Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 10:22 
Moncsi!
Mindenképp vedd ki a hímet, lehet hogy azután a tojó megnyugszik és tovább ül a fészken. Aztán amikor már kicsik vannak, megpróbálhatod visszatenni, lehet hogy nem fogja üldözni, viszont a fiókák nevelésében segít.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 12, 9:30 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Megvesztek a kákáim!:(
A másfél hónapja beszerzett káka pár (állítólag 2006-os madarak) szépen megvolt egymással, a hím énekelgetett a tojó figyelte. Aztán jöttek a tojások és a költés is jól ment, egészen csütörtökig. azóta a tojó üldözi és tépi a hímet, az meg fejvesztve menekül. A tojásokat otthagyták, nem foglalkozik a tojó mással,csak hogy a hím életét megkeserítse. :cry:

Tegyem külön őket? Vagy van egy másik pár, azok nem foglalkoznak egymással, a hím ugyan énekelget időnként, de a tojó megcsipkedi, ha túl közel megy. Esetleg cseréljem ki a hímeket?
Valamit kellene tenni, mert a harc ugyan nem megy "vérre", de nem lesz jó vége ennek az üldözősdinek.

_________________
Moncsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 21:29 
Krissz írta:
Minden madár megvan a liszkukac nélkül?Vagy valamelyiknek feltétlen kel mint pl:aranymellü asztrild?Úgyhallottam az nem indul be nélkülük.

Vannak olyanok amelyiknek kell a szaporodáshoz. A káka nem tartozik ezen fajták közé. Lehet ,hogy a sok tenyésztői munka után azok a fajok sem fogják igényelni, amiknek most elengedhetetlen, de egyenlőre vannak olyanok is amelyiknek még az sem mindegy milyen méretű.(Lásd Waxbill írásait az aranymellűről!)

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 21:14 
Minden madár megvan a liszkukac nélkül?Vagy valamelyiknek feltétlen kel mint pl:aranymellü asztrild?Úgyhallottam az nem indul be nélkülük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 21:07 
Krissz írta:
Még nem tudtam elkezdeni a liszkukac tenyésztést.Lehet,hogy az hiányzik a madaraknak?

Erre gondoltam mikor a liszkukacról írtam!
Minden madár megeszi a lisztkukacot, amelyikel megismertetik, de nem feltétlen szükséges.

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 20:59 
Nekem azt is javasolták,hogy tegyem a hímet egy külön kalitba és akasszam a tojó közelébe.Ha a tojó beindult akkor rakjam ismét be.Amúgy egy haveromnál akáka zabálja a liszkukacot.Nálam a tojásos eleség láttára majdnem a kezemre száll.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 20:41 
Szevasz Krissz!
A kákák nem igazán szeretik a lisztkukacot. Hangyatojást viszont annál inkább (ennek a beszerzése "nehézkes"). Tojásos lágyeleség elég nekik a neveléshez is. Ha nem is tudsz másik hímet szerezni, akkor is vedd el tőlük az odut. Kb két hét múlva tegyél fel ismét, lehetőleg kettőt vagy akár hármat is ( ha megtudod oldani külömböző alakúakat). A hím érdeklődését hamar felkelti majd, ami lehet, hogy eredményes lesz a párzáskor is.
U.i.:Ha Kuvikot megcélzod a problémáddal ,biztos segít Neked :wink:

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 19:55 
Helló Gábor.Lehet,hogy igazad lehet de én úgy láttam,hogy ha a tojó a hím mellé száll akkor a hím rögtön elüldözi.Egy 1x1x0,5-ös kalitba vannak.Nem hiszem,hogy a hely lenne kicsi.1,5 évesek a madarak.Ha lecserélném a hímet akkor nagyából ilyen időset kéne beszereznem?Szerintem fiatalabbat fogok csak kapni.A tojó már 15 db tojást tojt december óta.Most egy 2 hónapos kihagyást tervezek vele.Még nem tudtam elkezdeni a liszkukac tenyésztést.Lehet,hogy az hiányzik a madaraknak?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 27, 12:53 
Hellóka!

Általában fordítva szokott lenni, a tojó nem fogadja el a hímet, a párzások ilyenkor csak úgy tessék-lássék zajlanak, ezért üresek a tojások.
Javaslom, cseréld ki a hímet. Egyrészt azt könnyebben kapsz, másrészt a tojó már megszokta a helyet, táplálékot, társakat, stb. Sokkal könnyebben szaporodnak. Ahogy Müller Nándi mondja a "karmesterpálca" mindíg a tojónál van.
Még egy kérdés mekkora helyen tartod őket?
üdv:
G2

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 22:45 
Köszi szépen Kuvik de inkább lemondok róla,bár nagyon tetszik nekem ez a madár ugyanis imádom a kákákat.Nekem is van egy pár de eddig még csak üres tojásokat tojik a tojó.De nem adom fel velük.A hím nem fogadja el a tojót.De majd rájön egyszer,hogy ha kefélni akar,akkor nem fog másikat találni. Mégegyszer köszi.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 21:44 
Szia Krissz!

Nekem van egy pontosan ilyen színű fiatal tojóm- az igaz, hogy van aki nem hiszi el, de majd a magyar bajnokságon megláthatja- , mely két pasztel szülőtől kelt. Arra , hogy te egy ilyen hímet szerezzél, szerintem az esélyed nagyon kevés (0). Az áráról nem beszélek, mert nem valószínű, hogy "van ára" egy ilyen madárnak. (Bár ne lenne igazam.) Ha tudnál szerezni, és hozzátennéd egy vadszínű pirosfejűhöz, az első generáció mind vadszínű lenne. (Dominancia!) Illetve hordozó. Sajnos a 70 db. idei fiatalom között nekem is ez az egy lett sárga, de elég sok világos pasztelem lett. Aki majd látni akarja az enyimet, az majd szeptemberben megnézheti, és remélem, hogy a saját szemének majd elhiszi. További jó keresgélést, és ha sikerül szerezned, majd írd meg. :12:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 26, 21:26 
Kép Ha én nekem sikerül egy ilyen sárgatestü káka hímet beszereznem és összeállítanom egy pirosfejü tojóval akkor abból milyen madarak lesznek.Ja és mennyi pénzt adjak max egy ilyen madárért?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 21:39 
Szia imarton!
Nics belőle semmi gond, az én páram is ilyen (sárgafejű hím+pirosfejű tojó). A sárga recesszív, úgyhogy a fiókák pirosfejűek lesznek de sárgafejű örökítők. (Ha rosszul mondom, javítsatok ki!)
Üdv: Zottan


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 2, 1:09
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: eszek,horvatorszag
   
Hozzászólás 2008 márc. 25, 21:31 
Sziasztok

van egy sarga feju him kakam szerintem igy mondjak helyesen magyarul meg pirosfeju tojom (meg tartalekban keto him pirosfeju kakam) de ez a ketto talalt egymasra ez gond vagy nincs gond nem tudom ez ugy van mind a guldoknal vagy nincs gond


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 12:07 
Hellóka!

A fészkek magassága 80-120cm.Amikor nem volt pampafüvem, akkor is hasonló magasságokban "érdeklődtek" a költőpárok. Talán még annyit, hogy a kisebbik röpde 1x1x2 m-es, a nagyobbik, 2x1x2 m-es.
üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 20:31 
Szia G2!
Milyen magasságban vannak a fészkek?

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 20:13 
Sziasztok!

Felrakok két káka fészket. Mindkettő egy pampafűvel borított sarokban készült, az egyiknél elfogadták a madarak a mesterséges odút, a másiknál a hím épített egy gyönyörű alkotmányt.
üdv:
G2
Kép

Kép

Kép

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 20, 15:02
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Gyömrő
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 27, 10:57 
És a monori börzére hoz valaki eladni?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 26, 9:55 
Feltétlen szedd őket szét, mivel a tojód csak jövő összel lesz igazán tenyészérett. 13 - 14 hónapos korára éri el a tenyészérettséget. Ha elöbb állítod párba őket, akkor sok problémád lesz a tojóval.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
Hozzászólás 2007 dec. 26, 9:20 
Egyenlőre igen.
De a hím sajna udvarolgat, azért sajna mert a tojó még nagyon fiatal, valószínű szétszedem őket. Egy ideig

_________________
Gouldamandínák....


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 5:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO