Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2015 jan. 8, 16:02 
Főleg a törpések segítségét kérném. Van valakinek információja róla, hogy 2005 előtt volt e valakinél szürkefejű törpepapagáj szaporulat? Illetve e környékén taranta törpepapagáj?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 21:35 
guvat írta:
brimston írta:
...Újabb segítséget kérnék tőletek, az újabb adataimról. Először is megtudná e adni valaki a Németországból nálunk letelepedett tenyésztő, Dieter Sauer elérhetőségét?...


Szia!
Szerintem az első cikkükben leírják a helyiség nevét.

Igen, ő az!

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 21:26 
brimston írta:
...Újabb segítséget kérnék tőletek, az újabb adataimról. Először is megtudná e adni valaki a Németországból nálunk letelepedett tenyésztő, Dieter Sauer elérhetőségét?...


Szia!
Szerintem az első cikkükben leírják a helyiség nevét.

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 21:06 
brimston írta:
Sziasztok

Újabb segítséget kérnék tőletek, az újabb adataimról. Először is megtudná e adni valaki a Németországból nálunk letelepedett tenyésztő, Dieter Sauer elérhetőségét?

Tudsz róla valami közelebbit? Merre fele lakik?
Azért kérdem, mert van egy tenyésztő (papagáj) a közelben, de nevét nem tudom, viszont van ismerősöm a falujukban.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 16, 19:11 
Sziasztok

Újabb segítséget kérnék tőletek, az újabb adataimról. Először is megtudná e adni valaki a Németországból nálunk letelepedett tenyésztő, Dieter Sauer elérhetőségét?
Emellett van e valakinek információja hazai sivatagi süvöltő, 94 előtti feketefejű zöldike, kékcsőrű pinty (Spermophaga haematina), ezüstfülű napmadár tenyésztéséről?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 12, 13:52 
Üdv,

Talán egy újabb magyar első:

"Szobamadarak Díszmadarak"
1959-es kiadás, Dr. Pásztor László munkája. 260 o.

" Kovács A. neves madárbarát, aki sikeresen tenyésztett már erdei pintyet, tengelicet, csízet és süvöltőt is"
1959 előtt!!

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 12, 12:40 
brimston írta:
Szia

Nagyon köszönöm az infókat. Buta voltam, hogy Gálos Pista bácsi nem jutott eszembe. Elindulok a nyomokon, de ha az itt felsoroltak közül valakinek tudnád a telefonszámát, ide vagy privátba megírhatnád.
Az európai fajokkal sajna nehéz az ügy. Először is hiába hívnám fel a minisztériumot, nem hiszem hogy 1910-ből, vagy még elébb van adatuk. Ha mondjuk a hetvenes éveket ismernék is, semmi garancia arra, hogy nem tenyésztette mondjuk az 1800-as évek végén itthon valaki. Ugyanis amíg az egzóták tenyésztésére esélye sem lehetett itthon senkinek az első import szállítmányok előtt, hazai fajt bárki tenyészthetett akár 200 évvel ezelőtt is. Ez sajna gond.
De köszi a javaslatokat, és várom a többit is.


Küldtem emilt a tel számokkal


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 11, 21:18 
Szia

Nagyon köszönöm az infókat. Buta voltam, hogy Gálos Pista bácsi nem jutott eszembe. Elindulok a nyomokon, de ha az itt felsoroltak közül valakinek tudnád a telefonszámát, ide vagy privátba megírhatnád.
Az európai fajokkal sajna nehéz az ügy. Először is hiába hívnám fel a minisztériumot, nem hiszem hogy 1910-ből, vagy még elébb van adatuk. Ha mondjuk a hetvenes éveket ismernék is, semmi garancia arra, hogy nem tenyésztette mondjuk az 1800-as évek végén itthon valaki. Ugyanis amíg az egzóták tenyésztésére esélye sem lehetett itthon senkinek az első import szállítmányok előtt, hazai fajt bárki tenyészthetett akár 200 évvel ezelőtt is. Ez sajna gond.
De köszi a javaslatokat, és várom a többit is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2009 jan. 11, 21:01 
Idézet:
Szia Sanyi!
2004 márciusi szám. Nagy Péter: A Kongó papagáj tenyésztése.
Nem biztos, hogy ő volt az0 első...


Hali!

Kis túlzással Nagy Péter még nem is hallott a kongóról, mikor már a Gálos Pista bácsi tenyésztette őket!
Egyébként valószínű, hogy van pár papagáj faj ezen kívül is, amit Pista bácsi először tenyésztett. Pl. a vörös farkú amazont (Amazona braziliensis), ezt még Európában sem csinálták utána talán. Akkor a sárga vállú amazont (Amazona barbadensis), de a malukken kakadú is 90%, az ibolya papagáj is kb. annyi, meg még ezeken kívül pár faj lehet.
A molnár amazont az idén sikerült először szaporítani tudtommal, és mindjárt két személynek is. Az egyik bent van DM-ben, asszem Tóth nevezetű, és nyíregyházi, a másik baranyai, és Kozármisleny-ben lakik, de a nevét sajna nem tudom (Csitár?)
A fekete sapkás papagájt 90%-ban biztosan Ekman Ernő szaporította először Hévizen.
A fodros papagájt asszem egy váci illetőségű (Dr. Fujsz Szabolcs Marcaliban tud róla biztos infót)
Egyébként ha én csinálnám az egészet, akkor fölvenném a Minisztériummal, vagy a Hivatallal a kapcsot, és a védett valamint bejelentés köteles fajoknál szerintem biztos infót tudnának adni.
Jó nyomozást!


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 16:32
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2009 jan. 11, 17:00 
A hetvenes években fiatal tanárként magam is madarászkodtam, lehetőség hiján csak kicsiben. A mai fiatal díszmadarasok talán kevesen tudják, hogy ekkor az újpesti piac volt a díszmadarasok, galambászok Mekkája.
Szombatonként program volt itt beszélgetni tippeket, tanácsokat adni, vásárolni, eladni.
Itt ismerkedtem meg Kovács Tóni bácsival, akit felkerestem lakásán a Szív utcai függőfolyosós bérház második emeletén.
Feleségévél ketten laktak egy kétszobás lakásban, melyben az egyik szoba szabadon repkedő egzótákkal, papagájokkal volt benépesítve, de jó néhányan kalitban voltak elhelyezve.
Amit itt nálatok nem olvastam a korallcsőrű - korallcsőrű párja épp akkor költött. A szarkapintyek törpe és óriás változata, rengeteg hullámos, szalagpintyek, rizspintyek, helénákra is emlékszem.
Akkor egy muskátpintyXsirályka hibrid hímet vásároltam tőle 200ft-ért
barna tojóm mellé. Kiválóan beváltak később, mint tenyészpár.
A hím meglepően hangosan és aktívan fütyült.
Később más lakásviszonyok közé kerülve már nem tudtam folytatni ezt a szép hobbit, a nyolcvanas években volt egy kanáris időszakom.

Túl az ötödik ikszen még nem mondtam le végleg, hisz aki egyszer már belekóstolt, nehezen hagyja abba.
Üdvözlettel
tövis
tanár-publicista
sajnos rokkant nyugdíjas


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 19:13 
brimston írta:
(legalább 90%-ban biztos akarok lenni, ha már 100 ban nem lehetek az)

Nagyon helyes és tiszteletreméltó hozzáállás! :)
Csak így tovább Sanyi és szólj ha segíthetek!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 19:10 
Fülöp Jani barátom bizonyosan elsők közt van néhány galambbal, de előbb fel kell hívnom Tóth Sándort Pesten, hogy megtudjam mit tenyésztett ő. Jani például tuti első az acélfoltos gerlék tenyésztésében, de nem akarom, hogy ad-hoc jellegű legyen a lista, így nagyon utánanézek, mielőtt leírom. (legalább 90%-ban biztos akarok lenni, ha már 100 ban nem lehetek az)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:47 
brimston írta:
Köszi, de úgy emlékszem, valahol a főcímben benne volt hogy hazai siker, vagy első hazai siker. Ilyen nincs a cikkben?

Az van fölé írva, hogy "Hazai siker". Na most ez ugye a DM-ben sok mindent jelenthet... De szerintem nem az első. Nagy Pétert el tudod érni? Talán ha nem is ő volt, de tudja ki volt az első.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:46 
Köszi, de úgy emlékszem, valahol a főcímben benne volt hogy hazai siker, vagy első hazai siker. Ilyen nincs a cikkben?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:46 
Csak mert én pl. előtte nem is hallottam róla... :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:45 
Mi a helyzet a fahéjgalambbal (Columba larvata)? Fülöp János írt róla cikket 2004. júliusában, a Te képeid illusztrálták... Ez nem "egy első" volt?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:38 
Szia Sanyi!
2004 márciusi szám. Nagy Péter: A Kongó papagáj tenyésztése.
Nem biztos, hogy ő volt az első...
Nagy Péter írta:
Hazánkban a Kongó papagáj igen ritkán fordul elő, tenyésztése egy-két kivételtől eltekintve ismeretlen. A hazai és külföldi irodalom sem ismerteti e színpompás papagáj tenyésztését. E gondolatok késztettek arra, hogy ezt a cikket megírjam. Bízom benne, hogy szerzett tapasztalataim alapján segíthetek tenyésztőtársaimnak, és megszerettessem azokkal, akik nem ismerik ezt a szép és ritka papagájt.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 18:32 
Köszi a segítséget, de még ennek is utánna kell nézni. (szerintem ő az első, csak az évszám kérdéses) Ha a magazin közelében vagytok, akkor utána nézhetnétek a kongó papagájnak, azt hiszem Nagy Péter tenyésztette, és leírta az ujságban.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 17:15 
Zottan írta:
Pálinkás György írta:
1993 óta tartok sárgaköpenyes lórit. Ezt a fajtát találtam környezetemben a legjobbnak, legnyugodtabbnak, legbarátságosabbnak. Nálam 1995 óta szaporodik, saját maga költi a fiókákat, nem kell mesterségesen nevelni.

Ebből nem derül ki egyértelműen, de ha előtte nem tenyésztett itthon senki, akkor bingó! :)


Találtam még valamit.
DM 2006/9
Látogatás Pálinkás Györgynél
"...Rendszeresen kijártam az akkor még minden szombaton megrendezett újpesti madárpiacra, ahol egy csepeli ismerősöm sárgadolmányos lórikat kínált...ismerősősöm lakására mentem, ahol nyolc madár volt...egy párat meg is vásároltam...1996 tavaszán...a tojó...elpusztult...1996 tavaszán az egyedül maradt hímhez sikerült tojót szereznem...Azóta már tizenhat sárgadolmányos lóri repült ki nálam, rajtam kívül csak egy hazai tenyésztőnek sikerült szaporítania ezt a fajt."

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 5, 11:33 
Meg is van!!
A DM 99/1.-2. számaiban írt róla cikket Sárog Tibor Nagymarosról, "Kékhomlokú-vörösfarkú papagáj" címmel.
Sárog Tibor írta:
E kis hazában talán nekem adatott meg először, hogy láthassam ezeknek az egyáltalán nem gyakori madaraknak a 2-3 percig is eltartó párzását!


Érdemes lenne utánanézni!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 16:09
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO