Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2018 máj. 31, 20:28 
Idei fiokak, azota mar ki is repultek:

Csatolmány:
FB_IMG_1527791227807.jpg
FB_IMG_1527791227807.jpg [ 24.94 KiB | Megtekintve 8745 alkalommal. ]


Anyjuk maga is sajat szaporulat, apjuk sajnos maga a tojo apja.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 29, 3:28 
Na, ma reggel megkerdeztem a piacon a lisztkukac kilonkenti arat. Attol fuggoen, hogy eppen boven vagy szukosen kaphato, 800-1100 Ft. Es gondolom ez a termeloi ara, mert a piacon mar nem kilora adjak.
Mindenesetre joval olcsobb a tojasosnal.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 28, 22:16 
Importalt Orlux es Versele Laga tojasos elesegrol van szo, tehat ugyanaz van benne, mint otthon.
A helyi imitaciok ranezesre szinezett kenyermorzsat tartalnaznak csak, tehat nekem marad az import, az meg itt annyi.

Alomkukac:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... =43&t=5856
Itt a lisztkukacnal olcsobb es ugye kisebb igy aprobb pintyek preferaljak, az idre topikban Csaba altal emlitett veszelyeit en nem eszleltem. Nalad a furjek miatt meg kevesbe tudna megszokni. De nem tudom, mennyire kaphato otthon.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 28, 16:51 
Hát basszus jó drága nálatok a lágyeleség.Mi van benne, aranypor..? :)

Azért itt 50 %os rovartartalmú lágyeleséget kapsz.

Bocsi de mi az az alomkukac?

Egyébként mióta törpefürjek vannak minden röpdében, azóta egy deka hangya sincs, pedig volt amikor ezrével jöttek a gyümölcsre.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 27, 4:56 
Ha tenyesztotol sikerul oket beszerezned, akkor gondolom mar nem kell engem nyaggatnod, csak ellat o is tanacsokkal, vagy itt is szamitasz a magyaros irigysegre? ;-)

Itt tojasos eleseg csak 200 g-os kiszerelesben kaphato 700 Ft-ert. A lisztkukacot sosem vettem kilora, tobbnyire kis edennyel kimerve adjak, de szerintem tutira olcsobb a tojasos elesegnel. Az alomkukac detto. A friss, elo hangyabab a legdragabb eloeleseg itt, de a legjobb is, kisebb szovopintyeknek neveleskor az alap, es most verebeim is etetik meg vele kirepult fiokaikat is, illetve azok is ezt kezdik eloszor onalloan csipegetni. De mivel en is ugy tudom, ez otthon elvileg tiltott gyumolcs, gondolom nalad el kell lenniuk nelkule, mint masoknal is. Aprobb viaszmolylarva jol helyettesitheti esetleg.
A csontin en nem is tepelodnek, asszem a taperteke es emeszthetosege sem valami jo.

Az 1-1,5 honapos etetesi ido egy feszekaljra stimmel.
Csak mire az szinte meg veget sem er egy feszekaljnal, mar ki is kelt a kovetkezo, igy megszakitas nelkul hosszabitodik a dolog! Ha ez belelogna a nyaralasba es nincs aki vallalna a lisztkukacos etetest, akkor a kirepules utan rogton vedd ki a feszkelohelyeket.
Azert kar kolteniuk, hogy a kikelt fiokakat megfelelo kaja hijan kidobaljak. Es tenyleg vedd komolyan, hogy az eloeleseg *allandoan* legyen elottuk, oket nem erdekli, hogy most az ember epp inkabb kicsit kesobb kelne vasarnap vagy ilyesmi. Szabadteri ropdeben arra is figyelj, hogy nehogy pl hangyak hordjak el a kukacokat.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 18:28 
Ha jól érzem akkor nem lesz gond az etetéssel, de ha úgy alakul akkor a részletekért esetleg majd akkor nyaggatlak de addig is "önképzem magam"
Nálunk van olyan gritt ami pogácsa alakú azt vidáman tudják csipegetni és nem pazarolják.
A csontkukacról meg én is olvastam a vitát.Teljesen elbizonytalanodik az ember.
Én is kb 1 -1 1/2 hónap etetési időre gondoltam, ez még nem probléma.

Azt hogy érted, hogy a tojásos lágyeleség drágább a lisztkukacnál?Nálunk 1 kg. tojásos 1200 Ft a lisztkukac meg jutányos áron 2000 Ft.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 16:15 
Eleg jol megesznek szinte mindent, de ha van eloeleseg, akkor szinte csak azzal etetnek, ha meg nincs, akkor nem is etetnek. :-)
Szoval en a tojasost mar nem is eroltetem, dragabb is itt a lisztkukacnal. Gond vele meg az is, hogy minden porszerusegben porfurdot vesznek, igy szorjak ki a grit jo reszet is. Viszont igy lehet pirositani oket kulsoleg egy ausztral lap szerint! ;-) Mivel ugyis csak a kifejlett himek igazan sargak, a sargitast hagyhatod kesobbre.
A lisztkukac felerositeset en belulrol vegzem, szaraz macskatappal es neha zoldeleseggel etetve oket.
A viaszmolylarvat biztos komalnak, a csontirol viszont vegyes velemenyeket olvastam. Tucskok tul mozgekonyak, azokat en csak a mokuscickanyomnak adok.
Ne feledd, verebekrol beszelunk nem holmi torekeny legykapokrol vagy nektarmadarakrol, tehat tuldramatizalni nem kell a dolgot! Nem veletlen a vilag egyik legsikeresebb madarcsaladja. En tenyleg csak amiatt aggodnek, az elso napokban meg nagyon apro es vezna fiokaknak eleg-e a lisztkukac, egyaltalan le tudjak-e nyelni es megemeszteni. Talan ilyenkor a tojo csak a kicsocsalt belsejet adja nekik? De utana ugy nonek mint a gombak. En az utolso feszekaljat eloszor tul kicsinek talaltam gyuruzeshez. Vartam 4-5 napot, addigra meg ugy kitollasodtak, hogy ketto zavarasra ki is repult mar! Az ido elott kirepult, reggel meg csak a ropde aljan ugralo gyakorlatice meg ropkeptelen fiokak delutanra mar repulnek es felgallyaznak a legmagasabb ulorudakra.
2 hetig vannak a feszekben, utana meg 2 hetig etetik oket a szulok, ennyi idore szamolj sok eloeleseggel.

Egyebkent en pont azt szeretem bennuk, hogy egzotikus szarmazasuk es a himek szep szine mellett megis mennyire klasszikus verebek. Jo mindig meghokkenteni az oket kanarinak vagy csicsorkenek velo madaraszokat azzal, hogy ezek bizony verebek. Raadasul itt nincs hazi vereb (mezei el a varosokban is helyette), tehat az aranyvereb azehoz hasonlo tojojat nosztalgiaval is nezegethetem. Meg az is jo, hogy a szovopintyeimtol eletroen ok maskori felenkseguket levetkozve szorgosan etetnek es udvarolnak meg parosodnak az orrom elott (ertsd: diszkreten 2 metrrol, ajtobol lesve) is.
A mar 2 feszekaljat felnevelt par tojoja tegnap ota nem gyozi ujra parzasra buzditani himjet, a masik par himje uj feszken dolgozik, tehat ezek bizony nem pocsekoljak az idejuket! Gondolom hazajukban rovid a boseg evszaka, addig kell szaporodniuk, amig lehet.
Csak azert aggodok, hogy kozben ido elott el ne hanyagoljak a mar kirepult fiokaikat, de egyelore ugy tunik, minden rendben. Maradjon is ugy!

Egy indonez pasinal itt tobbszor elpusztultak a fiokak par hettel a kirepules utan, de annak talan az eloeleseg fukarsagbol valo elvonasa lehetett az oka.
Nala mindenesetre tobbszori nekifutas utan egyetlen fioka cseperedett fel.
Remelem, nalam jobb lesz az eredmeny.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 11:51 
Mondjuk azt nem bánnám ha beérnék a lisztkukaccal, amit persze valahogy beszórnám vitaminporokkal vagy folyékony vitaminforrással, van egy pár ilyen cuccom, no meg ugyebár kapni is lehet.

Az 1 dl. naponta az kb. 100 ft.No ha esetleg mást is kell adni mellé az lehet a duplája is de egye fene ez még kibírható.(mert ugyebár bármilyen eleségállat tenyésztése az nemigen jöhet szóba, a raktározás az még okés.)Tehát tücsök, sáska, viaszmoly, csonti,lisztkukac, gyászbogár lárva, no meg csótány--ezek beszerezhetők.

A hangyabáb meg úgy rémlik védett....utánanézek...

Nos elméletileg már fel is neveltem a fiatalokat, csak az az apróság maradt, hogy nincs meg a költőpár. :)

A színeket megpróbálom valami sárga színező lágyeleséggel megerősíteni..ha megeszik egyáltalán.Te adsz nekik?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 25, 23:24 
A neten irottak alapjan ugy tunik, sokaknal a lisztkukac az egyetlen eloeleseg. Engem is meglep ha az eleg, kulonosen az elso napokban, de nalam is csak hangyababokat es alomkukacot kapnak melle, es abbol az utobbit nem nagyon fogyasztjak.
Nyilvan kapjak melle a szokasos zoldeleseget es magokat, csiraztatva is, lehet hogy abbol is megy a fiokakba a teljesebb beltartalom vegett valamennyi.
A lisztkukac mindenesetre a letezo legkonnyebben kezelheto eloeleseg. Nalam most 2 feszekalj egyszerre nevelesenel ugy kb bo 1 dl fogyott belole naponta.
Amugy a himek szinen javitott kisse a foto, az egyik nalam is eleg fako eloben.
Remelem csak utolered azt a szekeret! :-)


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 25, 18:59 
Hali!

Grat. a szaporulathoz.A hímnek elég szép színe van, a neten láttam már fakóbbakat is.

Még semmi hír a külföldön tartózkodó tenyésztőről, nincs más hátra mint várni.
Már megint olyan szekér után kapaszkodok amelyik nem vesz fel. :wink:

A lágyevő project is fel van függesztve a nem megoldott teleltetés miatt,- na ez a verebes dolog is esetleges.

Utánanéztem az élőeleségnek, mit ne mondjak kánaán van, csak az árak aggasztanak.Fogalmam sincs, hogy egy verébcsalád ellátása egy fészekaljnál mennyibe kerülhet de majd ennek is utánanézek, életemben nem neveltem fel semmilyen rovarevő madarat.Mivel csak lisztkukaccal gyanítom nem lehet őket felnevelni, más eleségnek találtam tücskökben pár méretet, sáskákat, no meg viaszmolyt.No meg ugyebár lehet fűhálózni....

A gebasz akkor van/azaz lesz, ha pont akkor utazunk el üdülni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 24, 6:18 
Es akkor gyorsan meg par kep az ujabb fiokak egy reszerol.
Az elson anyjuk is rajta, itt valamennyire latszik sargas szine.

Csatolmány:
FB_IMG_1456287184431.jpg
FB_IMG_1456287184431.jpg [ 58.06 KiB | Megtekintve 11070 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1456287176840.jpg
FB_IMG_1456287176840.jpg [ 75.02 KiB | Megtekintve 11070 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1456287220766.jpg
FB_IMG_1456287220766.jpg [ 40.93 KiB | Megtekintve 11070 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 24, 5:37 
Sikerult elerned a ritkan elerheto tenyesztot akinek tobb parja is van?
Nalam kozben kirepult az osszes fioka, igy a 2 par mellett mar 3 feszekaljbol 6 fioka van a ropdeben, nagy a zsongas. Erdekes, hogy a kirepult fiokakat ujra etetik a himek is, kulonosen az amelyiknek 2 fiokaja van. A masik lustabb, de annak meg a tojoja olyan lelkes, hogy neha uldozi a fiokakat a kajaval a csoreben mikor azok mar nem is kerik. Ot meg uldozi a meg elso feszekaljabol mar majd egy honapja kirepult fioka, hogy akkor etesse ujra ot is. :-)
Mindez rengeteg csicsergessel, ha miattam aggodnak, akkor hangos cserrego veszjelzesekkel. Szoval ha nyuzsges hianyzik a ropdedbe, ezekkel megkaphatod.

Es mivel a lap most epp hagy kozvetlenul irni, gyorsan felpakolok par kepet meg anno az elso fioka kirepulese utan keszitve. Minden kepen a fioka van baloldalt.

Csatolmány:
FB_IMG_1454643779527~2.jpg
FB_IMG_1454643779527~2.jpg [ 74.56 KiB | Megtekintve 11074 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1454643784540~2.jpg
FB_IMG_1454643784540~2.jpg [ 60.19 KiB | Megtekintve 11074 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1454643790417~2.jpg
FB_IMG_1454643790417~2.jpg [ 51.89 KiB | Megtekintve 11074 alkalommal. ]


Csatolmány:
FB_IMG_1454643798501~3.jpg
FB_IMG_1454643798501~3.jpg [ 36.47 KiB | Megtekintve 11074 alkalommal. ]


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 18, 14:12 
Igazából azt szeretném ha ez a bambusz jobban elterjedne itt (nyilván ehhez fel kell szednem a térkövet) és ez alkotná a takarást.(a belógó leveleket a papagájok meg szeretik csipkedni)Természetesebb is, meg a széltől is véd valamelyest.Ez a bokor össze van kötve felül, kibontva szép nagy lenne.

Elöl a zöld doboz alatt télálló banán van teleltetés alatt, ez is ad némi takarást majd.



Kép


A lisztkukac beszerzése Itt pesten nagy tételben gondot okoz--főleg mert körbe se néztem.. :)

De biztos lesz ha körülnézek.Monoron szoktam venni, aránylag olcsó és sok van, abból szoktam betárazni. Mondjuk a papagájok vagy felé se néznek, vagy félnek tőle, de a kínai törpefürjek imádják.Amennyiben a kereskedésekben veszed úgy horror összeg.

Ugyan elméletileg van közel a kereskedésbe is több rovarféle de sztem. az ingem gatyám rámenne...

Ja, utánanéztem, a szebbik az arábiai aranyveréb ezt meg sok helyen szudáni aranyverébnek titulálják.

No de sebaj, majd etetek vele sárga színező lágyeleséget azt lehet kapni bőven. :D

Egyébként nem annyira vicc van aki vörös színezővel pirosítja a papagájait már amelyiknél van olyan szín is.Még a fiókák színét is befolyásolhatja, sőt még a vedlés előtti időszakban való etetés is befolyásolhatja a vedlés utáni színezetet.Bár sz utóbbi években az időjárás miatt eltolódhat a vedlési időszak, van amikor sikerül eltalálni az adagolás időpontját, sokkal pirosabbak lesznek a madarak.

Egyébként most nézem csak, hogy találtam egy tenyésztőt akinek pont most vannak fiókái.
Viszont a tartózkodási hely..: Indonézia..a francba ez kicsit messze van. :shock: :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 18, 11:15 
Persze, ledaralva es kedvelt eleseghez keverve barmit megesznek a madarak gondolom, csak minek veszodni vele ha nem muszaj.
A takarast szerintem tedd meg, ha mashogy nem par sovenytuja a ropde melle ukletesevel.
Ha csak egy parod lesz, szerintem egy feszkelohelybe is bekoltoznek. Komolyan, nem haklis madarak ez ugyben! Es mivel a szovopintyektol elteroen tisztan tartjak feszkuket, ugyanazt felhasznaljak ujra is. Es a szaporodas miatt sem aggodnek, ezt itt mar 2 indoneznek is sikerult szaporitania, ami jelent valamit. ;-) Csak az eloeleseggel ne fukarkodj. En nem tudom, hogy a frissen kelt aprocska fiokajat is tudjak-e lisztkukaccal etetni, nalam akkor hangyababbal etetnek.
Esetleg aprobb lisztkukac kaphato otthon?
Alfajai nincsenek! Illetve korabban az arabiai aranyverebet a barnahatu alfajanak tartottak, de az teljesen mashogy nez ki (hata is sarga) is ma mar kulon fajkent kezelik. A himek sargasaga valoban valtozo, de egyedenkent, nem alfaji elteres. Az en ugyanonnan importalt 2 himem kozul egyik szep sarga, a masik fakobb. Mellesleg a tojok sem egyformak, nemelyikuk hasan sargas mint a fiatal himek, ilyen az en dominans tojom is. Ha a sarga szin intenzitasat tobb rovarevohoz hasonloan a ferohely merete (!) es a napfeny befolyasolja, akkor nalad szep sarganak kell majd lenniuk.
A keresgelesed eredmeye tipikus. Sok egzotafaj tunt mar igy el egyes orszagokbol. Azert remelem, talalsz meg beloluk.

Nalam ma kirepult a 2 nagyobb fioka. Pontosabban csak a nagyobbik repul, mert a kisebb bar mar kitollasodott, meg ropkeptelen es csak a ropde aljan ugral. Reggel probaltam visszatenni, de delutanra ujra kiugrott. Csak remenykedhetek, hogy ot is eteti majd anyja, ha igen, 2-3 nap mulva repulnie kell mar neki is.
A masik feszekben levo 3 egyforma meretben szepen novoget.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 18, 10:20 
Haki!

Warhawk

Nem zárkózom el semmilyen újdonságtól tehát amit írtál azt i ki fogom próbálni.
Egyébként nem azt akartam kifejezni, hogy csak a King az egyedüli üdvözítő megoldás, említettem többször is, hogy adok W.M.-et Orluxot na meg Kinget felváltva.Gyakorlatilag baromira mindegy, hogy mit adok a mostani madaraimnak.

Egyébként kaptam pelletet is (sztem ez is olyan volt W.L. amit Te is adhattál bár nem lááttam, a Tiedet.) de nem ették meg.Kávédarálóban ledaráltam és azt kevertem a szemcsésebb lágyeleséghez, úgy már minden zokszó nélkül elfogyasztották.

De nem akarom a mostani madaraim kajáját egy fiókanevelés idején főleg rovarevő madár kajájával összehasonlítani tisztában vagyok az igények különbségével.

A röpde oldalsó takarásán már morfondíroztam a szél miatt de van bal oldalt egy rész ahová be tudnak húzódni a madarak.

A fészkelőhely elhelyezését meg én is így gondoltam, csak úgy 3 db-ot raknék fel hátha valamelyik bejönne.

A verebek iránt keresgélésem eredménye.Aki tartotta az továbbadta, és az is tovább adta.Akinél van azt meg ritkán lehet elérni de van neki elméletileg több pár is.
Hiába kutakodok a neten sok negatív választ kapok, hogy már eladta őket, meg befejezte a tartásukat, stb.Igen az árak akörül vannak.

Ha szaporodik akkor az ár még okés, de dísznek 16.000 Ft...hát sokallom.

Minden ember rigolyás de ennél a madárnál így látom...Lehet, hogy 1 db. azaz soha nem szaporodó semmi hasznot nem hozó sokkal szebb akármilyen madarat tartanék nem bánnám, de azért nem annyira szépek ezek a verebek.Főleg hogy nem is annyira sárga mint a képeken.A nagyon szép citromsárga az egy alfaj legalábbis ezt a felvilágosítást kaptam a tenyésztőtől.Meg valami ilyesmit is olvastam róla-rémlik.

Azért ez érdekes, hogy mennyire kevesen tartják....

Tény, hogy a telek enyhébbek Hollandiában de ott akkor egy tartósabb havas időszak volt ami feltételezi, hogy, 0 fok alatt volt levegő.És a sok egzóta lazán hancúrozott a hóban.(bár sztem utána spuriztak be a fűtött helyre--de erről nem szólt az írás...)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2016 feb. 18, 9:15 
jojo írta:
Egy rovarevőket tenyésztő (most már !) ismerősömnél én az egyszerű rovaros King lágyeleséget láttam, imádják ezt a madarai, és szép eredményt ér el vele.Persze élőeleséget is ad--ez alap.

Megjegyzem, hogy a King rovarost én is adom évek óta, igaz papagájoknak, ezek nem annyira válogatósak.

Ez nem a reklám akar lenni, de az az olasz Reggió-féle rovaros lágyeleség (nevét nem tudom fejből pontosan, de kérdezz rá Csabánál) a legjobb amit ezidáig láttam.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 18, 4:14 
Az a nyari ropde is szep, bar en alighanem lezarnam az oldalainak is legalabb a hatso felet, hogy szelvedettebb legyen. Az aranyverebeknek pedig szerintem kene valami buvohely bele, pl az emlitett suru buxus, meghozza lehetoleg valahova hatra es magasra elhelyezve. Ha ez megvan, akkor alighanem elviselnek az emberi jelenletet, legalabb is par meteres tavolsagbol.

En anno nem rovaros lagyeleseget hanem tiszta szaritott rovareleseget vettem, ennek egy jo resze szaritott lisztkukac volt,kb 2,5 cm hosszu, merev, kemeny, ropiszeru rudacskak, amiket szerintem egy kifejlett papaszemesmadar sem tudna lenyelni, nemhogy egy babszemnyi frissen kelt fiokaba nyomjak bele oket, meg ha akarnak sem - de nem is akartak. A sima tojasos gyari eleseget pedig szinte minden lagyevom eszi.
Mindenesetre az aranyvereberol mindenki azt irja, hogy eloeleseggel nevelnek, en is azt latom.

Amugy sikerrel jart keresgelesed?
Az arukat mintha valaki korabban 5-8ezer Ft-ra irta volna, az nekem nem hangzik draganak, mikor azt lattam, hogy Monoron a zebrakat is vigan vittek 5-ert, pedig azok "eloallitasahoz" se ropde, se eloeleseg nem kell, es kicsit tobb is van beloluk... Amilyen jol szaporodnak, az aruk siman visszajohet, de a neveloeleseg araban mar kevesbe vagyok biztos.

Azt a konyvet ha jol latom hollandok irtak, es naluk azert joval enyhebbek a telek mint hazankban.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 17, 18:48 
Hali!

Lehet, hogy félreérthető voltam az a téli helyük ahol 3 box van az elsőben kapnának helyet, olyan 3.6 m3-es.Tehát itt csak néhány hónapig lennének.
Ez teljesen zárt, nem csatlakozik hozzá semmilyen röpde--sajnos.

Kép

A rendes "rezidenciájuk ez lenne:
Csak hátul zárt, és ráadásul ott van közelében a szaletli ahol néha nagyon sokan lebzselünk, és nem is halkan. :( Na most vagy megszoknak, vagy megszöknek, ugyanis sokat tartózkodunk kint a kertben.

Ide lehet még bár bokor, fatörzs, odúnak, fészeknek.


[Kép


Egyébként minden lágyeleséget megesznek a madaraim a rovaros is a kedvencük.

Egy rovarevőket tenyésztő (most már !) ismerősömnél én az egyszerű rovaros King lágyeleséget láttam, imádják ezt a madarai, és szép eredményt ér el vele.Persze élőeleséget is ad--ez alap.

Megjegyzem, hogy a King rovarost én is adom évek óta, igaz papagájoknak, ezek nem annyira válogatósak..


A belinkelt könyvnél én is rácsodálkoztam pár névnél de egy alapkönyvnek elmegy.

Amit egy kicsit kétlek, hogy sok egzótánál azt írja, hogy télen fagymentes fűtetlen védőházikó elégséges.Tény, hogy hallottam hóban fetrengő Gould amandináról meg egyéb kényes madarakról amik remekül bírják a mínuszokat bár sztem egy hógolyózás után bemennek a fűtött házukba.
A fészkeknél sok tippem van az is amit Te javasoltál.Pl egy kalitkában elrejteni a fészket amit álcáznék valami természetes anyaggal.Bambusz, stb.

Mondjuk nem bánnám ha szaporodnának mert azért nem annyira olcsó madarak, ezért a pénzért pár évre nem akarok "csak díszeket" venni.Ha más nem legalább az áruk jöjjön vissza.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2016 feb. 17, 3:45 
A ropded tokelynek tunik. Nem latszik jol, de feltetelezem, hogy a kulso resz nem korben nyitott, csak 1 vagy 2 oldalrol?
A buxusok azert jol johetnek buvohelynek is, mert azert eleg felenkek tudnak lenni, ha ember van korulottuk. A feszekodukat esetleg erdemes lehet valami olyan raccsal korulvenni, amin csak a verebek fernek at, a papagajok nem. Egyebkent mindket parom felnottket vadbefogott, es igy is siman elfogadtak teljesen kulonbozo feszkelohelyeket.

Olyan draga gyari rovereleseget egyszer soztak ram, mondva hogy attol majd ugy nonek a fiokak mint a gombak. Azon tul, hogy keson vetrem eszre, hogy mar reg lejart, a benne levo szaraz szarokra madaraim ra sem neztek kidobhattam az egeszet. Ne pocsekold ra a penzt! Az elo lisztkukac sem dragabb (sot!) es annak tartasa es felszolgalasa szerintem szinte semmi macerat nem jelent, tutira kevesbbet mint friss lagyeleseget kikeverni, ami meg ugysem eleg a legtobb afrikai madarnak neveleshez.

Egyebkent, hogy el ne bizzam magam, tegnap reggel a legnagyobb fiokat a ropde aljan talaltam a sarokban. Mar teljesen tollas de meg kicsi es ropkeptelen volt, tehat nem ott volt a helye, vissza is tettem, azota bennt maradt. Remelem tobb meglepetest nem tartogatnak.

Mellesleg pont az az a konyv, amit en megvetele utan elborzadva visszavittem az elado cegnek villamgyorsan. Nem a tartalmaval volt baj, hanem a magyar fajnevekkel. Basszus, hogy meg a siralyka magyar nevet sem tudta a fordito??? Akit mellesleg szemelyesen ismerek es tudom, hogy koze nincs madarakhoz. ;-)
Hogy lehetett ezt igy elcseszni!
Utana megrendeltem a neten angolul, ugy mar olvashato is.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2010 nov. 6, 20:01
Hozzászólások: 981
Tartózkodási hely: Bp.XVI.ker.
Valódi név: Gyarmati József
   
Hozzászólás 2016 feb. 16, 16:33 
Hali!

"Megneztem konyveimben ;-)"
Hehe.., értem a célzást. :oops:

Gyenge védekezésem az, hogy azért nem is néztem meg mert úgy sem tudom őket beszerezni...

Na én is megnéztem a könyvemben,

Kép

és úgy van ahogy mondod fűtetlen fagymentes helyen elvan.
Most már csak hozzá kellene jutni.Hirtelen felindulásból elkezdtem telefonálgatni utána.

Nálunk az elhanyagolt kertünk végében az öreg temetőben akad vagy 8 méteres buxus fa is meg pár kisebb is.Egy 2 méterest már hazamentettem de azt széjjelszedtem apró darabokra.

De ha használják az odút akkor nem fogom nagyon strapálni magam. Pl. beállítok egy magas rönköt amibe odút vájok, bár van még más ötletem.Csinálok vagy 3 fészkelési lehetőséget talán elég lesz.

A ház:

http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &start=120

Kép

Aztán meg megpróbálom a rovaros lágyeleséget némi élő rovarral keverve, hátha egy kicsit át tudom őket verni.. :oops:

Kép

A fiam most tiltakozik, hogy ausztrál" röpdébe miért is kellene egy afrikai madarat berakni?! :roll:
Tessék ausztráliai madarakat nézegetni!! : :59: Erre leteszi nekem kinyitva a könyvet, hogy tessék innen választani az ausztrál egzótákból.. most mi a fenét csináljak?


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 73 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 7:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO