Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 8, 13:30 
A káka fészekalj 3db. kikelt a hét végén, de ma reggelre kivoltak a fészek környékén dobálva. Nem egy sikeres indítás ugye?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 4, 11:19 
Szia guvat !

Ezt már korábban írtam, ez az egzotás belső volier.

A fala dupla hőszigetelt kirakatüveg, télen 2 x -es fóliával borítva.( közte légréteg) A belső legmagasabb térben 32 Cfok, a fészek szintjén 24 Cfok van.
Itt van az összes apró egzota párba állítva. 1 rácsos szárnyú, 1 háromszínű amandina, 1 ezüstcsőrü, 1 káka, 1 narancaarcú, 1 korralcsőrű, 1 sárgahasú, 1 jakarini, 1 ékfarkú, 1 amarant, 1 helena, 1 álarcos amandina, 1 kis kubapinty párt, valamint egy him színkanári és egy hím indigópinty zárja a sort. Ezeknek az együttartását figyelem meg és jegyzetelem a tapasztaltakat.
A külön fajok nagyon jól megvannak egymással, bár igen bő helyük van.
legfelűlre kb. 3 m. magasan felszereltem egy sor ülőrudat ( 28 db) és ezen tartózkodnak a legtöbbet. Alatta egy 3,4o m. hoszzú repülő zóna van kialakítva, majd következik a növényzet, legalul ami a talajszinttől 1,2o m. re van, raktam az etetőket itatókat fűrdővizet. A talaj erdei talaj lombokkal takarva. Homok apró kavics és zeovit keverék is van kiszórva.
Élő lsztkukacokat is raktam a lomb közé, had keresgéljenek közte. A csíráztatott magkeveréket (lapos tálcában tözeg közé szórva a magot) ott csíráztatom és onnan eszik ki.
Vizet naponta kétszer cserélek nekik. Ekodiár + -al keverve (7 csepp/liter)
Zöld eleséget is kapnak naponta : vízmentes salátát, édeskáposztát, uborkát, paprika csumát magostól, sárgarépát reszelve. A tyúkhúrt cserépbe ültetve teszem be, így nem szárad ki és legalább 3-4 napig eszik a maroknyi zőldet. aztán cserélem a cserepet.
Gyümölcsnek almát, aszalt fűgét, és körtét kapnak.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 4, 10:30 
ebben a volierben milyen fajok vannak még és hány pár?
a fészek ablak mellet van? vagy plexi - fólia?
hány fok van napközben?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 4, 9:25 
Szia Guvat !

HÁt ez nekem is új mivel kétszínű szarkám még sosem volt és nem is hallottam, hogy valaki tenyésztette volna.
Reméljük, hogy valaki tud róla informácíókat adni.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 4, 9:16 
Sziasztok !

A kákapinty saját készítésű fészkének képei ezek, a fényképezés alatt nem voltak a fészekben. Hát mivel kezdő fotós vagyok ilyenek lettek a képek, de fő a lelkesedés, lesz ez még jobb is, vagy ki tudja ?... még rosszabb is.

Kép
Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 4, 8:58 
helló!
természetesen a kákákról várjuk az infókat!
az jutott még eszembe, hogy ismert impotőrünk igen rendszeresen hírdette a kétszínű szarkapintyeket - Spermestes ( Lonchura ) bicolor.
ám nem olvatam sehol még róluk magyarul.
milyen a habitusuk?
lehet-e kalitban tartani?
vannak-e extra igényei?
stb.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 3, 8:48 
Szia gombi 46 !

Köszönöm a jókívánságokat és utólag, de neked és minden fórumozónak én is minden jót kívánok a 2oo7 - es esztendőre.

A szóban forgó növény latin neve : Miscanthus sinensis. Magyar neve :(nagyon sokféle van használatban, nálunk a kínai nád, de halottam már) kinai fűnek, az interneten Wiadant Díszfaiskola honlapján a díszfüvek között található a neve Japán díszfű, Japán fű néven ott találsz róla képet is meg részletes leírást. Ugyanott lehet Online vásárolni is, ha kapható.
Egyébként a Bp-i parkosított köztereken biztosan van belőle, de a családi házak kertjeiben is közkedvelt növény. Nekem is van a kertben, ill. a most a madárházban.
A beszerzése nálatok szerintem csak családi házaknál megoldható, a bugáját szárazkötészetekben használják, de iszonyú drágán lehet kapni, tehát érdemesebb a házak lakóinál keresni.
Ha minden jól megy ma lesz időm fényképezni is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 23:49 
Kedves Lajos!

Előszőr: BUÉK!
Másodszor: elnézést a türelmetlenségért, de nagyon kíváncsivá tettél.
Harmadszor: hol lehet beszerezni ezt a "kínai nádat"? Szeretném én is betenni a volierbe, hátha kedvet kapnak a fészkelésre.
Negyedszer: türelmesen várom a képeket.

Ui. A fügemagot hogy készíted?

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 23:14 
Sziasztok !

Elnézést a késésért, de nem volt időm válaszolni, sem fényképezni. Pénteken két busszal megyünk Straubingba és az előkészítés lekötött egy kicsit. A madaraimat is csak etetéskor látom még a hajnali sötétben. ( persze villanyfénynél)

Addig is :..a kínai nád a pampafűhöz hasonló Kb. másfél méterre nővő a mi éghajlatunkat is kibíró díszfű. A kettő között annyi az eltérés, hogy a kinai nádnak a levele finomabb és sokkal több sarjat hoz, mint a pampafű. Az egzoták a virágzatát, a szővők a levelét, a rizsek viszont a szár felső részét használják szívesen fészek építésre.
A volier aljára egy vizzel telt műanyag flakkonban rögzítem, ( úgy mint egy csokrot szokás) így a növény tovább él és hajlékonyan puha marad az egész csomó. Haszna, hogy a madarak könnyen építik a fészket, de kiszáradás után olyan merev mint a drótháló, valóságos várat építenek belőle. Képet majd rakok fel, de elötte kattintgatni kellene.
A kákák felváltva és szorgalmasan űlnek a fészekben, ahogy láttam nappal a hím éjszaka viszont a tojó a soros, bár nappal a tojó is űl különböző időpontokban. A fészekben mindig van kotló szülő. Az etetésnél is kivárják mig a másik oda nem megy evés után. A hét végefelé várom a kelést. Lágyeleséget és lisztkukacot már kapnak és rendkívűl szeretik a füge magot is.
A fészket a kikeléstől számított 7 napig nem nézem meg, csak a gyűrűzésre fogom kivenni a fiókákat....persze, ha lesznek.
üdv. -el-

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 2, 11:55 
?????????????????? :cry:

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
Hozzászólás 2006 dec. 29, 20:23 
eszterolajos írta:
Sziasztok !

Egzótáim egy része egy 3 méter hosszú, 2 m. magas o.6 m. mélységű belső volierben van, mely száraz és élő növényekkel van betelepítve.Kb. 1o napja a kákapintyek egy kinai nádcsomó közepében elkezdték építeni a fészküket a nád bugájából és a 12 - 15 cm hosszúra vágott selyemfű szálakból. A fészek teljesen gömbalakú és 22 - 24 cm nagyságú. Elől egy 3o mm.-es kerek bebújónyílása van .
Tegnap óta a tojó rendszeresen kotlik csak enni jön ki a fészekből. A hím a fészek bejárata elött űl és minden más madarat elzavar a közelből. Nem agresszív, de határozottan jelzi, hogy ez az ő otthona és most senkit sem kíván a fészek közelébe engedni. Én is etetéskor megyek csak a közelükbe. A hím kímélése érdekében az etetőtálcát is áthelyeztem egy távolabbi helyre, mert pont a tálca fölé rakták a fészküket és így a többi madár evéskor sokat mozgott a közelben, zavarva a pár nyugodt költését.
Ha érdekel titeket majd rendszeresen beszámolok az eseményekről. Jó lenne, ha mások is leírnák a kákapintyekkel kapcsolatos tapasztalataikat.



Kedves Lajos!

Nekem sajnos elpusztult a káka tojóm. Tudsz róla, hiszen adtál lelőhelyet. A beszerzéssel várok kicsit, mert gould fiókák vannak a volierben. De teszik, hogy nálad nem oduba, hanem épített fészekben költenek.Szeretném én is megfigyelni ezt a nem mindennapi eseményt. Lenne pár kérdésem: Milyen a kínai nádcsomó? Hogy van rögzítve? Tudnál képet felrakni róla? Sokat segítene, nagyon megköszönném.

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2006 dec. 28, 18:43 
Szia Lajos!

Mi a fejlemény a kákákkal? Megvannak már a tojások?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 19, 13:19 
Köszi, Guvat!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 19, 10:49 
A FEHÉRFEJŰ APÁCA ENGEM IS NAGYONÉRDEKEL!

... MEG PERSZE MINDEGYIK!!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 19, 10:45 
Szia!
a kecskeméti elérhetőség:
Rigó Péter 76 / 505 - 340 PANNON PET KFT.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 18, 15:57 
Szia Ákos !

Egy az általad leírt méretű szobavolierbe 3 pár egzota fér el rendesen.

Javaslat a párosításokra:

1. Háromszínű papagájamandina - rácsos szárnyú asztrild - kis kubapinty,
2. Ékfarkú amandina - álarcos amandina - vörösfejű amandina,
3. Gyémántpinty - szakállas amandina - fehér, vagy feketefejű apácamadár,
4. Aranymellű asztrild - helena pinty - sárgahasú asztrild,
5. Auróra asztrild - kákapinty - vörösfarkú asztrild,
6. Amarant fajok - tigrispinty - narancsarcú asztrild,
7. Muskátpinty - kis szarkapinty - ezüstcsőrű pinty.
Egyenlőre ennyit ezek jól megférnek egymással és hasonló a vitalitásuk, valamint eggyezik a nevelési és nyugalmi étrendjük is.
A volietr berendezését a fajok döntik el, ha kitaláltad a párosításokat szólj és berendezünk.
Egy baj azért van, nem minden madarat lehet megkapni itthon.
A Quiko címét előkeresem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 18, 12:12 
Sajna, nem túl nagy helyem lenne, mondjuk egy kb. 2m hosszú, 1-1,5m magas és 0,7 m mély. Ebbe hogyan és hány párat lehetne összeállítani (tenyészthetők legyenek és kellően békések).

Más. Az általános részben olvasható a Quiko szaküzlet Kecskeméten. Tudsz hozzá elérhetőséget (cím, telszám)? Ha arra járnék, beugranék szétnézni.

Köszi!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 16, 21:44 
A fajokat külön elkezdem majd fokozatosan.
A beépített voliert meg éppen most írtam meg és küldöm Csabának felrakásra. Addig is írd meg mekkora helyet szánsz a voliernek........ ? De az általános részben már találsz szobavolier elhelyezési sémát.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2006 dec. 18, 15:39-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 15, 9:31
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 16, 20:48 
Fehérfejű apácapinty, rácsosszárnyú asztrild, ékfarkú amandina, gyémántpinty, meg a helena, káka, róluk már itt elkezdődött.

Az pl. érdekelne, amiről faggattalak is, hogy egy lakásban egy kis vopilert ki lehetne alakítani, ahol 2-3-4 különböző párt állítanánk össze, tenyésztenénk. Méretek, tudnivalók, mely fajok szaporíthatóak sikeresen így egymás mellett, stb. Ezek - gondolom és remélem, nem csak engem - érdekelnének.

Előre is kösz!

_________________
Ákos
http://www.zebrapinty.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2006 dec. 16, 20:41 
Ákos még milyen fajról olvasnál szívesen?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:31
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO