Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 aug. 11, 0:45
Hozzászólások: 134
Valódi név: Krisztián
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 15:15 
Siropiju írta:
Sziasztok!
Monori szerzemények :D Nagyon tetszenek, remélem jól fogják itt érezni magukat :) Egyenlőre nagyon pici helyen vannak, most épül a helyük, csak sajnos eladták a megrendelt dróthálót :(


Kép



Gratulálok hozzájuk! :shock:

Szép kis jószágok! A fehér főleg nagyon "pöpec".

_________________
üdv: Jámbor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 14:25 
Sziasztok!
Monori szerzemények :D Nagyon tetszenek, remélem jól fogják itt érezni magukat :) Egyenlőre nagyon pici helyen vannak, most épül a helyük, csak sajnos eladták a megrendelt dróthálót :(


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2008 aug. 26, 19:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
   
Hozzászólás 2012 feb. 21, 22:34 
Sziasztok!
Bocs, hogy ide írok a piactér helyett, de gondolom azt nem mindenki olvassa. Keresek nem sirálykázott szakállas tojót Székesfehérvár környékén. Vadszínű ivarérett madarat szeretnék.
Köszönettel: Krisz

_________________
H.Krisz, "Aki tűzzel köszön"


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 szept. 5, 20:57
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Valódi név: Farkas Balázs
   
Hozzászólás 2012 jan. 2, 0:01 
Sziasztok

SŰRGŐSEN vásárolnék 1 pár szakállas amandinát!!! Pécsi vagyok és minél előbb szeretném beszerezni a párt aki tud sebben segíteni kérem jelezze!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 nov. 9, 15:49 
Szia
Nagyon szépen köszönöm, akkor külön rakom őket. Már többször volt fiókájuk


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 nov. 8, 22:21 
Szia,

a karanténozás mindig felvetődik, de sok érv szól mellete, mégis igen kevesen csinálják. Én a helyedben igen, külön szedném az új madarakat.
Az hogy rakjál e fel odút, az egyedek kora befojásolja. Ha elég idősek és te is szeretnél fiókákat, akkor rakj.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 nov. 8, 18:57 
Sziasztok!
Ma kaptam egy pár szakállas amandinát és még a hordozóban tojtak egy tojást.... Külön rakjam őket és rakjak fel nekik egy fészket, vagy maradjanak a többieknél?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 jún. 17, 13:27 
Sziasztok!
Lehet, hogy furán hangzik, de megtudja mondani valaki, hogy a már kirepült fiókák képesek egyedül enni is vagy a szülőkre vannak még utalva?
Pontosabban az érdekelne hogy ha nem járnak vissza a fészekbe és a szülők sem etetik őket akkor gond van? Éhen is halhatnak?
Ugyanis van nekem 2 kis szakállasom akik kirepültek a fészekből ugyan de még elég tollhiányosak, mivel az elpusztult zebrapinty tojóm alatt lévő tojásokat jobb híján kénytelen voltam a szakállasok alá tenni, akik nagyon jó dajkának bizonyultak,de 6 fióka (4 zebra 2 szakállas)egy kanári fészekben több volt a kelleténél, így a nagyobb már önellátó fiókák mikor visszarepültek a fészekbe még egy kis szülői potyakajára , és aludni ,letaposták a 2 kis szakállas hátán a tollakat....ők is kirepültek már, ami jó mert így legalább már nem tapossák őket a nagyok, az éjszakát is fészken kívül töltötték és nem lett semmi baj, csak hát az evés........Várom a gondolatokat és a tanácsokat mitévő legyek..............Előre is köszi mindenkinek:Kati


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 jan. 15, 22:04 
Szia,

a félig nyitott odút ajánlanám elsősorban, mint amit a többi hasonló fajoknál használnak. Fészekanyag igényben sem tér el a zebrapintytől például, vagyis lehet fűszál, kendermadzag darabok, kókuszrost stb.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 nov. 8, 11:04
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Fejér megye
Valódi név: Szabó József
   
Hozzászólás 2011 jan. 15, 15:16 
Sziasztok madarasok kérnék egy kis segítséget, szakállas amandina milyen fészeképítő anyagot szeret leginkább használni és milyen fészekbe? válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv:Joe


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2010 jún. 16, 17:59 
Sziasztok!

Nyuzilla.......nagyon szépen köszönöm a weboldal címét, sokat segített,most olvasgattam bele.
Ha szerencsém van,akkor ez a 2 napos fióka ár kapott valami táplálékot a ,, szülők"től,és hozzájutott azokhoz a baktériumokhoz,amire szüksége volt....remélem.
Tegnapelőtt este kelt ki,és ma reggel még életben volt....gondolom csak etették?
Remélem,szerencsés csillagzat alatt született, és sikerrel járunk.Köszi mindenkinek, neked is Warhawk.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
Hozzászólás 2010 jún. 16, 17:45 
Szia, Kasia!
Itt van a Gyuri oldala, nagyon hasznos, részletes leírásokkal. Jó ideje nem járt itt, de e-mailben hátha válaszol a kérdéseidre!
http://handfeed.fw.hu/

Sok szerencsét!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 16, 17:29 
kasia197 írta:
Mivel még soha nem neveltem kis madarat kézzel,nem 2 naposat, 2 heteset sem,fogalmam sem volt mit adjak neki,végül a következő keveréket kutyultam neki.

Vegyél gyári kézinevelő eleséget, mert ennál jobbat nem lehet kutyulni. Bevált:


Kép

Hogy hol lehet ilyent kapni? Talán állatpatikában vagy spéci boltokban. Pl www.galambaszkucko.hu.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2010 jún. 16, 16:46 
Sziasztok!
Már régen írtam a fórumon, inkább csak olvasgatom a hozzászólásokat a témákban.
Most gondban vagyok a szakállasaimmal.Nem akarnak nevelni.............
Az első ominózus sok tojásos fészekaljból 3 kismadaram lett volna,ha gondos szülőpárról lenne szó,de nem azok.
Mire észrevettem mind a 3 kismadaram elpusztult.
Megfogadtam a következő fészekalj pusztulását nem nézem végig tétlenül.
Be következett amitől tartottam,ismét sok tojás,ismét 3 élő fióka. Gondoltam,kapnak még egy esélyt,bizonyíthatnak.
Ma reggelre 2 kicsit kidobtak, a 3. fiókát elvettem tőlük.
Sajnos a sirálykák most nem költenek, nincs fiókájuk,és nem töltik idejük nagy részét az odújukban,így nem mertem betenni hozzájuk.
Fogtam magam,mit veszíthet ez kis árva,behoztam a házba,teljesen üres volt a kis begye,és ki volt hűlve a kis teste.
Fogtam egy forró vizes palackot,törölközőbe tekertem beletettem egy dobozba,és rátettem a pindurkát.
Kis idő múlva elvolt nyúlva rajta hason fekve.
Mivel még soha nem neveltem kis madarat kézzel,nem 2 naposat, 2 heteset sem,fogalmam sem volt mit adjak neki,végül a következő keveréket kutyultam neki.
Főtt tojássárgája,pici szőlőcukor,kis kamillás tea(sima) ezt jó hígra készítettem,és pipettával csepegtettem a kis csőrébe.
Most lehet sokan fogjátok a fejetek,de kétségbe esésemben ez tűnt a lehető legjobbnak.
Már 2 etetésen túl vagyunk,kis gömbölyű a begye,látszik az étel,és már üritett is,gondolom működik a kis bele.
Nagyon elszánt,makacs és önfejű vagyok,és szeretnék mindent elkövetni,hogy sikerüljön életben tartani ezt az apróságot,így ha van valakinek tapasztalata ilyen ügyben kérem szépen ossza meg velünk.
Én a ,,száraz betonos" kezelést nem preferálom,ezt ne is kérjétek.
Ha elhullik,akkor így kellett lennie,de ha rajtam múlik ez a kis madár ÉLETBEN fog maradni.
Várom a hozzászólásokat....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2010 máj. 4, 19:07 
kasia197 írta:
Szia Attila!
Köszi a képet...........a terméketleneknél jóval sötétebbek a tojások,ezek szerint pár nap múlva kis szakállasaim lesznek :drunken: :D
Mégis csak 1 párom van,nem 2 tojóm.
Köszi....rakok fel képet róluk majd kikelés után.
Ők mennyire tűrik a zaklatást?

Ok.Madara válogatja,de minél kevesebbet zaklatod annál jobb.

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2010 máj. 4, 18:09 
zacsi írta:
kasia197 írta:
De .....ma megint előszedtem őket,mert olyan furcsán viselkednek a madarak,repkednek,hangoskodnak.
Szóval,gondoltam még egyszer utoljára átvilágítom őket,lesz ami lesz,fehér folt ide vagy oda.
De most úszkál bennük valami. Ahogy az ujjaim között tartottam a fény felé a (tompa vége lenn- a hegyes vége fent),lentről felfele mozgott benne egy folt.
Akkor most mi legyen? Nem tudom hány naposak a tojik,és azt sem tudom meddig várjak velük pláne ha tényleg 2 tojóm van......a csuda vigye,hogy nincs szoknyájuk. :oops:

Már arra is gondoltam,hogy 1 db-ot feltörök?
Szabad ilyet csinálni?
De akkor sem tudom,hogy mit kellene látnom,ha egy tojást elpocsékolok. :?

A következő képen a felsők terméketlenek, a középsők 7 napos termékeny, az alsók pedig 12 napos termékeny tojások.
Zebrapinty tojások.
Kép
A kép az I.D.R.E törpepinty topic-ból van





Szia Attila!
Köszi a képet...........a terméketleneknél jóval sötétebbek a tojások,ezek szerint pár nap múlva kis szakállasaim lesznek :drunken: :D
Mégis csak 1 párom van,nem 2 tojóm.
Köszi....rakok fel képet róluk majd kikelés után.
Ők mennyire tűrik a zaklatást?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2010 máj. 4, 17:44 
kasia197 írta:
De .....ma megint előszedtem őket,mert olyan furcsán viselkednek a madarak,repkednek,hangoskodnak.
Szóval,gondoltam még egyszer utoljára átvilágítom őket,lesz ami lesz,fehér folt ide vagy oda.
De most úszkál bennük valami. Ahogy az ujjaim között tartottam a fény felé a (tompa vége lenn- a hegyes vége fent),lentről felfele mozgott benne egy folt.
Akkor most mi legyen? Nem tudom hány naposak a tojik,és azt sem tudom meddig várjak velük pláne ha tényleg 2 tojóm van......a csuda vigye,hogy nincs szoknyájuk. :oops:

Már arra is gondoltam,hogy 1 db-ot feltörök?
Szabad ilyet csinálni?
De akkor sem tudom,hogy mit kellene látnom,ha egy tojást elpocsékolok. :?

A következő képen a felsők terméketlenek, a középsők 7 napos termékeny, az alsók pedig 12 napos termékeny tojások.
Zebrapinty tojások.
Kép
A kép az I.D.R.E törpepinty topic-ból van

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2010 máj. 4, 15:46 
neco írta:
kasia197 írta:
... Márciusban vásároltam egy hímet és egy tojót,ők még nem voltak akkor 1 pár,még nem is költöttek....


Szia Kasia!
Nem akarok okoskodni, de tutira két tojód van.
Pont két fészekre való tojás,
kasia197 írta:
.... a tompább végükben mindnek van egy fehér gömbszerűség....valahogy úgy néz ki,mintha megfogtad volna a hegyes végét a tojásnak és belemártottad volna fehér festékbe egy kicsit.

és mind üres....




Szia Neco!
Tudom,kezdek az idegeidre menni a tojásaimmal együtt :drunken:
De .....ma megint előszedtem őket,mert olyan furcsán viselkednek a madarak,repkednek,hangoskodnak.
Szóval,gondoltam még egyszer utoljára átvilágítom őket,lesz ami lesz,fehér folt ide vagy oda.
De most úszkál bennük valami. Ahogy az ujjaim között tartottam a fény felé a (tompa vége lenn- a hegyes vége fent),lentről felfele mozgott benne egy folt.
Akkor most mi legyen? Nem tudom hány naposak a tojik,és azt sem tudom meddig várjak velük pláne ha tényleg 2 tojóm van......a csuda vigye,hogy nincs szoknyájuk. :oops:

Már arra is gondoltam,hogy 1 db-ot feltörök?
Szabad ilyet csinálni?
De akkor sem tudom,hogy mit kellene látnom,ha egy tojást elpocsékolok. :?


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2010 máj. 3, 9:09 
neco írta:
kasia197 írta:
... Márciusban vásároltam egy hímet és egy tojót,ők még nem voltak akkor 1 pár,még nem is költöttek....


Szia Kasia!
Nem akarok okoskodni, de tutira két tojód van.
Pont két fészekre való tojás,
kasia197 írta:
.... a tompább végükben mindnek van egy fehér gömbszerűség....valahogy úgy néz ki,mintha megfogtad volna a hegyes végét a tojásnak és belemártottad volna fehér festékbe egy kicsit.

és mind üres....



Szia!
Húúúú,most akkor nem tudom,hogy sírjak vagy nevessek.
Egyrészt tartottam ettől,és most már fel is hívom a tenyésztőt,másrészt pedig kicsit örülök is neki,mert nem tudtam volna mihez kezdeni a kicsikkel.
Szóval,akkor nyugodtan elvehetem a fészket tőlük a tojássokkal, és ha legközelebb ilyen fehér végű tojásokat találok akkor azok tutira üresek????
Köszönöm szépen a segítségedet :D


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 máj. 3, 8:48 
kasia197 írta:
... Márciusban vásároltam egy hímet és egy tojót,ők még nem voltak akkor 1 pár,még nem is költöttek....


Szia Kasia!
Nem akarok okoskodni, de tutira két tojód van.
Pont két fészekre való tojás,
kasia197 írta:
.... a tompább végükben mindnek van egy fehér gömbszerűség....valahogy úgy néz ki,mintha megfogtad volna a hegyes végét a tojásnak és belemártottad volna fehér festékbe egy kicsit.

és mind üres....

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 0:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO