Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 ápr. 9, 20:36 
Nem nagyon derült ki, hogy mi lett a madarak sorsa, de ha valakinek van egy tojója érdekelne.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 20:04 
Kátya2 írta:
Sziasztok!

Drukkolok Nektek,hogy sikerüljön a P. pettyesasztrild! Persze nem önzetlenül,mert végre lenne beszerzési forrásom! :D


Nálam most készülődnek a Tigrispintyek ,remélem az idén is sikerül nekik!

Kata


Köszönjük Kata!
Reméljük a kis tigriseket is!

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 15, 19:54 
ckuzmos írta:
Szia,

igen, és ha jól emlékszem akkor is írtuk azt hogy óvatosan ezzel a kukacokkal, mert nagyon gyorsak és nagyon hamar elszaporodnak röpdékben (elejti a madár gyömöszöléskor és már el is bújt). Több tenyésztőnek már zabáltak meg fiókát!


Sziasztok !
Többőtöknek egybevág a véleménye. Honnan tudjátok, hogy az elhunyt fiókákat az alombogár lárvák küldték a másvilágra?
Láttatok már lárvát aminek asztrild láb lógott ki a szájából? :) :)

A googli szerint a sok növényi eredetű táplálék mellett dögöt is eszik . A baromfisok pedig azért üldözik mert amortizálja az istálókat és betegségeket hozz-vissz (terjeszt).

Kukac nem szaporodik! Bogár, az igen. (Tudom, hogy tudod! :)) Ha lessz több időm majd beszámolok a bogaras topikban. Addig is résen leszek.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 19:28 
Sziasztok!

Drukkolok Nektek,hogy sikerüljön a P. pettyesasztrild! Persze nem önzetlenül,mert végre lenne beszerzési forrásom! :D


Nálam most készülődnek a Tigrispintyek ,remélem az idén is sikerül nekik!

Kata


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 aug. 14, 11:17 
Szia,

igen, és ha jól emlékszem akkor is írtuk azt hogy óvatosan ezzel a kukacokkal, mert nagyon gyorsak és nagyon hamar elszaporodnak röpdékben (elejti a madár gyömöszöléskor és már el is bújt). Több tenyésztőnek már zabáltak meg fiókát!
Egyébként a legkönnyebben innen is lehet megkülönböztetni őket a lisztbogár kukacától, hogy sokkal gyorsabbak (3x körbefutják őket, mire az megmozdul :lol: ), valamint nem nőnek meg akkorára.
Sokan apró lisztkukacnak azonosítják pedig nem az!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 18:41 
Kiderült, hogy az apró futkosók un. alombogár lárvák (Alphitobius diaperimus).
És itt a fórumon 2009 -ben már egyszer terítékre kerültek lsd : lisztkukac tenyésztés topic.

columba írta:
Szerintem nem múzeumbogár, de hogy mi azt nem tudom. Úgy élnek mint a lisztbogár, de sokkal kisebbek. Csináltam pár képet. A nagy bogarak és a nagy lárvák a lisztbogarak, a kicsi bogarak és a sötét hátú kicsi lárvák a nemtudomkák.
Hogy lekopogjam, nálam még nem fordult meg a tápláléklánc. Egy közeli ismerősöm is ilyennnel eteti az exoták apraját.
Vadon is lehet belőle jócskán, a galambház sötét zugaiban marék szám szoktak betelelni.


Kép

Kép

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 12, 18:29 
A jó hír az, hogy van legalább két db p.pettyes tojás! :D A rossz hír pedig, hogy a földön. :(

Visszaérve Monorról a fészket kissé zaklatott állapotban találtam, és allatta volt két fehér tojás(lehet hogy több is van a mág a fészekben.)
Nézelődök még egy kicsit ,de aztán lépnem kell.
Miután kivettem a régi fészket mit csináljak?
1. Tegyek ugyan oda, ugyan olyan iszalag gombolyagot?(gondolván, hogy ez már egyszer bevált)
2. Tegyek ugyan oda egy félig nyitott pintyfészket? (gondolván, hogy az biztonságosabb)

3. vettem gyári lágy eleségeket : orlux gold patee és whitte molen. Van preferencia vagy ellen javaslat valamelyikkel kapcsolatban?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2012 aug. 9, 13:16 
Szia baltibb!

Fajoktól függ.

Szia columba!

Legyen igazad, bár én már megjártam velük.
Ha lesz elpusztult fiókád vagy madarad azért tegyél egy próbát.
Ha gondolod csörgess meg.

Üdv.
Bero
20/52-33-446

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 aug. 8, 21:14 
Különböző asztrild fajokat lehet együtt tartani egy kb 2x2 m-es röpdében ?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 8, 19:54 
Jól rám ijesztettél!

Szerintem nem múzeumbogár, de hogy mi azt nem tudom. Úgy élnek mint a lisztbogár, de sokkal kisebbek. Csináltam pár képet. A nagy bogarak és a nagy lárvák a lisztbogarak, a kicsi bogarak és a sötét hátú kicsi lárvák a nemtudomkák.
Hogy lekopogjam, nálam még nem fordult meg a tápláléklánc. Egy közeli ismerősöm is ilyennnel eteti az exoták apraját.
Vadon is lehet belőle jócskán, a galambház sötét zugaiban marék szám szoktak betelelni.


Kép

Kép

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2012 aug. 7, 12:11 
Szia!

Nálam mindig újat építettek, szedd szét a fészket fészekanyagnak.
Sajnos az én madaraim költése sem volt sikeres.

Az apró gyors bogárlárvákkal meg légy résen. Azok valószínűleg múzeumbogár lárvák. Az elszökő és szaporodú állomány nagy károkat okozhat (megeszi a kikelő fiókákat).

Viszont már tokosodik a következő adag sárgaszárnyú asztrild fiókám!

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 aug. 6, 21:21 
Azt hiszem nálam még nem lesz kis piros.

Szép fészket építettek, egyszer -kétszer ki is röppentek belőle, de kotlásnak híre hamva sincs.
Ráadásul egyik napról a másikra abba hagyták a rovar evést is.

Van rá példa, hogy a régi fészket újra felhasználják, vagy vegyem ki?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2012 júl. 29, 10:52 
Szia!

Sajnos még nekem semjött össze. Nálam volierben vannak a madarak más fajokkal együtt. Idén eddig két fészekaljuk volt, most ülnek a harmadikon.
1. 5 tojás 4 fias de mind befulladt.
2. 4 tojás 3 kikelt fióka, az első alattuk pusztult el a másik kettőt sirályka alá tettem 4 napig etették őket azután azok is elpusztultak.
3. Még nem tudom mi lesz.

Nálam 3 féle lágyeleség, főtt tojás, rovarevő pellet, csíráztatott mag és naponta háromszor lisztkukac van előttük, hogy ebből ők mit fogyasztanak azt nem tudom a társítás miatt.

Ami jó hír, hogy van 2 db szülők által nevelt idegen vér dybowski pettyesasztrildom, sajnos a 2 pár 9 fiókából ennyit nevelt fel.

Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 júl. 26, 19:55 
Köszönöm a hozzászólást!
A nagy vonalakat előástam a netről, de részleteket (ahol az ördög lakozik) ugy látszik nekem kell kitalálni/kipróbálni.
Ezek talán tenyésztettek, de sok mindent nem esznek meg. Se zöld levelek, se gyümölcsök, se sajt , se félérett fűmagok, se tejes napraforgó. Kanári magkeverék, száraz fürtököles. és főt tojásnak a fehér része az bevált. Lisztkukacom van bőven de eleinte csak keveset mertem adni nekik (kitin, korpa), de végül nekibátorodtam és az aprajából kaptak 10-20 db /nap /fő. Vannak még azok az apró, fürge bogárlárváim is , azokat is szeretik. Meg a darazsakat(lárvák) adok nekik, amikor találok.
S.k .font iszalag gombolyagba fészkelnek, egy fél köbméteres láda zsungelben. Fészek kontrol kivan zárva. Félénkek, takarítani sem merek alattuk. Marad az etetés, köröm rágás... majd meglátjuk.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2012 júl. 25, 19:38 
Tisztelt Árpád!
Ezekről a madarakról már-már azt hittem, hogy a feledés homályába vesztek. A befogott madarak kényesek és a sok elhullás miatt a legtöbb próbálkozó hamar elkedvetlenedett, így tartásukat abbahagyták. Tenyésztésük keveseknek sikerült. Laskay Sándor debreceni elnök nevelt fel néhány fiatalt. Nálam is volt néhány fiatal, de több volt a sikertelen költés, mint a sikeres. Nem tudok egyértelmű biztos tanácsot adni, de az élő rovar nélkülözhetetlen! Itt nagy kérdés, hogy nekik mi tetszik és mihez lehet hozzájutni. Apró tücsök, apró sáska, és még megoldás lehet a friss hangyabáb. /Védettség!/ Lehet próbát tenni apró lisztkukaccal, pinkivel, légylárvával. Hallottam arról, hogy volt aki a lisztkukacot felaprította. Ez gusztus kérdése. Lehet felkínálni élő vizibólhát, szunyoglárvát lapos edényben pici vízben, hogy mozogjanak. Dajkáltatásukban nem hiszek. Az ismertebb dajkaszülök a felnevelésükre alkalmatlanok, bár szükségből ezt is meg kell próbálni. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 júl. 25, 18:37 
Végre, valahára fészket hord életem első piros pettyes párja.
Van valaki, akinek van már tapasztalata a keltésükkel , nevelésükkel kapcsolatban?

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:24
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO