Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 márc. 11, 11:07 
Szia,

attól függ milyen hang társul hozzá.
Ezen a felvételen nincs énekhang, csak berzenkedés, melyet mind a két nem csinál.


Lejjebb amit belinkeltem hangot, halhatod a torokmorgós hang után sípoló hangot. Azt csak a hím adja ki.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 márc. 10, 23:17 
A madarak "rugózó" mozgásán van-e valami ivari jelleg, amivel különbséget lehet tenni a hím és tojó között?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 24, 11:20 
Jah aszt elfelejtettem mondani Csabi hogy most már 7 hónaposak elmúltak.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 23, 17:35 
Köszi Csabi na ez a nyekergés megy neki ma 3h keresztül figyelgettem őket csak az egyik csinálja és egyre gyakrabban.2db is pár nem :) Viccet fére téve.Aszt vettem észre hogy a hímnek titulált egyed tekergeti a a nyakát a másiknak, kiváncsiságból tetem be 2db szalmaszálat.kb fél óra múlva rágerjedt és azzal a csőrében tekergeti a nyakát és nyávog vagy nem is tudom mihez hasonlítani.Amikor a rízsek nekiállnak énekelni ez is rázendít.Színük alapján se merem 100% mondani a dolgot mert akitől hoztam őket kedves barátom neki tök egyformák mind a 6 párja.Ő se mondta milyenek csak egy-egy fészekaljból adott madarat.Mivel ez a faj még nem volt nekem így marad az ének.Színre meg ezek is azonosak semmilyen színárnyalatni eltérés nincs a 2 madár között.Meghallgadtam a hanganyagot 6. másodpercig így nyomja.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 jan. 23, 9:51 
Norbi, a 3 hónaposan vett madár még nem pár, max. két ellentétes ivarú egyed.
Igaz 3 hónaposan a hímek már kezdenek nyekeregni mint egy rozsdás fazék, akkor el lehet csípni ki hím, mert utána egy ideig elnémulnak. De ha nem énekel nem biztos hogy tojó.

Szín alapján én nem merném egyikre sem rámondani 100%-osan ki hím és ki nem, mindig vannak meglepik és mindig akkor amikor a legkellemetlenebb a helyzet. Persze találgatni lehet, no meg valószínűséget számolgatni :)

Énekük nagyon hasonló a nyársfarkuéra, a kezdést egy torokból gurgulázó hang adja, amit egy dallamos füttyel zár. A gurgulázó hangot gyakran a tojók is használják a kommunikáció során, pláne különböző érzelmi kirohanásokkor (öröm akikor kiveszed a kezed a kalitkából és a hím megmutatja milyen ügyes mert elzavart, újra egymásratalálás, bátorítás amikor valami külső nemvárt tárgy bukkan fel stb.)
Az éneket lezáró dallam hangszíne ritmusa egyedenként változó lehet. példa egy énekre:



 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 23, 5:25 
Este rakok fel.Vad színűk de ezek tök egyformák :D

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 23:24 
Nem találok szakállas amandina éneket a neten :(


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 23:06 
Szia Norbi!

A szakállasoknál nem mérvadó a torok folt nagysága és alakja a nemek megállapítása szempontjából.Szerintem inkább a fej nagysága,színezete és a hát színezete mutat némi eltérést.A hímek feje nagyobb és élénkebb színezetű(az ezüst szín világosabb)és a hát színezete is világosabb.Természetesen ez csak vad színezettel rendelkező madaraknál érvényes.(már mint a színbeli eltérés ) Ha még nem hallottad őket énekelni,akkor valószínű két tojod van.Ha tudsz rakjál fel képeket!

Üdv:Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2013 jan. 22, 17:54 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem szakállas ügyben!
Még novemberben szereztem 1 pár szakállast.Akkor voltak 3 hónaposak most a 6. ban vannak de még nem igazán akar énekelni a hím inkább víjok és mind a 2 madaram ezt csinálja.Nem tudom eldönteni most 2 hímem van vagy 2 tojóm.Az egyiknél a szakál nagyobb de ez nem mérvadó.Odút még nem kaptak.

Ha tudok segíteni ebben a nagy dilemmámban előre is köszi! :alien:

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 20:46 
Szia !

Érdekes amit írsz, mert úgy vettem észre, hogy esetleg raknának egy másik fészket is. Erre a fürdetőt nézték ki. Holnap fel teszek még egy odút, kiderül, hogy mi lesz?
Apropó, a szállítód még mindig vár a Vegyész utcában. :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 21, 20:03
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Szigethalom
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 20:39 
Szia!Nálam tavaly volt olyan kékfejű pillangópintyeknél, hogy egy hímem volt és két tojóm egy röpdében.Igaz ők két fészket építettek,de mindkét tojó alatt fiasak voltak a tojások,viszont csak az egyik tojóval volt párban.A másik tojó egyedül nevelt.

_________________
Baráti üdv.:Jani!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 dec. 31, 19:31 
Egy hím szakállasom két tojóval állt párba. Egyenlőre fészekrakás, szerelem együtt alvás az odúban. Szét szedjem őket, vagy várjam meg, hogy mi sül ki belőle? :?:


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 okt. 28, 20:57 
Sziasztok!

4db szakállas amandina eladó(3 tojó,1hím)Kb.5-8 hónaposak. 3ezer/db. Esetleg csere érdekel:háromszínű,forbes,kis kuba.
Érdeklődni vagy az ajánlatokat pü-ben kérném.

Üdv:Fábri Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 9:38 
Hali!

Már készül a fűtés nekik a többi madaramnál neon lámpa van bent a tenyészboxokba most ők is ilyen boxba vannak remélhetőleg még a héten elkészül mondjuk most nincs bent hideg 17fok.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 okt. 24, 9:33 
Hali,

ausztráliai egzóta lévén a szokásos minimum 10-15 fok kell nekik is. Hasonlóan a nyárs, rácsos és stb. fajokhoz.
Egy ide vonatkozó régi madarász mondás szerint „Mindenki megfizeti a fűtés árát!”
Ez az ár vagy elhúllásban, vagy takarmányban, vagy energiaárban stb. nyilvánul meg…


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2012 okt. 23, 18:13 
Ha befagy a víz, az nyilván nem elegendő.. :cry:
Tudom, sok ,,madarász" kísérletezik, hogy hány foknál fordul le az első madár. Szerintem ne ebből indulj ki, hanem esetleg külföldi rovatok is adhatnak támpontot. Úgy gondolom, hogy 10 fok minimum kell Nekik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 23, 16:33 
Helló!Természetesen a cél mindig az hogy a madaraknak a lehető legjobb körülményt teremtsek elő de mivel több madarász kolegánál télen is kint vannak hozat mentes helyen ezért kérdeztem.Még tél elött kész lesz a fűtésük így akkor már fűtve lesz az egész madárház.Eddig csak boxonkénti lámpa megoldás volt de mivel szakállasom csak most lett így tapasztalatom nincs velük.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
Hozzászólás 2012 okt. 23, 16:24 
Szia!
Semmiképpen nem ajánlanám! Ugye nem az a cél, hogy szenvedve-fagyoskodva valahogy kibírják a telet? Még a Szakállasok is megérdemelnek legalább +10 fokot.
Feri


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 máj. 12, 19:12
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Szederkény
Valódi név: Noll Norbert
   
Hozzászólás 2012 okt. 22, 8:39 
Sziasztok!!Hány fokon lehet őket teleltetni?Nálam a madárházba télen is hideg van.kinti -10 foknál már befagy a víz.

_________________
Noll Norbert


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 13:51 
Köszönöm!!!! Nagyon örülök nekik, rajta kívül csak egyszer láttam ilyen fehéret.... Már hordják a fészekanyagot.... :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 15:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO