Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 20:28
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: (Baranya megye)Szűr
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 19:14 
Szia Gyula.
Tetszik ez a módszer nekem is és ki is próbálom majd.Csak nem tudom,hogy az én egzotáim (káka,háromszínű,szakállas amandina,ezüst csőrű,gould,szalag,kanári) fognak e örülni neki.Vagyis ezek is fogyasztanák vajon?
Tavasszal szeretnék aranymellűt és vörös amarantot venni és azok biztos díjaznák a sok muslincát.

_________________
Varga Krisztián


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 23, 11:24 
rtomek írta:
Sziasztok!!!
... meg a kedvenc a bormuslinca( szőlőt vagy más gyümölcsöt kisedénybe teszek és felakasztom a röpdékre
kivülről amikor a muslincák megjelennek és betévednek a drót másik oldalára a madarak ügyesen elcsipik őket), tapasztalatom azt mutatja, hogy amelyik madarak megtanulták megfogni a muslincákat többnyire költöttek is!!



berenyibela írta:
Sziasztok!
A muslincára reagálnék.Nekem pár éve a barnamellű törpepintyek szaporodtak (2X2 kölyök), és ezek is akkor amikor állandó muslinca elérhetőséget biztosítottam nekik. Lenyúltam egy üveg meggybefőttet anyámtól és szórtam a tetejére szárított élesztőt.A kis rovarok hamar megtalálták, és pár nap múlva csak úgy nyüzsögtek az üvegben a lárvák.
Bábozódni az üveg falára húzódtak, aztán repültek is. Egy gézlappal zártam le a tetejét, nehogy a madarak belesz@rjanak. Mikor sok kis rovar összejött, kiengedtem őket a röpdébe. volt ám vadászat. Még a nagy lusta álarcos süvöltőm is kolibri módra szedte a muslincákat az üvegház tetejéről, persze belülről.
Na ezekkel etettek a törpepintyek és csak ajánlani tudom én is ahogy rtomek.


Sziasztok Rtomek és Béla!

Nagyon jó tippet adtatok, már be is indult a fantáziám. 10x10 mm-es dróthálóval lefedett műanyag edényeket fogok sorban felakasztani a röpdék belső oldalára. A rácson a madár nem fér be, tehát nem tud enni az erjedő anyagból, de a muslicák szabadon közlekednek majd. Reszeltem almát, a reszeléket elkevertem tömény cukros vízzel és betettem a madárházba. Azonban két nap alatt egy árva muslica nem jelent meg rajta, valószínűleg egyetlen egy sincs most a zárt térben. Most bettem a konyhánkba ezt a pépet egy felső polcra, nehogy a feleségem meglássa (akkor nekem annyi lenne :D ) és ha beoltódik, megy vissza a madárházba az edényekbe.
Sokat várok ettől a módszertől, mert valamivel etetni kell az asztrildok fiókáit akkor is, ha elfogy az apró lisztkukacom.

Szóval kösz az ötletet, majd beszámolok az eredményről.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 18:45 
Igen, hát itt jön be, hogy ki hogyan rendelkezik hellyel.
A kertes házak lakóinak nem gond a szag kvédése, zárt térben ez már megoldandó, de lakásban tenyészteni nem ajánlanám semmiképpen sem.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 11:55 
A szárnyatlan változatot különböző kísérleteknél labor körülmények között tenyésztik ill használják. Ha sikerül is hozzájutni egy kis tenyész anyaghoz, meg kell oldani, h ne" Fertőződhessenek" meg röpképes egyedekkel, mert ez esetben a következő generációkban már lesznek szárnyasok.1ébként a házilégynek is létezik ilyen röpképtelen változata és az talán még kiadósabb lakoma is a jószágnak. Viszont nem tudom mennyire lehet szagtalanul, viszonylag tisztán szaporítani.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 7:29 
Szervusztok !

Az apró egzóták Szaporodásának/nevelésének "titka" az eredeti élőhelyén található rovarok faunájának ismerete, majd a hazai viszonyoknak megfelelő (itt található) faunával való pótlása.
Ebből kiindúlva kell megválogatni azokat a fajokat és fejlődési fázisaikat, mellyel etetni szeretnénk.
Összegezve : ha egzótákkal foglalkozunk, bizony rovartelepet/ket is szükséges a tenyészidőszak elött beállítanunk, vagy legalább a lelőhelyeket felkutatnunk.

Ezért aztán BB leírása a muslincákról igen csak figyelemre méltó tapasztalat.
Annyival egészíteném ki, hogy a régi egzótások közűl néhányan komoly tapasztalatokra tettek szert a tenyésztésükben és azokat a tapasztalatokat jó lenne előásni és újra alkalmazni.
Van egy érdekes fajtája, vagy faja ezt nem ismerem pontosan, mégpedig a szárnynélküli ami megoldja a szétrepülésüknek esetleges problematikáját. Csak nehezen lehet hozzájutni.
Valamikor én is úgy neveltem a muslincákat, hogy egy kalitkát bevontam szúnyoghálóval és két kis lyukat fúrtam bele amin szépen egyenletesen bújkáltak ki a muslincák repülő példányai, a fiókákat nevelő madarak, meg ott lesték őket a lyuknál, persze sosem volt elég a rovar állomány egyedszáma, így aztán a lágyeleség és az alternatív rovarok is fogytak bőven.

Igazán infót az egyik biológus tagtársunk tudna adni róla, neve és elérhetősége az egyesületi tagnévsorban a 46. - ként szerepel. Azért nem írom ki a nevét, mert előzetesen nem volt alkalman e témában konzultálni vele és nem tudom, hogy van - e rá ideje, hogy erről itt a fórumon is tájékoztatást adjon.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 18, 1:02 
Sziasztok!
A muslincára reagálnék.Nekem pár éve a barnamellű törpepintyek szaporodtak (2X2 kölyök), és ezek is akkor amikor állandó muslinca elérhetőséget biztosítottam nekik. Lenyúltam egy üveg meggybefőttet anyámtól és szórtam a tetejére szárított élesztőt.A kis rovarok hamar megtalálták, és pár nap múlva csak úgy nyüzsögtek az üvegben a lárvák.
Bábozódni az üveg falára húzódtak, aztán repültek is. Egy gézlappal zártam le a tetejét, nehogy a madarak belesz@rjanak. Mikor sok kis rovar összejött, kiengedtem őket a röpdébe. volt ám vadászat. Még a nagy lusta álarcos süvöltőm is kolibri módra szedte a muslincákat az üvegház tetejéről, persze belülről.
Na ezekkel etettek a törpepintyek és csak ajánlani tudom én is ahogy rtomek.

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 21:38 
Fiúk én nem foglalkozok ijesmivel gőzöm sincs , hogy megy az egész tudom hogy megkellett várni a karantén végét és csak utána kaptam meg a madarakat . Kölomben ideát elég szigorúan veszik az ilyesmit úgy hogy nem valószinű hogy csak úgy bárki meg bármit, ti azt visztek meg hosztok amit akartok bárhonnan európabol nálunk meg tőlem két sarokkal odébb ( a határ) leállitanak és benéznek még a gaty....ba is!!
De inkább MADARÁSSZUNK mint olyasmivel foglalkozzunk amihez nem értünk és csak találgatunk !!!
üdv ROBY


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 21:08 
Akkor elvileg akármelyik tilalom alatt álló madárfajt be lehet hozni, ha valahol (hol?) megszerzem az engedélyt (ami mennyibe kerül?) és X hónap karanténon átesett kint?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2008 nov. 15, 21:03 
Sziasztok!!!
Ferenc örülök, hogy megosztottad velünk tapasztalataidat!!!
Ami a táplálásukat illet az nagyon érdekes amikor nincsenek kicsinyeik szinte csak muhart esznek viszont ha fiasak akkor miden bejár ,
Nálam a kaja a következö- magkeverék ( muhar,fénymag, kölesfélék, néger, repce,fűmagok..)mindez csiráztatva is , főtt tojás, vagdalt lisztkukac, ha van friss hangyatojás, meg a kedvenc a bormuslinca( szőlőt vagy más gyümölcsöt kisedénybe teszek és felakasztom a röpdékre
kivülről amikor a muslincák megjelennek és betévednek a drót másik oldalára a madarak ügyesen elcsipik őket), tapasztalatom azt mutatja, hogy amelyik madarak megtanulták megfogni a muslincákat többnyire költöttek is!!
Ami a behozatalt illeti mivel mi nem vagyunk az EU-ba :( hozzánk néha becsúszik egy két szállitmány, na azért olyan könnyen éppen nem lehet hozzájutni madárhoz!! Viszont azért szerbia sem éppen a vadnyugat úgy hogy a behozatal természetesen legális ( karantén, több viszgálat....engedéjek..)
Üdv ROBY


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 20:10 
guvat írta:
Macky írta:
Szia! Manapság olyan az amarant mint a fehér holló...


Szia!
Úgy tudom az importstop csak az EU országaira vonatkozik... :(
Vagy nem?



Az importstop csak az EU-ra vonatkozik, Szerbiában ezekhez a madarakhoz könnyűszerrel hozzá lehet jutni. Az már más kérdés, hogy Afrikából illegállisan viszik ki őket...
Magyarországom szerintem évente 5-nél kevesebb fióka bújik kia tojásból. :cry:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 19:53 
Szia! Nem tudom, remélem mindenhová. Ahogy zsákszámra hozták ezeket a madarakat, úgy gondolom talán nem is baj hogy ez így alakult. Annak idején láttam ahogy megérkeztek egy nagy ládában.... Tárnoki Ferenc


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 19:22 
Macky írta:
Szia! Manapság olyan az amarant mint a fehér holló...


Szia!
Úgy tudom az importstop csak az EU országaira vonatkozik... :(
Vagy nem?

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 14, 14:32
Hozzászólások: 173
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 15:03 
Szia! Manapság olyan az amarant mint a fehér holló. Becsüld meg őket. Biztos hogy tavaly vetted őket? Nekem még 2000-ben volt egy kerti röpdében és azt tapasztaltam, hogy még a tigrispinty hímnek is nekiment a hím. Valószínűleg a vörös szín jelenti a riválist. Nálam is szépen költöttek, általában a nád között építettek szabadon és szinte mindig két fiókát neveltek. Nálam általában vörös szúnyoglárvával etettek. Olyan kis medence volt a röpdében, ami fürdő és itató is volt egyben. Állandóan cserélődött benne a víz és a lárvák sokáig életben maradtak benne. Innen vadászták ki őket a pillangópintyek, tigrispintyek és amarantok is. Tárnoki Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 18, 23:30
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Szabadka
Valódi név: Tomek Róbert
   
Hozzászólás 2008 nov. 15, 0:16 
Szia mindenki !!

Tavaj ősszel vásároltam egy pár amarantot ( vadon befogottak), először egy 80x50x50 -es ládakalitban próbálkoztam velük hamarosan beköltöztek egy elöl félig nyitott oduba és költéshez is kezdtek de a fiókákat nem etették, második nekifutásra ismét három fiókát keltettek ki ekkor viszont kidobálták őket . Ezután úgy gondoltam lépni kell valamit és beköltöztettem őket egy 2x2,5x2 m röpdébe ami tele van fenyőágakkal meg van nádas rész szóval elég természethű, nagy meglepetésemre a madarak viselkedése teljesen megváltozott. Az ágak között hamar fészket épitettek és már a tojó két hét elteltével ujra három tojáson ült a him viszont kiválasztott magának egy kiálló csupasz ágat és amikor nem volt a fészekbe innem figyelte a terepet (mint a természetben). Ebből a fészekajból két himet mig a következőből két tojót kaptam. Ezután még kétszer volt kismadár amelyeket meggyűrűztem (hogy kiállithassam őket ) a szülők az összest kidobálták.
Két hete egy fiatal párat visszaeresztettem a röpdébe az öregek mellé, és képzeljétek éllandóan zavarják egymást a himek, pedig a madarászbibliában ( Siroki -diszmadarak a lak...) meg más könyvekben is azt olvastam, hogy még kalitkéban is költhet eggyütt több pár !!
Ha valaki járt hasonlóan örülnék ha megosztaná velem tapasztalatait!!!

üdv ROBY SZABADKA
KépA FIÚCSKÁK
Kép A BÜSZKE SZÜLŐK


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 11:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO