukoricaval es salataval eteti oket.
Mikor kerdesere, hogy eddig miert pusztultak mindig el a fiokai irtam, hogy eloeleseg kellene nekik, szepen megkoszonte, de rakerdezve ma mondta, hogy azota sem ad azt nekik, hanem varja, hatha szerencseje lesz a szokasos kajaval. Most tokosodnak a fiokak nala. Mindenesetre ezek szerint etetnek a szulok azzal a kajaval is.

Ja, es idokozben eleg rendesen belagyevoztem, nezz majd ra arra a topikra is, irok bele hamarosan.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 21:44 
Szia WL. Több éven keresztül tartottam aranyverebeket. Nyugodtan engedd be öket a röpdébe! A veréb csapatban érzi jól magát. A költés is így az egyszerübb. Sajnos ebben az esetben a papa személye bizonytalan, mivel a tojó több veréb hímmel is párosodhat. Tartásuk tenyésztésük tágas helyen nem okoz gondot. Etetésükre megfelel az, amit a többi egzótának adsz. Kalitban tartani lehet, de tenyésztésében kis helyen bizonytalan az eredmény. Röpdébe nyugodtan bemehetsz, nem zavaró nekik. Költés nálam kisebb odúban történt. Fiókák gyürüzhetőek. Kotlás két hét. Kizárólag élő eleséggel etettek a szülők. Erre tökéletesen megfelel a lisztkukac is, vagy ami könnyen beszerezhető. /35-40 db/fészek/nap/ A kirepült fiatalokat nem kell elválasztani, a csapat több tagja is eteti öket. Sok sikert, üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 13:15 
Illetve jobban atgondolva, ket kisebb kalitkat osszecsatolva, lehetne 120*45*45 cm helyuk.
Hosszra mar talan oke is, csak alacsony?

Kozben eloastam az iromanyat, itt 35*40*50 cm meretu kalitkaban koltottek valakinel! Persze a fiokak mar 3 koltesnel mind elpusztuktak, mert csak mageleseggel etette oket. De nekem mar az is csodanak tunik, hogy akkora helyen koltottek.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2014 dec. 2, 9:15 
Egy megozvegyult szurkefeju/gyongyosfeju amandinamat most elcserelhetnem egy par vadbefogott aranyverebre.
A gond az, hogy csak vagy kis (60-75 cm hosszu) kalitkaban, vagy az afrikai asztrildjaim lakta madarszobaban tudnam elhelyezeni oket.
Utobbiban gondolom zavaro tenyezove valhatnanak, mig a kalitka nekem tul kicsinek tunik szamukra (bar itt koltottek mar aranyverebek valakinel feleakkoraban is).
Esetleg mehetnenek papagajamandinak vagy timori rizsek 180*90*200 cm meretu ropdejebe is, de gondolom azoknak sem hianyozik a tarsasag.
Erdemes igy bevallalni oket, vagy inkabb ne?
Regota erdekelnek, de mint mindig, a hely a gond.
Azt nem szivesen nezegetnem, ha allandoan a racsot verdesnek amikor csak belepek a kalitkas szobaba.
Vagy idovel megszoknak?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 11, 19:40
Hozzászólások: 14
Valódi név: Arató Soma
   
Hozzászólás 2011 szept. 18, 19:56 
Köszi a válaszokat!

A madár megint vedlik, majd elválik, hogy mi lesz belőle.

Bero írta:
Szia Soma!

A testvérén teljesen látszott, hogy hím lesz.
Többen megnéztük Monoron, a mindenki tojónak tippelte.
Ettől függetlenül lehet, hogy az ő vedlése csúszik a másikhoz képest.

Üdv.
Bero


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2011 szept. 13, 11:19 
Szia Soma!

A testvérén teljesen látszott, hogy hím lesz.
Többen megnéztük Monoron, a mindenki tojónak tippelte.
Ettől függetlenül lehet, hogy az ő vedlése csúszik a másikhoz képest.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 11, 19:40
Hozzászólások: 14
Valódi név: Arató Soma
   
Hozzászólás 2011 szept. 13, 8:34 
eszterolajos írta:
aratos írta:
Ő hím lesz vagy tojó? (szerintem hím):
http://kepfeltoltes.hu/view/110912/aran ... es.hu_.jpg

Köszi!




Tudod - e mikori kelésű. Mennyi idős ?

Hímhez túl sok benne a barna szín, tojónak meg a sárga. A csőr színe tojóra utal, de ha fiatal akkor még lehet hím is.

Na ezt jól elmagyaráztam. Az Én tippem esetleg fiatal hím.


Kb. 4-4 és fél hónapos.
Nekem a csőr is úgy tűnik mintha a hegyénél feketedne.
Ilyet nem nagyon láttam tojókon sehol.

Köszi a választ!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 szept. 13, 7:37 
aratos írta:
Ő hím lesz vagy tojó? (szerintem hím):
http://kepfeltoltes.hu/view/110912/aran ... es.hu_.jpg

Köszi!




Tudod - e mikori kelésű. Mennyi idős ?

Hímhez túl sok benne a barna szín, tojónak meg a sárga. A csőr színe tojóra utal, de ha fiatal akkor még lehet hím is.

Na ezt jól elmagyaráztam. Az Én tippem esetleg fiatal hím.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 11, 19:40
Hozzászólások: 14
Valódi név: Arató Soma
   
Hozzászólás 2011 szept. 12, 20:44 
Ő hím lesz vagy tojó? (szerintem hím):
http://kepfeltoltes.hu/view/110912/aran ... es.hu_.jpg

Köszi!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 aug. 12, 14:59 
Helló!
Még nincs velük nagy tapasztalatom!!!!!!!!
Nekem 150 hosszú x 100 magas x 50 mély helyen vannak.Nem rég hajigálták ki a kicsiket mert késön keltem eggyik reggel és nem volt előttük kukac.(5-6 naposak lehettek,rengeteg kukaccal nevelnek)
Áruk 7-10000ft/db.
Berónak volt eladó,nem tudom még meg van-e!

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Csatlakozott: 2011 aug. 11, 19:40
Hozzászólások: 14
Valódi név: Arató Soma
   
Hozzászólás 2011 aug. 11, 21:29 
Sziasztok!

Egy aranyveréb párnak mekkora helyre van szüksége, ha csak ők lennének?
Egyelőre még nem akarnám őket tenyészteni.
Valamint hol lehet kapni őket mostanság és mennyiért?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2010 nov. 1, 10:14 
Sziasztok!!
Nekem is vannak Aranyverebeim és mind a tenyészpár és mind a fiatalok nagyon vadak,mikor a szállítóba rakom akkor egyből szabadulni akarnak és véresre verik a fejüket.........Sajnos nekem sincsenek gyűrűzve,mert nehezen viselik a fészek ellenőrzést........Nekem 2pár van egy volierbe és idén neveltek 11db fiatalt és mint ahogy ti is írjátok csak élő eleséggel............


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:01
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO