Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 10:20 
Sziasztok !!
Nagy öröm számomra , hogy a gyűrűzni vagy nem gyűrűzni kérdésben a gyürüzninek áll a zászló !! Mi klubban öt éve csak 300-400 gyűrűt rendeltünk és az én és a Márkó ( elnök ) sok sok győzködésünknek a tavaj 4000 rendelt gyűrűszám az eredménye .....
A vágott gyűrűnek szerintem csak jelzőgyűrű szerepe vam ( bárki bármikor leveheti ami mondjuk a zártra is igaz ,de FELRAKNI is bárki bármikor bármelyik madárra felrakhatja )
Viszont ami az amarantot illet igen 2,2 gyűrű megy rá , de mikor 14-15 naposan is lazán rámegy néhány nap mulva mikor kijö szerintem fel lehet rá huzni , külömben igen csak aprócska még amikor elhagya a fészkrt ( a szüleihez képest is), hát másnem majd beszámolok róla ha lessz valami
ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 10:03 
Sziasztok!
Ezeket én mind értem. A gondot ott látom, hogy amúgy is nagyon kevés van ezekből a madarakból és ha nagy nehezen sikerül egy költés akkor nem kockáztatnám a gyűrűzést. Nyilván ez nem gond egy zebránál stb. de kékfejű pillangópintyeimnél már nem próbáltam volna ki. Tárnoki Ferenc


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 8:27 
rtomek írta:
most ujra letojt a tojócska és azt ajálották hogy várjam meg még kijön a fióka és akkor próbáljam meggyűrűzni , hát én ilyent még nem csináltm de megpróbálom , mit szóltok lessz abból valami ( igaz amikor kijön a fészekből még igen csak aprócska a madárka hát hátha bejön )
ROBY


Szia Robi,

nem tudom ki monta neked ezt, nem lehet hogy valamit félreértetetek?
Az amarantra ha jól tudom a 2.2mm-es zárt gyűrű kell. Ezt kirepülés után felhúzni sértetlenül? Hááááát.... :shock:

Lehet hogy te még picikének látod kirepülés után a madarat, de ilyenkor azért már nincs akkora nagy méretbeni változás, pláne nem a lábnál. Ha ebben a korban ráteszel egy zárt gyűrűt, az véleményem szerint bármikor le is vehető rólla (nem levágással). Továbbá ha túl nagy gyűrűt helyezel fel, az a nemzetközi versenyeken (vagy azokon ahol a gyűrűzött madarak a követelmények) ugyan úgy szabálytalannak minösűlnek, nem fogadják el stb, mintha nem is lenne rajta gyűrű....

Szerintem...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 7:27 
Sziasztok !

berenyibela írta:
Idézet:
Miért olyan nagyon fontos gyűrűzni?

Pl.:
az ember szaporít egy ilyen ritka madarat és a szaporulatot értékesíti.
A következő évben meglát egy börzén egy ilyen madarat és megveszi vérfrissítésnek.Ha nincs gyűrű, lehet,h visszaveszi a sajátját!?
Lehet,h túl élénk a fantáziám. De kiállításra is csak gyűrűzött egyed mehet.


Bizony a ritka fajoknál ez sokszor megesik, bizonyíték rá egy érdekes esetem. Korábbi években rendszeres látogatója voltam a Német börzéknek. Mint sokan tudjátok egyik kedvenc madaram a Rizspinty.
Egyik Straubingi látogatásom alkalmával megláttam egy jó kiállású rizs hímet, na gondoltam van nekem való vérfrissítés ezt megveszem. Milyen a sors a gazdája nem volt éppen ott, igy a várakozás alatt több időm maradt a szemügyre vételre. Amint ott nézegetem a madár úgy fordult, hogy részlegesen leolvashattam a gyűrű számát H-27 oo5...akkor döbbentem rá, hogy ez a madár az én tenyészetemből való. Kivártam az eladót és hamarosan kiderűlt, hogy egy Román nemzetiségű férfi árulja.
Ha nincs rajta gyűrű tőlünk több mint 8oo km-re is megveszem a saját vérvonalú madaramat frissítés gyanánt.
Ekkor határoztam el, hogy a tenyésztett madaraimra minden esetben rakok gyűrűt...és még így is fennál a veszélye a vérvonal vissza vásárlásának, ha a szaporulatokat nem gyűrűzi az uj tulajdonosa...persze a ritkákra és a nehezen szaporodókra csak hasított gyűrűt rakok, és nem viszem őket versenyekre csak bemutatóra.. Ennyit kell áldozni azért, hogy a vérvonalak követhetők legyenek.

Én mindenkinek ajánlom a saját állományának legalább a hasított gyűrűzését, legfeljebb nem vehet részt a nemzeti versenyeken, de törzskönyvezhető és nyomon követhető a származása, mely ebben az időszakban és mára a hazánkban kialakult szűk faj választékban mindenki részéről fontos gesztus lenne.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 0:37 
Idézet:
Miért olyan nagyon fontos gyűrűzni?

Pl.:
az ember szaporít egy ilyen ritka madarat és a szaporulatot értékesíti.
A következő évben meglát egy börzén egy ilyen madarat és megveszi vérfrissítésnek.Ha nincs gyűrű, lehet,h visszaveszi a sajátját!?
Lehet,h túl élénk a fantáziám. De kiállításra is csak gyűrűzött egyed mehet.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 0:37 
Hát hogy kiállitásra vihessem , hogy versenyezzek vele, hogy bizonyitani tudjam , hogy ÉN neveltem , hogy , hogy , hogy........hogy nem megvenni hanem nevelni ez a lényeg és a saját ZÁRT gyűrű a madáron ennek fő bizonyitéka ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 0:31 
Macky írta:
Szia! 2008-ban mit lehet nyilvántartani asztrildokból??


1. Itthon nem sokat. De ők Szerbiában vannak, ott nyilván több van.
2. Ha két példány van, azt is nyilván kell tartani, különben káosz lenne. Csak a két példányt gyűrű nélkül is meg lehet különböztetni és nyilvántartani, viszont húszat vagy kétszázat már nem... És remélem a tenyésztőknek azért itthon is az a célja, hogy minél több legyen :!: :idea:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 26, 21:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szabadka
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 24, 0:02 
Azstrildokból nincs korlátozás


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 23, 23:58 
Szia! 2008-ban mit lehet nyilvántartani asztrildokból??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 23, 23:40 
Macky írta:
Sziasztok! Miért olyan nagyon fontos gyűrűzni? A ,,CITES-kommandó" miatt? Tárnoki Ferenc

A nyilvántartás miatt...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 23, 23:39 
Sziasztok! Miért olyan nagyon fontos gyűrűzni? A ,,CITES-kommandó" miatt? Tárnoki Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 dec. 23, 22:42 
Nagy örömömre a fiatal amarant párom ( a himet b. attila nevelte, a tojó saját nevelésű)is fészkelni kezdett november végén ime a rejtekük
Kép
Kép
aigaz a három tojásból csak egy fióka kelt ki de azt gyönyörüen nevelték ( a második képen látszik is a kobakja ), de ismét a gyűrűzés végzetesnek bizonyult, két hetes lehetett amikor meggyűrűztem és mire másnap hazajöttem a melóból a földön hevert elpusztulva ( a begyében volt valamennyi , és a madárszoba hőmérséklete 20-23 fok között van ???).
most ujra letojt a tojócska és azt ajálották hogy várjam meg még kijön a fióka és akkor próbáljam meggyűrűzni , hát én ilyent még nem csináltm de megpróbálom , mit szóltok lessz abból valami ( igaz amikor kijön a fészekből még igen csak aprócska a madárka hát hátha bejön )
ROBY


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 19:24 
Sziasztok!

A képen látható hímemhez keresek egy csinos 1-2 éves tojót. Valakinek essen meg már rajta a szíve!!!! :D

Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 18:24 
BOCS ! SÁNDOR
Sajnos talán rosz reakció volt tőlem de hidd el az se jött túl jól le hogy ''én tudom de nem mondom el'' sajnos sok esetben ez van. Nem volt szándékom megbántani senkit főleg nem egy olyan tenyésztőt akiről már sok jót hallottam közös ismerősöktől ! ! ! :cry:
Külömben a reagálásodban lévő választ köszönöm !!!!!!!!!!!!!!
ROBY


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 28, 8:32 
Kösssssz!

Csak szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy legalúl olvasható a nevem.(!!!) Nem "merültem el" az ismeretlenség homályában. És azt is elmondom, hogy amikor még lehetett, volt amikor 50-60l. hangyabábot "szedtem" egy hét alatt. Ez kb. 90%-os tisztaságú volt. Fagyasztva pedig évekig tárolható volt. Annyira meg nenézz h...nek, hogy egy álnév mögé bújt akárkinek bármit is elmondanék.(Nem azért mert nem akarnék segíteni, hanem azért, mert nem lehet segíteni!) Valamikor a legigényesebb asztrild fajok is jól neveltek rajta.Sajnos ma ez a lehetőség nem adatik meg legálisan. Szerintem aki eddig meg akart keresni, az meg is tudott keresni, még a távolságoktól függetlenül is. (!) A fikcióról meg annyit, hogy próbáltak mások is szedni, úgy ahogy a "könyvben" leírták neki, és a vége az lett, hogy az egész udvara egy nagy "hangyafészek" lett. Ha ma lehetne gyüjteni a bábot, hidd el nekem, hogy szivesen segítenék, de sajnos ez ma tilos.(A hangyáknak biztos etikátlan lenne!!!)Köszönöm a reakciótokat, én ezzel tovább nem is foglalkozom.(!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 27, 23:34 
Most képzeld el Kuvik, ha valaki kreál egy freemail postafiókot, mondjuk Madarász Henric néven.Arról term álnéven bejelentkezik ide, kap egy jelszót, belép.Írogat egy kicsit a hangyabábokról persze csak fikciókat aztán elfelejti az egészet.
Mondjuk a hangyákkal szemben abszolút nem lenne etikus

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 27, 23:10 
Sziasztok
Kedves KUVIK ha nem vagy hajlandó megosztani velünk a '' tudományt ''
hát ne tedd majd rájövünk előbb utóbb magunktól és ha sikerül én azonnal felteszem a fórumra !!!!!! Nekem elhiheted !!!
A fórum arra van hogy segitsünk egymásnak mert egy csónakban evezünk a madarakat szeretjük és szeretnénk tenyészteni őket . Aki meg titkolózik hát tegye
ROBY


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 27, 11:57 
Hali!

Én megosztanám a "tudományt", de nyilt fórumon sajnos nem "tehetem" meg. Egy biztos, hogy akár több évig is eltárolható károsodás mentesen. Nekem elhiheted.(!!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2008 nov. 27, 10:03 
Sziasztok!
Sajnos az afrikai madarakkal nem egyszerű a helyzet.
Három db kis amarantot tudtam fogni idén két költésből, ebből az egyik gyűrűzött. (A sikertelen fészekaljakat nem is számolom.)
Az 5 db-os legutóbbi kékfejű pillangó fészekaljból pl 3 db maradt, pedig mind kirepült. (Ez az arány jobb az előző 4-ből 1-nél.)
A tigrisek a kikelt 1 db fiókát legalább felnevelték.
Az aranymellűekkel például nem mentem eddig semmire.
Egyelőre ennyi.
Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 11:51 
Sziasztok!
Annak idején egyszerűen lefagyasztottam és nem volt gond.
Tárnoki Ferenc
http://gallery.site.hu/d/466739-2/4381S ... efinch.jpg


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 8:21
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO