Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 22:34 
Normális jelölőgyűrűm sincs, a füles fém, aminek legkisebb mérete 2,5 mm, szóba sem jöhet, összemelegített régi típusú szívószállal próbálkoztam, ez a kis kubáknál minden gond nélkül bevált, itt ezeken a vékony kis pilincka lábakon nem tudtam megcsinálni. Ki kell ugyanis vágni egy 1 mm-es sávot még ebből a vékony csőből is, hogy ne legyen túl nagy, aztán forró tűvel összemelegíteni. Nagyon finom kezeket igényel, és veszélyes a madárra is.

Külföldön csak megrendeli az ember a szétfeszíthető 2 mm-es színes műanyag gyűrűket, itt meg nem lehet hozzájutni....

:38:[/quote]

Helló Gyula!

Tényleg csodálatos a gyülekezet. Csak irigykedni és gratulálni lehet.
A jelzőgyűrűt én is hiánycikknek gondolom.Ebből eredően mindent kipróbáltam ami hengeres. Nagyon vékonyka lábra a sima tollbetét vége megfelelő, de ebből is csak világoskék és áttatsző van. Legalábbis amit eddig "találtam".Ezzel legalább 6-féle képpen lehet jelölni.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 22:16 
Szia! Odafigyelés mint például? Illetve ez akkor így a képen
három egymást követő költés, hogyan oldod meg ezután e pihenést vagy hagyod még őket kőlteni?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 21:18 
Szia borlacsa!

Köszönöm szépen, de az is igaz, hogy azt sem gondoltam volna még akkor, hogy ennyi odafigyelést igényelnek az afrikai asztrildok.
Ma egyébként megpróbáltam jelölőgyűrűvel ellátni az aranymellű állományom egy részét, de csúfos kudarcot vallottam. Le is tettem róla talán örökre, nem az én nagy kezemnek való ez! Normális jelölőgyűrűm sincs, a füles fém, aminek legkisebb mérete 2,5 mm, szóba sem jöhet, összemelegített régi típusú szívószállal próbálkoztam, ez a kis kubáknál minden gond nélkül bevált, itt ezeken a vékony kis pilincka lábakon nem tudtam megcsinálni. Ki kell ugyanis vágni egy 1 mm-es sávot még ebből a vékony csőből is, hogy ne legyen túl nagy, aztán forró tűvel összemelegíteni. Nagyon finom kezeket igényel, és veszélyes a madárra is.

Külföldön csak megrendeli az ember a szétfeszíthető 2 mm-es színes műanyag gyűrűket, itt meg nem lehet hozzájutni....

:38:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 20:53 
Szia! Gratula nagyon szépek! Igen!!! Ennyit jelent a madárszoba! Szerintem ezt még te sem gondoltad volna amikor még a házba tartotad a madaraidat!! Remélem kitart ez a termés addig amig én is odakerülök!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 20:36 
Elnézést, ha untatok bárkit is, de ezt a ma készült csoportképet fel kellett tennem.
A képen három fészakalj fiókái látszanak, négyen 1 hónaposak, ketten 1,5 hónaposak, egy fióka pedig (félig kiszineződve, középen) 2 hónapos múlt. Jobb oldalon a négyesikrek apja.

Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 20:26 
Kónya Zsolt írta:
Gratula :31:


Köszi Zsolt! :17:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 6, 19:31 
Nagyon szép fészekalj.
Gratula :31:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 13:32 
Sziasztok!

Hátha érdekel valakit: tegnapelőtt négy aranymellű fióka repült ki a fészekből. A kép minősége nem tökéletes, de ezt látnotok kell! :D


Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 23:15 
Nem ismerem a cikk íróját.

Viszont a sirálykáknál nem gond az etetés ha a rovart aprítva a lágyeleségbe kevered, mert avval szívesen etet.
Az asztrildoknál és a kis termetű egzotikus madaraknál a rovar etetetése a fejlődés első szakaszában bír nagy jelentöséggel, mivel ekkor nagyon gyorsan fejlődnek a fiókák, ezért aztán a szűlők táplálkozási, majd az etetési szokása megváltozik a költés befejezése után.
A fajok etetési szokásai eltérőek, de ki lehet őket triblizni, mivel a sirályka mindennel és csaknem minden fajt etet, így a táplálék mínősége a legfontossabb dolog a sirálykás nevelés elején. Figyeld meg, ha kitollasodtak a fiatalok, nemcsak a rovar és lágyeleség fogy, hanem a magból is jelentősen több fog eltünni egy-egy etetéskor.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 19:14 
eszterolajos írta:
A gyűrűzött kis egzoták többnyire sirálykázottak, még külföldön is.


Szia Lajos!

Nem gondoltam volna, hogy a sirályka felneveli az asztrildokat is. Annyira aprók a fiókák, és a sirálykák nem nagyon foglalkoznak rovartáplálék etetésével, amit pedig az asztrild-fiókák igényelnek.
Nagy madarászteljesítmény, de nem lehetetlen, hiszen valóban látni gyűrűzött madarakat.

A Díszmadár Magazin 7. évf. 9. számában megjelent egy cikk "R.R. Pécs" aláírással, ő beszámolt korallcsőrű pinty gyűrűzéséről is. A cikk címe: "Gondolatok a díszpintyek szaporításáról". Nincs ötleted, hogy ki lehetett ez a tenyésztő ilyen monogrammal? A mellékelt képeket Halmai Ödön készítette. Jó lenne kideríteni ki a szerző, felvenném vele a kapcsolatot.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 30, 7:53 
Szia Waxbill !


A gyűrűzött kis egzoták többnyire sirálykázottak, még külföldön is. Ennek megvan a speciális technológiája, hogy hogyan csinálják. De mindig előfordúl olyan pár, melyet lehet bolygatni, ezek manapság aranyat érnek.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 29, 22:02 
Sziasztok újra!

Mivel aranymellű fronton hozzászoktam már a monológokhoz :D , engedjétek meg, hogy leírjak ide egy gondolatot. Az előbb Horváth Gabi békési tenyésztővel beszélgettem vagy 30 percet telefonon - többek között az asztrildfélék gyűrűzéséről. Gabi szerint (és ebben teljesen egyetértek vele) olyannyira nem tűrik a fészekkontrollt, hogy már akkor kiszórhatják a fiókákat, ha egy fogorvosi tükörrel benyúlunk a fészekbe. Nemhogy kivenni a fiókát....
Egyetértettünk abban, hogy aranymellűt, amarantot gyűrűzni a legnagyobb madarászteljesítmények közé tartozik.

Aki látott már aranymellű fészket (szűk bebújónyílással, tollakkal bélelt üreg), az el tudja képzelni, milyen nehéz még megnézni is a fiókákat, azt meg alig tudom elképzelni, hogy kávéskanállal hogy lehet kivenni a fiókákat. És ha sikerül is, még ott lesz a szülők reakciója.

Ha van valakinek ellenkező tapasztalata, jó lenne, ha megosztaná... tanulságos lenne.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 24, 9:14 
Sziasztok!

Elkészült a képes beszámolóm az aranymellű asztrild tenyésztéséről. Akit érdekel, megnézheti a weboldalamon.

Klikk ide: http://waxbill.extra.hu/Tenyesztes/Tenyesztes_aranymellu/Tenyesztes_aranymellu.htm


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 16, 19:14 
Igen, rájuk gondoltam.
Örülök, hogy semmi komoly nincs velük. Azt viszont, hogy röpképtelenné is válhatnak a vedléstől nem tudtam. A természetben nem lehet valami szerencsés helyzet. :?
Az biztos, hogy nagyon sok töredezett papagájamandit látni. A lényeg, hogy a tiedek nemsokára gyönyörűek lesznek! :thumright:
Remélem egyszer nekem is lesz. :roll:
Előre is kívánok sok sikert a kiállításhoz! :thumright:

_________________
~~Poor indeed is the garden in which birds find no homes. A.L.U.~~


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 16, 15:54 
Szia moodie!

Mármint a háromszínű papagájamandinákra gondolsz?
Semmi gond. Az én tájékozatlanságomnak tudható be, hogy bepánikoltam. Egyszerű vedlés kezdődött, ami ennél a fajnál akár a röpképtelenségig történő tollvesztést is jelenthet. Pedig olvastam már róla. Guvat komámmal megkonzultáltuk a témát megvizsgáltuk a madarakat, az égvilágon semmi bajuk, már majdnem befejeződött a vedlés, ősszel a karcagi kiállításra is elviszem őket. Üdv és köszömöm az érdeklődést.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 16, 9:49 
Waxbill!

Papagájéknál megoldódott a tollbibi?

_________________
~~Poor indeed is the garden in which birds find no homes. A.L.U.~~


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 16, 9:43 
Waxbill!

Nem lehet, nem lelkesedni ezekért a kis gyöngyszemekért!
Én mindig nagyon örülök, ha valakinek sikerül tenyészteni őket.
Csak így tovább! :) :thumright:

_________________
~~Poor indeed is the garden in which birds find no homes. A.L.U.~~


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 15, 22:09 
Szia moodie!

Köszönöm, nagyon bírom a lelkesedésedet, tudom, hogy oda vagy az aranymellűekért, ahogy én is. Amint lesz egy kis időm összeállítom a képes beszámolót. Üdv.


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 nov. 18, 13:10
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Makó
Valódi név: Józsa Enikő
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 12, 14:46 
Jaj Waxbill, GRATULA!!!!
Várom a beszámolót!

_________________
~~Poor indeed is the garden in which birds find no homes. A.L.U.~~


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 11, 22:14 
Hát a gépelési technikám az igen egyedi. Már a közgazdasági technikumban is rá akart a tanárnőm szorítani a vakon gépelésre, de sosem sikerült neki. Bal kéz mutató és a jobb kéz középső ujját használom, de azt igencsak gyorsan. Ezzel a technikával esetenként a volt titkárnőmet is megleptem. Aki szépen szólva röhögőtt a hátam mögött a sutaságomon.
de nem untat az írás naponta kb. 2 órát dolgozom a klaviatúrán, más anyagokat is írva.
Nyugodtan kérdezz, ha tudok mindig válaszolok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 19:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO