Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 21:53 
zozimo2 írta:
Szia Gyula!

Gratulálok!
Nálam csak tesztelik a fészkeket. Pár napig benn ücsörögnek, majd rá se néznek a fészekre. Ezt csinálják, vagy két hónapja.
Az igaz, hogy a Narancsarcúak rendszeresen bevizsgálták a fészküket. Egy hete leválasztottam a röpdét, most külön vannak. Talán ez segít, bár a narancsoknak nem igazán tetszik.


Szia Zoltán!

Köszönöm. A fészektesztelés nálam is elég sokáig tart, ebben az évben pl. júliustól szeptember végéig csak megépítették a fészkeket (8 párból 5), és ki-be jártak, általában bent is éjszakáztak. Csak kb. 1 hónapja kezdte el a költést az 5 pár, a maradék három még kivár. A röpde-leválasztás nem biztos, hogy indokolt, szerintem nem lett volna baj a narancsarcúakkal. Nálam a kis kubákkal is elvannak, pedig azok aztán végiglátogatják a már megrakott aranymellű-fészkeket. De ha kiválasztják a saját fészeknek való helyet, lenyugszanak. Mindenesetre nyomjad nekik az élőeleséget, meglátod, beindulnak.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 21:42 
Szia Gyula!

Gratulálok!
Nálam csak tesztelik a fészkeket. Pár napig benn ücsörögnek, majd rá se néznek a fészekre. Ezt csinálják, vagy két hónapja.
Az igaz, hogy a Narancsarcúak rendszeresen bevizsgálták a fészküket. Egy hete leválasztottam a röpdét, most külön vannak. Talán ez segít, bár a narancsoknak nem igazán tetszik.

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 20:37 
Zottan írta:
waxbill írta:
Igen, nálam december végéig a szabadban költenek.... :D

"Hard line" aranymellű! :D
Amúgy gratulálok!


Köszi Zoli!

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 20:20 
waxbill írta:
Igen, nálam december végéig a szabadban költenek.... :D

"Hard line" aranymellű! :D
Amúgy gratulálok!

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 20:14 
Zottan írta:
Szia Gyula!
Szép kis madárka, de jól látom, hogy szabad ég a háttere? Vagy utólag csináltad rá? :shock: :o


Szia Zoli!

Igen, nálam december végéig a szabadban költenek.... :D

Nem, a háttér a madárház fala. Jó melegben cseperednek, kb. 23 fok van most is bent. Kettő repült ki most egy fészekből, de már ordítozás hallatszik egy másik fonott odúból is...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 19:57 
waxbill írta:
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel: elég gyengécske volt az előző szezon, most azonban indulgatnak az aranymellűim. Ma készült kép: 20 napos fióka.


Kép

Kép

Szia Gyula!
Szép kis madárka, de jól látom, hogy szabad ég a háttere? Vagy utólag csináltad rá? :shock: :o

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 2, 19:50 
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel: elég gyengécske volt az előző szezon, most azonban indulgatnak az aranymellűim. Ma készült kép: 20 napos fióka.


Kép

Kép

A képek nagyban megtekinthetők itt: http://www.waxbill.eoldal.hu/oldal/naplo-2008

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára waxbill 2008 nov. 2, 20:15-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 19:38 
péter írta:
Elnésésedet kell,hogy kérjem,de ott nekem azt mondták a Te madaraid.
De megnéztük a honlapodonn,na azok már biztos a saját :lol:


Semmi gond, egyébként szívesen mondanám sajátomnak a két szép kis hímet. Kár, hogy több nem volt a kiállításon, sajnos én sem tudtam vinni egyet sem, mert mind tenyésztésbe van fogva.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 19:34 
Elnésésedet kell,hogy kérjem,de ott nekem azt mondták a Te madaraid.
De megnéztük a honlapodonn,na azok már biztos a saját :lol:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 19:30 
péter írta:
Szia Gyuszi!
A nejemnek megakadt a szeme a két kis pindúrka aranymellűnn.
Szerinte a kiállítás két legszebb madara :D .Gratulálunk hozzá.
üdv.: Péter


Szia Péter!

Valóban szép kis jószágok, de nem én állítottam ki őket, hanem Berényi András (Bero).

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 10, 11:58
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: hajduböszörmény
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 20, 18:32 
Szia Gyuszi!
A nejemnek megakadt a szeme a két kis pindúrka aranymellűnn.
Szerinte a kiállítás két legszebb madara :D .Gratulálunk hozzá.
üdv.: Péter


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 21:13 
Sziasztok!

Mindkettőtöknek köszönöm a gratulációt! Utipéter, megnyugtató, hogy ezek az apróságok ilyen sokáig élnek (9 év!), biztosan jó körülményeket biztosítasz nekik. Bár én is valószínűnek tartom, hogy ilyen korban már nem termékenyek. A fiatal tojódhoz mindenképpen megérné fiatal hímet szerezni.
Tangara, a rizses topicot is minden nap megnézem, most egyébként annyi rizs fiatalom van, hogy nem akarom a tenyészpárokat újra beállítani, amíg ezeket el nem adom.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 21:03 
Szervusz Gyuszi!
Gyönyörűek a fiatalok! Nemtudom hányadiknak,
de én is hadd gratuláljak! Remek állomány, remek
tenyészet, remek tenyésztő! A rizsek terén mi a
helyzet? Majd nézz át "hozzánk" is!
Üdv Tangara


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 23, 18:33
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budaörs
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 19:04 
Szia Gyula!

Gyönyörűek a madaraid, csak gratulálni tudok, miközben szétvet az irígység.Nekem két hímem van meg egy tojó, de a tojó csak idén lett ivarérett a két hím meg már 9 éves. Attol tartok már nem lesznek képesek semmire.

Üdv:Péter


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 7, 20:56 
Sziasztok!

Negyedévente felélesztem ezt a topicot, hadd kerüljön csak feljebb... :D

Az elmúlt hetekben röpdéket építettem a madárházba. Még nincs teljesen kész, de a legnagyobb röpdét ma rendeztem be. Kihasználtam az alkalmat és lencsevégre kaptam az aranymellű asztrild tenyészpárokat (nincs mind a képen).

Kép

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 20, 15:02
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Gyömrő
   
Hozzászólás 2007 dec. 25, 16:04 
Van valakinek eladó aranymellű párja? (a monori börzéken szoktam lenni, de eggyel sem találkoztam) :(


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 9:19 
:54: waxbill !

Hát ezért hívnak bennünket Őrűlteknek, mármint a madarászok többségét és ezen belől az egzotásokat értem, mivel jóval több időt és figyelmet fordítunk a madarakra, mint esetleg a családra. De hát az egzotázás a madarászaton belől hívatás is egyben, nemcsak hobbi. Az eredménye pedig látszik ezeknek a ritka madarakanak a szaporulatán, mint nálad is a feltett képen. Egyre azért vigyázz legyen meg az egyensuly a kettö között, mert az is konfliktust okozhat, ha tulzásba viszed a madarászást.
Amiért hozzászóltam az pedid az, hogy ilyen életszerűen ritkán látom megfogalmazni a madarász hozzáállását kedvenceihez, mint ahogy Te tetted az utobbi hozzászólásaidban. Süt a szavaidból a madarász elhivatottsága, a madár szeretete. :31:

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 11:51
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: GYÁL
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 23:33 
Persze!!! :oops: Csak ügy ülnek ott mint egy nagy család!! Gondoltam, hogy a fióka táplálás a legnehezebb, ezért még nagyobb a csodálatom azok iránt akik rovarevőkkel foglalkoznak!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 22:52 
Kónya Zsolt írta:
Nagyon vékonyka lábra a sima tollbetét vége megfelelő, de ebből is csak világoskék és áttatsző van. Legalábbis amit eddig "találtam".Ezzel legalább 6-féle képpen lehet jelölni.


Szia Zsolti!

Nagyon köszönöm az ötletet, ez eddig nem jutott eszembe. pedig - komolyan mondom - már tegnap éjszaka is azon gondolkodtam, mi a francot lehetne kipróbálni. Na de ezt most aztán kipróbálom!!!

Még egyszer :17:

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 10, 22:36 
Szia borlacsa!

Ezek nem egy pár fiókái, de ha belegondolsz, 2 hetes korbeli különbséggel nem is lehetnek. Viszont két költés után leállítom a párokat, még az is lehet, hogy egyszerre.

Az odafigyelést pedig arra értem, hogy nem könnyű jelölőgyűrű nélkül számontartani és működtetni a tenyészetet.

Egy sikeres egzótás azt mondta nekem tavaly nyáron, hogy csak az kezdjen asztrildokkal foglalkozni, aki 30-40 pár madár esetén is álmából felkeltve tudja, hogy melyik pár hol fészkel, van-e tojás vagy fióka a fészek mélyén, ki kinek a párja, fia vagy borja. Fészekkontroll kizárva, a tojás vagy fióka jelenlétére a szülőpár viselkedéséből kell következtetni, az pedig egy zsibogó madárházban nem egyszerű. Akinek van ideje hajnalban lisztkukacot válogatni (5-7 mm-eseket, ez se baj, ha fehérek, frissen vedlettek), és aki fűhálóval rohangál a mezőn apró élő rovareleségért.

Én személy szerint gyalog járok dolgozni. Egyik kezemben aktatáska, másik kezemben pedig az útközben gyűjtött levéltetűvel borított katáng-szálak. Szerintem már elkönyveltek hülyének. A családom meg azon háborog, hogy naponta egyre több időt töltök a madárházban, és hogy nem erről volt szó, amikor belekezdtem...

Erre értem az odafigyelést, ami rettentően távol áll attól, hogy reggel teszek egy kis magot meg vizet a madaraknak, aztán meg dörzsölöm a kezem a busás haszonban reménykedve.
Ki sem merem számolni a befektetés/hozam egyenlegét, tudomásul kell vennünk, hogy ez egy költséges hobby.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 251 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 4, 17:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO