Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
Hozzászólás 2013 aug. 14, 13:59 
Szia!

Igen, írhattam volna igazad van. Bár segítők nem voltak, csak 1 valaki írt, de az sem volt számomra hasznos, hisz írtam, hogy a madár nem is erőlködött, hogy tojjon, szóval a hagyományos dolgok nem jöhettek szóba.Igen, úgy gondolom, hogy minden rendben van, hisz az óta is jól van a madárka, bár tojni az óta sem tojt, mivel valószínűleg öreg már.
Nem gondolom, hogy rosszul vannak tartva a madaraim, mivel szerintem minden madár álma, hogy úgy legyen tartva, mintha a természetben lenne.


ckuzmos írta:
Kedves Ildikó,

örülök hogy anno a rácsos madárka problémája megoldódott, egy visszajelzést azért írhattál volna a segítőknek ha már önzetlenül megpróbálnak segíteni. Biztos jól esett volna nekik.
Ahogy elnézem a dátumokat, az eset nálad pár nap híján két éve volt. Ha ez alatt az idő alatt nem volt újabb tojás, akkor szerinted minden rendben van? Öregek voltak a madaraid?

Tojásvisszamaradás és tojásvisszamarás közt lényeges különbségek vannak. De minden esetben az adott egyedhez képest a nem megfelelő tartási okokra vezethető vissza. Nagyon fontos hogy próbáljuk meg a tojást egészben kiszedni a madárkából. Ezt a már sokszor leírt magasabb, párás hőmérséklettel tudjuk elősegíteni és nyugalom biztosításával (elválasztás) végső esetben kimasszírozni. Amennyiben a tojás normál héjú és összetörjük a tojócsőben, a tojás éles héja olyan belső sérüléseket okozhat, ami az erős szervezetet is elpusztíthatja.
Kalcium hiánya okozhat lágyhéjú tojást is, amit hiába próbál meg kitojni, csak pumpálgatja a tojócsőben, nem halad előre. Célszerű ezt is inkább egészben kimasszírozni, de ezt már jóval nehezebb. Ellenkező esetben a tojócsőben ragadhatnak tojás maradványok, amik begyulladva akár meddőséget vagy más problémákat is okozhatnak.

Üdv:
Csaba

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 14, 12:52 
Kedves Ildikó,

örülök hogy anno a rácsos madárka problémája megoldódott, egy visszajelzést azért írhattál volna a segítőknek ha már önzetlenül megpróbálnak segíteni. Biztos jól esett volna nekik.
Ahogy elnézem a dátumokat, az eset nálad pár nap híján két éve volt. Ha ez alatt az idő alatt nem volt újabb tojás, akkor szerinted minden rendben van? Öregek voltak a madaraid?

Tojásvisszamaradás és tojásvisszamarás közt lényeges különbségek vannak. De minden esetben az adott egyedhez képest a nem megfelelő tartási okokra vezethető vissza. Nagyon fontos hogy próbáljuk meg a tojást egészben kiszedni a madárkából. Ezt a már sokszor leírt magasabb, párás hőmérséklettel tudjuk elősegíteni és nyugalom biztosításával (elválasztás) végső esetben kimasszírozni. Amennyiben a tojás normál héjú és összetörjük a tojócsőben, a tojás éles héja olyan belső sérüléseket okozhat, ami az erős szervezetet is elpusztíthatja.
Kalcium hiánya okozhat lágyhéjú tojást is, amit hiába próbál meg kitojni, csak pumpálgatja a tojócsőben, nem halad előre. Célszerű ezt is inkább egészben kimasszírozni, de ezt már jóval nehezebb. Ellenkező esetben a tojócsőben ragadhatnak tojás maradványok, amik begyulladva akár meddőséget vagy más problémákat is okozhatnak.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
Hozzászólás 2013 aug. 13, 15:12 
Szia!

Én annyit írtam, hogy én is hasonló helyzetben vagyok, csak nálam a rácsos szárnyúakkal van ez. Néha építgetik a fészket, bohóckodnak, de tojás sehol. Az is lehet, hogy már öregek, ki tudja. Ahogy ismerem az "embereket",tudom, hogy sok mindenre képesek pénzért, így gondolom, hogy a legtöbb tenyésztőnek nem nevezhető szaporító eladja az öreg madarait, hogy még utoljára pénzt szerezhessen általuk, a helyett, hogy nála elpusztulna. Nálam is megkapnak mindent a madarak, ehhez képest az én rácsos szárnyúm is volt, hogy nem tudta megtojni a tojást. Az okosok itt azt írták nekem, hogy el fog pusztulni napokon belül, ehhez képest semmi látható baja nem volt, jól érezte magát, csak épp a tojást nem tudta megtojni. A végén széttörtem benn és úgy szabadult meg tőle. Ez már vagy egy éve volt, az óta sem csinálnak semmi értelmeset, csak építgetik néha a fészket, aztán kész. További jó madarászást!
marta írta:
kiskecske67 írta:
Természetesen hülyeséget írtam véletlen. Piros fülűt akartam írni, csak úgy látszik megártott a nagy meleg a buta agyacskámnak. :)

kiskecske67 írta:
Sziasztok!

Kék fülű pillangópinty hímemhez szeretnék egy tojót venni. Ha valakinek van eladó, vagy tudja, hogy kitől vehetnék, kérem írjon! KÖSZI!

Szia!
Köszönöm a válaszod, de sajnos nem tudtam megjelentetni, ez eddig nem fordult elő. Kérlek ird le itt, igy biztosan látható lesz. üdv. márta

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 12, 20:41 
marta írta:
Szia! Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál.
Az igazság az, hogy szépiát is adok folyamatosan nekik. Egyelőre várok, és majd meglátom, hogy mi lesz. Korábban tartottam pillangót, szaporodtak is, de ez már régen volt. Elajándékoztam egy idő után őket, mert nem tudtam tovább friss hangyatojást szerezni. Üdv. márta

Sajnos a szépia csak akkor használ, hogyha hajlandó megenni a madár. Sajnos más fajoknál már én is belefutottam olyan példányokba, hogy hiába volt előttük szépia és grit, sikerült így is lágyhéjú tojást produkálniuk. Ilyenkor ha továbbra is tenyészteni szeretnéd, akkor a megoldás az ivóvízbe tett oldott kálcium. Legközelebb érdemes lenne a tojásrakás előtt egy egyhetes kálcium kúrát adni nekik. Ezzel ártani nem ártasz nekik, de nagyon könnyen lehet, hogy megoldja a gondot és a tojód sem kínlódik.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 26, 18:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: mészáros márta
   
Hozzászólás 2013 aug. 12, 17:36 
kiskecske67 írta:
Természetesen hülyeséget írtam véletlen. Piros fülűt akartam írni, csak úgy látszik megártott a nagy meleg a buta agyacskámnak. :)

kiskecske67 írta:
Sziasztok!

Kék fülű pillangópinty hímemhez szeretnék egy tojót venni. Ha valakinek van eladó, vagy tudja, hogy kitől vehetnék, kérem írjon! KÖSZI!

Szia!
Köszönöm a válaszod, de sajnos nem tudtam megjelentetni, ez eddig nem fordult elő. Kérlek ird le itt, igy biztosan látható lesz. üdv. márta


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 26, 18:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: mészáros márta
   
Hozzászólás 2013 aug. 12, 17:33 
Fekete Csaba írta:
Nem lehet, hogy kálcium hiánya van a madaradnak? Az, hogy gubbaszt a tojó, arra utal, hogy nehezen rakja le a tojást, ez lehet kálcium hiánytól. A lágyhéjú tojást pedig elképzelhető, hogy megeszik és látszólag ezért nincs tojás. De ez csak egy tipp.

Szia! Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltál.
Az igazság az, hogy szépiát is adok folyamatosan nekik. Egyelőre várok, és majd meglátom, hogy mi lesz. Korábban tartottam pillangót, szaporodtak is, de ez már régen volt. Elajándékoztam egy idő után őket, mert nem tudtam tovább friss hangyatojást szerezni. Üdv. márta


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 11, 15:23 
Nem lehet, hogy kálcium hiánya van a madaradnak? Az, hogy gubbaszt a tojó, arra utal, hogy nehezen rakja le a tojást, ez lehet kálcium hiánytól. A lágyhéjú tojást pedig elképzelhető, hogy megeszik és látszólag ezért nincs tojás. De ez csak egy tipp.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 26, 18:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: mészáros márta
   
Hozzászólás 2013 aug. 11, 13:47 
Sziasztok!
Végre sikerült szereznem kékfejü pillangópintyet és amarantot. A tigrispintyről lemondtam - egyelőre.
Kérdésem az lenne, mi az oka annak, hogy a pillangók többszöri párosodása után nincsenek tojások, sőt, ugy tünik, hogy amikor aktuális lenne a tojásrakás, mintha rosszabb állapotba kerülne a tojó, borzolja a tollát, gubbaszt, de másnapra semmi baja, de tojás sincs. Egy aránylag nagy szobai voilerben tartom őket együtt három amaranttal, de jól megvnnak egymással. Három odut tettem fel és az egyiket teljesen birtokba vették a pillangók. Ennek ellenére, igy jártam! Ki tud nekem jó tanácsot adni, mi lehet ennek az oka?
Köszönet minden válaszért :) márta


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
Hozzászólás 2013 aug. 10, 15:57 
Természetesen hülyeséget írtam véletlen. Piros fülűt akartam írni, csak úgy látszik megártott a nagy meleg a buta agyacskámnak. :)

kiskecske67 írta:
Sziasztok!

Kék fülű pillangópinty hímemhez szeretnék egy tojót venni. Ha valakinek van eladó, vagy tudja, hogy kitől vehetnék, kérem írjon! KÖSZI!

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 aug. 6, 8:30 
Kék fülű???

Pontosan mire gondolsz? Mert van kék fejű (Uraeginthus cyanocephalus):
Kép

Van piros fülű (Uraeginthus bengalus):
Kép

és van az angolai (Uraeginthus angolensis):
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 27, 0:35
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Gyál
   
Hozzászólás 2013 aug. 6, 8:18 
Sziasztok!

Kék fülű pillangópinty hímemhez szeretnék egy tojót venni. Ha valakinek van eladó, vagy tudja, hogy kitől vehetnék, kérem írjon! KÖSZI!

_________________
Bodnár Ferencné


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 18:46 
Szia!
Köszi az észrevételedet, de írtam hogy nem egyedül vannak vagyis Forbes-sekkel(1 hím, 2 tojó). A pillangótojó meg a 3.-ik képen látható, mert eléggé szégyenlős, lehetetlen lefotózni.

Üdv: Zöldi


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 2, 17:20
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Szentlőrinc
Valódi név: Kovács Gábor Péter
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 18:42 
SZia!!
Ne haragudj ,hogy ezt irom de ha neked azt mondták,hogy az also képen levő két madár egy pár akkor nagyon átvertek,mert az egy Kékfejü pillangopinty him és egy Forbes papagáj amandina him.............


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2012 júl. 10, 18:37 
Sziasztok !
Végre tavasszal sikerült beszereznem az első kékfejű pillangópinty páromat melyek úgy néznek ki, hogy egész jól harmonizálnak egymással. Lenti képen látható a pár, de még egyenlőre nem mertem teljesen külön rakni őket, mert még fiatalok, de nem sokára eljön a várva várt idő, augusztusban meglátjuk hogy mit remekel a pár.

Kép

Kép

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zoldi67 2012 júl. 10, 18:43-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 21:08
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO