Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 márc. 26, 18:45
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: mészáros márta
   
Hozzászólás 2013 ápr. 2, 18:41 
Sziasztok!
Szeretnék beszerezni egy pár amarantot és egy pár tigrispintyet. Aki tud segiteni, jelezze. Mit tanácsoltok?, a monori kisállatbörzén még soha nem voltam, elképzelhető, hogy ott találok a számomra megfelelő választékot? üdvözlettel
márta


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 19:35 
A tigris hímem nagy buzgalommal hordja a fészekanyagot a fürdetőbe. Az odú mellette van 10 centivel. Fiatal, kb egy éves hím, még nincs kiszíneződve. Ez valamilyen rossz szokás, vagy gyakorol, vagy nem tetszik neki az odú, ahová be sem megy?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 22:22 
Nálam sem nagyon eszik sem a lágyat sem a kukacot,valószínűleg nincs rá szükségük. Azért néha próbálkozhatsz vele,hagy szokják. Valószínűleg nem is ismerik,rá kell őket szoktatni,mert fióka nevelésnél szükség lesz rá.Főleg a lisztkukac fogy ilyenkor :mrgreen: A zöld eleséget is kedvelik,répát nem annyira,almát is néha megeszik.
A szépiára visszatérve,próbáld meg a tojás héjat azt szokták gyűrni,meg a presztis grittet is csípik ez kagyló őrlemény és vörös kő.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 16, 13:41 
Akkor itt olyan fiatalok most nincsenek a piacon, mert minden peldanynak szep vorosek a farokfedoi, meg a feltetelezett tojoknak is sokkal vorosebbek, mint a te kepeden lathatoknak.
Kosz a tippeket es saccokat! ;-)
Ha egyszer majd meg kell fognom oket, kezben lefotozom mindet elolrol es hatulrol, de csak ezert inkabb nem hajkurasznam oket most.

Mas: Az itt keszen vett, szaritott lagyeleseghez sem nyulnak hozza (es ahhoz a tobbi pintyem sem), azt sem kell eroltetni egyelore? Probaltam apro lisztkukacokat is, azok sem kellettek nekik.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 22:30 
A fiataloknak "szürke" a farok fedője első vedlés után színesedik ki ekkor már látni ,hogy tojó vagy hím a madár. A szépiát nálam csak tojásrakás előtt láttam enni őket mármint a tojókat,de úgy hogy majd letépik a rácsról.
Azt találtam hogy a punicea hímeknél nincsenek pettyek a farokfedőn :shock: esetleg a színességéből vagy a kiterjedtségéből következtethetsz rá.
A képeiden szerintem
1. 2 hím
2. legfelső tojó
3. jobb szélső tojó
Ez csak tipp ha látnám elölről és hátulról is őket könnyebb lenne.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 11:21 
A nemek meghatarozasara akkor elvileg megis csak a feher pettyek meglete vagy hianya a legjobb tampont? Esetleg ez alfajonkent valtozik? Amennyire utana tudtam jarni, a nyugaton tartottak tobbsege indiai eredetu (torzsalak) mig az enyemek a javai punicea alfajba tartoznak.

Meg egy kerdes: 4 pintyfajom kozul ok az egyetlenek, akik nem nyulnak a szepiahoz. Ez normal? Varjak mig rakapnak? A veluk szinte azonos meretu s veluk egyutt tartott timori zebrak is vigan csipkedik.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 dec. 15, 9:22 
W.L. írta:
Egyebkent (elnezest a nyilvan idiota alapakerdesert!) hogy megy ez az atszinezodes? Egy vedles utan novesztenek a himek uj, voros tollakat, vagy a meglevo tollazat szinezodik at valahogy?


Vedléssel, vagyis elhullajtja fokozatosan a nem színes tollakat, mely helyére színeseket növeszt.
Majd újra a színeseket lecseréli.
Vagyis évente kétszer vált tollazatot. Emiatt célszerű olyan takarmánykiegészítőt adni neki, ami segíti a vedlésben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 2:02 
Meg annyit hozzatennek, hogy a piacon levo legtobb "szurke" peldany nagy reszenek vannak feher pettyei a farokfedoin, viszonylag nehez volt kihalaszni 1-1 olyan "tojot" (vagy csak fiatalt?) aminek nem voltak pettyei ott.
Es ezek utan az elso olyan "tojom" az egyik legcsivitelosebb madarnak bizonyult, aztan eszrevettem, hogy a "tuti himnek" nincsenek is pettyei a farokfedoin (esetleg elvesztette pont azokat a tollait?).
Na ezert tettem fel a kerdest itt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 14, 1:56 
Hat, jol feladtad a lecket!
Vadbefogottkent az en madaraim meg elegge panikolnak minden uj dologtol, pl a rajuk iranyitott fenykepezogep lencsejetol is! Igy eleg nehez volt hasznalhato kepeket csinalni roluk - emiatt megfogasig hajkuraszni meg vegkepp nem akartam oket.

2 alkalomnyi probalkozassa ennyire jutottam:

Itt elolrol lathato a szoban forgo him, egy "tojoval" egyutt:

Csatolmány:
t2.jpg
t2.jpg [ 172.07 KiB | Megtekintve 12056 alkalommal. ]


Itt ugyanaz him jol mutatja a feher pettyek hianyat:

Csatolmány:
t1.JPG
t1.JPG [ 140.49 KiB | Megtekintve 12056 alkalommal. ]


Itt mind a 4 lathato, bar eleg rosszul, a szoban forgo him a hatterben kapaszkodja a kozpontot uralo zebra mogott:

Csatolmány:
t3.jpg
t3.jpg [ 125.9 KiB | Megtekintve 12056 alkalommal. ]


Ezek a Javan honos alfajbol valok.
Atszinezodnek szezonalisan. Mikor en vettem oket par hete, meg ennyire felig-meddig kipirosodott him is alig volt a piacon levo vadbefogottak kozt. Mostanra mar sokkal tobb van koztuk, par teljesen voros him is. Itt ez a szaporodasi idoszak az esos evszak. A nagy reszuk meg mindig szurke, erdekes lesz esetleg megnezni, hogy valtozik 1-2 honap mulva a "kinalat" szine!
Egyebkent (elnezest a nyilvan idiota alapakerdesert!) hogy megy ez az atszinezodes? Egy vedles utan novesztenek a himek uj, voros tollakat, vagy a meglevo tollazat szinezodik at valahogy?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 22:57 
Még olyat nem láttam pedig már pár darab meg fordult a kezemben,de jó pap is holtig tanul. Nem is élénkebb színű és kiterjedtebb a színes rész?
Békés madarak,de azért költés időben van egy kis kergetőzés.Nálam 2m x1,5m alap 2.5 magas röpdében van 3 pár +1 pár pillangó+1 pár amarant.
Egy ismerősöm szerint állítólag van egy másik faj-alfaj is amelyik kisebb testű és nem veti le a nászruhát.
Tennél fel képet a tieidről?

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 5:22 
Kosz Attila!

Eredetileg en is a farokfedo feher pettyeinek meglete illetve hianya alapjan veltem megkulonboztetni a nemeket. Aztan eszrevettem, hogy egy mar pirosodoban levo (igy tuti) himnek amit utoljara vettem egyaltalan nincsenek feher pettyei a farokfedoin... na azota nem tudom, mire tamaszkodjak.
Mindenesetre most 4 (vadbefogott igy ismeretlen koru) peldanyom van, ennyi kozott csak van egy tojo is. Viselkedesuk sem nyujt sok tampontot, (egyelore) mind a 4 vigan osszebujik, nem valt ki kozuluk egy nyilvanvalo par.
Ha kivalna kozuluk egy par, azok elvileg elkezdik majd zarrgatni a masik kettot, vagy ezek mindig ilyen bekesek?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2012 dec. 13, 0:28 
Szia!
A hímnek élénkebb színű és fehér pettyek vannak a farok fedő tollakon.
Kép
A tojónak mattabb színű pettyek nélkül.
Kép
Ha még nem vedlett a madár akkor sehogy :mrgreen:

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 nov. 29, 7:40
Hozzászólások: 516
Tartózkodási hely: Indonézia
   
Hozzászólás 2012 dec. 12, 10:57 
Hali,

Lehet, hogy egyugyu kerdes, de a ki nem szinesedett himeket a tojoktol hogyan lehet megulonboztetni?
Eddig errol semmi infot nem talaltam sehol.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2012 szept. 19, 20:57 
A Tigrisek milyen idős korban kezdenek színesedni?


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2012 szept. 9, 9:53 
Sziasztok!


Ma reggel a piciket a földön találtam holtan, nem tudom mi volt az oka! Az lett gyanus ,hogy nem fogyott a kukac! Akkor jobban megnéztem a földet és 3 kis tetemet szedtem össze. Hogy ki tette azt nem tudom,lehet a Gouldokból a fiatalok! :cry:

Kata


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2012 szept. 2, 13:52 
Sziasztok!

Ma küzdelmek árán megtaláltam a tigreseim fészkét, de nem azért mert ügyes vagyok, hanem tőlem 10 cm-re a fiú kinézett egy nyíláson. Kérdően rám tekintett, aztán eltűnt. Én számításaim szerint 3-4 nap van kelésig, vagy kitudja....
Sajnos hiába írtam a lisztkukacos részbe ,nem érkezett segítség(apró lisztkukac ügyben) Az állatkereskedésben vettem , egy keveset, azt jobban ették mert az még puhább, de hát nem az igazi,3 óránként kell etetni őket, ha etetnek,ez a vagdosás nem egyszerű.Majd telerakom fűrtössel a röpdét, hogy úgy érezzék itt van már a kánaán :D


Kata


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 14:23 
Sziasztok!


Tessék, itt vannak a Tigrisek! A bokor hátsó részébe építettek egy ilyen fészket. Még fotózni is alig bírtam a létráról. Hiába a gyürű, fogalmam sincs hány van és mekkorák.:-(((((


Csatolmányok:
P2120061.JPG
P2120061.JPG [ 168.07 KiB | Megtekintve 10578 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 5, 11:56
Hozzászólások: 1
Valódi név: Fehér Tamás
   
Hozzászólás 2011 nov. 5, 12:02 
Sziasztok! szükségem lenne 2 tigrispinty tojóra, ha valakinek van budapesti átvétellel írjon
tfeher@ibs-b.hu


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2011 feb. 27, 21:21
Hozzászólások: 77
Valódi név: Mátyus Katalin
   
Hozzászólás 2011 okt. 19, 16:32 
Attila69 írta:
Nyugodtan lehalászhatod őket :wink: én is 3 hét után szoktam.


Ma megtörtént, nem volt könnyű, de sikerült!



Kata


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 nov. 5, 13:45-kor.
Idézet-javítás...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 4, 14:08
Hozzászólások: 682
Tartózkodási hely: Dunaharaszti(pestmegye)
Valódi név: Mózsi Attila
   
Hozzászólás 2011 okt. 17, 21:52 
Kátya2 írta:
Szia,sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm! Kérdésem is lenne, mikor szedjem ki a kicsiket? Már nem etetik őket, sőt a szülők már csak egymással foglalkoznak! Persze félek is a művelettől , remélem nem csapom őket agyon a hálóval! :lol:

Válaszokat előre is köszönöm!

Kata

Szia!
Ha jól számoltam,23 napja repültek ki.
Nyugodtan lehalászhatod őket :wink: én is 3 hét után szoktam.

_________________
Üdv: Mózsi Attila
0670 430 79 81


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO