Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 máj. 15, 19:29 
Csak helyeselni tudok kuvik nagypapa :59: hozzászólásához.
Bár esetemben nem volt szülői felügyelet, mivel már nagylányként kezdtem madarászni , nálam az anyaság dominál de naaaaagyoooon!!!!!!!!!! Van 2 gyönyörű kisfiam és egy csomó madárfiam,madár leánykám.
Olyan hihetetlen érzés, imádom a tollas pici testüket, szemem láttára cseperednek fel.
Ahogy a szüleik tömik a csőrüket, óvják, féltik őket,testükkel melengetik a hűvös napokban.
Annyi rossz dolog történik a világban és itt vannak ők, akikről gondoskodhatunk, akikkel törődhetünk.
Van aki bevallja , van aki titkolja , de mindannyian tudjuk hogy félig madárfejjel gondolkodunk.
Most ki fogtok nevetni, de amikor beköszöntött a tavasz, én teljesen más szemmel nézek már a fűszálakra is. Az a sok finom, érett, magokkal teli fűkalász hmmmmm...
Ezért szeretném,hogy Márió is először olvasson hasznos tanulmányokat, cikkeket,alapvető dolgokat, ami nem is nagy kérés, hiszen pici élőlényekről van szó , akik nélkülünk megszűnnének létezni. Ez a mimimum.....
Sajnos, ez az eset megtörtént, nem lehet visszacsinálni, és ha már csak lelkiismeret furdalást okozott ez a történet, már megérte.
Tanulság legyen ez mindenki számára, Máriónak kívánom,hogy sikerüljön bizonyítania hogy felelős madártartó lesz belőle,és találkozhatunk még vele itt a fórumon. Mindannyian tévedhetünk,ez tény,de ....csak mértékkel.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 máj. 15, 18:46 
:oops: Azért na neeeeee!!!

Engem csak az bosszant,- de nagyon- hol van a "háttérből" a szülői figyelem??? Egyszer mindannyian elkezdtük valahol, valamikor, de az én esetemben az édesapám "szigorú" felügyelete mellett zajlottak a dolgok. (Majd később pedig én "felügyeltem Őt.!!!) Én az unokáimat is felügyeltem,-akvarisztika, terrarisztika, madarászat- mert az anyatejjel nem szívták, szívhatták magukba a "tudást." Én pl. a börzékre is szoktam vinni kicsomagolt eleséget- melyet én etetek,- és ha kér a vevő, szivesen adok belőle. (Ingyen!!!) Remélem a madarak elpusztulása egy életre lecke volt a "delikvensnek", bár a madárszerető kisbarátunk vélt fiatalsága miatt, én inkább mégegyszer a felnőtt - szülő- figyelmetlenségét emelném ki.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 máj. 15, 8:29 
Kedves kalocsamario !

A Kákapinttyeiddel történtek igencsak tanúlságosak, legfőképpen arra való tekintettel, hogy a madarászatra gondosan fel kell készűlni, mert könnyen úgy alakulhat a dolog, mint az a Te esetedben történt. Az eddigi hozzászólók már elég sok szempontot leírtak, azok megtartása eredményesebbé teheti a további madarászatodat.
Én csak egy tippet adnék számodra... Vajó Sándor az egzota tenyésztés ma élő nagyjainak képviselője, ezért javasolnám, hogy a gondjaid feloldására olvasd el az írását. azért ajánlom, mert a kezdők számára írt egy nagyon jó és az egzota tenyésztést tökéletesen átfogó cikket a Magyar Madarász 2o1o. decemberi számában. Igaz, hogy a Háromszínű papagájamandina címmel, de mivel a kákapinty tartása/tenyésztése hasonló igényű ezért ajánlom figyelmedbe e cikk elolvasását a leírtak megfogadását.

A szaklap megrendelhető az idre@idre.hu e-mail címen.

:17:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 máj. 15, 7:06 
Helló!!!

Itt vagyok én, csak a szavam is elakadt!!! :03: :42: :41: :46:

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 14, 20:56 
kalocsamario írta:
Szia Attila!

A ketrecem 60x60x40-es szóval van hely, de azért kicsit természetesebbé akarom tenni a helyüket.


Én semmilyen élőnövényt nem tennék bele. csak elkoszosodik. Normális ágakat bele!
Ez a méret tökéletes egy pár kákának. Feltéve, ha szerencséd van és jó párt fogsz ki.

_________________
Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 aug. 28, 16:58
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Törökbálint
Valódi név: Zatkó Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 14, 20:17 
:57:
kasia197 írta:
hát, örülj neki hogy nem találkoztál itt a fórumon össze még kuvik-kal
mert leszedte volna rólad a keresztvizet, ahogy jó párunkkal megtette már. :drunken: Köszönjük neki,sokat tanultunk tőle :drunken:
:59:

_________________
Az embernek választania, nem pedig elfogadni kell a sorsát.

Üdv. Zacsi
Tel. +3620 230 4337
zacsiati@citromail.hu
http://zacsimadarai.5mp.eu
iwiw : Madarász klub


 
Offline
Csatlakozott: 2010 feb. 26, 12:50
Hozzászólások: 179
Tartózkodási hely: Szolnok megye Zagyvarékas
Valódi név: Nagy Katalin
   
Hozzászólás 2011 máj. 14, 19:38 
Szia Márió!
Na az,,hogy van elég hely" erős túlzás.
Nekem egyetlen egy kákapintyem van, egy hím,aki kint a kerti röpdében van jelenleg zebrapintyek,sirálykák társaságában 25 LÉGKÖBMÉTEREN, ami területileg egy 2,5 méter x 2 méter x 4 méteres röpdét takar!!!!! Hiszed vagy nem ez az egy szem kákapinty mindenhol ott van, imád repülni , keresztben- hosszában- srégan ahogy csak lehet,egész álló nap, tavasztól-késő őszig, télen pedig egy 150x78x90 es kalitban, és nem ketrecben.
Tehát szerintem is jobb lenne ha először a zebrapintyekkel kezdenél,ők igénytelenebbek,és hidd el siker élmény okozásában verhetetlenek.Ők a madárvilág szerintem legtündéribb tollas kis tüneményei.
Kérlek, gondold át, még tuti, hogy fiatal vagy, van még időd a madarászás iskoláját kijárnod.
Ami a 2 elhullott kis kákapintyet illetti :cry: hát, örülj neki hogy nem találkoztál itt a fórumun össze még kuvik-kal
mert leszedte volna rólad a keresztvizet, ahogy jó párunkkal megtette már. :drunken: Köszönjük neki,sokat tanultunk tőle :drunken:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2011 máj. 14, 18:10 
Szia Attila!

A ketrecem 60x60x40-es szóval van hely, de azért kicsit természetesebbé akarom tenni a helyüket.

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 máj. 14, 14:30 
Szevasztok!

Mellékelek néhány képet, - ha sikerül - a legifjabb kákáimról. A szülők sárgafejűek, és anyuci pasztell. Az egyik fióka is halovány színt mutat, bízom benne, vedlés után is megmarad.


Kép

Kép

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 21:21 
kalocsamario írta:
Sziasztok!

A kákához milyen növényeket lehet berakni?


Először azt kéne hozzá tudni, hogy pontosan mekkora a hely? Lakásban, vagy kint van, milyen megvilágítású és milyen madarak vanak/volnának együtt tartva benne.

_________________
Attila


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 18:30 
Sziasztok!

A kákához milyen növényeket lehet berakni?

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 16:25 
kalocsamario írta:
Sziasztok!

Hallottam valamikor még régebben egy tenyésztőtől, hogy ha más anyamadárral keltetünk ki egy fiókát akkor már nem szaporodik többet a fajtájával, csak az anyamadár fajtájával. Igazából ahogy itt olvasgatom a fórumot megbizonyosodtam abba hogy sokan akarva, akaratlanul is más , madárral költetik ki a tojást, ezért szerintem a hallottak nem igazak. Sokat olvasgattam a fórumot, és sokaknak a kákapintyét sirályka költötte ki. Akkor most mi az igazság???
VÁROM A MEGÉRTŐ VÁLASZOKAT!

Szia!
Igaz, hogy mint más madarak esetén is a kákával is előfordul, hogy nem nevel rendesen. Ilyenkor két lehetőség van. 1: addig cserélgeted a madarkat, amíg jól nevelő párod nem lesz.
2: sirálykázol.
Az viszont nem igaz, hogy sirálykás madár fajtársával nem költ és az sem, hogy a sirályka általfelnevelt madár nem lehet jó szülő.
Az viszont igaz, hogy magára valamit adó tenyésztő (nem madárgyáros) a lehetőségeihez mérten megpróbál olyan madarakat tenyészteni és olyan állományt kialakítani, hogy sirálykázásra csak a legritkább esetben kelljen sort keríteni.
Ettől függetlenül én egyáltalán nem tartom eredendő bűnnek az alkalmasinti sirálykázást, mert szükség lehet rá.
Viszont sokkal nagyobb büszkeséggel tölt el egy 2- 3 gouldból, kákából álló fészekalj a saját szüleik alatt, mint 8 kicsi sirályka alatt a fenti madarakból.
Botta Attila

_________________
Attila


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 15:51 
Sziasztok!

Hallottam valamikor még régebben egy tenyésztőtől, hogy ha más anyamadárral keltetünk ki egy fiókát akkor már nem szaporodik többet a fajtájával, csak az anyamadár fajtájával. Igazából ahogy itt olvasgatom a fórumot megbizonyosodtam abba hogy sokan akarva, akaratlanul is más , madárral költetik ki a tojást, ezért szerintem a hallottak nem igazak. Sokat olvasgattam a fórumot, és sokaknak a kákapintyét sirályka költötte ki. Akkor most mi az igazság???
VÁROM A MEGÉRTŐ VÁLASZOKAT!

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 máj. 13, 9:30 
Márió,

a gritt különféle ásványi anyagok és kagylók őrleménye (márkától és típustól függő a tartalma). Rengeteg fajnál alapvetően szükséges a zúzógyomor miatt illetve az ásványi anyagok pótlására, de nem elégséges a tartáshoz!
Semmilyen állatot nem lehet "köveken" tartani!

Ha bármilyen más madarat veszel, azt javasolnám neked hogy tenyésztőtől vedd meg és személyesen menj el hozzá. Ott meg tudod nézni mivel hogyan eteti, milyen körülmények közt tartja. A hely/tulajdonos váltás amúgy is stresszhelyzet a madárnak, amik kisebb/nagyobb problémákat okozhat, de így első kézből szerezhetsz infót hogyan tartsd az új madaradat, csökkentve ezzel a váltás okozta különbségeket. A tenyésztőtől nyugodtan kérj egy pohárnyit a magkeverékéből, biztos fog adni, illetve segít a hasonló vagy ugyanazon keverék beszerzésének lehetőségében is.

De addig kérlek ne vigyél haza új madarat, amíg nem bizonyosodtál meg arról hogy megfelelően fogod tudni tartani, vagy még nem készültél fel a fogadására.

Attilának abban igaza van szintén, hogy nem feltétlenül egy kákapinttyel kellene elkezdened a madártartást. Nagyon sok szép egyedek vannak az általa említett fajokban is. Ezt nem azért írjuk mert olcsóbbak, hanem ezek a fajok alapvetően "egyszerűbbek" és szívósabbak, könnyebben tarthatóak. De természetesen bármilyen kérdésed lenne még, jelezd.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 14:55 
kalocsamario írta:
Hát ez az! A vásáron úgy árulták mint magkeveréket, legalábbis az volt oda írva. Azt hittem valami új, mert nem vagyok jártas a madáreledel fajtákba. azt mondta jo, és megvettem. Beláttam jobban meg kellett volna nézni, csak annyira izgultam hogy minden rendben mennyen hogy a legnagyobb dolgon csósztam el. Vállalom a felelőséget a madaraimért. Nagyon megtetszett a kákapinty, ezért szerintem ennél a madárnál maradok. A sok jótanács és kritika felvilágosított hogy jobban, és alaposabban szemügyre kell vennem a dolgokat, mielött belevágok egy madártartásba. A következőnél első osztályú sorsuk lesz, és mindenre figyelek!!!!!

MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM A SOK JÓTANÁCSOT, MEGFOGADOM!!!!!!!

Tisztelettel egy kezdő madártartó : K. Márió :D


Bocs, hogy kéretlenül beleszólok!
Az eddigi hozzászólásaidból nekem az jön le, hogy a díszmadarazásban kezdő vagy. (Bocs, ha tévednék!)
Ebben az esetben viszont azt javasolnám, hogy egyszerűbb madarakkal kezdjél és ne rögtön a kákával!
Zebrapinty, sirályka, rizspinty, esetleg ezüstcsőrű pinty.
Mindeközben rengeteg szakirodalmat olvass el akár a nyomtatott, akár az elektromos sajtóban, hiszen ez is egy olyan játék, amiben élethossziglan tanulunk. Akár a saját, akár mások hibáiból, tévedéseiből.
Nincs olyan, aki elmondhatja magáról, hogy a díszmadarazás területén mindent tud és birtokában van a Bölcsek Köve.
Majd, ha ezek tartása, tenyésztése már sikeres, akkor lépj tovább az igényesebb (értékesebb) madarak felé!
Különben a kezdeti kudarcok elveszik a kedvedet ettől a gyönyörű, de számtalan buktatót rejtő hobbitól.
Csak egy egyszerű példa: az én korosztályom első autója a trabant volt és apránként jutottunk feljebb.
Aki rögtön BNW-vel, Mercedes-sel kezdi az autózást......
Szóval ennek is megvan a maga rendje. Akkor talán sokkal több örömöd, sikerélményed lesz.
B. Attila

_________________
Attila


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 14:21 
Hát ez az! A vásáron úgy árulták mint magkeveréket, legalábbis az volt oda írva. Azt hittem valami új, mert nem vagyok jártas a madáreledel fajtákba. azt mondta jo, és megvettem. Beláttam jobban meg kellett volna nézni, csak annyira izgultam hogy minden rendben mennyen hogy a legnagyobb dolgon csósztam el. Vállalom a felelőséget a madaraimért. Nagyon megtetszett a kákapinty, ezért szerintem ennél a madárnál maradok. A sok jótanács és kritika felvilágosított hogy jobban, és alaposabban szemügyre kell vennem a dolgokat, mielött belevágok egy madártartásba. A következőnél első osztályú sorsuk lesz, és mindenre figyelek!!!!!

MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM A SOK JÓTANÁCSOT, MEGFOGADOM!!!!!!!

Tisztelettel egy kezdő madártartó : K. Márió :D

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 máj. 11, 8:09 
Szia Márió,

nem derül ki számomra az hogy végül is mivel etetted a madarakat! Atillának jó meglátása volt, adtál nekik magot egyáltalán bármilyen formában?


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 16:00 
kalocsamario írta:
látom az én hibám volt a madaraim pusztulása! Ha valaki tudna nekem ajánlani egy bevált magkeveréket, vagy még a magok mellé kiegészítőnek kaját, akkor kérem írja meg ide! köszönöma sok segítő tanácsot!!!!!!!!!!


Nem kell túlspilázni! Nálam 2 rész köles, egy rész fénymag az alap. Ehhez muhar és kerti füvek, meg a korábban leírt lágyeleség és lisztkukac időnként. Valószínűleg sok örömöd lesz még a madarakban. A türelem és a kitartás a szerencse rokonai. Kitartás!
Nem biztos, hogy a te hibádból pusztultak el..

_________________
Attila


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 máj. 9, 15:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Kalocsa Márió
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 15:08 
látom az én hibám volt a madaraim pusztulása! Ha valaki tudna nekem ajánlani egy bevált magkeveréket, vagy még a magok mellé kiegészítőnek kaját, akkor kérem írja meg ide! köszönöma sok segítő tanácsot!!!!!!!!!!

_________________
üdvözlettel : K. Márió


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 máj. 10, 8:11 
kalocsamario írta:
Kedves B.A.!

Nagyon jól és érthetően leírtad a véleményed, és a tapasztalatodat. Máskor jobban megnézem akitől veszem a madaram. Lehet hogy a hirtelen hőmérsékletcsökkenés, mert amikor árulta fűtött kocsiba voltak, ebből következtetek arra hogy megvoltak szokva a meleghez. Ha szabadna mégegy kérdést feltennem : -mi az az állandó hőmérséklet amit biztosítani kell a kákáknak? Válaszát, és válaszokat várok mivel az interneten nem bukkantam rá ilyesfajta részletekre!

Tisztelettel : kalocsamario


Szia!
A hőmérséklet csökkenése nem ok a felfújódásra. Az inkább valamilyen táplálék probléma lehetett.
Hőmérséklet: Nálam a madarak külön fűtés nélkül vannak (ringel, káka, spitz, gould, háromszínű, stb.) Ez azt jelenti, hogy nyáron a 30 fokot is eléri, időnként meghaladja, télen viszont amikor kint -18 fok volt, a madarknál +15 volt. Ilyen körülmények közt is mind költött, nevelt.
Ebben a hőmérsékletben edzettek a madarak és nem fekszenek hanyatt egy kis ingadozástól. Persze ehhez edzeni kell őket és nem lehet egy állandó, egyenletes szobahőmérsékleten tartott madarat rögtön a hidegbe vinni.
Ha bármilyen kérdésedre tudok szerény tapasztalataim alapján válaszolni, szívesen teszem, de ne itt foglaljuk a helyet, hanem írj emailt nyugodtan!
Attila

_________________
Attila


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 1:15
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO