Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 18, 8:54 
Szia Bero!
Te aztán halmozod a sikereket, gratulálok. Mit nem adnék, ha kákáim is beindulnának!! Nincs véletlenül fotód a fiatalokról? Vagy a fészekről? Kérdésem volna, hogy hová rakták a fészket (ágvillába, nádcsomóba?)? Én ígértem, hogy rakok fel fotót a megkezdett fészekről, amit ma este igyekszem is feltenni, da sajnos már nyoma sincs: szétszedték. Viszont van egy másik a nád között (abban pihent meg egy napra a kirepült kis kubagyerek). Ez a fészek most mintha érdekelné a tojót is, tegnap láttam ott kíváncsiskodni. Ezt egyébként nagyon jó védett helyre rakta a hím, alig lehet lészrevenni a sűrűségben.
Utoljára még egy kérdés: a 9 tojással mi lett?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waxbill 2007 ápr. 18, 9:11-kor.

 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 17, 9:37 
Szia Waxbill!
Kákáim is vannak gouldok mellett 0.75X1X05 m-es helyen,a történet egyébként a kubáéhoz hasonló.
A hímem rakott egy laza fészket, mire levettem már 9 tojás volt a szálak közé esve. A fészek alapja nagyon be volt fűzve a fenyőágba ezért otthagytam. Új fészek nem készült, de a tojó 8-10 nap múlva eltűnt, azt hittem valamelyik oduba raktak fészket, de nem. A régi fészek alapját betaposták, és egy pintyfészek szerű nyílt fészekben kotlottak el 4 tojáson. Mind ki is repült. Mivel a kicsik éjszakára visszaültek ezért a fészek még maradt. Kb. egy héttel ezután látom, hogy finoman eltessékelik a kicsiket a fészektől, és etetni is máshol etetnek. Tükörrel a fészekbe nézve két friss tijás volt benne. Kb egy hete ülnek 6 tojáson.
Dióhéjban ennyi.

Üdv.

_________________
Bero


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 31, 20:02 
Köszi a tanácsot, az üresen álló helyekre hosszabb nádat telepítek.

:) Ma egyébként nagy öröm ért: észrevettem, hogy a káka hím egy ágvillában fészket épít. Meglepően sokat haladt egy nap alatt, folyamatosan dolgozik. Ezzel végre felkeltette a tojó érdeklődését is, mert azt is láttam a fészek közvetlen közelében. Most bizakodom, hátha összejönne a dolog.
Teszek fel majd képet a fészekről (ha kész lesz...)


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 22, 21:22 
Na ez igen, ilyennek kell lenni egy egzotás lakhelynek.
Tanács: a nádat akár 2 méter magasra is kiengedheted, a kákák szeretnek a függöleges szárakon hintázni. Kb 1,5 m magasan raknak a természetben fészket.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 22, 21:12 
Káka-tanya:

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 22, 21:06 
Ha már kákás topic, legyen már káka is rajta. Egy múlt vasárnap készült kép:

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 21, 21:42 
Meg akartam kérdezni a tenyésztőt, akitől vettem, hogy pontosan milyen idős a hím, de még nem értem el.
Viszont határozottan javult a helyzet, ma életemben először láttam a kákák udvarlását: a hím egy 20-25 cm hosszú fűszálat cipelt fel a rúdra, amin a tojó ült, aztán a csőrébe fogva magasra tartotta, és ütemesen nyújtózkodott fel és le. A tojó pedig egyre közelebb ugrált hozzá. Aztán a kis hím egyszercsak elejtette a fűszálat és véget ért a varázs...

Mindenesetre elkezdtem bizakodni, hogy talán lehet még tenyészpár belőlük.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 20, 7:32 
Szia waxbill !

A hímed lehet, hogy még nem tenyészérett és mivel a tojó nem engedi egyenlőre magához ezért más nemű fajtársat választ a barátkozásra. Tudod e, hogy mikor kelt ki? A kákák 12, 14 hónapos korban lesznek igazán tenyészérettek lenni.
Figyeld meg, hogy közelitenek e a kiszabadultak egymáshoz, vagy sem?
Összeszokniuk kell egy kis idő ( mondjuk esetleg pár hét, hónap) tehát ne izgulj a hormonok megteszik a hatásukat a felmelegedéssel egyidőben.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 12:32 
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a válaszokat, mindenképpen segítettetek vele, még akkor is, bár az élet egy kicsit beleszólt a dolgokba:

Sosem szerettem azt a kalit-típust, aminek az alján lévő műanyag tálca lecsatolható (biztosan tudjátok, melyikről beszélek...). A kezelőajtaja kicsi, tehát ha etetőtálkát akarsz beletenni, akkor le kell venni az alját. Vagy önetetőt lehetne alkalmazni (a rácsok közé dugni), de azt nem nagyon szeretem.
A tervem az volt, hogy karanténozom a madarakat 1-2 hétig, azonban tegnap a kalit aljának levételekor kiröppentek a szabad részbe. Itt reménytelen a befogás a madarak zavarása nélkül, az ágas-bogas ágrendszer miatt. Úgyhogy hagytam őket, reménykedve abban, hogy a makkegészségesnek látszó madarakban nincs lappangó betegség.

Az igazság az, hogy nyáron külön helyiségben is tudok karantént biztosítani az újonnan érkezetteknek, de most erre nem volt lehetőségem. Mindenesetre ezt a kalit-típust hanyagolom, biztonságosabb megoldás kell (vagy nagyobb ügyesség :oops: )

A nagy helyen egyébként nem bántja a tojó a hímet, csak éppen a hím nem is mer a közelébe menni. Nem is alszanak egymás mellett.
Érdekes, hogy a hím állandóan annak a kalinak a rácsán lóg, amelyikben a tojó testvérét, egy másik hímet helyeztem el. Nem bántják egymást, de rengeteg időt tölt azzal, hogy kívülről kapaszkodik a rácson, 1-2 cm-re a másik hímtől. Hogy ennek mi lesz a vége?
Remélem 1-2 hónapon belül kiderül, hogy elfogadja-e egymást a pár (pontosabban a tojó a hímet).


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 19, 8:36 
Szia waxbill !

Igaza van Romeonak ! Nagy helyen kitudnak térni egymás elől és kevesebb a kergetőzés.


Előszőr is egy kis fejmosás!!! / Persze csak akkor, ha nem így csináltad/
Új madarat nem rakunk a madárházba azonnal ! Előszőr megfigyelési karantén a szokásos fertőtlenítési módszerekkel és csak minimum 1 hét megfigyelés után eresszük össze a többivel.

A kis helyre (mint a Te kalitod is) új madarat berakni, még ha külön nemű is veszélyes dolog, mivel a kis hely teljes területe a régebben ott tartozkodó domináns madár teritóriuma, az újat mindenképpen kergetni fogja. Az új madár a kis helyen össze fogja törni magát, vagy elöbb utobb a zaklatástól elpusztul.
Tippek : ereszd ki az újat egy ideig, majd ha párba akarod állítani, tedd mindkettöt külön kalitkába szorosan egymás mellé legalább egy - két hétig, majd egy nagyobba tedd át őket este sötédedés után. A lényeg, hogy mindkét madár egy új kalitba kerüljön, hogy egyik se ismerje a területet és ekkor együtt egyforma eséllyel lakják be a helyüket és így alakul ki a domináns szerep közöttük. Szerencsés esetben már az elkülönítés alatt megszokják egymást és gyorsan párba állnak, de tudni kell, hogy ők sem fogadnak el akárkit párnak, tehát ezzel mindig számolnod kell. a párba állás akár heteket - hónapokat is igényel, de rosszabb esetben akár egy év is eltelik mire hajlandók lesznek egymást elfogadni. Tapasztaltam kákánál, hogy sosem álltak párba, de egy új idegen egyedet meg gyorsan elfogadtak.
Sajnos nem látunk a fejükbe.
Ezért szoktak a tenyésztők egyszerre több pár madarat vásárolni és nagy helyen csapatban tartani, hogy az egyedek kiválasszák a párjaikat és csak ezután kezdik őket szaporítani.
Másik megoldás : rögtön mindkét madarat nagy helyre engedjük és szépen összeszoknak. A Te belső tered erre nagyszerűen megfelel. A káka nagy helyen békés madár, nem bántja a kissebbeket. Tehát nyugodtan tedd őket egy csapatba, de ezt is lehetőleg este tedd és reggelig csak a gyenge irányfényt hagyd meg számukra.
remélem segítettem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
Hozzászólás 2007 márc. 19, 0:02 
Szia!

1pár káka nekem is van és most a téli szállásukon 4pár van egy 120*40*80-as szekrénykalitban és mondhatom neked gond nélkül.A következő fajok vannak együtt:mozambik csicsörke,gould amandina,ékfarkú amandina és az emlitett kákapár.Az hogy kergeti a párját a hely végett lehet és ha kiengeded őket a többi közé szerintem nem lesz ott gond ugyanis amint láttam a képeken van ott hely bőven na meg elbujni is eltudnak.Az,hogy párba állnak majd kiderül szerintem.

Üdv Rómeó :lol:

_________________
Turulmadár


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 márc. 16, 17:58 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni azoktól, akik tartottak már kákát. Szereztem ugyanis egy káka testvérpárt, egy hímet és egy tojót. A tojóhoz pedig egy másik tenyészetből egy szép kis hímet. Két kérdésem lenne:

1. A párt egy 45x35x40 cm-es kalitban helyztem el ideiglenesen. A tojó egyfolytában kergeti az új párját, nem hagy neki nyugtot egy percre sem. Nem túl agresszíven, de azért nem tűri meg ugynazon az ülőrúdon, amire ő ugrik. Kérdésem, hogy változhat-e még a viszonyuk, vagy lemondhatok arról, hogy tenyészpár legyen belőlük? Másfél napja vannak együtt.

2. Kiengedhetem-e őket a madárházba aranymellű asztrildok és vörös amarantok közé, vagy várhatóan összeférhetetlenek lesznek ezekkel a fajokkal? Nem szeretném, ha zaklatnák a kisebb fajokat, és ez irányú tapasztalatom nincs.

Előre is köszönöm a választ.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 16, 13:10 
Szia Lajos!
Ez már profi módszer ez tényleg hasonlit a természetes környezetükhöz.Akkor várom a képeket hogy sok okos ötletet láthassak.

_________________
Turulmadár


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 15, 17:40 
Szia Romeo !

Hát nem a legjobb a fényviszonyod, de legalább az időjárás kedvez nekik. Némileg enyhítheted a napfényhiányt a " Bird lamp " napfény fénycső alkalmazásával.
Képeket is rakatok fel a madárházról, de nálam két oldalon teljes magasságban hőszigetelt kirakatüvegek vannak beépítve a falak helyett. Kivéve a délnyugati oldalon a szomszédra néző falat, de ott is 3 db nagy ablak van és a tető is drótüvegből van. Tehát az egész egy üvegház. A volier meg télen be van fóliával takarva és ilyenkor nappal 2o - 25 Cfok meleg van benne. Sötédetedéssel a madarak maguktól bemennek az üveges részbe ahol konvektorral fűtök rájuk. Amelyik meg kint marad azt este bezavarom az esti ellenőrzéskor.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 15, 14:12 
Szia Lajos!

Igazából természetes fény kevés jut nekik de most hogy ilyen enyhe a január az ajtó nyitva van kb.10-től 15óráig igy verőfényesen süthet be a nap.Sajna nem igazán van lehetőségem ezt a problémát jobban megoldani.Gondolom nálad jóval több természetes fényt kapanak a madaraid.Ezért is akartam megnézni a te tartási körülményeidről több képet.

_________________
Turulmadár


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Romeo 2007 jan. 16, 1:07-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 14, 13:48 
Szia Rómeo !

Ez az elrendezés ideális a téli tartásra, taermészetes fény is van, vagy csak a neon?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 13, 15:42 
Üdv Lajos!
Most jelenleg tél révén egy kazánházból(gázfütés)kialakitott helyiségben tartom madaraim.Ezt a helyiséget én kicsit felujitottam tetőszigetelés,falvakolás,meszelés és a fütésrendszerbe 2db radiátort tettem be és nem utolsó sorban automatika kapcsolja a neon világitást.Ebben a helyiségben 1régi szekrényt kettéválasztottam két részre és igy tartom a madarakat.A tavasztól őszig tartó időszakban pedig szintén az általam készitett 2 db kerti volierben vannak és itt igazán jól érzik magukat.Mióta a kerti volierben vannak a madarak beteg madaram nem volt még a gould amandinák is simán birják.

_________________
Turulmadár


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 11, 23:20 
Kedves Rómeó !

Örülök, hogy elszántad magad, hiszen ezt a honlapot éppen ezért hoztuk létre, hogy a fiatal egzotások is elcseveghessenek a dolgaikról, miközben egyben egy csomó szakmai információhoz is hozzájuthatnak. Az se semmi ha baráti hangvételben megoszthatják egymással tapasztalataikat.

Külön örülök annak, hogy bemutatkoztál nekünk, hiszen ez egy nyílt lap és jó tudni ki is az akivel éppen kapcsolatot teremtünk.
Nekem nincs saját oldalam, sőt állományomról képeket is csak egy fél éve készítek, de gyűlik az anyag és lassan felkerűlnek a megfelelő helyre és lehet majd nézegetni is.
Kardos Miklós barátunk jóvoltából készűl egy amatőr képsorozattal kibővitett tartási leírás mely reméljük, hogy sok tanulságot ad majd az érdeklődőknek. Szintén előkészületben van az egzoták általános tartásával kapcsolatos anyag, melyet szintén sorozatban rakunk fel nemsokára.

A konkrét kérdésedre válaszom az, hogy megfelelően nagy helyen a kanári hím egyedűl tartva jól megfér a legkisebb egzotával is. De párban már a költési időszakban egy kicsit macerásabb, mivel ő is kialakítja a territóriumát és védi is azt, legfőképpen fajtársaival szemben.
Te milyen módon tartod a madaraidat ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 8, 18:29
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bátonyterenye
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 10, 19:49 
Üdvözlök Mindenkit!

Gazdag Rómeó vagyok Bátonyterenyén a Mátra lábánál élek és lakom.
Madaraim:1pár ékfarkú a.,1pár gould a.,1pár kákapinty,1pár mozambik cs.,2pár japán s.,1pár zebrapinty,1pár Rozella és 1kanári him.
Guvat ajánlására most végre rászántam magam,hogy regisztráljak.
Mondjuk inkább olvasni jártam erre a fórumra és persze ismereteket szerezni.Tetszik az oldal,végre egy olyan hely ahol képekkel és leirásokkal vannak illusztrálva a madárfajok.
Eszteró Lajos képeit és leirását olvasva szeretném tőle kérdezni hogy a kanári hogy fér meg a többi egzótával?!És ha lenne több kép akkor azt hol tekinthetném meg.

_________________
Turulmadár


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 8, 18:07 
Hát ez egyáltalán nem jó hír!
Mi történhetett? Nem elég hogy a vásár sem volt igazán jó, még ez is...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 10:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO