Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 11:36 
HELLÓKA!!
Kérdezitek nálunk, hogy van, védett vagy nem , most elcsiptetek nem tudom !!! Elég közel lakom az erdőhöz amelynek egy része természetvédelmi terület, itt természetesen nem lehet hangyászni . viszont ezen a területtől kivüleső részen pár éve felfedeztem 4-5 hangyavárat ide járok ki időnként !!! Majd utána járok mi a helyzet ami a védettséget illeti...
Szerintem is a száritott az olyan mint a szalma, nem való az nagyon semmire ( teknősnek esetleg )
A frissel pedig a tárolással küzködök , meg szoktam mikrózni majd a frzsiderbe teszem de nem áll el sokáig , pár nap után bepállik , fagyasztani még nem próbáltam ......
Biztos vagyok benne hogy van erre is valami egyszerű jó megoldás csak ez is titkositva van száz évre .... ha valaki mégis megosztaná velünk a tárolás titkát előre is megköszönném a tudatlanok nevében !!!
ROBY


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 9:58 
kuvik írta:
Helló!!
Mit lehet kapni azt tudod? Mert ha szárítottat...


Szárított... :(

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 9:52 
Helló!!
Mit lehet kapni azt tudod? Mert ha szárítottat, az olyan, mintha a szalámi haját kéne megenni.Amit forgalmazni szoktak ,azt a teknősökkel szokták etetni, és szárított.(Nem is ér sokat!) A fagyasztott az teljesértékű, csak "macerás" a szállítása. Estleg szóba jöhet még a liofilizáció. Pedig a "világ legjobb kajája" az apró asztrild fajoknak.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 8:32 
ckuzmos írta:
Szia Roby,

Nálatok mi a helyzet a hangyatojással? Nálunk a vöröshangya védett így azt sem lehet gyűjtögetni...


Helló!
A hangyafajok közül Magyarországon 2001. május 09-től az alábbiak bolyai védettek:
13/2001. (V.9.) KöM rendelet - 5. melléklet
Fészeképítő hangyafajok védett fészkei (bolyok)

Magyar név- Tudományos név- Értéke (Ft)
Erdei vöröshangya- Formica rufa- 50 000
Kis erdei-vöröshangya- Formica polyctenarufa- 50 000
Kis nyomottfejű-hangya- Formica pressilabris- 50 000
Nagy nyomottfejű-hangya- Formica execta- 50 000
Pirosfejű vöröshangya- Formica truncorum- 50 000
Réti vöröshangya- Formica pratensis- 50 000

A többi nem.
Az Ani-dis-nél lehet kapni ázsiai fajok tojását.
...mondjuk horror áron, de lehet.

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 1:22 
Szia Roby,

Nálatok mi a helyzet a hangyatojással? Nálunk a vöröshangya védett így azt sem lehet gyűjtögetni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 24, 0:18 
SZIASZTOK , most jövök a klubból bedobtuk a bejelentett madarakat kiállitókat a számitógépbe :08: átléptük a bővö 500 -ast ( kicsit kevés az egzóta 60-70 )
Örülök, hogy a muslinca buli igy felkavarta az érdeklődéseteket ( télire ideális !!, nincs hálózás , nincsenek levéltetvek....)de sajnos itt is látszik hogy mi fiatalok milyen nehezen tudunk előrehaladni , az idősebb madarásztársaink sajnos mélyen őriznek minden titkot pedig biztos sok jó ötlet van ami az egzóták táplálását illeti.
Krissz nekem tizenévnek ezelőtt a vörösfejű papagályamandinák voltak a legjobb vadászaim , de köztük is volt ügyetlen ( attó fióka se volt )amelyik nem fogdosta se a muslincát se más élő eleséget , szerintem egyadtől fögg ez inkább mind fajtó .
ROBY


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 22:46 
Hú de beindult mindenkinek a fantáziája!
Egy akvarista oldalon találtam egy komplett leírást muslincára, tanulságos.
Itt a cím, az élő eleségek otthon részben van a recept
http://szilagy.uw.hu/mgy.htm
Aki tud számoljon be az eredményekről lécci!
Hajrá!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:59 
Persze, hogy nem kell feladni! Meg kell ismertetni a madarakkal ezeket is mert gondolom valamiféle tanulási folyamat szerint választanak táplálékot. Jó példa volt nekem a Krisz-nél lévő szakállas pár. Régebben is voltak ilyen madaraim és általában zabálták a lisztkukacot. Olyan is volt, hogy az eddig megszokottól eltérően még a kitinvázat is megették, egyben nyelték le. Az említett pár (tőlem származik) szerintem soha nem látott lisztkukacot. Nem is érdekelte őket. A vadonbefogott pillangónak is ismeretlen volt a lisztkukac és nem is ette, de arra gondoltam, hogy a hazájában az említett élőlények (vizibolha, szúnyoglárva stb.)ugyanúgy előfordul és ez bejött. Tárnoki Ferenc


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:44 
Macky írta:
Kerti röpdében nagyon egyszerű ezeket biztosítani. A szúnyoglárva ötlet akkor jött, amikor vadon befogott kékfejű pillangópinty párom lakásban, egy vitrinben első fiókáit kidobálta. Egyszerűen nem tudtam mit adni nekik, a lisztkukacra rá sem néztek, lágyeleséget meg sem kóstoltak. A második költésnél aztán végigjártam az összes halasboltot. Vettem tubifexet, vizibolhát és a szúnyoglárvát. Láss csodát, a három fiókát szinte csak a szúnyoglárvával nevelték!
Sajnos , manapság a halasboltok szinte csak fagyasztott viziherkentyűket árulnak.
Ha mégis valaki tudna szerezni, akkor nagyon fontos, hogy teljesen átmosva és csak élő eleséget adjon a madaraknak.
Gyula! Ha van olyan madár amelyik szivesen fogyasztja, akkor általában előbb-utóbb megkóstolják. A pillangók és a kantárosok a kifejlett lárvákat is ették.


Szia Feri!

Nem adom fel, hátha egyszer rákapnak. Van olyan tenyésztő, akinél az amarant, az aranymellű gond nélkül nevelt darabolt nagy lisztkukaccal is, nálam rá se néznek.
Lajosnak is válaszolva, az a gond, hogy a lágyeleség sem érdekli őket, amibe esetleg belekeverhetnék mindenfélét.
Na de ettől szép az élet, ha könnyen menne, nem is örülnék annyira egy-egy kirepült fiatalnak.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:37 
Krissz írta:
Gyula,a kákáiddal mi újság?Nem írtál mostanában abba a topikba!
Még mindig csak ücsörögnek?


Szia Krisztián!

Megválaszolom a kákás topicban.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:21 
Kerti röpdében nagyon egyszerű ezeket biztosítani. A szúnyoglárva ötlet akkor jött, amikor vadon befogott kékfejű pillangópinty párom lakásban, egy vitrinben első fiókáit kidobálta. Egyszerűen nem tudtam mit adni nekik, a lisztkukacra rá sem néztek, lágyeleséget meg sem kóstoltak. A második költésnél aztán végigjártam az összes halasboltot. Vettem tubifexet, vizibolhát és a szúnyoglárvát. Láss csodát, a három fiókát szinte csak a szúnyoglárvával nevelték!
Sajnos , manapság a halasboltok szinte csak fagyasztott viziherkentyűket árulnak.
Ha mégis valaki tudna szerezni, akkor nagyon fontos, hogy teljesen átmosva és csak élő eleséget adjon a madaraknak.
Gyula! Ha van olyan madár amelyik szivesen fogyasztja, akkor általában előbb-utóbb megkóstolják. A pillangók és a kantárosok a kifejlett lárvákat is ették.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:12 
Gyula,a kákáiddal mi újság?Nem írtál mostanában abba a topikba!
Még mindig csak ücsörögnek?

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:11 
Sziasztok !

Ha a madaraitok fogyasztják a lágyeleséget, akkor abba be lehetne darálni a pinkit és azt már biztosan etetni fogják. A lágyeleség meg ilyen módon étrendi hatásában fel lesz javítva...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:05 
Macky írta:
Sziasztok!
Ezeknél az apró madaraknál mindent ki lehet próbálni, ami ,,kicsi, él és mozog". Nálam a vörös szúnyoglárván, légynyűveken és muslincákon kívül mindenféle berepülő apró, berepülő rovar, VIZIBOLHA és hangyatojás az asztrildok martaléka lett. Helenák, kantáros, elfen, schönbürzel, amarant, aranymellű, tigris, pillangó egyaránt ette (igaz, az élő vörös szúnyoglárva volt mindig a sláger). Tárnoki Ferenc


Szia Macky!

Pár hete megpróbáltam a miniatűr csontkukacot, a pinkit, de nem arattam vele nagy sikert. Az amandinák ették, de az apró asztrildok sem élve, sem holtan nem komálták. Pedig ez lett volna az egyetlen élőeleség a lisztkukacon kívül, amit téli időszakban is be tudtam volna szerezni. Vörös szúnyoglárva, vizibolha sajnos itt az alföldi tanyavilágban nem kapható... :(

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 21:05 
Heló Feri.
Akkor nálad el voltak kényeztetve kicsit a madarak.
Igaz,én is próbálok mindennel a kedvükbe járni.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 20:58 
Sziasztok!
Ezeknél az apró madaraknál mindent ki lehet próbálni, ami ,,kicsi, él és mozog". Nálam a vörös szúnyoglárván, légynyűveken és muslincákon kívül mindenféle berepülő apró, berepülő rovar, VIZIBOLHA és hangyatojás az asztrildok martaléka lett. Helenák, kantáros, elfen, schönbürzel, amarant, aranymellű, tigris, pillangó egyaránt ette (igaz, az élő vörös szúnyoglárva volt mindig a sláger). Tárnoki Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 20:47 
Majd kipróbálom nyáron én is.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 20:44 
Krissz írta:
Majd ha meglesznek az asztrildok akkor majd muslincázok a mostaniak meg beérik a liszt kukaccal is.
A fűhálózást még nem próbáltam nem is ismerem a technikáját.
A kabóca nem nagy rovar?Elbírnak vele a madarak?


A fűhálózásra 50 cm keret-átmérőjű tüllhálót használok, a magas fű felett "kaszálok" vele. A kabócák, amiket beengedek a madárházba, kb. 3-4 mm hosszúak, zöldesbarna színűek. Annyira aprók, hogy ideális méretet jelentenek a madaraknak. Nem tudom pontosan melyik fajhoz tartoznak, a kabócáknak rengeteg faja lehet. Egész nyáron lehet fogni.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 20:35 
Majd ha meglesznek az asztrildok akkor majd muslincázok a mostaniak meg beérik a liszt kukaccal is.
A fűhálózást még nem próbáltam nem is ismerem a technikáját.
A kabóca nem nagy rovar?Elbírnak vele a madarak?

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 19:52 
Krissz írta:
Szia Gyula.
Tetszik ez a módszer nekem is és ki is próbálom majd.Csak nem tudom,hogy az én egzotáim (káka,háromszínű,szakállas amandina,ezüst csőrű,gould,szalag,kanári) fognak e örülni neki.Vagyis ezek is fogyasztanák vajon?
Tavasszal szeretnék aranymellűt és vörös amarantot venni és azok biztos díjaznák a sok muslincát.


Szia Krissz!

Én korábban már próbálkoztam muslicával, de a kákák és papagájamandinák elég közömbösen fogadták. Az asztrildok viszont jobban lelkesednek, szoktam nekik fűhálózni is, olankor általában egy halom apró kabóca kerül a madárházba. Na azokat nagyon szeretik csipegetni a növényekről.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 11:53
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO